Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Hamster - Navlhlá cigareta
Byl to zvláštní večer. Seděl jsem v okně svého podkrovního bytu a kouřil navlhlé cigarety. Štiplavý kouř mě škrábal v krku a já ho vypouštěl do dusného vzduchu venku. Je těžké popisovat to, co jsem cítil a jak jsem vnímal věci kolem, přestože okolnosti se mohly zdát naprosto běžné. Cirkulace rotujících vizí mi zastírala zrak a vědomí v zakouřeném drogovém deliriu a já plul na vlně bezcennosti, která potírala mé, jinak racionální, představy o prostoru. Nebýt zasrané košile, která se mi lepila na kůži a způsobovala mi těžko snesitelné svědění, nejspíš bych podlehl a byl vtažen do letargické nesmyslnosti proudících událostí pode mnou. Jen s lehkým úsměvem jsem přihlížel vlažné podmanivosti Města, které chrlilo podněty a páslo se na bezprizornosti lidské existence. Snad to tak bylo vždy, že člověk snáší vlivy společnosti, aniž by se zamyslel nad jejich původním smyslem, ve které se jen snaží zmenšit jednotlivce na jednu ze sirek v krabičce. V podstatě naprosto trefné přirovnání. Nic nevystihne Christi líp, než krabička od sirek. Lidé jsou natlačení na sebe, bez opory soukromí a bezpečnosti a jen s obtížemi se snaží probourat z vlivu tenké papírové bariéry. Ty, kterým se to podaří a osvobodí se od Města, nakonec čeká pouze vyhoření z rukou všemocného škrtátka. Těžce satirická ironie, řekl bych. Sebezlepšení končí Sebezničením. Pouze lehce schizofrenní vyhlídka na vlastní honbu za štěstím. Jen ti nejschopnější nakonec dosáhnou satisfakce v podobě podpálení zbytku krabičky. Řetězový efekt plamene boří a upaluje zbylé sirky, které jsou jen bezmocně naštosované v obalu. Sebezničení vede k Ničení. Šílenost vede k Moci. Moc vede k dychtivosti. Pouze otevřený řetězec destrukce. Proč tedy hledat naději, když jediná naděje, ve kterou může sirka doufat, je záhuba? To je otázka, o kterou se v podobných chvílích opírám. Je nejspíš jen můj pocit, že Město žije nocí, ale není můj pocit, že Město nežije. Christi funguje jako pohlcovač lidských existencí, jako upír, který obnovuje svůj život z krve umírajících. Papír krabičky se dělá ze dřeva sirek. Jejich stínané hlavičky osvětlují její bytí v děsu pustiny. Psychedelicky chaotické pohyby lidí, kteří se ženou za svým Sebevznícením. Bez týhle perverze se tohle zkurvený město ani nedá chápat.

Výstřel. Sadistický zvuk ve své nejdrásavější podobě. Pomalu pluje mezi domy a zanechává za sebou stopu beznaděje, spalující všechny ideály o metafyzických právech na život. Moje holčička se probudila a rychle se posadila na posteli. Deka jí sklouzla a odhalila malá ňadra, na kterých zářili stopy několikaleté prostituce. Zvláštně kontrastní pohled, ale na pěkném vzhledu jí neubírá. Vyfoukl jsem černošedý kouř a řekl jí, ať spí dál. Trochu nerozhodně mě sjela pohledem, ve kterém jasně vyjádřila její názor na můj přístup ke spánku, ale poslechla. Povzdechl jsem si a prohlédl si její tvář. Nikdy jsem si nedělal iluze o tom, že se mnou o deset let mladší holka nespí jen kvůli tomu, že mám na dveřích bytelnou předválečnou závoru. "Vyrobeno ve Španělsku", píše se na ní. Nechtěl bych žít ve Španělsku... ať je to kdekoliv. Jaký může být život ve městě, kde vyrábějí takhle kvalitní závory? Napil jsem se pálenky a díval se na svou usínající holčičku. Její líce a kulatá brada ve mně umí vyvolávat pocity, které nedokáže překonat ten největší úspěch. Zatemňují mi mysl a paralyzují všechny mé myšlenky. Pohled na ní naprosto strhává všechny mé snahy o lepší budoucnost jen na nejnižší emocionální stupeň, kde explodují ve smršti třepetajících pudů. Ženská ve mně vždy dokázala zbořit všechny moje rebelské aspekty mysli a stáhla mě do bezzájmové konformnosti. Jako by svět byl stvořen k tomu, aby lidi jen tupě drželi krok. Jako brahmíny, které vycházejí v proudu z ohrady, jen představou uspokojení vlastního hladu. Je těžké tvrdit, že za tohle může Město. Lidé, kteří se sem stahují ze zemědělských osad a farem, tvrdí, že sem jdou za lepším. Život na farmě je samá dřina a bolest, říkají. To se samozřejmě zdá jako další přirozené prostředí pro blokování myšlenek na základní boj o přežití. Co je tedy lepší? Může tohle vůbec posuzovat blbá sirka? Je v pořádku, že trýzněná tříska namočí špičku do fosforu, aby se mohla natěsnat k ostatním do krabičky? Do té krabičky, ze které se i oni snaží dostat, aby splnili svou úlohu ve společnosti?

Ten muž stále řve. Od výstřelu už uplynulo přinejmenším pět minut, ale trhající křik umírající stále neutichl. Nejspíš už neutichne nikdy. Děsivý jekot natahuje nekonečné vteřiny jako pružinu, která se procesem ničí a deformuje. Dostává se za nehty a upaluje mozek. Kolik byla zabijákova tržba? Hrst peněz? Zánovní měřič radiace? Záleží vůbec na tom? Občas mívám pocit, že tady ve Městě neexistují přátelé, pouze zákazníci. Nejsou zde nepřátelé, pouze oběti. Strach o existenci nutí lidi izolovat se od sebe a snažit se vzdálit své nitro od zbraní ostatních. Krabička ale není nafukovací. Hemžení lidí v ní je pro ní pouze cirkulace peněz, která udržuje v chodu tenhle posranej mlýnek duší. Je to takhle všude? Bylo to tak vždycky? Přestane to vůbec někdy?

ANKETA

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist