.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2010-10-28 19:15:34,

Brahmíní vemeno: Tři vojáky, tři bodáky

Nedávno jsme zapili vyřazení 122mm raketometů vz. 70 a teď to vypadá, že budem muset jít zapíjet také vrácení dopravních letounů CASA. Na světě je veselo. Leč ve vaultu vládne smutek a nervozita: "Vytřídit ty špatné, to bylo lehké, ale jak mám teď seřadit ty dobré?!" lká Viky a hrabe v hromadách potištěných papírů, které pokrývají hory neumytého nádobí i rozebrané intenzimetry a na nichž již rostou masité plodnice bedel a čirůvek. Milí čtenáři, buďte rádi, že jste této hrůzné procedury ušetřeni a že přicházíte k hotovému. Nuže tedy, dnes vám podám (vedle šípkového burčáku, který si podám sám) dvě loga od lmslavera a jednu krátkou povídku od Miroslava Janečka.
Příspěvek #12 [PSD]

Aranelka:NE
Bodkin: NE
Dawen: NE
Chekotay: Ne.
Tína: Ne.
Viky: NE
Ratman: NE
Souhrn: Ne.
Chekotay:
V zásadě pěkný obrázek, který ovšem vypadá jako vyřezaný z brambory. Před deseti lety bychom po tom skočili jak slepice po flusu, ale dne už jsme poznali zlo dyzajnu a tak chceme lepší.

Příspěvek #14 [PSD]
Aranelka:NE
Bodkin: Do třetice všeho - NE
Dawen: NE.
Chekotay: Ne.
Smejki: Semínko nápadu tam je, ale já bych rád kolorovatelnou věc, která navíc bude použitelná ve větším rozlišení než 50x50 (čti: na co vektor, když je takhle hnusně hrubý?) [Chekotayův překlad: patrně "Ne". I když Bůh ví.]
Tína: Mně se 12, 13 a 14 zobrazuje plus mínus stejně, a pokud to není závada na mém prohlížeči, znamená to, že mě autor touhle kopypastou vytočil a ze vzteku mu už dám asi na všechno NE. A pokud je to závada, budu se muset podívat na školním compu, takže až za čas...
Viky: NE
Ratman: NE
Souhrn: Ne.
Chekotay:
Ta zkratka vepsaná do nukáče mě prostě ruší. Ale zase nápis nad a pod obrázkem celkově logo táhnou na výšku, což je fajn. No, ale není to ono.

Příspěvek #15 [DOC]
Aranelka:NE
Bodkin: Ano.
Dawen: NE
Chekotay: Ne.
Tína: Spíše ne.
Viky: NE
Ratman: NE
Ano: 1
Ne: 6
Chekotay:
Osobně mě dost rozladila hned první hláška hlavní postavy. Sentimentální filozofické rozbory obecně moc rád nemám, a tady přišly hned zkraje. Pěkný je přechod ze scény do scény provedený navazujícími přímými řečmi, ale vzápětí se to zase kazí. Proč stalkeři vůbec útočí? Čort znajet. Samotný příběh není nijak originální, zpracován byl již mnohokrát, doknce i ve Star Treku bylo toto téma opakovaně vyčerpáno do omrzení, takže pointa není vůbec úderná. O to víc vyskakují na oči chyby: číslovky versus číslice, pokřivená fráze o tom, co se musí dělat s dluhy (poznámka: splácet!), nepravděpodobně epický proslov postřeleného otce, poznámka o ruských úřednících a podobně. Velkou devizou povídky je její zasazení do zajímavé krajiny, kde se mísí ruské zbraně s anglickými jmény, ale ani tento potenciál není využit. A protože jsem letos podstoupil odvykací kurz závislosti na drsných zbraních, tak ani ten Mosin a Makarov mě neoblažili. Ve výsledku je to asi tisíckrát lepší, než to co tady bylo loni, ale přesto jsem po přečtení měl pocit, že jsem právě vyhodil deset minut života z okna.


Sdílet na Facebooku
Autor: VikyOdesláno: 21:45, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
I pro tuto povídku platí, že pokud by měl autor zájem o kritiku jazykové stránky povídky (tedy vyznačení a případné rozebrání mnou nalezených chyb), nechť se mi ozve na fóru (do příslušného topiku nebo skrze soukromé zprávy).
Autor: MiroOdesláno: 21:48, 28.10.2010ID: 7f2a70Nahlásit Vaultmasterům
Netřeba, protože jí už udělal toudi, ale já omylem poslal blbou verzi. Děkuji za nabídku. :)
Autor: VikyOdesláno: 21:51, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
A nechtěl bys ji raději ještě od rodilého mluvčího? ;) Blbá verze, jo to se mi stalo s bakalářkou, taky jsem do systému poslala předposlední pracovní verzi. :D
Autor: dawenOdesláno: 21:55, 28.10.2010ID: 7f7760Nahlásit Vaultmasterům
Této povídce jsem chtěl dát ano, ale její "schizofrennost" to nakonec zhatila, skvělé úseky se střídají s těmi o poznání horšími a výsledek je strašně roztrhán. Myslím si, že tato povídka by si zasloužila více času, ale to bylo vidět a více povídkách. Takže napřesrok začněte psát dřív Otče :)
Autor: JaWOdesláno: 21:59, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Jen dodám, že pokud budete linkovat odjinud než z brahmíny, za pár měsíců už nemusí linky fungovat.
Autor: VikyOdesláno: 22:01, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
JaW: Z ISu budou fungovat ještě minimálně 2 roky poté, co chekotay ukončí studium (a kdo ví, kdy to bude), možná ještě déle.
Autor: MiroOdesláno: 22:04, 28.10.2010ID: 7f2a70Nahlásit Vaultmasterům
A zrovna tahle oproti té druhé ležela až až. (celé asi dva týdny versus dvě hodiny :D) Viky, myslíš, že si to ta povídka zaslouží? ::scratch Já myslím, že je chyba v celém konceptu=příliš smutné, taky takové nemám rád a nudí mě. Povídka na příští rok už je rozepsána v Joycovsko-Kingovském(William) stylu. :D
Autor: VikyOdesláno: 22:29, 28.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Příliš smutná není, jen schizofrenní a tak trochu blbá. Už první akce je z mého pohledu nesmyslá, proč by stalkeři číhalina eee, ty první, pozabíjeli všechny kromě jednoho a pak od něj očekávali nějakou smysluplnou pomoc? A tak podobně, chtělo by to asi se důkladněji zamyslet nad motivy a pohnutkami postav, k čemuž delší odležení pomůže - delší, třebas měsíc, abys získal nadhled (to říká chekotay, já píšu akorát odborné texty, tak nemohu říct).
Autor: софOdesláno: 22:38, 28.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Poviedka:

+ lingvistické hrátky, niektoré slovné zvraty
+ snaha o zasadenie príbehu do Falloutu
+ krutá realita

- bordel v menách
- nedostatok literárnej empatie
- s tým súvisejúce pošmyknutia ku klišé, nelogickosti a naivite

Inak nie zlé, dobrá poviedka. Chcelo by to akurát lepšiu úpravu textu - členenie a font. I keď font je možno problém u mňa.
Autor: HellbillyOdesláno: 22:46, 28.10.2010ID: 32b55eNahlásit Vaultmasterům
Dobrá poviedka. Čo ma trochu rušilo bol strašne učesaný a patetický spôsob vyjadrovania postáv (napr. začiatok, alebo otcov epický príhovor pred smrťou), taký literátsky spôsob vyjadrovania mi k postapo postavám nesedí.
Autor: KnechtOdesláno: 22:56, 28.10.2010ID: 42210eNahlásit Vaultmasterům
Povídku se chystám právě přečíst; jinak to logo č. 14 se mi osobně líbí. Jestliže tohle vyhazujete, to tam teda ještě musí být fakt pěkné věci.
Autor: PajaOdesláno: 15:21, 29.10.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
První a poslední odstavec je bomba! To mezi tím má super úrověň, ale není to ono no. ;)
Autor: meehailOdesláno: 20:22, 29.10.2010ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
no, úroveň poviedok naozaj išla tento rok hore Vlastne zatiaľ boli všetky čitateľné, okrem tej prvej.

Osobne mi text prišiel miestami neprirodzený, sám sa prezrádzal, že je vlastne iba text a dostával sa tak pred príbeh.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.