.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-09-22 18:27:07, NMA

Preview Falloutu: New Vegas v herním magazínu CanardPC

Tak jako před dvěma roky, několik týdnů před tím, než měl vyjít dlouho očekávaný Fallout 3, tak i před vydáním Fallout: New Vegas, vyšlo v kanadském herním magazínu CanardPC preview na tuto novou hru.

Po nepodařeném pokusu Bethesdy o třetí Fallout, tu tedy máme pokus Obsidianu. A jak to s ním podle CanardPC vypadá? Minule recenzent nenechal na hře Fallout 3 nit suchou a celou ji velmi nelichotivě zhodnotil, jako nečisté kacířství vůči Falloutu a jeho fanouškům. Jak se tedy tvářil na Fallout: New Vegas?

Tady je takový výcuc, který z preview udělal Thrud a zveřejnil na NMA. Na překladu celého článku z francouzštiny do angličtiny se pracuje. Tu je překlad do jazyka českého:

!!! POZOR, OBSAHUJE SPOILERY !!!

---

"Na celých pěti stránkách se autor soustředí na popsání úkolů v bývalé raketové základně Repconn. Hlavní úkol, který vás na místo zavede, dostanete od Boona. Máte vyčistit Repcon od všech ghoulů.

Úkol vypadá na první pohled relativně špatně napsaný: prostě někam přijít a pozabíjet všechny ghouly.

Jakmile hráč dorazí do Repconnu, je překvapivě přivítán člověkem, vědcem z ghoulího kultu, velmi podobnému tomu hubologistickému, který známe z Falloutu 2. Jejich cílem je najít "jiný plán existence" při pobytu v kosmu. První zvláštní věc: vědec je hluboce přesvědčen, že je ghoul.

Požádá hráče, aby je zbavil "neviditelných příšer", které žijí v suterénu. Jedná se o skupinu Nightkinů. Recenzentův charakter byl velmi slabý v boji (síla 3 a nízká dovednost se střelnými zbraněmi). Navíc hrál v hardcore režimu a souboje byly poměrně těžké. Velmi rychle byl zabit vůdcem mutantů. Pak se pokusil o jiný způsob, jak se s nimi vypořádat: plížením se mu podařilo dostat až k vůdci mutantů... , který byl přátelský! Dalo se s ním mluvit. Vůdce Nightkinů byl docela šílený: mluvil s buvolí lebkou, kterou uctíval jako boha. Díky recenzentově vysoké řeči, se mu podařilo najít kompromis: na Mizíku závislí Nightkini jsou přesvědčeni, že předválečná zásilka jejich drogy by měla být k nalezení někde ve vyšších patrech.

Jediný problém je, že zásilka je střežena ghoulím ostřelovačem... který je také přátelský! Je ochoten dát hráči nějaké informace, když mu slíbí, že mu najde ghoulí paničku (chtěl s ní mít sex ... uff!), která byla uvězněna v suterénu, když přitáhli Nightkini. Po malém vyšetřování vyšlo najevo, že ghoulí dáma ležela mrtvá v jedné místnosti v suterénu, okupovaném Nightkiny.

A tak ghoulí ostřelovač prozradil, že zásilka Mizíků nebyla nikdy do Repconnu doručena. Když se o tom dozvěděl vůdce Nightkinů, hrozně se naštval, ale díky vysoké řeči hráče, se podařilo vyhnout konfliktu. Pak konečně Nightkini opustili základnu. Člověčí vědec kultista poděkoval hráči, ale objevil se další problém: ghoulové po hráči chtěli, aby přesvědčil lidského vědce, že jako člověk nemůže ve vesmíru přežít.

Když řekl hráč vědci, že je člověk, ten mu nevěřil. Lež byla tak hluboce zakořeněna v jeho šíleném mozku, takže mu musel hráč ukázat nějaké důkazy. V tomto případě to byla jeho neodolnost vůči smrtícímu radioaktivnímu záření. Pravda byla nevyvratitelná a z vědce se stal ještě větší blázen: za účelem pomsty chtěl schválně sabotovat vzlet a zabít všechny ghouly. Díky dlouhé a intenzivní konverzaci se hráči podařilo uklidnit vědce a
ghouly zachránit.

Ostatní drobky: recenzentovi se podařilo vyřešit úkol v Primmu přestrojením jednoho z odsouzených.

Přítomnost Vaultu 69 ve hře byla potvrzena a je vyplněn s ozbrojenými neco jako Amazonkami. (Vault 69 měl být obydlen 999 ženami a jedním mužem. - pozn. překladatele). Jason Bergman později vyvrací, že by Vault 69 mohl být ve hře.Recenzentovy dojmy:


Jadna důležitá poznámka: recenzent je absolutní fanoušek prvních dvou Falloutů, ale nenáviděl ten třetí (myslím, že ohodnotil třetí díl známkou 4/10, jestli si dobře pamatuji). Pak se tedy jeho pohled liší od běžného počítačově herního tisku, což je docela zajímavé.

Zatímco  hrál čtyři hodiny dlouhé demo, první v co věřil, a bál se, že New Vegas bude jen další kopie Falloutu 3. Přesto, čím více hru hrál, tím lépe dostat. Podle něj je hra velmi hluboká: úkoly jsou dobře napsané (lepší než ve Fo1/2 !), postavy a dialogy jsou velmi dobré a to samé se dá říct o hudbě. Úkol v Repconnu byl hluboký a komplikovaný a může být vyřešen několika cestami. Například můžete poštvat všechny skupiny (kultisty, Nightkiny, ghoulího ostřelovače) proti sobě a skončit v hromadné bitce.

Jeho závěry jsou spíše vynikající: je hrou velmi nadšen a  ohromen."


---

Tak nevím, máme se na ten Fallout: New Vegas nakonec přeci jenom těšit?
Jedno je jisté, žádná grafická nádhera nás nečeká, viz. dva nové screenshoty dole a nové video z hraní.Sdílet na Facebooku
Autor: adam747Odesláno: 15:31, 23.9.2010ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
já jsem všech falloutů (nejmíň asi F3 protože originálu se to už nevyrovná) a myslim že F4 bude zajímavým pokračováním... teda štve mě že grafika je furt stejná, ale v tom vidím i dobrou stránku (alespoň pro mě)... mohlo by mi to i jít! :D
Autor: RadeOdesláno: 16:18, 23.9.2010ID: 50ecf2Nahlásit Vaultmasterům
Mě nezajímá co říká nějaká Britská sračka..ale F3 mě bavil (nesmějte se) a myslím,že horší než F3 to nebude..krom toho se alespon rychleji rozjedou modifikace!
Autor: Hihi789Odesláno: 16:26, 23.9.2010ID: 7eb1b8Nahlásit Vaultmasterům
To je mi ale překvapení. Která hra od Obsidianů má špatně napsané dialogy?
Autor: dexterOdesláno: 16:28, 23.9.2010ID: 518a58Nahlásit Vaultmasterům
Hm, takže jak se zdá jediná reálně vytýkatelná věc bude grafika. Já jsem za grafiku naopak rád, pojede mi to i v hodně slušných detailech.
A pokud to srovnám s grafikou F1 a F2, je mnohem lepší.
Autor: toudiOdesláno: 16:35, 23.9.2010ID: 51fc66Nahlásit Vaultmasterům
ehm, zle som cital/ pochopil/ nieco mi uniklo? na zaciatku sa pise, ze to v casopise strhali a na konci clanku sa pise, ze to je dobre

dexter, rozsekal si ma, takto s chuti som sa uz hoodne dlho nezasmial, dakujem
Autor: raveonOdesláno: 16:41, 23.9.2010ID: 42956eNahlásit Vaultmasterům
Mě F3 bavil taky. Sice s tou podobyznou k starším Falloutů měl docela daleko ale pořád to je dobrá hra. Myslím si ale, že New Vegas bude opravdu to pravé pokračování. Co se týče grafiky, musím říct, že i Mount and Blade je skvělá hra, ikdyž vypadá jak na hru z roku 2005. Podle mě jde hlavně o to, jak se ta hra hraje, né jakou má grafiku. Zvlašť u Falloutů, kde mě grafika ani moc nezajímá.
Autor: JaWOdesláno: 16:58, 23.9.2010ID: 5225d4Nahlásit Vaultmasterům
toudi - díky Toudi. Opraveno. Jak je vidět, tak si tady snad jediný všímavý člověk, který umí číst. Kvůli špatně umístěnému odkazu to celé nedávalo smysl, ale nikomu to evidentně nevadilo. Co taky čekat od fanoušků Failoutu 3, kterým je za těžko přečíst 3 řádky textu, že? 8-)))
Autor: RadeOdesláno: 17:37, 23.9.2010ID: 422042Nahlásit Vaultmasterům
Jawe klidni se :D Je tam velkym písmem "!!! POZOR, OBSAHUJE SPOILERY !!!"
tak jsem se vám na to vysral.
Autor: ZimboOdesláno: 17:47, 23.9.2010ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
nevim jak vy, ale já se na to těšim :D bavily mě všechny 3 díly.. sic 3 postrádala tu pravou atmosféru.. ale tohle vypadá dobře.. vim, že až to budu mít doma, tak se zase dlouho nevyspim :D
Autor: ZimboOdesláno: 17:49, 23.9.2010ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
*bavili
Autor: KeinOdesláno: 17:51, 23.9.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Že by první záblesk naděje, že by to mohla být i dobrá hra? A né jen bezduchá sračka jako F3? Nu...jsem zvědav.
Autor: valcikOdesláno: 17:55, 23.9.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
V poznámke prekladateľa je chybka. Vault 69 nebol obývaný 999 mužmi a jednou ženou, ale presne naopak. Sídlilo tam 999 žien a jeden muž - nešťastník, martýr a hrdina! :-)))
Autor: JaWOdesláno: 17:56, 23.9.2010ID: 5225d4Nahlásit Vaultmasterům
Rade - ten text nedávající smysl by nad tím upozorněním o spoilerech (+ každý druhý dialog ve Fo3.)

A ten časopis je kanadský, ne britský... jen pro ujasnění.

Zimbo - bavily

Kein - rád bych tomu věřil!
Autor: JaWOdesláno: 17:58, 23.9.2010ID: 5225d4Nahlásit Vaultmasterům
valcik- máš recht, to byl zas Vault 68.
Autor: ZimboOdesláno: 18:03, 23.9.2010ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
JaW: jj pak mi to došlo.. asi bych se měl vrátit do školy.. :)
jinak podle videa soudim, že se chytali krapet i fanouškovských modů.. např. držení zbraně.. vypadá to, že to bude fakt hratelný.. těšim se :)
Autor: chiquitaOdesláno: 18:30, 23.9.2010ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
No výborně, po tomhle článku moje očekávání zase o něco
vyletěla nahoru. Ona recenze F3 mi minule nějak musela uniknout, ale autorovi tleskám, že se nebál napsat, jak to opravdu je. Video sice nevypadá nijak valně, ale potěšil alespoň návrat Winchester P94.
Autor: VicOdesláno: 18:49, 23.9.2010ID: 618f20Nahlásit Vaultmasterům
Sakra, sakra já si to asi předobjednam vypadá to dost dobře a Mentats k tomu já se těšim ještě M-79
Autor: AmarounOdesláno: 19:01, 23.9.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
jako nečisté kacířství vůči Falloutu a jeho fanouškům - Nad tim jsem se hodne pousmal :-D ....
Nvm docela mne pobavilo jak tu probihali keci jako ze Bethseda diktuje Obsidianu co a jak hmmm a tahle recenze mne hodne potesila a ujistila ze Obsidian si jede porad tu svou ( jsem fanousek NWN 2)... A grafika? urcite mnozi jako ja jsou i v tyhle dobe schopni dohrat Fallout 2 ( Ikdyz bylo pro mne utrpny probojovat se vsema tahovejma bitvama.. To uz jsem byl vic napnutejsi v turnaji korespondencnioch sachu :-D ) a nehledet na grafiku.... Verim ze se u FNV stejne zazerete do plneni ukolu a grafiku nechate stranou ( mne osobne nejak nevadi)
Autor: JaWOdesláno: 19:26, 23.9.2010ID: 5225d4Nahlásit Vaultmasterům
Amaroun - Co tě na tom tak pobavilo? Ano, probíhaly tu kecy, že Bethe$da diktuje Obsidianu co má dělat a přiznal to i sám Avellone, že jim některé věci nepovolili. A ono se není čemu divit. Bethe$da jako majitel licence a zaměstnavatel si může poroučet jak je libo a navíc si v B. myslí, že mají patent na dobré hry, tak proč by neporadili jak na to, že?

Doufám, že jim Obsidiani ukáží, že se i na tak zastaralém enginu dá udělat kvalitní propracované RPG a ne jako ta parodie na Fallout, která vznikla v Bethe$dě.
Autor: CarlosOdesláno: 20:17, 23.9.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Tak za prvé jsem si rád přečetl článek v odkazu 'kacířství' - zkrátka skvělý. Škoda, že jsem o něm nevěděl dřív.
Dál jsem fakt potěšen těmi složitostmi a možností to okecat - fantazie!
No a nakonec je tu ta odporná grafika s hodně podivnou anatomií.
Nicméně opravdu doufám, že tohle bude skutečný třetí díl, že se to povede, Obsidian odtáhne oponu, za níž bude na vatře položena krabice F3 politá benzínem. Posléze za vyvolávání: "Apríl, apríl, apríl!" hodí na hromadu pochodeň a zklamaným zákazníkům Bethesda vrátí peníze.
Nebo by možná opravdu stačilo, aby F:NV byla prostě jen opravdu dobrá falloutí hra.

Ví mimochodem někdo, jak je to s VATSem v NV? Ano, ne nebo jestli bude v HC modu alespoň zakázán?

Povšimli jste si mimochodem, že na screenshotech je minimální množství utržených hlav či končetin? :-)
Autor: RadiawOdesláno: 20:55, 23.9.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
K tomu kacířství: Píše tam o tom, že ve hře není šedá a jen černá a bílá v rozdělení světa hodní/zlý dobré/špatné skutky. Hráli jste DLC Broken Steel? Jak jste vyřešili tuto misi? Já šel po otrokářích celou délku DLC, ale nakonec mě ten bratr oceli přesvědčil , že to co dělá on je to správně. Že buduje město a on chce docílit funkčního společenství kde by i otroci dostali možnost žít v "ráji"... zní to teď asi absurdně, ale já jsem zničil vzpouru. Kór když otroci chtěli zabít dítě, aby přišli na ten lék na temnější nemoc, a oni na něm dělali už delší dobu. Jak jste to vyřešili vy?
Autor: toudi to JaWOdesláno: 21:18, 23.9.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
nemáš za čo, aj keď to bola viacmenej náhoda, lebo novinky moc nečítam, no toto mi nejako udrelo do očí, hlavne preto, že oficiálne sa moc F(3)PS nekritizuje a na začiatku F3 strhal spolu s FNV a na konci som len valil bulvy o-O

počkám, zahrám a uvidím, snáď tú grafiku prekusnem
Autor: AmarounOdesláno: 23:38, 23.9.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
JaW: Tak kdyz museli delat v tom blbym enginu fallout 2 ... tak urcite to pujde s F3 enginem ...
No nemyslim si ze by Bethesda tolik ovlivnovala konani Obsidianu.... Samozrejme nejaky zasahy tam byli... Pokud by chtel mit nad produktem totalni kontrolu vybrali by si mensi levnejsi studio ( treba i s Indie viz. priklag datadisku na g3).... Bethesda ma samozrejme dobry hry ;-) ... uspesny, prodejny :-) .... No aspon ze ta parodie vznikla... je zabavny cist jak nekdo nasrane pise ... kvuli hre :-D ;-)
Autor: JaWOdesláno: 23:54, 23.9.2010ID: 5225d4Nahlásit Vaultmasterům
Amaroune, ty tvoje kecy ti tady stejně nikdo nežere, tak se nesnaž. Co slovo, to perla 8-)
Autor: KeinOdesláno: 23:58, 23.9.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
No já nevím amaroune, ale když tu někdo psal "nasraně", tak to byly především děti co obhajovaly Fuckout3 :))

Jinak pořád tu zde někdo nechápe že:
pokud je hra sama o sobě dobrá -> grafika nevadí
pokud je hra jako Fuckout3 -> grafika vadí.

V herním průmyslu mají i ty největší sračky tolik slušnosti aby vypadaly aspoň pěkně, když už se teda nedaj hrát..
Autor: smejki - radiawOdesláno: 08:32, 24.9.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
to byl Pitt ;-)
Autor: majkelOdesláno: 11:52, 24.9.2010ID: 50ed4eNahlásit Vaultmasterům
no ved uz vydrzte deturence moje!!!!!! cha cha
Autor: PerryOdesláno: 13:03, 24.9.2010ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Mno to jsem taky sám zvědav, ale ta grafika je šílená. Engine je celkově fousatý a zavšivený až běda.
(pro grammar nazi "f" je záměrné.)
Autor: valcikOdesláno: 13:51, 24.9.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Amaroune, priznaj sa! Že si ty v prvých Falloutoch sejvoval počas súbojov, chlape?!
Autor: MelichorOdesláno: 14:30, 24.9.2010ID: 41a8baNahlásit Vaultmasterům
Jsem rád, že se po první řádné ukázce úkolu ve F:NV obrací nálada i zatvrzelých nepřátel F3 pozitivním směrem. Ovšem očekávám, že F:NV bude bez problému hratelné až od druhého patche.
Autor: RadiawOdesláno: 14:35, 24.9.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
smejki: Ajo, psal jsem to v trochu jiném stavu tak sry :D
Autor: AmarounOdesláno: 15:15, 24.9.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
valcik: Ne asi si mi spatne rozumel .. spis to byla takova nuda ze i ty korespondencni sachy byli vetsi adrenalin.. proste boj byl nejhorsi prvek prvnich falloutu ( pro mne)... a cim driv jsem mel Skill Zalesak na slusny urovni tim lip ...... V pozdejsi fazi, kdyz jsem si ukradl tu mega zbran NCR rangerum (Bozar? uz si to fakt nepomatuju...), boje uz ani nebyli pro mne zadna vyzva...

JaW: "Co slovo, to perla" - No mozna, ale aspon na to nejsem tak ze pisu konspiracni teorie jakym stylem se hodnotil F3 :D
Autor: PerryOdesláno: 15:34, 24.9.2010ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Na to, abys poznal hovno zabalený v pozlátku nemusíš mít "teorie"
Autor: MaxidejfOdesláno: 17:37, 24.9.2010ID: 614036Nahlásit Vaultmasterům
Presne tak! ... :D
Autor: valcikOdesláno: 14:21, 26.9.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Amaroune,
skús teda sfall a aktivuj si Glovz's damage fix, ktorý opravuje prepočet poškodenia takmer pre všetky zbrane. V pôvodnej hre bol systém poškodenia zabugovaný, nefungovala prierazná munícia ap. Ak budeš mať nainštalovaný sfall, môžeš skúsiť aj damage-fix mod YAMM od Haenlomala, ten sa mi páčil ešte viac. Súboje tak dostanú úplne iný rozmer. (pozor, tieto dva mody sa ale nedajú kombinovať, treba si zvoliť len jeden!)
Autor: CarlosOdesláno: 00:52, 27.9.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
valcik: Nebo, pokud mu jde o souboje, si zkrátka nainstaluje Tactics a přestane to řešit ve Falloutech (souhlasím s ním, ty souboje mě taky nebavily a přišly mi zdlouhavé). Nemyslím si, že je možné upravit dvojku v jejím enginu tak, aby souboje byly chytlavé i pro lidi, kterým se nelíbila už jejich původní forma.
Autor: valcikOdesláno: 21:17, 27.9.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
To áno, Carlos. Ak niekomu skrátka ten ťahový systém nesedí, potom je každá rada drahá. Pre mňa bol súbojový systém Falloutu vyslobodením, dodnes ho považujem za jeden z najlepších, aké poznám.
Autor: CarlosOdesláno: 13:52, 2.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Já mám rád tahové hry, ale ne ten konkrétní Falloutí styl. Taková Jagged Alliance...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.