Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Hamster - Písky - ročník 32.Tuto středu se opět konalo simulované cvičení bratrstva, kterého se zůčastnily nejlepší oddíly ze všech našich posádek. Hostování se pro tentokrát ujala malá těžařská vesnice Redding, která se ukázala jako ideální místo pro trénink boje v okolí malé těžařské vesnice. Jako tradičně byl každému bunkru přidělen výchozí bod s vlaječkou. Důsledkem nespecifikování funkce vlaječky v pravidlech se sice nepřišlo na jedinný smysluplný význam vlaječky, přesto je její existence popsána v dochovaných předválečných pramenech a Bratrstvo oceli, jako pokračovatel civilizované lidské linie je povinno se učit ze své minulosti. Pravidla dále přikazovala používání slepé munice na úkor ostré.
Účast byla ohromná. Dorazila většina našich nejlepších oddílů z bunkrů od L.A. po Portland. Nechyběli ani takoví favorité, jako San Franciští Fua-Kin-Džaizr, nebo Krvaví Rváči z Bosny - Známý to důkaz civilizačního vlivu bratrstva. Nejsou to ani dva roky, co tito bandité terorizovali celou východní Nevadu. Po jejich vstupu do našich řad se však okamžitě otočili o sto osmdesát stupňů a započali rozsáhlý projekt postupné civilizace celé východní Nevady. S velkou parádou se dostavili i loňští mistři z Denu, kteří už roky sbírají po manévrech a cvičeních nejvyšší ceny a jsou proslulí především jejich fenomenální odolností proti sebevíce koncentrované palbě. "Neděláme to pro prestiž ani pro ceny. Máme tyhle akcičky rádi a jezdíme si sem prostě jen dát trochu do těla. Že sme nejlepší má pro nás malý význam..." Řekl exkluzivně pro dabl-jů-tý-pí jejich velitel Saďour Dino.
Průběh cvičení byl letos obzvláště vzrušující. Oddíl známého bunkru California-delta hned po zahájení takticky obsadili hospodu "V Pustině", která stojí na jih od města na nedávném nalezišti podzemních cisteren skotské. Vojáci z Nevada-alfa se zase po prvním střetu dohodli s Krvavými Rvači z Bosny na příměří v rámci státu (opět krásný případ existence předválečné civilizace skrze nás!), aby se následně opevnili v jihozápadní části města. Podle dosud získaných informací začali okamžitě s podrobnými podomními prohlídkami se záměrem nalezení skrytých oregonských oddílů. A že dělají čest! Zhostili se svého cíle s takovou vervou, že ještě neopustili oblast cvičení. S novými poznatky vás budeme okamžitě informovat.
Cvičení je cvičení. To však neznamená, že voják bratrstva přestává být ochráncem civilizace a to také potvrdili chrabří junáci z Denu. Když zjistili, že okolí sužují krvelačné a pirátské kmeny, okamžitě hodili za hlavu obhájení svého titulu. Bandity našli a v zájmu civilizace je začali nahánět do velkých klecí, které si pro tyto situace vozí sebou! Všichni obyvatelé jižního Oregonu mohou být na své chlapce pyšní!
Drobné problémy však nastaly už po začátku bojů. Členové bunkru Nevada-alfa si vyložili pravidla po svém a plamenomety smetli San Fraciské Fua-Kin-Džaizr. Hlavní sudí reagovali hbitě a povolili použití ostré munice proti uživatelům plamenometů. Všichni pak jen fascinovaně poslouchali hlášení z bojiště. Nikdo do té chvíle netušil, kolik plamenometů to vlastně bratrstvo vlastní. Ještě nyní pročesávají pozorovatelé okolí Reddingu. Podle posledních informací mají z hledaných devadesáti tří zbraní již pět kusů a tak nám nezbývá, než držet palce. Nic ale nepřekonalo překvapení, že plamenomety jsou vyzbrojeni i civilisté! Bratrstvo oceli má před sebou ještě dlouhou cestu ke zcivilizování regionu. Bohužel i dnes, v dobách největších krizí, kdy by všichni lidé, vyznávající předválečnou západní civilizaci, měli držet pospolu, se najdou jedinci, kteří tomuto snažení hážou klacky pod nohy. Myslíte si zřejmě, že jsem lehce odbočil - není tomu tak. Je téžké uvěřit tomu, že ještě dnes může být v lidech zakořeněna xenofóbie. Představte si tedy, že Portlandský oddíl složený ze "super -příslušníků jiného stupně radiace" byl vystaven rasismu! Jaké by pro vás bylo, kdyby vás někdo nazýval brutálním vrahounem jen kvůli jiné barvě pleti?? Jak se pak taky někdo může divit, že ponížený oddíl rozřezal šerifa a vypálil kasíno?
Ale vraťmě se k průběhu manévrů. V odpoledních hodinách začalo na bojišti gradovat napětí. Oddíly krytů Oregon-beta a California-gama se po tuhých pouštních bojích mezi sebou, dali současně na ústup směrem k místnímu nevěstinci, kde podle slov účastníků "svedli ty nejprudší boje". Tuto informaci jenom potvrzuje to, že při boji v nevěstinci přišli vojáci o všechno fasované vybavení. Portlandský oddíl "super- příslušníků jiného stupně radiace" měl mezitím podložené podezření, že v obřích morčatech určených ke gladiátorskému zápolení jsou ukryti nepřátelští průzkumníci. Naštěstí ale poté, co je všechny zabili, stáhli a ugrilovali, zjistili, že tomu tak nebylo. To je také nakonec vyhouplo na stříbrný stupínek. Ani sudí ale nemohli usínat na vavřínech. Nejobtížnější rozhodování je očekávalo, když oddíl z Pookatownu, který nedávno objevil vybavené podzemní vojenské letiště, hodil drobnou jadernou pumu na hostinec "V Pustině", který právě urputně bránil oddíl California-delta. To byl počin sice diskutabilní, nikoliv však v pravidlech výslovně zakázaný. Hlavní rozhodčí nakonec musel uznat legálnost zákroku. Pro oddíl Oregon-alfa to znamenalo velice slušný bodový obnos a výstup na zlatou pozici. Na bronzové příčce skončili muži z oddílu Arizona-alfa, kterým se během dne podařilo, v přestrojení za skupinu zfetovaných vojáků, projít skrze několik oblastí ovládaných rivaly, aby se nakonec opevnili v centru dění - v krčmě "Toxica".
Jak vydíte, letošní ročník Písků byl opravdu vydařený, když vezmeme v potaz, že v Reddingu se pořádal prvním rokem. Pro ty, co nesledují naše výcvikové akce: Písky byly po několik minulých let pořádány v Hubu, který byl však vloni, právě v době konání našeho cvičení, zničen tou odpornou super-mutantskou hordou (Od které se náš portlandský oddíl super-příslušníků jiného stupně radiace nekompromisně distancuje). Chudáci obyvatelé se ani nemohli bránit proti vlně znásilňování a plundruvání! Civilizace s nimi.
Už nyní vyšla oficiální informace, že po krátké domluvě představitelé města souhlasili s hostováním manévrů i pro příští rok. "Tato a podobné akce zvyšují civilizační povědomí u obyvatel." Říkají. To je pro nás velice pozitivní. Třicátý druhý ročník Písků opět prokázal, že naše bratrstvo je v plné síle, je schopno bránit civilizaci před chaosem a že je tohoto úkolu hodno!!
Pro dabl-jů-tý-pí dr. Ballantine - písař.

ANKETA

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist