.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2010-11-13 17:51:31,

Brahmíní vemeno: Jedna drobná aktuálka

Dneska je takový fofr, že jsem málem zapomněl napsat aktuálku. Na šestém místě naší soutěže se usídlila mohutná povídka Drobek od Mykimot. Získala 45 bodů a i přes svůj pomalý rozjezd mě opravdu popadla za srdce.
Příspěvek #25 [PDF]

Aranelka: ANO
Bodkin: Spíše ano.
Dawen: ANO
Chekotay: Ano. Bože můj. Bože můj!
Tína: Spíše ne. Bože můj. Bože můj!
Viky: ANO
Ratman: ANO
Ano
Ratman:
Dobře napsané, napínavé i té akce jsem si užil tak jak mám rád. Možná povídce trošku křivdím, když ji dávám "jen" na čtvrté místo, podle mě by si ocenění také zasloužila. Vytknout totiž nemůžu mnoho, jen mám dojem, že po čase bych si z děje nevybavil tak moc jako u předchozích povídek a to je pro mne v hodnocení jedním ze zásadních kritérií.

dawen
Jedna z delších povídek, dokonce postapo začínající v minulosti. Líbilo se mi, že autor vytvořil pro povídku prostředí s minulostí, otázkou ovšem je zdali by se nehodilo spíše pro nějaké delší dílo...Konec mě překvapil, snad jsem ještě takový nečetl. Co mě ovšem zamrzelo byl hlavní hrdina, proč jeho fyzické vlastnosti nebyly využity lépe? Povídce by pěkná akční scéna, ve které hlavní hrdina zmasakruje tlupu nájezdníků za pomocí dvou hasičských seker slušela.

Viky
Dostáváme se k dobrým povídkám, kterým již není třeba vytýkat neobratnost, logické lapsy, chybějící konce a začátečnické chyby. Povídce v mých očích trochu uškodil dlouhatánský úvod, který byl zajímavý, ale pro děj a pochopení povídky nepodstatný. Stejně tak některé pasáže z mládí nebo akcí, ve kterých bylo na můj vkus zbytečně mnoho military detailů, byly zbytečně rozvleklé - ano, dokreslovaly děj a uváděly čtenáře do širšího pozadí příběhu, ale více by slušely delšímu textu (novela, dlouhá povídka). To, že nebyly více využity fyzické dispozice hrdiny mi nijak nevadí, jako příčina vydělení hrdiny z davu a k znásobení dopadu konce povídky posloužily dostatečně (tohle oceňuju asi nejvíc, využití tohoto k dokreslení psychologie hrdiny, aniž by to haprovalo, bylo zbytečné nebo zůstalo nevyužité). Co by mohlo čtenáře více dbajícího na nadpisy rušit, je uvádění data a času před každým oddílem děje (že by inspirace seriálem JAG?). Jinak nemám co vytknout, ani co dalšího chválit, jelikož slušnou úroveň použitého jazyka považuju za samozřejmost nezbytnou pro každého autora.

Chekotay
Boj o přední pozice byl tuhý a tenhle bojovník se v závěrečném sprintu bohužel neprosadil, ačkoliv musím přiznat, že mě tahle povídka velmi vzala. Ovšem jiné mě vzaly víc. No bylo to v samotném závěru soutěže hodně o vypjatých emocích a Viky se mě v jednu chvíli pokusila zabít... ale to odbíhám. Pasáže z mládí a military detaily mně nevadí, chápu je jako dobře použité prostředky k vykreslení psychiky hlavního hrdiny. Je pravda, že nějaká dobře skončená akční scéna by se hodila, aby čtenáře přichystala na masakr v závěru, ale už tak měla povídka 47 000 znaků a nikomu se do ní původně vůbec nechtělo. Takže pokud autor má chuť a sílu, doporučuji mu napsat na toto téma román a vydat jej. Bylo to moc pěkné.

Sdílet na Facebooku
Autor: CarlosOdesláno: 19:45, 13.11.2010ID: 605510Nahlásit Vaultmasterům
Tak jak je to s umistenim? Dawen se u minule povidky vyjadril, ze ta je na sestem.
Autor: dawenOdesláno: 19:54, 13.11.2010ID: 7f7760Nahlásit Vaultmasterům
Blbě jsi to pochopil, pro mě se umístil na šestém místě :)
Autor: VikyOdesláno: 21:16, 13.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Tahle povídka se celkově zařadila na 6. místě, v dawenově osobním hodnocení na 3. místě. Chekotay prý nakonec zveřejní pořadí všech postoupivších povídek.
Autor: ChekotayOdesláno: 21:46, 13.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Dawen nevzal v úvahu jistou drobnou anomálii v číslování. Zítra budou uveřejněny dvě povídky na 5. místě. :)
Autor: софOdesláno: 22:30, 13.11.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Dve poviedky na jednom mieste?? To je.. zlé.. uh.. :/
Autor: софOdesláno: 10:21, 14.11.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Prolog ide do strašných detailov, ja fakt nepotrebujem vedieť že 23. října 2077 "Skupina dvanácti techniků provádí provozní testování nově zabudovaného hardwaru a načítají aktualizace z kazet holodisků vždy po deseti kusech najednou". To sú nadbytočné informácie ktoré rozťahujú dĺžku textu :/

Inak je to dokonalé.
Autor: MikyOdesláno: 12:16, 14.11.2010ID: 421f7cNahlásit Vaultmasterům
Ach jo, tak už sem taky venku. A já sem tak moc chtěl něco vyhráááát :o)
Výtku ohledně nevyužití fyzického potenciálu beru - chtěl sem ale už sem neměl místo (teda znaky). Psal sem a psal a najednou zjistil, že se blížím limitu, tak sem se do dalšího nepouštěl - třeba jednou doplním.
Chuť a síla na psaní by byla, s časem je to trochu horší. A to s tím vydáváním jako myslíš Chekotayi vážně ??? Nebo to byl jen kop do mrtvoly :o)
Autor: MoghOdesláno: 13:39, 14.11.2010ID: 51d686Nahlásit Vaultmasterům
Miky - nádherný popis bunkru - takmer presne sa zhoduje s technickými parametrami Vaultu 4, ktorý som nedal do mojej minuloročnej poviedky :-D
Autor: chekotayOdesláno: 16:04, 14.11.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Myslím, zcela vážně, že bys to měl rozepsat aspoň na novelu (v tom případě by to ovšem potřebovalo jinou pointu) a minimálně poslat do Ceny Karla Čapka.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.