Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
Recenze Old World Blues,
třetího přídavku pro Fallout: New Vegas

Autor: nobody

Měsíc se s měsícem sešel a na pomyslné pažbě New Vegas přibyl další zářez, samozřejmě v podobě dalšího DLC nesoucího název Old World Blues. Oproti předchozímu Honest Hearts, které nesklidilo patřičné ovace, jak si asi vývojáři představovali, jde toto DLC úplně jinou cestou, a nutno říci, že o poznání lepší. Takže nezbývá nic jiné než si to popořádku rozebrat.

Po vzoru všech předchozích DLC se skrze zvláštní vysílaní, které zachytí vás Pip-boy dostanete mimo mohavskou poušť, kde vás očekává tajemná oblast Big Mountain, zkomoleně také řečeno Big Empty. Jedná se o předválečnou vědeckou základnu, tvořenou mnoha laboratořemi rozesetými po celé oblasti. Těch je tu opravdu hodně, protože každá se zabývá jiným odvětvím vědy, takže botanická zahrada nebo meteorologická stanice nejsou žádným překvapením. Tudíž se nemusíte bát, že zde není co objevovat, protože většina z těchto institutů skrývá nejedno překvapení, nebo alespoň objasnění některých aspektů hry, protože je zde i dost velká návaznost, jak na hlavní hru, tak na ostatní DLC. Pokud se ještě vrátíme k prostředí jako celku, tak Big MT lze celkem slušně přirovnat vzhledově ke Capital Wasteland z proklínaného F3. Místo působí opravdu zdevastovaně, pro poradnou dávku radiace nemusíte chodit daleko a vše na vás působí hodně osaměle. Záměr tvůrců, aby lokace vypadala staletí netknuta se myslím povedl.

Ovšem netknuta neznamená, že zde není žádný život nebo že zde nebyl nikdo před vámi. Celá lokace se hemží místní smetánkou v podobě Lobotomitů, což jsou nějací ubozí vandráci, kteří zabloudili tam, kam neměli a následně jim byl místními doktůrky odebrán mozek, aby posloužil vyšším zájmům. Taktéž zdejší experimenty s DNA se trochu vymknuly kontrole, takže o krk vám jde na každém kroku i s přihlédnutím k tomu, že nepřátelé budou na stejné úrovni jako váš kurýr. Poslední specialitkou jsou všudypřítomní roboti, bohužel nám nepřibyl žádný nový model, který bychom už neviděli v původní hře, jen se dočkali trochy úprav v podobě nových schopností a nějakého toho neošoupaného laku na svůj plechový kabátek.

Zbraňový arzenál se nám i s tímto DLC rozrostl o nové modely, které jsou nyní šílenější než kdy dříve. Uvažovali jste někdy, že uvidíte ve Falloutu protonovou sekeru? Nebo třeba pušku, která vypadá jako velký fén na vlasy? A co teprve minigun, který má zabudovaný psí mozeček a štěká na nepřátele? Pro kuriozity zde opravdu nemusíte chodit daleko. Mimochodem ta psí zbraň je vážně skvělá. A aby toho nebylo málo vyskytuje se zde i mluvící oblek, což není zas tak nic nového, vzhledem k tomu, že jeden už byl ve F3, ale při navrhování tohohle si autoři museli pěkně vyhrát, protože tenhle si z vás dokonce utahuje. Připravte se tedy na pár vtípků a komentářů, je to celkem švanda. Výčet obleku tím ale nekončí, je zde ještě jeden fajnový kousek a to oblek, který v Sierra Madre nosili samotní Ghost people. Kapitolku o arzenálu bych asi uzavřel tím, že zde najdete i pár vylepšených verzí již dříve zmíněných zbraní, některé dokonce upravené samotným starším Eliášem.

Příběh jako samotný zde podle mého nehraje zas tak zásadní roli, protože nejde o nic převratné. V zásadě jste vězněm v Big Empty a musíte odhalit dávno zapomenutá tajemství starého světa, abyste se dostali ven. Do větších detailů zabíhat nebudu, abych vás nepřipravil o překvapení, protože nakonec se vše ukáže o trochu víc zamotanější než se zpočátku zdálo. Nehledě na hlavni příběh nám toto DLC přináší další kousek skládačky do hry jako celku, v tom smyslu ze se třeba dozvíte jak vznikly určité věci a monstra, která jsou běžně k vidění v mohavské poušti. A samozřejmě nám poodhaluje zákulisí příběhu z prvního DLC Dead Money a přibližuje nás k závěrečnému setkání dvou kurýrů. Pro pochopení celého dění je to tedy nutnost, protože je vážně celé protkáno odkazy na nejrůznější části hry.

Po druhém, zprzněném, DLC nám tedy úroveň zase rapidně stoupla a já už se nemůžu dočkat až nám někdy v blízké době, možná že už v září, vyjde zakončení celého příběhu. Pokud bych měl v rámci této série DLC hodnotit, tak je to jednoznačně nejlepší kousek a dal bych mu 90/100.KOMENTUJTE


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist