Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


chekotay


Záznam kontrarozvědky Spojené Federace Planet
Subjekt:chekotay

Jméno: Tomáš Lipner
Rasa: Lykantrop.
Datum a místo narození: Neznámé. Podle pověstí je to Země, východní Evropa, bunkr nacionálně komunistických anarchistických povstalců.
Povrch těla: 2,02m^2
Klidový metabolismus: 281 kJ.h-1.m-2
Delší osa srdce: 78° vůči kolmici
Tlak: 110 na 60 Torr
Věk: Neurčitý. Něco mezi 8 a 80 roky.
Výška: Většina agentů mající za úkol jeho likvidaci si vedle něj připadala docela malá.
Pohlaví:
Status: Zamilovaný botanik.
Ukončené vzdělání: Základní škola, Hvězdná Akademie, Kurz škrábání brambor, Všeobecné gymnázium.
Počet morčat: 2 (slovy:dvě)

Životopis:
O subjektu chekotay máme záznamy až od vstupu na Akademii, kterou ukončil s pokáráním za nevhodné chování, když se vylekal živého kraba v polívce a svého klingonského instruktora urazil slovy "Fůůůj, jíst živý hnusy, to jsem nemusel ani na základní škole!!". I přes to se ale přihlásil na Klingonský Nádstavbový Kurs Umění Přežít (klingonská zkratka GYMPL). Tento kurs dokončil. Po absolvování Akademie byl přidělen jako Obětovaný Pěšák na palubu lodi Al Batani. Zde způsobil zkrat v plasmovém potrubí a svou vinu hodil na kadeta Janewayovou. Byl tedy zproštěn služby a ponechán v záloze pro strýčka Příhodu. S tím se ale nemohl smířit a založil anarchisticko-militantní skupinu Hidden&Dangerous, která bojovala za svobodu morčat. V této skupině rozšířil své zkušenosti s bojem v malých skupinkách. Zpravodajská služba si jej však začala všímat příliš pozdě, a tak se mu podařilo ukrást loď třídy Galaxy a s pomocí dvou Dravců zničit Romulanskou loď třídy D´deridex, což rozpoutalo dlouhou, vleklou a krvavou válku mezi Romulem, Klingony, Federací, Borgy, Ferengy, Rómy a Svazem Důchodců za životní jistoty. Po bitvě u Wolf 418 a následném vítězství Důchodců však byl přece jen zatčen mazaným důstojníkem Federace, který se vplížil na palubu chekotayovy lodi Sfetovaný mustang převlečen za píďalku. Svázaný zločinec byl převážen na Zemi v lodi USS Torres. Raketoplán této lodi se však dostal do transdimenzionálního víru vyzařujícího ionochromatické tetraizopolární kvantofotonové fázově modulované a zeleně zářící pole. Přes všechnu snahu předních vědců Federace se nepodařilo dostat raketoplán zpět a po dvou dnech byl chekotay, raketoplán, tři muži posádky, mazaný důstojník J.L.Pickard a bedna nakládaných rajčat prohlášeny za Ztracené v boji. Od té doby o nich nikdo neslyšel a nikdo je neviděl, přestože puch chekotayových ponožek byl cítit na míle daleko i dlouho po zmizení. Můžeme jen doufat, že je už koněčně definitivně pryč. Země si oddechla.
Spis uzavřen.
Podepsán: Vymazaný Joe Reinar, poručík.
Konec záznamu.


To byl takový stručný výtah mé dávné historie. Co se týče mé novější historie, tak nouzové přistání (eufemismus pro HODNĚ tvrdý náraz) raketoplánu jsem přežil jen já a Jean-Luc. Ten dědek mě dva dny držel phaserem v šachu a čekal na pomoc. Když došly zásoby, vydal se sám hledat pomoc (později se dal k Enklávě a byl zabit na bázi Omega). Já jsem zůstal u raketoplánu, ale netrvalo dlouho a musel jsem se zdejchnout. Viděl jsem totiž bandu zmutovaných šlapek napadnout jednoho ubohého poutníka a vůbec jsem nechtěl následovat jeho příkladu. Po dlouhém bloudění pustinou, kdy jsem postupně sežral všechny komiksy, které jsem zachránil z raketoplánu, jsem dorazil do malého, ale dobře zařízeného bunkru. Byl prázdný a většina zařízení nefungovala, přestože každý přístroj byl precizní kousek. Ze záznamů jsem vyčetl, že tomuto bunkru velel komandér (hodnost zhruba odpovídající naší hodnosti komandéra, pozn.překl.) Dhakra. Chvíli jsem tu zůstal, kryl se před zmutovanou zvěří a vyrážel na lov, přestože mi trochu vadil ten plechový ksicht, co furt čuměl z obrazovky. Naštěstí se dal vypnout. O několik měsíců později, když jsem pomalu začínal chápat, co se to vlastně stalo, jsem při prohlížení počítače narazil na commlink, na kterém se brzo objevil poutač Navštivte nás, společně s přiloženou mapkou. Vydal jsem se tedy podle mapky, až jsem dorazil do veliké, nádherné, teplé a naprosto pusté pustiny, kde nebylo vůbec nic. Otočil jsem tedy mapku tak, jak má správně být, vyfackoval se a znovu se vydal na pouť. Cestou jsem vídal poutače, na kterých byly obličeje Elvise Presleyho, Data a podobných potvor. Jak jsem později zjistil, byla to všechno lež, která měla zmást náhodného chodce. Po mnoha dnech chůze, žízně, hladu a jiných útrap jsem koněčně narazil na obrovskou zátku od piva. Po jejím otevření se však nevyvalila přílivová vlna pěnivého moku, nýbrž velké množství dvouhlavých, zjevně šílených krav. Já vydržím hodně, ale tohle bylo i na mě moc. Upadl jsem do kómatu, ve kterém jsem vykřikoval různé nesouvislé věty. Tyto bláboly se však zalíbili Velkým Šéfům vaultu, a já jsem byl přijat do osádky. Má pouť (zatím) skončila. V současné době se tady tak nějak flákám a dělám bordel. Kromě toho se zabývám různými pomocnými prácemi, kterých je ve vaultu plno (tu zalepit díru, tam natáhnout koberec, vyhnat šváby, zaznamenat nějakou zaznamenáníhodnost, podržet petruschkovi a podobně...). Taky organizuju nejrůznější falloutí srázky a srazy a sbírám informace o tom, co se kde děje. Většinu práce za mně odedře někdo jiný (Ratman), a to mi vyhovuje.

chekotay v bodech:
Čtu: Dunu, obecně sci-fi, obecně fantasy (Ne! Já už nechci další příběh "Kterak ubohý chuďas, tajemně nadán strašlivými magickými silami, k říši a bohatství přišel"!!! Je to tak ubohé!!), cokoliv o druhé světové, teologické, psychologické, vojenské a erotické spisy, a občas taky mrknu do skript :) Z časopisů už odebírám snad jenom Ikarii a Akontru. Mým denním chlebem je ovšem Terry Pratchett - toho fakt žeru! A kdo ne?
Hraju: Od chvíle, co mi klekl komp, už nehraju lautr nic. Jedině snad na kytaru.
Rád se dívám na: Star Gate, Star Trek, Star Wars, Matrix, Baladu pro banditu, Červeného trpaslíka, Forresta Gumpa, Hellsing, Dr. Divnoláska aneb jak jsem si přestal dělat starosti a začal mít rád bombu, no a samozřejmě ty podivné undergroundové pořady na ČT2 kolem jedné v noci :-) Obecně se ovšem dá říct, že televizi nemám moc rád a nesleduju ji.
Piju&jím: Víno, pivo, slivovici, čaj, kofolu, horkou čokoládu, vodu. Jím ovesné vločky a fazole - ano, stravuju se sám na koleji, jak jste to poznali?
Poslouchám: legální věci: Mike Oldfielde, Daniel Landa, Ace of base, Exploited, Cranberries, Manowar, Nightwish, Bach, Notorest, Apokalyptica, E!E, HNF, NVÚ, Nový svět, Morčata na útěku, and many others. Nelegální věci: Konkwista, Agrese 95, Kolovrat, Graždanskaja oborona, Reichenberg, Valkyria, Boewulf, Conflict 88, Skrewdriver, Landser, Viking, Kommando Freisler, Brigade M, Judenmort, a další a další... (zrovna teď nějakou anonymní skupinu s písní "Heil Hitler" :) )
Miluju: Svobodu, warez, Věrku.

Nějaký kydy na závěr: "With dreams to be a king, first one should be a man." (Manowar), ale spíše mé motto: "Dum spiro, spero."

FAQ:
1) OT: Jak je to s Teyou?
ODP: Od té doby, co mi ji přebral Ještěr (a ona ho záhy taky pustila k vodě) jsem ji neviděl.

2)OT: Seš nácek?
ODP: Ne.

3) OT: Věřící?
ODP: Ateista, díky bohu.

4) OT: Jak je to se Sfetovaným mustangem?
ODP: No co, kurňa, ještě jsi neviděl hvězdnou loď chytřejší než její majitel?

5) OT: Budou pokračovat Dobrodružství komandéra chekotaye?
ODP: Dum spiro... :-)

6) OT: Můžou vlkodlaci po smrti do nebe?
ODP: Ne, do nebe ani do očistce nemůžou - po stříbrné kulce následuje už jenom peklo...

7) OT: wtf?
ODP: cjv?!


~ Vlk vyhraje všechny bitvy, kromě té poslední, při které zemře. ~

Moje povídkyŠERIF ZE SHADY SANDSHIT!
Vyprávění šerifa ze Shady Sands: ( A D H! ) Humorná i napínavá povídka o tom, jak chudý vidlák souhrou náhod k šerifování přišel. Ve svém novém povolání se setkává s mnoha známými osobnostmi a zažívá zajímavá dobrodružství…
DÍLY: Předmluva, 1,2, 3, 4, 5, 7-I, 7-II 10 11.1 11.2 11.3 11.4 11.5 11.6 11.7, 12, 13, 14.1, 14.2 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23.

CZECH REPUBLIC 2140


Starej pes: (A! ) Dva ostřílení mazáci v duelu, který může skončit smrtí obou...aneb pozor, zlý pes!

Daň: ( V A ) Pár divochů si myslelo, že může žít samostatně a nezávisle na centrální vládě. Když jim vyslaný komisař ukázal, že to nelze, byli vojáci postaveni před morální dilema. Je na čase splatit daň - daň krvi, daň svědomí.

Cetka: ( V A ) Taková vánoční povídečka o pěti mužích a jedné potvůrce, se kterou jste se jistě všichni setkali - tedy alepsoň s jejími menšími příbuznými :) (CZ2140)

TIP! Premiér: ( V )Jaderná válka se přehnala Střední Evropou, ale Československo nezhynulo. Stále má vládu, stále má prezidenta...a tomu začíná vláda vadit. Moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně, takže to premiér se svým demokratickým programem nebude mít lehké... Politický příběh na pozadí jaderných úderů, aneb "Pravda vítězíííí...tatatatata!!!"

TIP! Státní zájem: ( V )Ve smrtící pustině na periferii Československa je třeba prosadit státní zájem a prezident vysílá svého nejlepšího muže...postapo z našich luhů a hájů.

POVÍDKY HUMORNÉ


Star Gate VSB 1: ( A T H! ) Naprosto střeštěná povídka o týmu chrabrých Vaultmasterů, kteří se vydávají hvězdnou branou tam, kde noha Tauriice ještě nevkročila, za poznáváním bájných hospod a restaurací...

Závěť osamělého lovce: ( H T V ) Soupis všech důkazů o existenci Vaultu šílené brahmíny, které za celý svůj život nashromáždil jeden neznámý lovec... S tímhle jsem kdys vyhrál soutěž!! Strašné...

South pěst: ( H!) Hodně se mi líbil HNOJův South Quest, a tohle je opravdu šílená parodie!!

POVÍDKY JEDODUCHÉ A POKUSNÉ


Co může změnit charakter člověka?: ( P!VA ) Tak tohle bylo napsáno v podpisu jednoho brahmíńana, a já tak jednou jel vlakem a říkal jsem si: Co může změnit charakter člověka? A pak jsem o tom napsal povídku.

3 599: ( A ) Jedna hodina v životě Enklávského technika nikdy nic neznamenala - až do chvíle, kdy se stal obětovaným pěšákem cizí hry.

TIP! Inteligent: ( V )Krátký příběh o mutacích, determinismu, osudu a... a tak.

Xenophobia: ( P! V ) Je těžké žít v lidském světě být přitom jiný - možná dokonce lepší než Člověk...

Zpověď: ( V ) Jeden typický životní příběh chlápka z pustiny.

Třináctka navždy: ( P! V ) Smutný příběh o tom, jak pustina ztrácí a získává své hrdiny.

Žít se musí: ( VAF ) Jeden obyčejný nájemný vrah vykládá o jedné obyčejné nájemné vraždě.

POVÍDKY OSTATNÍ


Starý muž: ( Vyprávění, psycho, akce ) Prostě jsem převyprávěl jednu vikingskou legendu do kabátu Falloutu, jenom jsem ze závěru ubral vlků a vynechal bohy, a v průběhu příběhu ubylo zázračných zachránění. A víte, co mi na to řekl Harley? Že prý je to moc holywoodské! No tak nevím. Tohle je prostě příběh o tom, jak jeden správný tulák své toulání zakončil.

Denník Vyvoleného: ( V ) Vypravování psané formou denníku hlavní hrdinky Falloutu 2. Povídka je bohužel nedokončená. Tohle byl můj pokus ještě na commlinku komandéra Dhakry.
DÍLY: info, 1, 2, 3, 4

South Quest 2: ( D! V )Pokračování HNOJova South Questu. Tři roky po událostech prvního dílu se z NCR vydává na daleký a tajemný jih další výprava. Objevuje zde netušené věci, ale nakonec zjistí, že člověk je vždy a všude stejný, Ať už v tom dobrém, nebo špatném smyslu...

[ USS. Sfetovaný mustang ]  

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist