Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
Frosty - Tenká hraniceNad nehostinnou krajinou pomalu, ale jistě zapadalo slunce, tak jako tisíce let před tím i dnes. Slabé sluneční paprsky vrhaly chabé světlo do zbytků civilizace, jde-li to tak ještě nazvat. Kdysi obrovská a majestátná velkoměsta, jež se pyšnila betonovými obludami ženoucími se do nebes. Dnes mrtvé ruiny, takřka bez života. Kdysi jedním z mnoha symbolů lidského pokroku, lidské vznešenosti. Dnes tlející zbytky lidského plémě. Lidstvo se tak jako mnohokrát před tím nepoučilo ze svých chyb. Ta poslední se stala osudnou. Tato betonová pohřebiště jsou tomu důkazem. To co nebylo spáleno a smeteno nukleárními výbuchy a zničeno poslední válkou, kterou lidstvo ještě mohlo vést, se stalo tím posledním rozumným útočištěm pro ty nejsilnější. Pro ty co se neštítili přežít.

Vítr proháněl prach mezi troskami betonových velikánů. Ve vzduchu čpěla smrt, krutost a beznaděj. Říkávalo se, že naděje umírá poslední, ale to zdaleka nebylo pravdou. Naděje zemřela s posledními zbytky lidskosti už dávno. Smrt si vybírala daň každou vteřinu své přítomnosti v tomhle zničeném světě. Kdo chtěl přežít musel zabíjet, musel být krutý, probudit v sobě zvíře, které dokázalo udělat se světa to, čím je teď.

Jeden takový je tady někde poblíž.

Dřív to byl normální člověk. Plný ideálů, chuti do života. Měl to, co většinou jedinců činí šťastným. Měl ženu, kterou miloval. Ona milovala jeho. Měl přátele, představy, ideály. Kypěl optimismem, radostí ze života.

Ovšem ani jemu nebylo dopřáno klidu. Kdyby alespoň zemřel v oslňující záři, která vymazala tři čtvrtiny planety. Tohle se mu honilo hlavou pořád. Ale nedal se. Snažil se zachránit vše co mohl. Svou lásku, přátele, sny. Nechtěl zabíjet, nechtěl být jako oni, jako zvířata. Den za dnem tomu odolával, i přes to, že hranice mezi člověkem a bestií byla tak tenká. Nakonec i on se musel přizpůsobit. Uchopit zbraň do rukou a obhájit své právo na existenci. Stále si říkal, že není jako oni, není bestií, dokáže milovat. Ona ho držela na správné straně. Ovšem jednoho dne zemřela. Rukou jedné z mnoha bestií. Právě to byla poslední kapka, už ho nic nedrželo být člověkem. Překročil pomyslnou čáru a stal se bestií.

Všichni se snažíme nějakým způsobem uniknout neblahé realitě. Vracíme se do minulosti a opájíme se činy našich předků, dává nám to sílu. Někteří zase utíkají ve svých představách do budoucnosti nebo do smyšleného světa. Do světa, který vypadá tak jak my chceme, který se k nám nechová tak hnusně jako realita. Ovšem, co když je realita natolik hnusná a reálná, až se nám z ní nedaří uniknout? Každou chvílí ji musíme vnímat. I ve spánku nás straší nočními můrami.

Jemu se to také nepodařilo a jak již bylo vyřčeno, zabíjel. Hnala ho láska, změněná v pomstu. Svým způsobem nemusel. Jenže ona si takový konec nezasloužila. Jako bezejmenný mstitel se pohyboval ruinami civilizace a hledal toho, kdo ji zabil. Neustával, dokud se mu to nepodařilo. Jenže co dál? Nemá pro koho žít.

Ukrýval se v jedné sotva stojící ruině a pozoroval západ slunce. To jediné se nezměnilo. V ruce třímal pistoli a přemýšlel, vzpomínal. Kolik toho udělal. On sem přece nepatří, napadlo ho. Nač žít v tomhle světě. Zbyl vůbec ještě někdo?

Betonovou pustinou zazněl výstřel.

Jeho poslední myšlenka patřila té, kterou miloval. Zemřel jako člověk.


Co nás žene do záhuby? Jsme to my sami. Neustále máme potřebu se na něčem obohacovat a nejlépe na úkor někoho. Odjakživa se zabíjíme. Nad někým se povyšujeme. Ano jsme lepší. V čem? V zabíjení přeci. Mocipánové vystrkují své růžky do světa v podobě armád a zabírají další a další území pod nejrůznějšími záminkami. Jednou to přepísknou a dají nám možnost překročit hranici. Tenkou, ale významnou.ZPĚT NA POVÍDKY
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist