Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


PAMĚTNÍCIPamětníci jsou osoby, které žily již v době Falloutu, a které se nacházejí i ve Falloutu 2. A protože mezitím uplynulo asi osmdesát let, jedná se v naprosté většině o stařešiny. Jedinou výjimkou je Žeryk a Tandi v Kavárně, ale jinak všichni nabyli konzistence Starší.

 • Darion Jediný přeživší nájezdník, trpí výčitkami svědomí za to, že on se schovával a jeho druzi umírali pod salvami Zakladatelovými. Nyní okupuje Vault 15 a pokud k němu přijdete na kus řeči, bez průtahů začne střílet, přičemž většinou sejme svého milovaného psa. Je to dost rozporuplná osobnost, škoda jen, že je tak málo rozpracovaná. Zasloužil by si více.
 • Tandi Milá holka ze Shady Sands, nechala se nakazit ideály a kupodivu se jí podařilo splnit své sny téměř bezezbytku. Nyní vede NCR k lepším zítřkům a přestože vypadá jako mumie, její lidi ji mají rádi a uznávají ji. Bohužel toho taky moc nenakecá, což je sice logické, ale aspoň pár slov o minulosti by mohla pustit.
 • Tandi 2 Čeká na svého otce Aradeshe v Kavárně u ztracených snů, vypadá fajn, ale moc s ní nepokecáte. A na nějaké navázání na vztahy z jedničky taky zapomeňte.
 • Set Tenhle ghúl nyní okupuje stůl nedaleko druhé Tandi, chlastá a pořád nadává. Divím se, že se za ta léta ještě nerozpadl.
 • Harrold Když už jsem u těch ghúlů, musím připomenout veselou kůpku Harrolda. Přestěhoval se z Hubu do Gecka, je z něj starosta, má bezva účes a pořád ty samý kecy. S tímhle chlápkem si člověk užije, akorát se na něj nesmíte dívat moc dlouho, jinak začnete plesnivět.
 • Lenny A další ghúl, pamatuje si na Seta a poví i pěkný příběh o Zakladateli, ale moc toho není. Však než se vykoktá... Je to doktor, bydlí v Gecku a je to pravá ruka Harroldova. (to kdyby tu svou ztratil). Díky svým kecům vám jako parťák může zpříjemnit putování, ale je s ním teda práce. Kromě toho má na Golgotě zakopaného tatíka, taky ghúla.
 • Marcus Setkání s tímhle parťákem mě utvrdilo v názoru, že Vůdce není až taková svině, jak o něm pořád někdo tvrdí. Marcus je supermutant, ale vypadá fakt dobře, je s ním sranda, hlavně na skupinových oslavách, když mu dáte gatling. O minulosti vám toho řekne docela dost, i když si po koupeli v nádrži moc nepamatuje. Marcus představuje živoucí odkaz Jednoty, která se přetransformovala z armády v pořádkovou službu. Docela filozofické, ne?
 • Ian Tenhle týpek se měl původně nycházet v lokaci Abbey, ta však byla zrušena. Tak se měl vyskytovat ve Vault City a nakonec se ještě přestěhoval do Denu, než ho definitivně škrtli. Škoda, mohli jsme zajít za Tandi a zrobit mejdan... Více informací je v Bibli Falloutu.
 • Dogmeat Kromě narážky v Klamathu se s ním můžete setkat v Kavárně (a nemusíte ani svlíkat brnění...exhibicionisti!). Oproti prvnímu dílu se naučil běhat, což razantně zrychlilo souboje. Taky s ním konečně můžete mluvit a přikázat mu "Zůstaň", takže se snížila i jeho úmrtnost. Bohužel vám toho moc neřekne, jen pokud ho někde necháte, začne teskně výt.
 • Typhon Ghoul z Broken Hills a taky synáček Seta. Je to takový zástupce všech ghoulů narážejících na F1.
 • LumpyDalší ghoul z Broken Hills - když tam přijedete s autem, přejedete ho. Pamatuje si náhodnou lokaci Převrácený náklaďák Nuka-Cola
 • Cedule Blades a Crimson Caravans Tynhle kusy plechu se záhadným způsobem přemístily z Los Angeles až do Denu, v případě druhého kusu plechu jej něgdo dotáhl z Hubu do Klamathu (přestože mě nenapadá jediný zdravý důvod, proč by se někdo tahal stovku kiláků s takovým krámem). Připomíná staré zlaté časy...fňuk...které už nepříjdou...fňuk :vypadá velmi sentimentálně:
 • Sasha Tradiční pes jednoho kámoše návrhářů se změnil z huskyho v sen feťákův. Ve své předchozí inkarnaci mi způsobil mnoho bezesných nocí, když jsem marně pátral po způsobu, jak se dostat za Katedrálu...ale to sem asi už nepatří, chekotay out!

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist