Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


ŠERIF ZE SHADY SANDS č. 13 - SKOK


Dobrá zpráva byla, že výbuch sedmi set kilogramů trinitrotoluenu, nastražených v patnáctém podzemním podlaží bunkru, vyrval v zemi trhlinu, do které popadala většina našich pronásledovatelů. Druhá dobrá zpráva byla, že ti ostatní byli zavaleni padajícími trámy a troskami.
Špatná zpráva byla, že trhlina v zemi rozdělila mínus první podlaží na dvě půlky. Východ z bunkru byl na jedné a my na druhé. To by nebyl až zase takový problém, protože jsme věděli, že když se nevrátíme, naši kámoši čekající před bunkrem se nás vydají hledat, a pomocí provazů a spadlých trámů snadno vyrobí most k nám. Tou druhou špatnou zprávou ovšem bylo, že jsem měl v břiše kulku. Superstimpaky takovou drobnost snadno vyléčí, ale nejbližší superstimpaky měli právě naši kámoši před bunkrem. Bylo nám jasné, že výbuch nebyl nahoře na zemi znát, a stejně tak bylo jasné, že nás naši přátelé začnou hledat přesně podle domluvy až za dvě hodiny. Ale soudě podle úbytku tlaku v krevní hydraulice mi zbývala necelá půlhodina života, i když se Myra snažila a improvizovala, jak se dalo.

"To je všechno, co umím," řekla Myra zoufale. Primitivní obvaz vyrobený z roztrhané košile byl nacpaný v díře v břiše a šerif mohl pozorovat, jak krev vzlíná po jednotlivých vláknech látky. Oba stimpaky lékárničky byly vyčerpány, ale bez zjevného účinku.
"Pomoc!" zakřičela Myra nejhlasitěji, jak uměla. To zoufalé slovo se odráželo od závalů a stěn bunkru a vracelo se zpět, pozměněné škodolibou ozvěnou. "Nahoru to je ještě pár pater. Nemůžou nás slyšet," vyřkl šerif tiše to, co oba už dávno věděli.
"Neumírej!" řekla zoufale Myra.
"Strašně rád bych ti vyhověl, ale tohle nezávisí na mně," řekl Joe a zakuckal se. "Tak jsem to nakonec přece jen koupil. Já vždycky věděl, že takhle skončím…"
"Nedělej si srandu, Joe."
"Promiň, lásko, ale ani ty mi nemůžeš přikázat, jak se mám chovat v posledních minutách svého života…"
"Ne, ty neumřeš."
"Víš něco, co já ne?"
"Doběhnu pro pomoc. Máme dost superstimpaků na to, abychom tě zachránili!"
"Víš co, Myro? Tvůj plán má jednu zásadní trhlinu," řekl šerif a kuckavě se zasmál vlastnímu vtipu. Myra vstala a přešla k trhlině v železobetonové podlaze. Když se vrátila, byla v obličeji bledá.
"Podlahu není vidět, ale je to nejméně sedm pater hluboké. A deset metrů široké."
Šerif jen přivřel oči.
"To přeskočím," prohlásila Myra, jako by desetimetrové propasti skákala celý život.
Šerif vyvalil oči údivem. "Neblázni. To nedáš, zabiješ se. Počkej tady, přijdou pro nás."
"Ale až přijdou, tak ty už budeš mrtvý!"
"Ale ty budeš žít. Pokud se pokusíš skočit, umřeme oba."
"Já to zvládnu. Zachráním tě."
"Zbytečně zahyneš! Prosím, nedělej to!"
"Promiň, lásko, ale buď to oba přežijeme, nebo oba umřeme," řekla Myra rezolutně. Šerif jí pohlédl přímo do očí a uviděl čiré odhodlání, šílené a nelogické.
"Neblbni…"
Myra si přeměřila vzdálenosti, několikrát si vyzkoušela rozběh a trochu se rozcvičila. Odhodila boty, které trošku klouzaly, a veškerou výstroj - nůž, pistoli, sumky.
Joe ji pozoroval skelnýma očima.
Myra vytáhla afterburner náplasti z malé příruční lékárničky. Stáhla si kalhoty - stejně byly těsné a jen by omezovaly - a všechny náplasti si nalepila na stehna a lýtka. Pak se znova sklonila k šerifovi.
"Myro, neblbni, to nemůže vyjít…"
"Už jsem se rozhodla, Joe. Životem nebo smrtí, půjdeme spolu." Pak ho políbila. Byl to dlouhý polibek, jako na rozloučení, slaný slzami.
"Myro…jsem s tebou. Do toho."
"Přivedu pomoc," slíbila, otřela si slzy z očí a párkrát zamrkala.
Už když se naposledy prošla po dráze běhu cítila, jak ji začínají pálit svaly, jak každý krok je delší a další. Pak se postavila na přesně vyměřené místo, párkrát si poskočila, abys se sžila s vylepšenými končetinami.
"Teď, anebo nikdy."
Rozběhla se. Trasa k místu odrazu byla dlouhá patnáct metrů, a pak deset metrů skoku. Noha míjela nohu a chodidla dopadala na místa, která jim Myřin matematicky přesný mozek vyměřil. Ruce se míhaly v pravidelném rytmu a dodatečným impulsem zvyšovaly celkovou kinetickou energii těla. Sympatoadrenální soustava byla drogami z náplastí donucena podat svůj životní výkon, a dřeň nadledvinek pumpovala do krve bestiální dávky ketacholaminu a adrenalinu. Deset metrů do skoku. Už teď Myra překonala rychlostní rekordy, akorát o tom nevěděla. Její zorné pole zachycovalo pouze propast a kousek země před ní. Svaly se rozpálily na extrémně vysoké teploty, agresivní chemikálie rozkládaly na energii vše, co jim přišlo pod ruku. Pět metrů. Plíce již nestíhaly, ale ve svalech bylo kyslíku ještě dost. Mitochondriální továrny na energii žhnuly, trávíce poslední zbytky cukrů. Každá molekula ATP při štěpení dodávala svých stopadesát kilojoulů, meta niacin z afterburnerů vyšrouboval výkonnost buněčného metabolismu vysoko nad osm set procent.
Levá noha dopadla pár decimetrů před ostrou hranu, pravá noha už mířila do prázdna. Myra se skrčila, pravé chodidlo dopadlo přesně pod hranu zlomu a pevně se zapřelo do takřka kolmé stěny. Tělo se vymrštilo přímo vpřed, pružina stehenních a lýtkových svalů podala výkon, jako ještě nikdy. Levá noha se přidala, prsty a ruce dodaly poslední impuls, když se vymrštily přímo vpřed. Na několik okamžiků se štíhlé ženské tělo klenulo nad černou propastí jako most bez konce a začátku.
Maličký kousek mysli provedl výpočet, který byl jednoznačný. Nedosáhne. Myra pokrčila ruku a znovu ji vystřelila vpřed. Proletěla devět metrů vzduchem a chybělo ji - kolik, dvacet centimetrů? - spíš méně.
Šerif jen sledoval, jak pružné tělo mizí pod hranou trhliny.
Chuchvalec železných prutů vystupoval z rozbořených panelů právě na tom správném místě. Myra se jich chytila, nedbala na to, že ostré ocelové hrany ji rozřízly loket jako žiletky. Zachytila se. Chytila se i druhou rukou a pak se vymrštila vzhůru. Znovu se zachytila hrany a bokem vyšplhala nahoru.
Dokázala to. Byla tam. Krvácela z mnoha řezných ran, následky poslední fáze jejího letu, a před očima se ji míhaly mžitky, ale byla tam.
Strhala si všechny amfetaminové náplasti. Teď už jich není potřeba. Pomoc už je blízko, stihne doběhnout k přátelům a ti se včas dostanou k šerifovi i s potřebným vybavením.
"Zachráním tě," zašeptala.
Vyběhla.


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist