Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


TYPY POSTAVObrázek Popis
Voják Enklávy- Takto vypadají vojáci Enklávy. Mají na sobě navlečeno Advanced Power Armor, které je dobře chrání před všemi druhy útoků, proto patří mezi nejsilnější nepřátele. Takto bude vypadat i vaše postava po nasazení APWA
Tlouštík- Ve hře existují jen dva exempláře této postavy. První je Vic, kterého můžete vzít do party a druhým je Velkej Ježíš Mordino. Už od pohledu je vidět, že tento vzhled je určen pro důležitější postavy.
Boxer- S tímto druhem postavy se setkáte v New Reno v boxerském ringu.
Číňan-strážce- Najdete jej pouze v San Franciscu, konkrétně v Čínské čtvrti a v základně Shi. Celkem se vyskytuje ve dvou druzích- první, s červenou košilí, označuje strážce LoPana a druhý, s modrou košilí, je strážcem Shi.
Černoch- Takto vypadající postavy mají spíše podřadné role, většinou se jedná o pouhé farmáře, v New Renu pak o Dealery. Jedinou vyjímkou je starosta Modocu Jo.
Číňané- Tento vzhled najdeme jen v Čínské čtvrti San Francica, nemají žádné funkce, kromě jednoho obchodníka.
Dědula- Ve F2 se vyskytuje jen v několika málo exemplářích. Všichni to jsou významní lidé- vůdci. Patří mezi ně např. Orvill Wright, Pan Salvatore nebo senátor Westin.
Dítě- takto vypadají všechny děti ve F2. Pokud je zabijete uvidíte srdcervoucí animaci a uslyšíte dosti nepříjemný výkřik, což normální hráče odradí od zabíjení těchhle mrňat.
Doktor- Pod tímto vzhledem se objevují většinou doktoři, případně vědci zkoumající živočišné druhy a účinky na ně. Vyjímkou je Renesco, který se dal na obchodování.
Gangster- Najdete pouze v New Renu jako ochranku dvou největších kasin- Shark Clubu (modrý oblek) a Desperada (šedý oblek). Občas na ně narazíte v náhodných setkáních u New Rena.
Hubologista- Nachází se v San Francisku, jde o členy Hubologistické sekty. Občas je ještě můžete potkat v náhodných setkáních, kde dokazují, že rozhodně nejsou nějakou mírumilovnou církví.
Obchodnice- Vyskytuje se v mnoha lokacích. Její pole působnosti je široké, většinou však značí, že jde o důležitější osobu, popř. nějakou obchodnici. Ze spolubojovníků takto vypadá Miria.
Kapucín- Vpodstatě jedinou takto vypadající postavou ve hře je váš charakter, pokud si navléknete róbu, ale jelikož má příliš malé obranné číslo, tak se na ni asi vykašlete. Autoři však naštěstí mysleli i na ty, kterým se takto oháknutá postava líbí, takže pokud narazíte na náhodné setkání se strážcem mostu a róbu mu vezmete, zaručuji, že takhle budete chodit ještě hódně dlouho:)
Kevlarová zbroj- Takto oděné postavy jsou málokdy osamocené. Většinou jde o patroly nebo hlídače kupců
Kněz- Postavy v tomto otrhaném hávu jsou většinou duchovní nebo podobné postavy. vyjímkou je Ratch, který je žebráko-opravářem:)
Kožená bunda- Na takovéto postavy narazíte ve skupinkách jen při náhodných setkáních, většinou jsou individuální. Většinou neznačí žádné drsňáky, jak se může zdát, ale spíše neutrální až dobré charaktery. Pokud si nasadíte koženou bundu, budete vypadat stejně.
Kožená zbroj- Tyto postavy jsou více méně jen "vojáky". Samostatně na ně téměř nenarazíte. Ve skupinách se většinou jedná o špatné až neutrální charaktery. Aby jste docílili stejného vzezření musíte si nasadit koženou zbroj.
Plešoun- i když by měl správně patřit k postavám v kožené zbroji, nelze jinak než tuto postavu zařadit zvlášť. Nejedná se totiž o žádného tuctového chlapíka. V bandě maníků s koženými zbrojemi je většinou vůdcem. Docela často se vyskytuje i samostatně, většinou se jedná o nějakého bojovníka nebo obchodníka se zbraněmi. Tento vzhled má i Cassidy.
Měšťák- Tyto postavy budete potkávat docela často, sem tam vám zadají nějaký jednoduchý úkol a uzavřou nějaký ten obchod, ale víc nečekejte.
Mordinův maník- Takto vypadají jen Mordinovy stráže, které potkáte v New Reno a ve Stájích. Mají jedinou kladnou vlastnost- zkušenosti za jejich sejmutí:)
Tato společensky oděná postava má ve světě Falloutu 2 velmi málo zástupců, většinou jde o politicky laděné postavy, jako je např. prezident Enklávy a jeho zástupce. Ve Vault city takto vypadá i barman v jídelně a pokud Fredovy v Denu půjčíte peníze, tak za pár měsíců získá rovněž takovýto vzhled.
Obchodník- Takhle ve hře vypadá každej druhej obchodník, sem tam i nějaký ten měšťák.
Pankáč- Takto vypadající postavy plní různé funkce- od pouhých feťáků a pasáků až po vůdce karavan nebo jejich zástupce. Většinou patří mezi hodné postavy, což ovšem neplatí v náhodných setkáních, kde takto vypadá každý druhý lupič.
Policista NCR- Jedinou lokaci, kterou zdobí tento maník je NCR. Pokud uvidí tasenou zbraň, začne na vás strílet.
Primitiv- Všichni obyvatelé Arroya, kromě Starší a Hakunina mají tento roztomilý vzhled. Mimo Arroyo plní funkci otroků.
Energozbroj- Ve F2 se s těmito postavami setkáte až ke konci- v Enklávě. Pokud chcete setkání s mimi uspíšit, budete se muset dát na špatnou stranu zákona, protože se tímto druhem zbroje chrání i někteří lovci odměn (obzvláště kolem NCR a San Franciska). Klasických energozbrojí tohoto typu se ve hře nachází několik, takže není problém, aby vaše postava vypadala také takto.
Lehká děva- Není to sice úplně výstižný název, protože takto vypadá velké množství postav, ovšem málokdy mají nějakou podstatnější funkci. Asi nejvíce každému hráči utkvěly v paměti coby děvky z New Rena.
Slečinka- Opět jedna rarita. Takto vypadající postavy by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Známá je slečna Kitty z Kočičí packy.
Trpaslík- Malá postava značí velkou osobnost, tímto se asi řídili tvůrci hry. Prakticky všechny takto vypadající postavy s vámi budou mluvit- jedná se většinou o jedinečné postavy (hledač pokladů, manažer boxerů), občas se vyskytuje i coby obchodník.
Obyvatel Vaultu- funkce těchto druhů postav je myslím každému jasná- každý obyvatel vaultu musí nosit tuto kombinézu s číslem vaultu. (zajímavé je, že ve Vault city žádné číslo nemají)
Vědec- Takto odění jsou ve většině případů vědci, ovšem občas takto vypadá i nějaký ten slušnější doktor.
Myron- Ve hře existuje jen jedna jediná postava tohoto vzhledu- Myron. Je vidět, že na Myronovi se autoři skutečně vyřádili, protože je jako jediném vašem spolubojovníkovi zmínka i v outru, a ty jeho kecy…:)
Vidlák- Funkce synů venkova je celkem jasná- kydat hnůj, semtam podojit nějakou tu brahmínu a jako opruz Davin se vám plést pod nohy.
Žebrák, feťák a budižkničemu- Pokud jste potkali takto vypadající postavu a nebyla sfetovaná nebo po vás nechtěla peníze, můžete mluvit o štěstí…
Kovová zbroj- kromě toho, že takto může vypadat i váš charakter, plní ještě funkci strážce, občas i vůdce nějaké grupy. (např. hlídačů ve Vault city)
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist