Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.Fallout 2


V polovině roku 1999 byli vědci po celém světě zneklidněni narůstající hodnotou radiace. Proč, to nikdo nevěděl. Mohou za to snad tajné jaderné zkoušky, které prý provádí Čína? Nebo se Rusům potopila další jaderná ponorka? Ne, odpověď byla mnohem prozaičtější: Vyšel Fallout 2.

Vyšel Fallout 2 a vzedmul vlny na hráčské scéně. Proč? Hra Fallout byla ve své době něco zcela nového a přitom dotaženého, byla to rána z čistého nebe, a z této rány se mnoho hráčů již nevzpamatovalo. Soubojů se nyní účastní mnohem více osob. Vytvořila se komunita hráčů Falloutu, komunita, kterou mu můžou jiné hry závidět. A pak přišlo pokračování a potvrdilo pozici hry na trůně RPG. O čem tedy Fallout 2 je:
Na konci Falloutu odchází hrdina daleko na sever, kde zakládá vesnici, v níž míní dožít své dny. O osmdesát let později hrozí této vesnici záhuba – nemoci, sucho, hladomor. Jeden z potomků slavného zachránce je proto vybrán, aby spasil svou vesnici tím, že přinese GECK, přístroj odstraňující následky nukleární války. Za tímto účelem postupně prochází pustinou i lidskými osadami a primitivními městy, a občas narazí také na hi-tech zařízení z doby před válkou. V průběhu hry hrdina zjišťuje, že světu hrozí další velké zlo a vydává se ho zničit. A k zamračenému nebi znovu stoupá jaderný hřib…

Autoři použili starý engine z prvního dílu, což umožnilo programátorům zaměřit se hlavně na vylepšování. Do pokračování slavného díla také proudilo více peněz, a tak se mohli naplno rozjet také scénáristé a grafici. Bohužel zůstalo zachováno padání hry, která se navíc občas sekne a navíc přibyly občasné potíže s ukládáním, ale to není nic, za co by se sourozencům řezaly uši. Hra nemile překvapila na svou dobu vysokými hardwarovými nároky (Pentium 166, 32 MB RAM, 8xCD-ROM), ale dnes, kdy máme každý alespoň šestistovku, to již není problém. Na svého hrdinu a jeho partu shlížíme z izometrického pohledu, který umožňuje také obdivovat pěkně vykreslené okolí, které je správně post apokalyptické a vůbec si s ním někdo vyhrál. Fallout dvě je oproti svému předchůdci čtyřikrát větší, a je opravdu velmi různorodý. Přibyly další zbraně a zbroje, také nějaké ty perky a hlavně auto, které Kromě auta vás může provázet i početná partička přátel. znatelně urychlí pohyb po mapě. Na vyřešení čeká halda questů, které opět můžete splnit několika způsoby. Vedle několika hlavních to je také množství úkolů relevantních k příběhu, avšak největší podíl tvoří příběhy „jen tak ze světa“ – najdi hodinky pro senilního dědka, pohlídej stádo dvouhlavého skotu, prozkoumej tajemnou základnu, nebo si zahrej páku. Vaše postava se vyvíjí podle pravidel SPECIAL – za každý splněný úkol je bodové ohodnocení, a když je bodů dost, postava postoupí o úroveň a vy máte možnost přihodit pár bodíků k charakteristikám. Postava se vyvíjí také profesionálně, a s trochou podlézání můžete udělat docela dobrou kariéru jako šerif, městský strážce, průvodce karavan, mafián, pornoherec atd. Vaše okolí vás soudí podle vašich činů, konáte-li dobro, těšíte se ze slev, ale jako těžkému zločinci vám půjdou po stopách lovci odměn. Fallout 2 dává svět, vy do něj dáváte svou duši.

Na cestě za dobrodružstvím vás mohou, podobně jako v jedničce, provázet různé další postavy. Do party můžete přibrat zástupce všech důležitých povolání (Ranař, opravář, vědec, bojovník, specialista na těžké zbraně, manžel/-ka, smečka psů, chlupatý mazlíček – párač, a jestliže jste fandové Hvězdných válek, určitě nepohrdnete „popelnicoidním“ robotem.) Zde se událo nejvíce změn: Parťáky můžete nejenom přibírat, ale také opouštět, můžete s nimi volně měnit věci v inventáři, doporučovat jim zbraně a brnění a také nastavovat jejich chování, které je však ovlivňováno charakterem postavy (např. hrdý bojovník nikdy neuteče z boje). Kromě parťáků zde máte ještě k dispozici auto, ke kterému přijdete přesně ve chvíli, kdy jej budete potřebovat, a které disponuje objemným kufrem. Auto můžete několikrát upgradovat, a na konci se už vezete ve skutečném žihadle.

Znovuhratelnost hry je značná, takže před instalací doporučuju defragmentovat :-) . Skutečně, jakmile dohrajete hru jednou, máte možnost hrát ji znova, tentokrát zcela jinak. Když uvážím, že hra trvá standardně tak týden normální pařby a dva měsíce hraní (půl roku občasného, tzv. „úřednického“ hraní), tak musím říci, že hra skutečně stojí za ty peníze (investované do vypálení :-) ).

Fallout 2 je hra se silnou atmosférou, která spočívá na trojnožce příběhu, RPG elementu a dobře zpracovaného designu – ať už to jsou otrhané stany squatu, černobílé popraskané intro, nebo všudypřítomné elektronky a vakuové obrazovky, to vše skvěla zapadá do celku. Jedinou výjimku tvoří snad až příliš časté použití různých hi-tech prvků, roboti opravdu ruší, a také je zde převtipkováno. Když jsem ve Falloutu vyslechl hlášku, neomylně ukazující na Dunu, skákal jsem radostí, ale zde se nachází jemné (např. hlášky ze známých filmů), i méně jemné (raketoplán ze Star Treku) narážky na každém rohu, což atmosféře spíše ubírá. Zatímco Fallout ukazuje temný, zoufalý svět po jaderné katastrofě, Fallout 2 již ukazuje svět, ve kterém se s trochou štěstí dá žít dobře. Ač se to na první pohled nezdá, veteránům připadá Fallout dvě až nechutně optimistický :-) .

Některé lokace jsou až příliš technické. Část společnosti se již smířila s faktem, že počítačová hra může být také uměleckým dílem, a to ve chvíli, kdy sděluje nějakou myšlenku. Fallout skrývá pod slupkou výborného herního zážitku hned několik filozofických témat, přestože tato jsou většinou okopírována z prvního dílu. Předně je to poselství o globalizaci – malá vesnička si žije svým životem, od okolního světa oddělená propastí, ale i sem nevyhnutelně dosáhne vliv z okolí. Za druhé je to poselství o morálce, která je někdy podrobena tvrdé zkoušce. Je tak snadné vyřešit problém stisknutím spouště…ale není to správné. Dalším poselstvím je myšlenka všemocnosti: opravdu odhodlaný jedinec může dosáhnout téměř všeho, co chce, ale je také zodpovědný za své činy, a musí je proto důkladně promýšlet! A nakonec je zde poselství o barevném světě: zlo může být dobro, záleží vždy na úhlu pohledu.

Takže, jaký je Fallout dvě z hlediska řadového hráče: Dobrá pařba, která chytí na dost dlouho. A jaký je názor fanouška: Fallout dvě je bůh!!
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist