Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.Proti proudu času: Van Buren alpha - kde sakra uvízla?Když počas minulého týdne putoval zbytek Falloutích práv po trase IPLY -> BethSoft, hodně lidí celkem zbytečně vzrušovalo, co to asi bude znamenat pro F3. Mě ale spíš zajímá, kdy konečně vyměkne Obsidian, který si pro sebe před lety mě záhadným způsobem nenápadně uzmul práva na Van Burení mtrvolku. Připravil jsem vám takovou malou rekapitulaci, co jsme vlastně onoho zaplískaného prosince 2003 ztratili, se zaměřením na situaci kolem techdema a šancí, že, ehm... "někdy nějak vyplave na povrch".Následující informace pustil 13. 12. 2003 do světa oprávněně nasraný Tom French nebo Scott Everts, čert ví. Ještě téhož dve vám jej přepucoval a naservíroval petruschka.

Obrázek hlavního menu: Jde o real-timový 3D obrázek. Postavy, které zde vidíte, jsou reálné modely postav ze hry. Ovšem ve hře samotné by vaše postavička byla velká nejvíš jako jejich předloktí. Takhle velké jsou jen modely z obrazovky tvorby charakteru a z inventáře. Jeden z nápadů byl vyjmout při každém sejvu všechny postavy vaší party a dát je právě do tohoto screenu úvodní obrazovky, kde by se reálně pohybovaly, chodily kolem, škrábaly se na zadku a jen tak si tam lenošili.

Vault: Postavy tady se měly pohybovat, hrát si s počítači, cvičebním nářadím, reagovat na sebe navzájem atd... Použili jsme zde spoustu zvuků z původních Falloutů – pípání počítačů, otevírání dveří apod., abychom navodili atmosféru starých známých Falloutů. Přibyly by i další efekty jako třeba rozbitý generátor nebo vznášející se eye-bot.

Exteriér: Tahle lokace byla asi nejzajímavější. Když jste vkročili do budovy nebo nakoukli dovnitř oknem, stropy se naprosto přirozeně vytratily a byl vidět interiér. Vnitřek domu tak nemusel být renderován neustále a ušetřilo se tak spousta polygonů. Dostali jste se zde také do přestřelky. K dispozici byl plamenomet, kulomet, elektrošokér, nůž a pistole. Zbraní už bylo hotovo daleko více, ale pro demo jsme vybrali takovou efektní všehochuť. Sklo v oknech se pod nárazy kulek rozbíjelo a hořící barely explodovaly (v každé hře prostě musí být explodující barely – to je nepsané pravidlo :). Bylo zde také auto v plamenech, podobné tomu na obrázku a vypadalo to prostě fantasticky. Nejúžasnější byl asi konec tohoto levelu, kdy jste se dostali před obrovská vrata vaultu. Napravo byl terminál, nad vámi poblikávající žárovka. Pancéřová vrata se otvírala v reálném čase a vypadalo to tak úžasně, že i lidé tady z BIS zaslintali blahem, pokaždé když to uviděli.
A tohle ještě vůbec nejsou ty nejpovedenější screenshoty. Měli jsme už k dispozici šablonu na rozbité budovy, takže šlo udělat všemožně tvarované trosky, vozidla pro hráče (ano správně –vozidla ne vozidlo), modely postav, animace a další a další...A tohle dodal další ze staré party, Sean K. Reynolds.

Vzpomínám na to nějak takhle - Byli jste nějakou figurkou ve světě Falloutu, mohli jste např. pracovat s instruktážním videem, které vám ukázalo, co dělat v případě útoku. Cílem bylo dostavit se do vám přiděleného Vaultu a pro tento účel jste se potřebovali propracovat starou, rozkopanou částí města. Mohli jste se procházet po budovách, popadnout zbraň, nějakou základní výbavu (lékárničky atp.). Někteří záporáci (tuším, že šlo o komunistické teroristy) byli rozmístěni v různých budovách (dalo se jim vyhnout) a před Vaultem (těm se vyhnout nedalo), takže jste si mohli cestou trochu zastřílet.
Když už jste byli ve Vaultu, všimli jste si, že vzduch není čistý a lidé kolem kašlou. V duchu "všichni jsme na jedné lodi a musíme si pomáhat" se po komplexu porozhlídnete, najdete problém (tuším že šlo o nějaký průser s generátorem - potřebovali jste ho dát do pucu, ale nebylo tam pro něj dost energie). Taky se tam vyskytoval pokažený obranný robot, kterého šlo opravit a rozkázat mu, ať se vrátí hezky strážit Vault.

A co se týče toho, jak se k techdemu dostanete, nejsem si jistej. Buď jste si to zvolili skrz hlavní menu (klasicky New/Load game), NEBO to byla až nějaká spešl možnost při zakládání postavy. Tak či onak nebyl tutoriál podmínkou, přes kterou se musíte pokaždé proklestit.

Počkat - ne teroristi. Byli to prostě ozbrojení hajzlíci, zbrojící proti vládě. Volejte na ně jak se vám zlíbí.Co jste možná nevěděli...
V době, kdy se děly tyto věci, byla hra opravdu víceméně ve finiši - chybělo jen máknout na nějakých šikovných rozbitých wallsetech, ovladatelných vehiklech, nějakých dodatečných potvorách a dalších animacích a hlavně na starém dobrém turn-based boji. Jeden z vývojáři na tento problém reagoval slovy "Nedá se říct, že by mi realtime vyloženě vadil. Naopak, nebaví mě s týpkem v energozbroji zapínat zdlouhavý turn-based režim kvůli každé podělané kryse."
V demu hrála stará ambientní kompilace Funeral Songs. Jeden z vývojářů si prostě pořídil jejich cédéčko a dotáhnul ho do stuida, protože měl pocit, že je to přesně ten styl, který hledají... Konkrétně šlo o smyčku z tracků "Amber Asylum" a "House of Low Culture".
Ač se možná vyskytne podezření, že F3 mohl být stopnut i kvůli nedobré kvalitě, opak je pravdou. BIS management byl prý možnostmi nositele slavného jména nadšen a u techdema slintali blahem.(C) Ještěřák, 2007.
Special thanks: dozt, petruschka, Warlord, NMA forums.
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist