Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
MULTIPLAYER

Pokud hrajete hru s kamarády, je jiná než proti počítači. Každá hra je něčím jiná, nikdy nevíte s čím novým na vás nepřátelé přijdou, užijete si mnohem více taktiky a zábavy nejinak je tomu i v případě Falloutu Tactics.

První věcí, kterou si u Multiplayeru všimnete je jeho dynamičnost a obdivuhodná návykovost, pokud narazíte na dobré hráče, hra vás doslova pohltí, zde už nemůžete naběhnout mezi nepřátele a všechny je postřílet, to byste skončili velice rychle na sračky. Musíte začít myslet a více taktizovat, využívat formací, postojů a hlavně mít dobrý a vyvážený tým. Pokud hru hraje více hráčů na týmy, záleží na každém členovi, žádné sóla neexistují, protože postavy jsou velice vyrovnané a o vítězství rozhoduje sebemenší maličkost. Účelem tohoto návodu je popsat vám jednotlivé strategie a dát pár rad, jak začít multiplayer hrát. Nebudu vám psát, co je nejlepší udělat a že jedině s tímto návodem máte šanci na úspěch, to ne, účelem je naučit vás co nejlepšímu stylu hry, aby jste si užili co nejvíce zábavy a ne jen suše nabíhali před hlavně nepřátelských zbraní, doufám, že se mi tímto podaří vychovat z vás dobrého hráče, se kterým bude radost hrát.

Základy

Základem každého družstva jsou postavy, od jejich volby se odvíjí strategie, kterou budete používat. Můžete zvolit lehké snipery, schopné vystřelit mozek na obrovskou vzdálenost nebo těžce vyzbrojené maníky s rotačními kulomety, kteří dokáží jednou dávkou zabít jakéhokoliv nepřítele, ale pamatujte, že tým musí být vyvážený. Pokud budete mít jen snipery, budete sice excelovat na otevřených prostranstvích, ale kámen úrazu nastává v těsných místnostech a chodbičkách, u kulometčíků je to samozřejmě naopak. Podoba vašich charakterů záleží hlavně na limitu bodů, se kterým budete hrát. Jako vyvážený se jeví limit 5000 bodů, kdy můžete postavy vybavit dobrým brněním a slušnými zbraněmi, rovněž jejich level není zanedbatelný. Velice zábavné může být i použití nižšího bodového limitu, kdy se používají lehké zbraně, slabá brnění a místo deathclawů po bojišti běhají psi. Zásadně ale nedoporučuji vybavovat vojáky příliš dobrými zbraněmi na úkor jejich levelu a naopak!!!

První při tvorbě charakteru volíte level a sním narůstají i body (viz. tabulka v postavách), doporučuji jít něco nad polovinu bodového limitu, pokud tedy máte limit 5000 bodů, jděte maximálně na 3000 bodů, jinak budete mít sice silného, ale slabě vyzbrojeného panáka, něco jiného to v případě psů a Deathclawů, ti nepoužívají vybavení, proto se snažte maximálně využít jejich limit (to ovšem platí u všech, ve vlastním zájmu se snažte dostat co nejblíže bodovému limitu, klidně vemte o 2 náboje navíc, i když vám to připadá jako zbytečnost). Za zbylé body tedy pořídíte nutné vybavení což obvykle bývá 1 brnění, 1 zbraň a munice jejíž počet záleží na tipu zbraně sniperským stačí pár nábojů (50 - 100) pro kulometčíky tak 500, ale raději s sebou berte co nejvíce munice, není nic horšího než když vám dojdou náboje. Nakonec nezapomeňte přibalit pár superstimpaků, aby jste se mohli občas vyléčit (jejich počet závisí a HB vaší postavy, doporučuji min. 2). Zbraně moc kombinovat nedoporučuji, jedině snad přibalit raketomet a pár granátů, které jsou velmi účinné proti skrytým nepřátelům, ale jsou moc drahé, takže vám hodně ubírají body.

Teď k samotnému přihlašování: Charaktery již máte a stačí jen sehnat někoho, kdo si s vámi zahraje. Čím více lidí, tím lépe. Velmi zábavný je kooperativní CTF nebo ASSAULT, kdy proti sobě stojí 2 nebo více týmů, každý min po 2 hráčích. Jeden z hráčů, pokud možno ten s co nejstabilnějším a nejrychlejším systémem, pošle svoje IP ostatním, ti se pak připojí do hry a v IP adresu zadají do políčka v menu multiplayeru. Nezapomeňte si zvolit jméno předtím než se přihlásíte. Poté co se dostanete na server můžete chatovat s ostatními připojivšímise hráči, server zvolí typ hry a další položky, poté se ostatní hráči rozdělí do týmů a dají v pravém dolním rohu páčku na připraven (u připravených hráčů je fajfka, takže vidíte na koho se čeká). Dostanete se do výběru charakterů, a i když máte čas na vybírání poměrně dlouhý, doporučuji si vybrat postavy co nejrychleji, aby jste ostatní nezdržovali, a kliknete na hotovo. Pak už jen sledujete připojovací informace a až jsou všichni hráči připraveni, můžete začít hrát.

Ve hře se používají tyto příkazy:
ENTER Chat, po stisknutí ENTER se objeví malé okénko, do kterého napíšete text a ENTERem jej odešlete, zprávu uvidí všichni hráči.
SHIFT + ENTER Team Chat, to stejné co chat, ale zprávu uvidí jen váš tým.
TAB Stav hry, zde uvidíte kolik živých vojáků máte vy a vaši soupeři.

Takže teď k samotné hře. Hned po startu nabijte všechny zbraně a přepněte postavy do agresivního módu. Snažte se co nejvíce využívat teréních překážek a krčte se za každým harampádím, ne aby vás napadlo ve stoje přecházet otevřená prostranství! Snipery pokudmožno nenechávejte ležet na zemi, ale nejděte jim nějaké vyvýšené místečku, odkud vám budou moci poskytovat palebnou podporu a budou vás krýt. Hlídejte si záda, (platí hlavně v assaultu a CTF), plížící se nepřítel se totiž může velmi snadno dostat za vás a tam zničit/ukradnout věc, kterou máe hlídat. Svým vojákům poskytujte co nejlepší krytí, nikdy je nenechávejte o samotě (pokud ovšem nehrajete s jednou postavou nebo nebráníte). Pokud se dostanete do zákopové války (dost často), použijte nějakou třaskavinu, nejlépe granáty, kterými donutíte nepřítele k ústupu nebo jej v lepším případě zabijete, z tohoto důvodu také nedoporučuji nechávat postavy příliš blízko u sebe. Jednotlivé hry a postupy rozeberu v sekci STRATEGIE.

POSTAVY

STRATEGIE

JEDNOTKY

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY ZAČÁTEČNÍKŮ

TVORBA POSTAV A DRUHY HER

MULTIPLAYEROVÉ MAPY

Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout et tu
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..