Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


CHEKOTAY - Xenophobia

Probudila mě bolest, velká bolest. Ubližovalo se nám. Mnoho bojovníků padlo. Otec zemřel. Bylo to strašné. Vyděšeně jsem vyjekl a schoulil se vedle Matky, stejně jako ostatní bratři. Zemřeli další bojovníci. A pak byl na chvíli klid. Klid jako před bouří.
Otevřely se dveře. Za nimi stáli dva lidé, ale viděl jsem jenom toho prvního, druhý se chovával ve stínu. Thomas vešel do místnosti. Byl to docela starý muž, kterého bojovníci našli umírat hluboko v nehostinné pustině. Zachránili jsme ho a odvedli sem, aby nám pomáhal s obsluhou zařízení Vaultu. Důvěřovali jsme mu. Pamatuju si na to Otcovo rozhodnutí, bylo to krátce před mým narozením. Otec říkal, že Thomas je teď v naší smečce, protože jiné jeho smečky jej nepřijaly. Thomas nám hodně pomohl. A teď pomohl nás zabít.
"Je mi to líto," zaskuhral Thomas. Cítil jsem, že je. Je mu to moc líto a bolí ho to, ale nic proti tomu nedělá. Četl jsem mnoho souborů v počítači a vím, že lidé často zjevnou skutečnost vyjadřují složitými větami. Nyní by člověk asi řekl, že "vrána k vráně sedá a starého psa nový kouskům nenaučíš." Nebo by možná řekl něco úplně jiného.
Něco zezadu postrčilo Thomase dál do místnosti. Vešel další muž. Měl na sobě zářící kovovou zbroj a v ruce držel ničivou předválečnou zbraň. Když nás viděl, pousmál se. Byl to zlý úsměv. Z toho člověka páchla smrt a zlo. Matka nás odstrčila tak, abychom byli lépe chráněni jejím tělem. Vykoukl jsem a sledoval toho člověka. Měl na své zbroji mnoho krve, ale nebyla to jeho krev. Pak, jako by se ten člověk rozhodl, otočil se na Thomase a promluvil: "Dobře jsi nám posloužil, skutečně! Děkuji ti…zrádče! Zradil jsi nejen nás, ale také je, Thomasi. A něco jsem se naučil, nikdy nedůvěřovat zrádci. A dvojitému už tuplem ne!" Zmáčkl spoušť, zbraň se roztočila a zazářila. Vzduch hořel. Thomas hořel. A pak už nebyl živý, už to byla jen hromádka popela na podlaze.
"Prach byl a v prach se obrátil," řekl ten muž. Věděl jsem, že to je něco pro lidi posvátného, ale on to nemyslel posvátně. Pak ten muž namířil svou zbraň na podlahu a zase vystřelil, znova hořel vzduch a také mí ještě nenarození bratři. V okamžiku je zabil všechny. Matka zakvičela žalem a ten kvikot se proměnil v bojový řev. Vyskočila. Nebyl jsem na to připraven a tak mě její noha odrazila do kouta místnosti. Muž začal opět střílet, zasáhl matku a začala hořet. Pak se zbraň otočila a během několika nádechů spálila a sežehla mé zbylé bratry. Muž vypnul zbraň.
Ale Matka nebyla mrtvá! Odrazila se na svých strašlivě popálených nohou a vyskočila na muže. Začal střílet a zcela ji zabil, ale to už jsem vzduchem letěl také já! Dopadl jsem přímo na jeho krk a jedním kousnutím mu rozdrtil páteř. Lidé jsou tak ubozí, když nemají zbraně!
Bylo po všem. V místnosti jsem byl živý jenom já. Nemohl jsem tomu uvěřit. Žalostně jsem kviknul a dloubl do Matčina těla. Byla mrtvá…ne zcela! Jeden život tady byl. Ne, nebyla to Matka, její tělo bylo mrtvé, ale uvnitř, hluboko uvnitř byl jiný život. Ještě nenarozené vajíčko! Několika švihnutími jsem rozpáral Matčinu spálenou kůži a prohryzal se jejím masem až k tomu vajíčku. Již bylo připravené se narodit. A ještě něco: věděl jsem, že to má být další bratr, ale v posledních chvílích svého života se matka rozhodla změnit ho na sestru!
Láskyplně jsem vajíčko umístil mezi mrtvoly mých bratrů. Až začnou tlít, bude mít vejce dost tepla pro vývoj. Pak jsem snědl toho muže, našeho vraha. Už mi nepřipadal tak strašný a velký, ale nebylo to tím, že nyní ležel na zemi. To já jsme za necelou půlhodinu povyrostl. No ano, byl jsem nyní dominantní samec, byl jsem Otec! A až se má sestra vylíhne, bude to další Matka. Počítal jsem. Ve chvíli, kdy se nová Matka vylíhne, budu už dospělý. Matky dospívají rychle. Nebude to trvat dlouho a narodí se noví bojovníci. Mnoho bojovníků. A budou mocní a plní nenávisti k Člověku, tak jako jsem já. Budou Člověka nenávidět, protože to byl on, kdo na Párače zaútočil.
Bude nás mnoho.

Pomstíme se.


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist