Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
Rozhovor s Daemonem- fürerem klanu VSBRatman: a.. Nazdar Dejmíku, jakpak se dnes vyspinkal můj oblíbený zplozenec pekel?

Daemon: Ahoj, docela dobře, démoni byli na lepšim, sukuby byly výjimečně v klidu a Satanovo chrápání se tolik nerozléhalo jako obvykle, takže pohoda :-)


b.. Klan má dnes své velké výročí, mohl bys tedy nezasvěceným prozradit co to vlastně VSB je a čím se zabývá?

Tak já doufám, že těch nezasvěcených moc nebude ;-) VSB je herní klan zabývající se hraním multiplayeru Falloutu Tactics ve všech jeho podobách. Podle toho jsou zaměřeny i jeho stránky. Najdete zde vše možné okolo multiplayeru FT a hlavně hodně o našich hrách. Každou sobotu večer pořádáme Sobotní Turnaj, během něhož protečou potoky virtuální krve :) Klan se neustále rozrůstá a jeho přední členové jsou jedni z nejlepších v této hře. Prostě to rádi paříme a tak když zrovna nehrajeme spolu, vyhledáváme nevinné oběti které by jsme ve FoT vydrtili :-))


c.. Jak ses vůbec dostal k vůdcování klanu?

To je taková hezká pohádka o tom, jak král hledal pomoc a nebojácný rytíř se přihlásil :-)) Ne, kecám. Prostě JaW se tehdy staral o jakési torzo stránek klanu, ale nestíhal dělat stránky klanu a Vaultu zároveň a tak dal výzvu, kdo by měl zájem. A hádej kdo se jediný přihlásil? Teď už vím, proč JaW nestíhal :) Ale jsem rád, jsem rád, že jsem mohl vytvořit nové stránky klanu, jsem rád, že jsem mohl zvětšit populárnost našeho klanu a prostě jsem rád, že jsem se stal součástí MadBrahminy.


d.. Kolik členů má klan a jsou všichni doposud aktivní?

K dnešnímu dni má klan 35 členů. Někteří hrají často, jiní jen občas a pár členů v poslední době vůbec. Ale specielně na některé z nich se chystám došlápnout :-)


e.. Jaké byly za ten rok největší klanové události a tragédie?

Tak toho je spousta, já doufám, že se mi podaří všechno podchytit v mém článku k výročí. Největší událost je určitě založení klanu a přijmutí každého nového člena! A tragédií naopak odchod každého člena z klanu (tedy až na výjimku/y :-) ).


f.. Jak je to z přibíráním/vylučování/odchodem členů?

My bereme každého, komu funguje Fallout Tactics po netu. Jinak skoro nic není zábranou pro vstup do našeho klanu, ani modrá knížka :-) Vyloučen ještě nebyl nikdo. To by musel provést něco hodně špatného nebo prakticky vůbec nehrát. V druhém případě zatím každý z dotyčných sám uznal, že nemá cenu setrvávat v klanu, když Fallouta nehrají. K dnešnímu dni od nás odešlo 6 členů, z toho dva, protože nehráli a 4 do jiného klanu. Prostě smrt nebo utrpení :)


g.. Jaké výhody mají členové klanu?

Výhod je spousta, každý si určitě něco najde. Například pouze členové klanu se mohou účastnit Sobotního Turnaje, který je týden od týdne zábavnější. Jako člen klanu lze získávat různé tituly a hodnosti, všelijak porovnat své schopnosti s ostatními členy, prezentovat se na stránkách klanu, získat cenné rady a mnoho dalších. A hlavně! Člen našeho klanu má větší šanci zahrát si FT zrovna ve chvíli kdy má chuť, protože skoro vždy je tu někdo kdo si s ním rád zahraje. A o to přece jde především – mít šanci si co nejlépe zahrát.


h.. Jsou členové jen normálními hráči nebo dělají i nějaké ty modifikace, návody apond. ?

Všichni jsou to líný flákači, kteří nedělají nic jiného než, že paří!!! :-DD Dělám si samozřejmě srandu. Jako u všeho, záleží to na každém jednotlivci. V této souvislosti nemohu samozřejmě nezmínit JaWa a tebe (Ratmana), nejvyšší VaultMastery Vaultu Šílené Brahmíny. Vaše práce na stránkách Vaultu spolu s ostatními vaultmastery přineslo hodně všem hráčům Falloutu a udělalo z VŠB nejlepší stránky o Falloutu vůbec. Já bych se odvážil tvrdit, že i schopnou hrdě se měřit s jakýmikoliv zahraničními stránkami o Falloutu. I ostatní členové klanu se občas do něčeho zapletli, ale radši už nebudu jmenovat, abych na někoho nezapomněl :) Já sám se snažím občas něco stvořit, abych hru zase posunul dál nebo prostě vytvořil něco nového, co ve starých hráčích vzbudí chuť opět hrát a nové hráče přiláká.


i.. Nabízí klanové stránky i něco zajímavého pro nečleny?

Můžou tam najít spoustu zajímavých informací o Falloutu Tactics, hodně rad ohledně multiplayeru FT a taky nějakou tu zábavu :) Především doufám, že pro nečleny klanu nabízí spoustu lákadel pro vstup do našeho klanu ;-)


j.. Poslední dobou často hrajete na GSA (Game Spy Arcade), asi se tam setkáváte s jinými klany a s lidmi z celého světa, jak si v této konkurenci vedete? Nedostáváte moc naprdel?

Můžu směle tvrdit, že naši nejlepší hráči tam patří ke špičce. To ostatně i dokazuje spousta výsledků z GSA v historii na stránkách klanu nebo také skutečnost, že k nám konvertoval člen jednoho z nejstarších FT klanů vůbec IEF, hráč Azazen. Další hráči zasluhující si připomenutí za rozšiřování dobrého jména klanu na GSA jsou X.mass, parad.0X, sinmarius, BarvajZ a Bud. Snad jsem na někoho nezapomněl, ještě bych mohl zmínit jméno Waste, patřící jednomu z nejlepších hráčů 150K hry, která už se ale bohužel na GSA skoro vůbec nehraje :-(


k.. Jaké styly hry se nejčastěji v klanu hrají a jaké jsou rozdíly oproti hrám na GSA?

U nás v klanu je jako základ brána hra se šesti postavami na 5K už od jeho počátku. Je to taková specialita našeho klanu, dnes už by se dalo říct, českých hráčů. Nikde jinde jsem se ještě nesetkal, že by objevili kouzlo 5K hry. Na GSA se až na nějaké speciality vždy hrávalo jen 150K a 10K s jednou postavou, dnes už prakticky jenom to 10K. A je ještě jeden velký rozdíl. Je smutné, že když hrajou třeba jen tři hráči z Čech je hra pomalejší (více laguje) než když hraješ třeba v 10ti s Američana.


l.. Jaký styl hry hraješ nejraději ty?

Já mám rád všechny, co se u nás v klanu hrají. Někdy je fajn zahrát si pořádnou taktiku v 5K a jindy se zase jít odreagovat v rychlé 10K hře. Ještě si mohu udělat reklamu, když se zmíním o svém posledním projektu Ghouls vs Normals :-) Ale opravdu mě to chytlo, už hodně dlouho jsem si nezahrál tolik taktické hry jako v nedávné době v Ghouls vs Normals.


m.. Přemýšlels někdy co bude, když se za pár let přestane FT hrát v takové míře jako teď a klan už bude prakticky na pokraji zániku? Zaměří se i na něco jiného nebo jsi optimista a čekáš až vyjde FT2?

Cože?! Přestane hrát?! Já ti nerozumim! :-)) To je rouhání :-) Já doufám, že ještě hodně dlouho tu bude dost lidí, kteří si rádi alespoň občas zahrají Fallout Tactics. Co bude potom? já nevím, nestarám se, žiju přítomností. Každopádně až vyjde nějaký další Fallout, já ho budu mít a pokud to bude stát za to, tak ho i hrát! Co takhle něco jako Fallout Online? :-)


n.. V kolika lidech je nejlepší hrát FT?

Tak to opět záleží na stylu hry. Taktické hry se šesti postavami je nejlepší hrát 1 vs 1 nebo 2 vs 2. Pořádná hromadná jatka ve hrách s jednou postavou mají také své kouzlo. Je možno vidět třeba na našem Sobotním Turnaji :)


o.. Z tabulky členů je vidět, že máš před ostatními pořádný náskok, to asi musíš hodně často hrát a vyhrávat, máš nějakou radu pro ty, co by se chtěli stát stejně dobrými hráči?

No, docela to ujde, chce to ještě navýšit :-)) Není žádná jednotná rada nebo obecný fígl, chce to prostě hrát, hrát a hrát a nevzdávat se! Čím víc hraješ, tím víc získáváš zkušeností a když hraješ proti silnějšímu hráči popohání tě to vytvářet lepší a lepší postavy a prostě se stále snažit být lepší. Jen mi je líto, že dnes už nemám tolik času hrát a jen vzpomínán na ty doby, kdy mě mrzel každý souboj, kterého jsem se nezúčastnil. Taky, že v počátcích klanu takových moc nebývalo :-)


p.. je někdo, koho nedokážeš hladce porazit a často ti pořádně natrhne prcinu? :-)

Neznám, neexistující lidé mě nezajímají :-)) Ale teď popravdě. Každý máme svoje špatné i dobré dny, většina hráčů se stále vylepšuje, každou porážkou, kterou mu utrpíš až do doby, kdy tě najednou přerostou a pak musíš být zase ty, ten kdo se lepší a proto je nemožné říci kdo je nejlepší. Navíc nikdy nevíš, jestli někde nehraje člověk, který by tě snadno vydrtil bez mrknutí oka. Bez nějakého vychloubání musím říct, že jsem se ještě nesetkal s nikým, kdo by mě výrazně drtil. Ale to neznamená, že jsem neporazitelný. Už jsem utrpěl spoustu porážek a zahrál si spoustu náročných her, kdy do poslední chvíle nebylo rozhodnuto o výsledku a většinou s členy našeho klanu.


q.. Kteří členové jsou podle tebe pro klan největším přínosem? Klidně je tu vychvaluj:)

Tak tady bude správná odpověď určitě Ratman. Tak jsi to chtěl slyšet, že? :-))

Doopravdy se nechci zmiňovat o některých členech klanu, že jsou větším přínosem než ostatní. To bych si sice mohl přiklonit 8 lidí, ale zase 27 znepřátelit :-) Přínosem je samozřejmě každý člen klanu! Snad jen lepší hráči znamenají trochu víc a také jsem vděčný každému, kdo přispěje něčím na naše stránky.


r.. Přejděme teď od Tacticsu dále, prozraď mi něco o sobě, co rád jíš, studuješ, jakou hudbu posloucháš, tvoje oblíbený pařby, koníčky.

Tak přece tu teď na sebe všechno nevyzradím :-) Ale něco bych přiznat mohl, když máme ten rozhovor ;-) Začnu tím nepříjemným – studuju Střední průmyslovou školu elektrotechnickou dnes už ve 4. ročníku a dává mi to v poslední době celkem zabrat – Ono se tam musí občas i chodit!! :-) A taky je potřeba se učit!!! :-)) No hrůza!

Tak k těm příjemnějším věcem. Nejlepší jídla jsou ty, co se dají konzumovat u počítače :-) Ale obzvláště rád mám třeba pizzu a nebo na chlebíčky je dobrá pomazánka z krabího masa, mňam a oboje se dá klidně jíst i u počítače :-)

Na hudbu jsem příšernej podivín, líbí se mi pěkné věci různých stylů. Můžu jmenovat zajímavou kombinaci mých oblíbených: Limp Bizkit, Eminem, Marilyn Manson, některé songy od FatBoye Slima (to zmiňuje specielně kvůli tobě Rate :) ) a další. V poslední době mě chytla hudba od Guano Apes, takže teď dokola poslouchám jejich MP3 :-)

A pařby!! Ano, Fallout je prostě nejlepší!!!! :-) Já patřím mezi, jak se zdá menšinu, která má radši Fallout 1 než Fallout 2, ale oboje jsou to skvělé hry. Mezi další moje oblíbené RPG patří třeba Arcanum nebo PlaneSpace: Tourment. Rád hraju také strategie (což je i Fallout Tactics), hodně lidí mi dá určitě za pravdu, že nejlepší klasická RTS je StarCraft. Zergové, to je moje rasa :-))

A stále si také občas zahraju nějakou tu 3D Akci, abych zavzpomínal na svoje “mládí” strávené u sqělého mutliplayeru Doom2 nebo Quake2! A co mě extrémně nebaví, jsou všelijaké sportovní hry! To mě prostě nebere.

A koníčky mám kromě počítačových her stejné jako každý jiný – Satanské Rituály, obětová………emh, proč se tak tváříš? :-))


Děkuju ti za rozhovor a pozdravuj Sadáma

Také děkuji, cítím se teď jako nějaká celebrita :-) Sadám je teď v nebi, to nevíš? Satan to domluvil :-)

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist