Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.

E.P.A. - POPIS OBLASTI

"Chtěli jsme budoucnost. Teď ji máme."


Enviromentální Obranná Agentura (Environmental Protection Agency) měla být bonusová oblast Falloutu 2. Podle naší dokumentace měla být plná hádanek, bojů a dalších prazvláštních dobrodružství. Měla zahrnovat např. (ale nejen):

1A. Parkoviště zarostlé džunglí různých druhů spórových rostlin.
2A. Bizarní ZOO domácích mazlíčků přecpané lidmi. Hladovými lidmi.
3A. Spodní patra napumpovaná různými druhy jedovatých plynů a viry-přenášejícími zmutovanými octomilkami.
4A. Malé vládní muzeum s exponáty životní velikosti. Výstava "Amerika po holokaustu" je obzvláště zábavná.
5A. Sklad s novou sadbou pro Arroyo. Některé sazeničky se nicméně vyvinuly v nebezpečné věci.
6A. Nevrlí hologramoví průvodci, kteří provázejí návštěvníky a náhodně vyřvávají divné binární nadávky
7A. Různí NPC "u ledu" (v hibernaci).
8A. Počítače s informacemi o střídavém hospodářství a viru FEV.
9A. Depresivní Mr: Handee a hyperaktivní zařízení na výrobu drog pro vědecky zaměřené postavy

EPA měla používat interiér Vault City a V13 (bělostné technicistní prostředí jako v původních vaultech). Mezi zvláštní specifické objekty patří parkovací cedule EPA a barevné kódování na chodbách.


ZVLÁŠTNÍ PŘEDMĚTY: Konzerva psího žrádla (známá z filmu Mad Max, kde ji požíral Mel Gibson)
Insekticid
Šampón
Pesticid
Marihuana
Šumák (když jej vypijete, explodujete ve zvláště krvavé animaci)
EPA vládní energetické vězení
Sprej proti hmyzu (zabíjí veškeré hmyzoidy)
Sprej proti plevelu (zabíjí okamžitě spórové rostliny)
Plynová maska
Solar Scorcher
Testovací Tuba

GRAFIKA

EPA má 4 mapy. Jsou relativně malé a často se o ně dělí hned několik pater:

Parkoviště
Vstupní úroveň (kanceláře)
Rudá úroveň (Ochranka, Styk s veřejností, Museum)
Oranžová úroveň (krev mrazící Bufáč a hrůzyplné Konferenční místnosti)
Žlutá úroveň (energetické středisko)
Zelená úroveň (Pokusy na zvířatech a rostlinách, Arboretum a klece s různými tvory)
Modrá úroveň (Hibernace)
Indigo úroveň (Přísně tajný výzkum změn pohlaví)
Fialová úroveň (Paměťové středisko)

HLAVNÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Džungle masožravek: Džungle plná Venušiných mucholapek. Taková bojová příprava na vstup do EPA.

Válka hologramů: Můžete narazit na průvodcovské hologramy, které se stále potloukají chodbami EPA. Původně sloužily jako průvodci po zařízení, ale od Velké Války jsou díky magnetickým nestabilitám jejich systémy poškozeny a chovají se dosti nepředvídatelně. Svou byrokratickou povahu dovedly do smrtícího extrému - regulují a regulují dokud se z toho nezcvoknou a přestanou fachčit. Vůdcové jednotlivých divizí do zblbnutí diskutují v Konferenční místnosti - díky přítomnosti silného magnetického pole se jim co pár minut přemaže krátkodobá paměťa co chvíli tak opakují své staré argumenty. Můžete ten zmatek zastavit jen opravením magnetických cívek a následně jim přikázat, ať přestanou kecat. Hologramy jdou zničit jen EMP granáty nebo ukradením či zničením energetického zdroje EPA na Žluté úrovni.

Plynem naplněná úroveň: Jedna z úrovní je naplněna jedovatým plynem - za každé kolo v této oblasti budete vážně zraněni až do úmrtí nebo opuštění úrovně. Hráč může buďto vždy krátce hopnout dovnitř, ukrást co není přibité a zase zmizet nebo si najít kyslíkovou masku ukrytou v jedné z nižších úrovní (maska se vkládá do zbraňového slotu).

Horor ve ventilačce: Aby se hráč vůbec dostal do EPA, musí nejdřív prolézt komplex ventilačních šachet, kde může užívat jen malé zbraně. Jeho nepřáteli jsou zde - obří kudlanky, menší škorpioni a občas i lidožravé rostliny.

DALŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Zzzzzzzzzzzt (Poruchové bzzzzzzučení): Hráč narazí na pokažený hologram, jehož řeč sestává ze statického bzučení a praskání (jako zvuky v rádiu rušeném statickou elektřinou). Když hráč holouše opraví, dozví se od něj různé zajímavé kódy a informace.

Pan Chemáček!: Pan Chemáček! je malé zařízení v jedné z laboratoří, které z různých surových materiálů (jako rostliny, pivo, kondomy, chemikálie, smetí, škorpioní ocasy) vyrábí různá farmaceutika typu RadX, Mentanty, RadAway atd... Hráč si může zaexperimentovat a vytvořit různé drogy s bizarními účinky. Postavy s vysokou Inteligencí, Štěstím nebo schopností Doktor či Vědec dokáže vyprodukovat speciální látky, které by jiná postava vyrobit nezvládla. Pan Chemík! mluví vždy ve zvoláních s vykřičníkem!

Malý statečný toaster: V jedné z opuštěných kuchyněk je malý, chytrý toaster s IQ 6000. Veškerá jeho inteligence je nasměrována k tomu, přimět hráče udělat si toast (narážka na seriál Červený trpaslík a zároveň animovaný film W. Disneyho). Můžete se jej zeptat na spoustu věcí, ale toaster vám vždy odpoví otázkami jestli si dáte toast nebo radši vafle. Ačkoli toaster vypadá jen jako bezvýznamný vtípek, v jednom dialogu se zmiňuje, že je porouchaný a nemá přístup ke všem prostředkům potřebným k opečení toastu. Jestli jej opravíte, prozradí vám následující věci: tajný kód do krytu v jednom z New Renských kasín (který je jinak téměř neotevřitelný), kódy pro vybrání peněz z automatů a nějaké další bonusové předměty.

ABACAB: Jeden z počítačů v EPA zmiňuje jednoduchý způsob léčby epilepsie. Údajně se má opakovat určitá série písmen specifickou hlasovou modulací a posluchač bude vyléčen z autismu a epilepsie. Když s touto znalostí zavítáte do Rena a řeknete tento kód Potrhlému mužíkovi (Barking Man), bude tento vyléčen a dá vám nějakou menší odměnu + pár XP bodů. Potrhlý mužík nakonec ve F2 není, ale můžete na něj narazit v Planescape: Torment.

Žádné zprávy o oblevě: Hráč může objevit hibernační kóje, z nichž může různým způsobem (v závislosti na postavě kterou má: zvěd, bojovník, diplomat) vysvobodit 3 lidi, kteří zde leží už od Velké Války.


PRIMÁRNÍ POSTAVY

Hologram 00000, Vědecký vedoucí: Úžasně chytrý hologram, který se bohužel neumí jasně vyjadřovat. Zkrat poškodil jeho hlasové schopnosti a nyní se dorozumívá jen binárním kódem (postava s vysokou Vědou je schopna kód rozluštit a opravit jej).

Hologram 10001, Vedoucí bezpečnosti: Věčně rozjařený, mariňácky holouš, který prokládá svou řeč německými frázemi. Myslí si, že by měla být celá EPA vymlácena a pak znovu uvedena do provozu. Naštěstí už nemá kontrolu nad roboty a zbraňovým systémům došla munice, a tak může jen vyřvávat, jak rád by to tu všechno zničil. Když pro něj splníte pár úkolů, získáte přístup do místností s bezpečnostními schránkami, kde je nějaká staré munice, zbraně a brnění.

Hologram 12001, Vedoucí operativy: Fretkovitý, nervně se usmívající mužský holouš. Jen postavy s vysokou Int. budou rozumět jeho dvojsmyslným, úlysným kecům. Od této postavy nic nezískáte, protože nemá žádnou autoritu.

Hologram 10031, Vedoucí pozemní údržby: Frustrovaný holouš, který udržuje veškeré zázemí EPA. Díky skutečnosti, že nemá reálné tělo a roboti jej neposlouchají, vykazuje posledních pár dekád 100% neúčinnost. Ostatní vedoucí to na něj vytáhnou kdykoli mohou. Jestliže opravíte jeho roboty nebo sami vyřešíte nějaké úkoly kolem EPA (vyplít masožravky apod.), vedoucí vás "najme", což vám dá přístup do lékařských skříní a kůlen se zásobami (kde si lze nabrat nějaká semena, chemikálie, rostliny a různé insekticidy a odplevelovače).

Hologram 40011, vedoucí styku s veřejností: Sexy (ačkoli zároveň trochu upjatý ...pozn. překl: to mě bere - upjatá slečna sekretářka přehazující nožku přes nožku :) ženský hologram, který je odpovědný za prohlídky komplexu a tisková vyjádření. Její přeslazené vystupování a neustálý příval tiskových vyjádření je za chvíli pěkně otravný. Bez jejího povolení však hráč nemůže vstoupit do některých částí EPA - některé úseky jsou přístupné jen s ní jako průvodcem (hlavně museum a ZOO mazlíků). Diplomaticky zaměřené postavy z ní dostnou daleko víc než ostatní (pozn. překl: třeba kalhotky).


SEKUNDÁRNÍ POSTAVY

Neexistují zde žádné sekundární charaktery. V nebezpečném prostředí EPA je to vždy všechno nebo nic.


TERCIÁLNÍ POSTAVY

Zzzzzzzt: Porouchaný hologram, co mluví jen bzučením a statickým praskáním, dokud jej neopravíte. Pak vám může prozradit mnoho zajímavostí o spodních patrech EPA atd...

Malý statečný toaster: Geniální toaster...dělá rád toasty....

Pan Chemáček!: Veselé zařízení na výrobu drog.


EPA (Earth Protection Agency)- původní návrh

Následuje původní návrh EPA, který nám poskytl Jason Suinn.

Název je odvozen od existující organizace Environmental Protection Agency.

Popis: Tato oblast patřila předválečné organizaci, která zařizovala zpracování vysoce toxického odpadu produkovaného tehdejšími průmyslovými giganty. Ve zmatku a zkáze následujícím po válce bylo toto místo opuštěno. Po mnoha letech chátrání kdysi bezpečně uložené chemikálie prosákly ze svých kontejnerů a utvořily rozsáhlé jezero toxického blátíčka. V kombinaci s radiací a účinky FEV vznikl substrát trumfující svou mutagenitou všechny dosud známé chemikálie. To samo o sobě by jistě nebyl problém, jelikož oblast byla opuštěna a k mutaci by bylo potřeba pozřít tuto kapalinu, což by jistě nikdo se zdravým rozumem neudělal. To by se zde ovšem nesměl zatoulat člověk, který si nechává říkat Doktor – ten odhalil unikátní vlastnosti jezera a rozhodl se zasvětit svůj život jeho zkoumání. Doktor je ten typ člověka, co jako dítě trhal mouchám nožičky a zapaloval kočkám ocasy. V dospělosti pak svou zvrhlou pavahu začal uspokojovat pokusy na zvířatech a s pomocí jezera vytvořil mnoho různých monstrozit, které pak nechal volně běhat po světě Falloutu.

Laboratoře: Zde tráví Doktor většinu svého času. Jde v podstatě o přestavěné skladiště s mnoha klecemi a několika pitevními stoly. V klecích podél stěn bude hráč moci vidět výsledky různých experimentů: Kentaury, Floatery, Párače a něco, co snad kdysi bylo lidmi. V následujícím rozhovoru pak bude moci hráč vypátrat, že to byl právě Doktor, kdo je zodpovědný za stvoření těchto potvor.

Jezero: V zásadě se jedná o rozsáhlou „vodní“ plochu obestavěnou mnoha starými barely. Tuto oblast bude třeba překonat na cestě za Doktorem. Bude použito existující umění - možná s přidáním několika nových sudů nebo alespoň nových štítků.

Různé nápady:

- Doktor by mohl experimentovat také s různými drogami (možné spojení s New Renskou mafií?). Tyto nové drogy by nevyžadovaly téměř žádné nové umění, byly by ovšem OPRAVDU škodlivé. Mohly by způsobovat permanentní snížení schopností nebo třeba něco vtipného jako okamžitou závislost na ňamce leguán na špejli. Byly by zde ovšem také nějaké kladně působící drogy, které by anulovaly poškození způsobené těmi škodlivými nebo by mohly (pokud hráč ty škodlivé nikdy nepoužil) napořád zvýšit vaše schopnosti.

- Hráč by měl příležitost otevřít klece s monstry a ty by pak svého stvořitele Doktora rozsápala.

- Kdyby měl Doktor opravdu nějaké spojení s NR, mohl by od něj hráč kupovat drogy. Ovšem s rizikem, že nebudou tak úplně čisté.

- Mohl by zde být labyrint, do něhož by Doktor hráče vlákal a vypustil tam na něj své mazlíky.

- Hráč by se pokusil osvobodit lidi, na nichž Doktor experimentoval. Zatímco v první kleci by bylo jen pár prostých a vděčných vesničanů, v druhé by byli Doktorovi věrní a patřičně šílení sloužící. Vzhledově by se od vesničanů nelišili, jen by byli mnohem silnější a odolnější a ovšem také cvoklejší. Něco jako šílení sektáři z Beast Mastera.


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist