Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.Sledujete digitální vysílání TV Spad,
hlavním předmětem dnešního pořadu je věc zvaná

Smejki


"Už můžu?"
říká s tázavým dotazem zpravodaj Sulik
"Jo... Jedem."
"My a já se nacházíme na třetím podlaží, kde kolují pověsti o jedné záhadné bytosti. Nikdo z oficiálních míst ji nikdy neviděl. Co však je zcela jisté, zanechává za sebou vedle lihového pachu i nápis "Smejki" vytvořený ze šmoulové zmrzliny, která se pod náporem tepla zlověstně roztéká a připomíná, aristokraté prominou, šmoulí krev. Mezi prostým lidem z údržbářských podlaží se však traduje, že jde o zhmotnělé ego jednoho z kávovarů ve vaultmasterském koutku vaultí kantýny. Tento prapodivný tvor byl roztřesenou kamerou v rukou anonyma zachycen, kterak snídá v prázdném muničním skladu koblížek a vaječňák."

~ Sřih ~

Náhled do potemnělého skladu roztřesenou kamerou, která je příliš zazoomována. Obraz se pomalu vyjasňuje. Kameraman se plíží za plnými regály. Je tma a kamera jede na noční režim. V mezerách mezi uskladněnými praky a slepou municí zatím není nic vidět, jen občas zlověstně problikne jakoby odraz očí hledících do nejista. Náhle regál ihned za desetimetrovým štosem pornočasopisů končí a záběr se se sílícím třesem soustředí na nejasné kontury temné postavy, která v podřepu něco požírá. Náhle zpozorní, čehož se kameraman lekne a obraz se šíleně zatřese. Následuje již jen pomalé přiblížení kameramana na místo, kde podivná bytost seděla. Na zemi se válí nakousutý koblížek a skoro prázná flaška vaječňáku.

~ Střih ~

"Podle mnohých prosťáčků je Smejki ochráncem slabých a utlačovaných a chudým dává, co vaultmasterů ukrad (co oni ukradli chudým). Bohužel se nám nepodařilo najít nikoho, kdo by bal takto obdarován. Přineslo to však mezi lůzu zajímavou atmosféru - nikdo se necítí být tím nejchudším. Podle jiných se tvor Smejki jenom snaží přežít ve ventilačním systému vaultu v okolí skladu lihovin. Podle dalších oplývá nadpřirozenými silami a někdy se toulá i pustinou. A nakonec podle většiny jde jen o legendu, která se zrodila při lihovém dýchánku na kóji 342 při oslavách narozenin JaWovy Malibu Stacy. Víme jedno. Že nic nevíme."

"My a já jsme se zeptali několika obyvatel vaultu, co si o této záležitosti myslí."

------------------------------------------------------------Zde nestříhat----------------------------------------------------------
Ratman ©- "Zmrzlino... zmrzlino!? Neviděliste někde moji zmrzlinu? Šmoulí. Někde jsem ji tu měl... 4 kopečky! To jsem z toho Mrzout... ehm, promiňte, cože jste to po mě vy a on chtěli?"
Následující hlt z flašky obsahující podivnou zářící tekutinu by se neztratil ani na Madbrahmin Vault Okena Championship.
"Aha..."
A nyní až do dna.
"No jo no... takže, co si o tom myslím? Ehm a o čem vlastně?"
Z bezedného kapsáře overalu, jímž na mnoha místech prosvítá podivné světlo, vytahuje další skleněný poklad, tentokráte tyrkysové barvy.
"Jo, Smejki... tak to je vážně borec!"
- glo -
"Tuhle jsem s ním chlastal, když mě JaW nechal osamocenýho střízlivět na samotce kvůli přelomové myšlence založit v 5. patře tady ve vaultu novou šmoulí osadu. Prý nám už 2 stačí, ale to víte..."
- glo -
"ŠMOULŮ NENÍ NIKDY DOST, na čemž jsme se tam..."

Ten člověk by polknul i Tsunami. Niagára hadr.
"...s tímhle borcem shodli, že vytvoříme skvělý ráj pro všechny Šmouly."
- glo -
"Eh? Co? Kdo se kam dostal? Jak jako vypadal? Kdo sakra? Jakej Smejki? Co? Kdo? Neznám! Hele, neviděliste moji zmrzlinu? Šmoulí. Někde jsem ji tu měl... 4 kopečky! To jsem z toho Mrzout... ehm, promiňte, cože jste to po mě vy a on chtěli? Kucí, nate"
Dolévá zbytek tekutiny do víčka a prcka nabízí Sulikovi.

JaW ©
- "Nevím, co bych vám k tomu řekl. Je možné, že jsme tohoto "tvora" neúmyslně vyvolali při divoké oslavě narozenin jedné z mých přítelkyň, jak se všude traduje. Všichni na mě koukají skrz prsty. Nikdo si z té noci nic pořádně nepamatuje. Všechny ráno šíleně bolela hlava a mužskou část navíc i sedací partie těla a některým se dokonce na penisu udělala ošklivá zelená vyrážka" A jak potvrzuje doktor Mr.Handy, svítila. ", takže je více než zřejmé, že ne-tvor nerozlišuje mezi ženským a mužským pohlavím, nebo je mu to úplně jedno. Bolest hlavy se dá vysvětlit jedině tak, že se Smejki (tak jsme mu familiérně začali říkat) svými nadpřirozenými schopnostmi dostal do hlav zúčastněných a kompletně všem vymazal události z inkriminované noci, aby za sebou zakryl stopy. Co se tehdy opravdu stalo, ví asi jen on.

Od té doby se nám ta věc pravidelně loguje do systému, obcházejíce všechny dostupné ochrany. Situaci začneme opravdu řešit až tehdy, pokud nám začne ve skladu lihovin ubývat nadměrné množství životně důležitých tekutin, které tak nutně potřebujeme k udržení morálky a plynulému chodu Vaultu. Do té doby bude moci žít toto stvoření v relativním klidu, protože si nemůžeme dovolit plýtvat lidskými zdroji na polapení něčeho, co se možná ani polapit nedá."


Chekotay ©- ".Huh, Smejki? Pamatuju si matně, že to býval semiinteligentní počítačový virus, který se množil někde na šoustboardu, JaW to tehdy vyháněl plamenometem... Později našel útočiště v grafických podprogramech a zabydlel se tam. Pokoušel se prolomit ochranu k jádru řídícího počítače vaultu pomocí rekurze se snažil prolomit ochranu k jádru řídícího počítače vaultu pomocí rekurze se snažil prolomit ochranu k jádru řídícího počítače vaultu pomocí rekurze se snažil prolomit ochranu k jádru řídícího počítače vaultu pomocí rekurze se snažil prolomit ochranu k jádru řídícího počítače vaultu pomocí rekurze se snažil prolomit ochranu k jádru řídícího počítače vaultu pomocí rekurze se snažil prolomit ochranu k jádru...
~ Střih ~

... a tam musel ulovit nějakého cajzla a nahrát se mu do headwaru, jinak to nevidím. Mám dojem, že s jeho fyzickým zpodobněním se vaulťáci setkali až na té oslavě JaWovy ségry, nebo staré nebo kýho šlaka... Já tam nebyl, jen jsem slyšel, že prý má odmotávací penis s několika srdci a játry a vším potřebným. A že prý to je druhý nejlepší milenec na světě. Možná bych se měl urazit, že se takový mlíčňák drápe na mou pozici, ale ono to tak trochu vypadá, že Smejki je mé (duchovní??) dítě..eh, to jsem nechtěl říct... můžete to vymazat? Děkuji.
~ Střih ~

...nicméně s výzbrojí 4× Matra Magic a vzhledem k delta křídlu...
~ Střih ~

Smejki, jo? Solidní počin. Myslím, že z něho bude docela dobrý vaultmaster. Dělá to, co nechce dělat nikdo jiný (kupříkladu navštěvuje Trosky Prahy a hrabe se tam v záznamech). Navíc se podobá petruschkovi, což svádí k domněnkám o rodičích. Upřimně, vlastně mě překvapilo, že se stal VM, ale po katastrofě s Daemonem a Ještěrem jsem jen čekal, kdy přijmeme Necromanckera.
A vůbec.
Stejně si myslím, že to je jen fáma.
Tenhle rozhovor je past - dejte mi raději chlast!"

Ještěr ©- kouše na svůj ocásek...stále ho kouše

Budoucí Vaul Dweller (Zakladatel) - "Vykázat z vaultu. Takové nepřístojnostě se nikomu nesmí trpět. Vždyť chodí do pustině, mohl by všechny obyvatele ohrozit."

Vyvolený
- "Dejte mě pokoj. Já mám na práci jinačí věci. Nevíte jak otevřít tenhle kufřík?"

Tandi (zamlada) - "Prej je to hroznej fešák." říká v nejapném úculu.

Marcus
- "Ehhhhh...co?"

Abe Simpson - "Já jsem odrodil už Harolda, natož tohodle proutníka. Toho pamatuju jako malýho caparta, když nám běhal po dvorku na základně ve Vietnamu. Říkal jsem vám už, že je to hroznej proutník? Je! Ale to není nic proti...."

Jan Hus - "Neodpovím, protože jste mě nepřesvědčili."

Stephen Hawking (ten Stephen Hawking) - "Podle všeho by mělo jít jen o deformaci v časoprostoru, jež s sebou nese horizont události, za nímž nevíme co se děje. Možná jde jen o stopy paralelního vesmíru. Já bych tomu "smejki" neříkal. Nicméně ta šmoulí zmrzlina mi dělá starosti. Protože pokud pochází z paralelního vesmíru, znamená to, že tato realita je čistě dána na milost Gargamelovi. Čeká nás nelehká budoucnost."

Todd Howard - "Je to buzna a furt za mnou posílá Sulika, aby ze mě ždímal informace způsoby, které jsou v rozporu z marylandskou smlouvou!" Následuje Sulikova hrubá facka.

Alexandr II. Nikolajevič
- "Smejki? To je pověra! Já debil jim prodal Aljašku!"

Neznámý vojín - "Já ho viděl! Byla noc. Nejdřív nastalo hrobové ticho. Pod nětesnícíma dveřma mojí kóje začalo prosvítat světlo. Rozklepanej jak želé jsem otevřel a nahlíd do chodby. Světlo se zrovna ztratilo za rohem, kde jsou záchody. Potichu jsem šel dovnitř a tam jsem ho uviděl. Vznášel se metr nad zemí a v budhovském posedu rozjímal nad nádhernými tvary mušle."

"Kecám!Hahaha! Normálně tam chcala nějaká podivná postava. Svítila na každém kousku těla jiným světlem. Bylo to nahatý a mělo to strašně velkej......fuj mě je zas špatně. Pánové já si musim jít odpočinout na neznámé místo. Stejně jako když jsem ho zahlíd."

Jan Bláha, opravář praček - "Copak Smejki, na všechny neřesti jedině Calgon!"

Dolly "Busty" Buster - "Víte jak má JaW dlouhý předloktí? Je nejdelší ve vaultu. Prý ho používali při měření Smejkiho *******. Ráda bych s ním něco natočila."
------------------------------------------------------Tady už vůbec ne---------------------------------------------------------


"Po JaWově informaci o elektronické zachytitelnosti Smejkiho stop, jsme začali hlídat interní síť. A jako by na nás Smejki, čekal, sám nám nabídl rozhovor o své osobě. Ale jen mezi sto dvanácti klávesami. Nakonec však jen poslal nic neříkající souvislý text se slovy:'Došel vaječňák, mám splí a je mi blbě, naseru vám, beztak jte ho vzali vy. Tady máte ten svůj rozhovor.' A my a já musíme uznat, že to vážně šprýmař, pohleďte sami."


***********************************************
Jméno po vaultmasterském vysvěcení: Smejki
Nečisté a neozářené původní jméno: Jan Smejkal
Ubikace: vaultmasterské podlaží, dříve podivné oblasti Praha a Mladá Boleslav
Zaměření: překlad článků (angličtina, francouzština), F3 modifikace, do budoucna tvorba grafiky, všehochuť


Stopařův průvodce po Smejkiho stopách na síti:

Jako milovník filmů mám samo sebou účet na ČSFD - Smejki - add me to your friend list
Libé zvukové vlny mě též nemíjejí - Last.fm - smejki
Ani na Facebooku jsem se nezapomněl podepsat do sněhu - profil
Starodávný účet na xchatu, jsem tam nepách ani nepamatuju - profil
Semtam visím a něco nechám viset i na YouTubu - dlakodlak


Momentální ekonomická činnost: Jsem študý chudentík toho času na ČVUTu, fakultě strojní. Dále nemohu nezmínit všemožné pokusy s rozjížděním několika podnikatelských projektů (jednou to vyjde!).


Životodárné elementy: Nemohu žít bez hudby a filosofie. Svoboda je mou krví. Občas se podeluji s pěknou knihou (anebo s mou úchvatnou ženou), ale čtu pomalu jak ďas, což mě lehce znevýhodňuje.


Spešl schopnosti:
Nějaký pátek už piluji své dovednosti s grafikou ve Photoshopu
- můžete mrknout (zatím pouze) na pozadí na tomto webu, který se postupně z momentálního hnusu překopává. Brzy bude celý "můj". Další projekty v produkční fázi, která koliduje s nedostatkem času).

Píšu povídky a úvahy (Pomalu ale jistě. A nevydám je, dokud s nimi nejsem naprosto spokojen).
Vydaná díla: Poslední krok k dokonalosti - část 1.

A šušká se, že jsem nejlepší milenec ve Střední Evropě :-PAmateur Gamüng: Rád si zahraju kvalitní hru. Přičemž upřednostňuji umělecké hodnoty nad zábavou a sofitikovností herních mechanismů. A i ty jsou lepší než bezduché pozlátko dokonalé techniky. A i to je lepší než Olivia Newton Johnová.

Gamer's CV (řazeno bez ladu a skladu):
Tetris - 110%
Fallout 1 - 90%
Fallout 2 - 95%
Fallout 3 - 70% - má recenze na F3, má recenze na O.:Anchorage
Fallout Tactics - 75% (ve svém žánru)
Baldur's Gate 2 - 95%
Warcraft 1 - 80%
Warcraft 2 - 80%
Warcraft 3 - 88%
Diablo 1 - 80%
Diablo 2 - 85%
Starcraft - 95%
Planescape Torment - 90%
Gothic 1 - 85%
Gothic 2 - 85%
Gothic 3 - 70%
Warhammer 40k: Dawn of War - 80%
Doom 2 - 60%
Doom 3 - 75%
Half-life 1 - 90%
Half-life 2 - 95%
Half-life 2 EP1 - 85%
Half-life 2 EP2 - 95%
Age of Empires 1 - 70%
Age of Empires 2 - 80%
Age of Empires 3 - 70%
Age of Mythology - 85%
Civilization 4 - 85%
Rise of Nations - 80%
TES 3: MOrrowind - 85%
TES 4: Oblivion - 60%
TES 1: Arena - 70%
Unreal Tournament - 90%
Far Cry 1 - 85%
F-29 Retaliator - 100%
Fable 1 - 78%
SimCity 1 - 85%
SimCity 3000 - 70%
SimCity 4 - 90%
The Sims 1 - 75%
The Sims 2 - 85%
Bioshock - 85%
Portal - 90%
Zoo Tycoon 2 - 75%
LOTR: The Battle for MIddle-earth 1 - 85%
LOTR: The Battle for MIddle-earth 2 - 80%
C&C: Red Alert 2 - 85%
C&C: Red Alert 3 - 60%
Wolfenstein 3D - 50%
Need for Speed 2 - 80%
Need for Speed 3 - 80%
Need for Speed Porsche - 88%
Need for Speed Hot Pursuit 2 - 85%
Need for Speed Undrground - 75%
Need for Speed Undrground 2 - 80%
Need for Speed Most Wanted - 60%
Need for Speed Carbon - 70%
Need for Speed Pro Street - 70%
Race Driver GRID - 85%
Peggle Nights DeLuxe - 85%
GTA 2 - 60%
GTA 3 - 75%
GTA Vice City - 80%
GTA San Andreas - 85%
Max Payne 1 - 80%
Max Payne 2 - 85%
Prince of Persia (1990)- 75%
Prince of Persia - Warrior Within - 80%
Bloodrayne - 80%
Worms Armageddon - 80%
Serious Sam 1 - Second Encounter - 80%
Tomb Raider 2 - 75%
Tomb Rider 3- 80%
Call of Duty 1 - 85%
Call of Duty 2 - 60%
Neverwinter Nights - 85%
Perimeter - 80%
Commandos 1 - 90%
Commandos 2 - 90%
Commandos 3 - 70%
Railroad Tycoon 3 - 85%
Trackmania Nations - 85%
Pac-man - 60%
MotoGP 2 - 80%
Spore - 50%
Legend of Kyrandia - 70%
Blood - 60%
Dyna Blaster - 70%
Golden Axe - 80%
Mario - 85%
Battle Chess - 90%
Lemmings - 90%
Sokoban - 85%
Winter Chllenge - 80%
Vlak - 70%
SW Jedi Knight: Outcast - 80%
SW Jedi Knight: Jedi Academy - 90%
Arcanum - rozehráno

V herním světě se nemohu dočkat
- Starcraftu 2
- Diabla 3
- Mafie 2
- Warcraftu 4
- Rage
- dalšího Falloutu 4 (poslední šance)
- budoucnosti Interplaye
- budoucnosti RPG žánru
- budoucnosti EA
- budoucnosti JoWoodu
- budoucnosti celého herního průmyslu


Co musím stihnout před věčnými lovišti:
- Postavit dům
- Zplodit tři děti
- Vychovat děti (pokud možno tři)
- Vychovat je dobře (všechny tři)
- Vysrat se na sázení stromů (splněno)
- Dosáhnout finanční nezávislosti
- Najít nejlepí ženu na světě (splněno)
- Mít bakalářa (ještě chvilku)
- Vydat knihu
- ...and many more...

Kam mě musí zanést vítr dřív, než budu popelem z urny
- Norské fjordy
- Island
- Anglie (splněno)
- Belgie (splněno)
- Lucembursko (splněno)
- USA (pouště a jejich stolové hory "Mesas", Údolí smrti, Ďáblova skála, San Francisco,....)
- Japonsko
- Francie
- Mauricius
- Austrálie
- SAE
- ...and many more...


***********************************************

"My a já myslíme, že je to jasné. Smejki poslal životopis jak z předválečného období. Drtivá většina věcí jím popsaných již neexistuje anbo nedává smysl. Internet, ČVUT (ať to bývalo cokoliv), všechna místa, která musí navštívit lehla popelem a jediné, co by stihl udělat, je uchlastat se k smrti. Díky všem těmto faktům docházíme k závěru, že Smejki fyzicky neexistuje a jde nejspíš o počítačový virus nabouravší se do valtího systému. Jak jinak by se dověděl o všech předválečných vymoženostech? A proto volám: 'Smazat!'"

************************************************************************
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Řekli o apokalypse
"To si neumím představit, toho gruntování!" Marge Simpsonová


Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist