.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2010-10-27 18:36:01,

Brahmíní vemeno: Druhá míza

Druhou mízu jsem po včerejší poradě generálního štábu Vaultu potřeboval já, abych se dnes aspoń trochu zmátořil. Již stárnu. Tak buďte prosím na dědečka hodní a odpusťte mu včerejší výpadek. Dnes vám opět naservíruju (vedle výborných čirůvek na paprice, které jsem naservíroval sobě) dvě soutěžní práce vyřazené v prvním kole, jednu povídku a jedno logo.

Příspěvek #04 [DOC]

Aranelka: Ale JO...ten konec mě docela překvapil :)
Bodkin: Ne, oproti ostatním prostě ne.
Dawen: Konec překvapil, nebyla to prasárna ani fontem ani stylem, takže s odřenýma ušima ANO.
Chekotay: Rozhodně ne.
Tína: ANO
Viky: NE
Ratman: NE
Souhrn: Ne.
Poznámky recenzentů:
Smejki:
Ježiš, to je nuda... a narativní bordel k tomu. Autor je asi geolog, rybář a znalec zbraní. Tím jeho nadání pro psaní povídek končí.
Viky:
Kromě všeho ostatního (viz níže) dávám této povídce NE hlavně proto, že v ní nejsem. Tina jo a já ne, no toto! To ani autorovi nestojím za to, aby mi podlézal? You shall not pass!
Ehm, tolik k autorově křečovité snaze zařadit některé postavy do povídky. Toto je povídka zmařených nadějí, inspirací jinými díly a zejména podvídka plná nudy. Rádoby vandrovcovský začátek se rozplývá v asi řeckobalkánské realitě, do toho se autor snaží vmísit téma krevní msty a nějaké ty ostřelovače. Celá povídka působí dojmem, že autor má rád určité knihy, filmy a kdo ví co ještě, jak akční tak i nějaké humorně laděné, a snažíl se do této povídky nacpat od každého trochu. Výsledek je stejný jako pověstný dort pejska a kočičky, tedy nefunkční (polo)tovar, ze kterého si člověk odnese akorát bolení žaludku (zde ve formě nudy a znechucení nad ztrátou času). Něco konkrétnějšího nástřelem z první strany povídky - zapojovat do textu vědomosti získané při prohlídce s průvodcem nejspíš lze čtivě, tento autor to ale nezvládá (pyrit v lávě, ha, jaký to ale analfabet..); logické lapsy typu Cimrmani vs. prastará pohádka nebo klobáska po kapsách v krajině, kde "bývá v 8 ráno skoro třicet ve stínu" a podobně; církev mající veškeré zlato ve formě olympijským medailí a řetízků a tak dále.
Z jazykového hlediska (gramatika, syntax) není povídka z nejhorších, přesto se tu chyby najdou. Jsou jimi zejména časté chybějící nebo přebývající čárky a ne zrovna korektně řešené navazování přímé řeči, klasické neduhy minulého ročníku zde naštěstí nenajdeme, autor již buď zná funkci kontroly pravopisu a nebo mu tato část potíže nedělá. Co tahá za oči víc, je občasné neuhlídání stylu použitého jazyka, ve kterém se do víceméne snesitelné směsi hovorové a obecné češtiny míchají méně snesitelné výrazy knižní (zejména spojky) a čiré slangové.
Pokud by měl autor zájem o důkladnější rozebrání jazykové stránky povídky (tedy vyznačení a případné rozebrání mnou nalezených chyb), nechť se mi ozve na fóru (do příslušného topiku nebo skrze soukromé zprávy).
Bodkin:
Původně tu stálo Slabší ano, ale v porovnání s konkurencí muselo odejít pápá. Největším kladem jsou nápady, některé jsou opravdu zajímavé/zábavné/inspirující. Na druhou stranu je celá povídka neustále ničena klasickými začátečnickými chybami, které jsou zbytečně nafukovány použitým silně (a naprosto zbytečně) ukecaným stylem. Logické lapsy vzal čert. Ve finále prostě ne.
Chekotay:
Povídka, jejíž autor naschvál nasázel do relativně krátkého díla všechny možné začátečnické chyby. Začal názvem povídky, který nemá žádný vztah k čemukoliv dalšímu a plynule pokračoval přes zbytečné zbrańové fetiše, nadbytečné postavy, podivné duševní pochody až k finálnímu vyvrcholení, které je tak nějak polovičaté a neuspokojující. Velké modré plus má autor za to, že se dokázal vyhnout přechodníkům a za hlášku napsanou na podomácku vyrobených plynových granátech. To je ovšem kriticky málo. Téma bláznivého teroristy, jenž po letech - to je ale náhoda! - potkává vraha svého otce a okamžitě ho poznává, načež začne pomocí kombinačních kleští vyvražďovat vlastní tábor, mne nezaujalo. V těch sedmi stranách textu je příběhu tak na necelé dvě, zbytek je tisková hlušina. Kromě toho srdečně nesnáším Řecko a břitvy.

A teď ještě obrázek na dobrou noc:
Příspěvek #09 [PNG]
Aranelka:NE(Viky seconded)
Bodkin: Ne.
Dawen: NE (ad Viky)
Chekotay: ne
Smejki: jako skica studie skvělé. jako logo nepoužitelné. použít jako základ pro logo, jinak NE
Tína: Mně se to líbí ::oops Brahmínka... maličké ano
Viky: NE (obrázek pěkný, ale logo to není)
Ratman: NE
Souhrn: Ne.

Sdílet na Facebooku
Autor: meehailOdesláno: 09:39, 28.10.2010ID: 6fbff4Nahlásit Vaultmasterům
"Ten mizernej sběratel starejch krámů se domák, co tu děláme a chce to zarazit,“

au, velmi nestastny sposob, ako poskytnut informacie o postave :D

a takych veci je tam viac. Priama rec odhaluje to, co by mal/lepsie zvladol rozpravac, na druhej strane si akteri uprostred bojoveho zapalu ohlasuju sami sebe, ze mierili inde....wtf?
plus strasne vela zbytocnych komentarov, a parov viet v jednom odseku, ktore vravia v podstate to iste, len z inej perspektivy.

Autor: valcikOdesláno: 15:42, 28.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Pre moje amatérske oko to nebolo vôbec zlé. (platí pre logo i pre poviedku)
Autor: MiroOdesláno: 16:28, 28.10.2010ID: 7f2a70Nahlásit Vaultmasterům
Můj nehodnotný noobovský názor: Přišlo mi to jako dobrá povídka prokládaná tunou nesmyslného textu. Člověk příliš dlouho čekal, než přijde hláška nebo akce. Závěr jsem si v průběhu představoval trochu "drtivější." Ale celkově docela čitelné. Oproti prvnímu vypadlému mnohokrát lepší. Avšak zatím nelze relevantně hodnotit, třeba to je jak říká Bodkin: Ne, oproti ostatním prostě ne. Pak jsem tedy zvědav na další.
Autor: LmslaverOdesláno: 16:32, 28.10.2010ID: 60a4c2Nahlásit Vaultmasterům
Obrázek je pěkný, ale hodí se spíše na nějaký mléčný výrobek.
Autor: HellbillyOdesláno: 16:54, 28.10.2010ID: 32b55eNahlásit Vaultmasterům
Na to, že tá poviedka vypadla už v prvom kole, nebola vôbec zlá. Keď si spomeniem, aké skvosty vypadávali v prvom kole minulý rok, je to naozaj rapídny posun v úrovni. Som zvedavý na ďalšie, a samozrejme aj na ohodnotenie svojej.
Autor: софOdesláno: 18:06, 28.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Pája, to si písal ty? :D
Autor: toudi_skOdesláno: 18:07, 28.10.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
CODP a ty si kto?
Autor: SsyxOdesláno: 18:16, 28.10.2010ID: 518868Nahlásit Vaultmasterům
Toudi: Řekl bych, že by to mohl být S0f ::scratch
Autor: toudi_skOdesláno: 18:25, 28.10.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
to by bol s0f, na fóre je Stoupa a niesom to ja ... počkaj, ale to je s0f, a u neho je možné všetko ::kawaii

(maturoval som z ruštiny, azbuku ovládam)
Autor: MaxidejfOdesláno: 18:27, 28.10.2010ID: 614036Nahlásit Vaultmasterům
Jako logo asi ne no .. ale obrazek je to pekny!
Autor: PajaOdesláno: 19:27, 28.10.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Jak je to s tou anonymitou? Můžu odpovědět? Cheky?:)
Autor: VikyOdesláno: 19:49, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Pájo, odpověz dle libosti. A je jen na tobě jestli ano nebo ne. :-)
Autor: KeinOdesláno: 19:58, 28.10.2010ID: 7f2a6eNahlásit Vaultmasterům
Tohle rádoby amatérské kritizování povídek myslíte vážně? :-)
Autor: PajaOdesláno: 20:02, 28.10.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Dobře:) V pohodě, tohle jsem nepsal já:)
Autor: JaWOdesláno: 20:14, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Co se vám nelíbí na mé povídce, chátro !!

Keine, hlavo, nemyslel si spíš rádoby profesionální?
Autor: MoghOdesláno: 20:56, 28.10.2010ID: 7edac0Nahlásit Vaultmasterům
Prečo sa vlastne neuvádza meno autora pri poviedke? Chápem, že recenzenti nechceli byť ovplyvnení vzťahmi k autorovi, ale teraz keď už sa zverejňujú pre všetkých tak to hádam nie je nutné. Ja sa k svojim poviedkam budem hrdo hlásiť.

BTW - schválne som si prečítal znovu zadanie súťaže a tam sa o anonymite nepísalo ;-)
Autor: meehailOdesláno: 21:05, 28.10.2010ID: 6fbff4Nahlásit Vaultmasterům
Mne ten nápad tiež príde zvláštny.
Pri písaní poviedky autor strávi hodiny a proces trvá celé dni. Ak sa autor podpíše, tak je to jeho voľba, a tak by to malo byť.

Ak ide o snahu nebyť ovplyvnený tým, že autora recenzent pozná, tak to nechápem, vyzeráte, že tí, ktorí sa poznáte, spolu aj komunikujete, poznáte teda aspoň niektoré emailové adresy.
Autor: VikyOdesláno: 21:07, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Nu, autor se tu sám neprohlásil, asi chce zůstat v anonymitě. ;)

Nicméně, povídky byly hodnoceny bez apriorní znalosti autora - v textu povídky měl být pouze název a samotný text, chekotay to do této podoby uprovoval a tak jen on věděl konekrétní jména. Kromě toho, u mnohých lidí, se kterými tu už pár chvil komunikuju, neznám jejich reálná jména nebo jiné používané přezdívky, takže aspoň pro mne to bylo jedno. Pokud se tdy autor neodhalil v povídce sám reáliemi. :-)
Autor: chekotayOdesláno: 21:09, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Protože jsem líný to tam psát a autor, pokud se stydí, může zůstat v anonymitě, pokud ne, tak se přihlásí... no prostě jsem líný. :-D
V podmínkách soutěže bylo, že soutěžní práce (povídka) má mít formu textového souboru obsahujícího jen a pouze povídky. Tedy ne všechny možné i nemožné další poznámky, jako "tut povídku cetla moje mamynka a prý jsem výborní, dala mi koláš", a už vůbec ne jména.
Autor: SsyxOdesláno: 21:17, 28.10.2010ID: 518868Nahlásit Vaultmasterům
Já myslel že to je drženo v anonymitě vedením. :D
Jinak se k tomuhle experimentálnímu dílku samozřejmě hlásím.
Autor: chekotayOdesláno: 21:37, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Omlouvám se, příště budu muset zlepšit své skilly jednání s lidmi.
Autor: софOdesláno: 21:40, 28.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Ad anoymita - v literárnych súťažiach (aj) národného/svetového formátu je bežnou praxou poslať text v určitom počte exemplárov (poštou) a bez uvedenia údajov o autorovi. Tie sú v doprovodnej (zapečatenej) obálke a tá sa otvára až po vyhodnotení textov. Lenže to je nutno presne uviesť v zadaní súťaže, v pravidlách. Čo je napísané - to je dané a čo tam není, to je povolené. Tak to je furt a všade. Príklad zrozumitelného zadania súťaže (včetne vymedzenia kategórií) je napríklad Súťaž Jána Kollára (PDF):

http://www.phil.muni.cz/wkaa/home/Downloads/Kollar2010.pdf

Ja už ani neviem či som sa podpisoval pod mail, asi hej, ale keďže mám mailbox zložený z mena a priezviska, tak beztak je to jedno.
Autor: VikyOdesláno: 21:44, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Napotřetí už to bude určitě úplně super. A nebo bude zase jiný experimentální design. :D

соф: Pokud se nemýlím, jsi podepsán přímo v povídce na začátku i na konci. :-)
Autor: софOdesláno: 22:06, 28.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
V. - Jáj, tak vidíš :P beztak by ste to poznali podľa "rukopisu" a počtu mrtvol.
Autor: toudi_skOdesláno: 15:42, 29.10.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
a osobne tipujem, že aj podľa gramatiky ::love
Autor: софOdesláno: 16:14, 29.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
T. - No neviem, zhodou okolností (bola uzávierka a toto som mal zrovna na stole tak som to poslal aj s ostatním, nech sa pobavia) to čítal aj môj prof. z Úvodu do lit. vedy a chce mi to otisknúť Jak v Porte, tak v časopise Proudy. Keď som sa pýtal na gramatiku, tak že to není (vzhľadom k rozsahu) tak strašné. Že mi to opraví korektorka zo slovakistiky.
Autor: VikyOdesláno: 16:46, 29.10.2010ID: 42487cNahlásit Vaultmasterům
Toudi, nenavážej se.
Sofe, gratuluju, spěchá to vytiskntí nebo se můžeme se zveřejněnním všech povédek ještě chvíli flákat? :-)
Autor: софOdesláno: 18:18, 29.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Ne, len som im to hodil na korekturu zatial. Aj holuby mám v jednej súťaži, tak som uvalil embargo na prózu. Akurát preklady Sinišu Glavaševića mi výjdu v novom čísle Porty...
Autor: chekotayOdesláno: 18:13, 1.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Vou, gratuluji! Ze Sofa se stává literát!
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.