Projekt prototypu Panimunitního Viru
S úmyslem vyrovnat momentální převahu bakteriologického a virového výzkumu Čínské vlády, vytvořili jsme fragment viru sestávající z kyseliny ribonukleové (RNK) uzavřené v pouzdře z proteinových lipidů. Tento fragment obsahuje speciálně vytvořenou sekvenci ozářených aminokyselin (RAK), která je schopna připojení k nespecifikovaným vazbám kyseliny deoxyribonukleové (DNK) a urychlit tak nereplikační mitózu buněk. Výsledná hostitelská buňka je poté ponechána se čtyřspirálovou strukturou DNK.
Prvotní testy jsou slibné. Virus lehce proniká buněčnou membránou a připojuje se přímo k hostitelské DNK v jádře. Mitóza buněčné struktury začíná téměř okamžitě. Cytokinezi je zabráněno důslednou kontrolou dispozic kinetochorických vláken během procesu anafáze. Celý mitotický cyklus je ukončen přibližně po 2 hodinách, ačkoli fenotypická úprava nové struktury zabere dny až týdny.
K přídavku k velmi efektivní odolnosti proti bakteriálnímu a virovému napadení se čtyřšroubovicová struktura jeví i téměř dokonale imunní vůči chybám indukovaným v procesu dělení a to právě díky multiplicitě základní sekvence. Tkáň vystavená pronikavé radiaci nevykazovala v základních sekvencích žádné mutace. Rovněž mechanismy ribozómů syntetizující protein jsou neporušeny.
Více než 80% vzorků obsahovalo čtyřšroubovicovou DNK. Největší citlivost na virus vykazuje svalová a kostní tkáň, rovněž spolu se sekrečními buňkami. Nejméně ovlivnitelné jsou senzorické a neurální buňky. Kupodivu byla mitóza vyvolána i u normálně nedělitelných nervových a nesomatických buněk. K přesnějšímu určení vlivů na tyto buňky bude potřeba provést ještě další experimenty.