Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Artemis - Smutný pohled na Vault CityVstal celý spocený.Zase měl ten sen.Oklepal se a zkusil meditovat.Stísněný prostor pokoje mu však ještě přidělal chvilkovou klaustrofobii.Podíval se na budík.Už bylo ráno jenže slunce neprostoupilo přes vrstvu prachu a smogu na ozónu .Před válkou by už byl bílý den.

Teď je ale po válce a ranní slunce zná jen z vyprávění dědečka.Podíval se z okna a viděl to samé co každý den.Smutný pohled na Vault city.

Vyběhl z domu a zběžně se nasnídal po cestě.Nasadil si náramek se jménem Herbert Horning.Měl chuť na pomstu .Přemýšlel jen a jen o ní.O Alyx.Zamyslel se a vzpomínal.Když náhle do něj vrazil kolemjdoucí.Herbert se probral a rozhodl se že vyrazí mimo město.Kdysi býval členem Bratrstva Oceli kde vyfasoval kevlarovou zbroj , Desert Eagle , loveckou pušku a hodně nábojů.Pak odešel s hodností mladší rytíř.Poté co vyvolený zničil Enklávu , zabily mu jí.Odešel,a bloudil po poušti , když narazil na Vault City.Splnil podmínky a stal se občanem.Přidělili mu byt Číslo 2306 Blok R.23.06 mu jí zabily.Ráno.To ho zpočátku vyděsilo teď ho to už netrápí , zase nudný život , který se nyní změní.

Smitty byl kamarád jeho rodiny.Díky němu má právě Highwaymana.Naložil ho municí a vyjel.Měl něco na práci.Vražda je nezákonná , ale v pustině si mrtvoly nikdo nevšimne.Nikdo , kromě mrchožroutů.Ať to bude on , nebo Gory , bude to jedno.Sešlápl plyn až na zem.Od malička o něm říkávaly že vypadá jako jeden z předválečných herců.Nějákej Keanu Reeves.Auto sebou prudce škublo a vyrazilo asi stodvacítkou.Tachometr byl už dlouho rozbitý a zákony o autech moc nebyly respektovány nebo vůbec nebyly.

Dojel až večer druhého dne.Broken Hills ho vítal.Vyrazil ve své kevlarové zbroji Desert eagle třímal pevně v pravé ruce a pušku , hozenou přes rameno odjistil jistým a rychlým pohybem.Dveře se rozlítly pod sílou jeho kopu.Stál před jeho vchodem.Doufal že ho potká v pustině ale když nejde mohamed k hoře ... .

Po půlhodině zjistil že není doma , zašel tedy za město , k highwaymanovy a svlažil svá ústa douškem vody.Sprostě zařval a čekal.Po osmi hodinách usnul.Probudil se přesně včas zase ze snu.Psycholog mu radil meditaci.Teď na ní zanevřel a podíval se na siluetu přicházející na horizontu.Podíval se dalekohledem.Byl to on.Rychle vyjel ale v půli cesty zmizela silueta Goryho.Opět se podíval dalekohledem.Nic.Náhle něco , nebo někdo prudce kopl do dveří až vypadly.Gory býval nightkin Vůdcovy armády.Vlastnil Stealth-boy ale to Herbert netušil.

Vylezl když se před ním zhmotnil mutant Gory.Byl docela vidět i částečně neviditelný ale kdo by si toho všiml, když mu do očí praží slunce a vy nemáte ani sluneční brýle.Než si uvědomil na čem je ucítil chlad kovu na týle.Byl to kulatý tvar , jako trubka.Uvědomil si že to bude puška.Pistole by byla hranatá , tohle bude něco silného , asi sniperská puška.Na blízko.Srab.Náhle jako by se zpomalil čas si Herb začal uvědomovat že by měl uhnout ale ne a ne mu to dojít.Na poslední chvíli uhnul a utržil si opravdu Hluboký škrábanec na hlavě a pěstí přes hubu.Skolil se k zemi.

Probral se.Ihned se rozhlédl a nervózně vstal.Vzpomněl si na pustinu.Ale byl v celkem moderní nemocnici.Možná to byl celý jen sen když přišel chlápek kterého zná z bratrstva.Doktor.V nemocnici bratrstva nikdy nebyl a divil se co tu dělá.Vždyť odešel.Pohotově se zeptal a doktor usoudil že je v pohodě ale že to bude jenom šok a pár dní bolesti.¨Můžeš jít¨ řekl a ukázal na dveře.¨Vypadni!¨.¨Simulanty tu netrpíme ¨.Tohle bylo určitě bratrstvo.Vyrazil ale Ještě před dveřmi musel zaplatit za lékařskou pomoc.Podíval se na hodinky a zjistil že už to jsou dva dny od incidentu.Zaplatil a vyzvedl si svůj majetek.Měl ještě hodně práce.Musí se pomstít.Věděl že Gory žije je to posera a zdrhne hned jak může.Je proti němu asi nějak zaujatý.Nejdřív mu zabil přítelkyni.Bezdůvodně.Při vzpomínce se mu udělalo špatně.Bratrstvo bylo ochotné a přivezlo mu i Highwayman bez dveří.Zajel tedy do Denu.

Smitty ho uvítal s otevřenou náručí.Byl hladový , což nebylo nic nového tak zašel Herby(tak říkaly všichni Herbertovi)za mamkou ,kde koupil nějakou baštu a dal ji Smittymu , který mu samozřejmě že zdarma a hned opravil auto.

Herb vyjel pozdě v noci - je méně vidět.Tachometr už šel , i světla ale Herbert se uměl orientovat i v noci.Navíc tma je jeho Stealth-boy.Levnější verze.

Náhle ucítil náraz.Byl to Deathclaw.Vyběhl a viděl partu Deathclavů jaksi pochutnává na psech.Jeden ještě znatelně žil.Potichu nabyl zbraně a spustil palbu.Deathclawové padaly jak hrušky.Ale dále dýchali. Herbert věděl o místě které je ihned omráčí.Spánková kost.Když všichni Deathclawové ležely na zemi přišel ke psům.Nestřílel pro ně ale aby přežil.Jeden žil.Těžce dýchal a pištěl.Herbert vytáhl superstimpak a bodl ho do podvraťáka.Ten se zvedl a oddaně následoval svého zachránce.Jakmile se však Herbert vzdálil od smečky pes nešel.Vrátil se.Pes smutně pískal nad svými druhy.Poté co se vyřval , šel za svým zachráncem.Naskočil na zadní sedadlo auta.Vyjeli.

V poledne , dva dny po zpacifikování Deathclavů dorazili do Broken Hills.Opět.Pes již měl jméno .Alex.Jeho pohled mu moc připomínal mulatský pohled Alyx.Byl stejně milý.Herbert zašel za šerifem který mu řekl o tom že Gory opustil město a šel někam na severovýchod.Prý do Gecka.Herbert si uvědomil že tam má přátele .Ghůly.Tenhle supermutant jde fakt po jeho nejbližších.Rodiče mu naštěstí zemřeli rukou feťáka a ne tohohle ohavného mutíka.

Po cestě se stavil ještě naposled se podívat do Vault City, na poslední , smutný pohled.Ještě se skočil umýt a najíst.Musí přece být čistý a najedený na tuto sváteční událost.

Alexe dal na starost mile se usmívající sousedce.Nebyla moc nadšená.Ale na konec si ho vzala.Možná navždy.Pes ještě dlouho pískal svůj žalozpěv, jako by tušil zatracení svého páníčka ...

...Pokračování v dalším díle.


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist