.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-11-25 13:15:16, DDWorld.cz

Recenze Falloutu: New Vegas na DDWorld.cz

Magic Atomic Mushroom AwardJedna z těch lepších recenzí na New Vegas vyšla od Jana "DD" Stacha na stránkách počítačového online magazínu DDWorld.cz.

A protože je tento web zaměřený hlavně na hardware, autor otestoval jak procesory, tak grafiky a jako třešničku na dortu odehrál celou hru v Eyefinity na třech monitorech s celkovým rozlišením 5760x1200. Vznikly tak velmi zajímavé snímky, které před okem běžného jedno monitorového hráče zůstávají běžně ukryty.

Fallout New Vegas je více než počítačová hra. V dnešním světě zjednodušování her, herních mechanismů a dělání her pro lidi líné i přemýšlet, je Fallout New Vegas jako zjevení z jiného světa. V době, kdy singlplayerové FPS hry s cenovkou 1200,- mají herní dobu kolem 6 hodin, přijde New Vegas minimálně s 50ti hodinami neuvěřitelné akční příběhové jízdy. V době kdy v akčních RPG hrách hledáte RPG prvky lupou, přijde New Vegas s geniálně jednoduchým, známým, funkčním a propracovaným systémem, který má opravdu velký dopad na vše, co děláte. V době, kdy akční hry nemají hlavu ani patu a zabíjíte v nich bez příčiny, přináší Fallout NV možnost se rozhodnout kdy zabíjet a kdy ne, a hlavně vás o tom celém nutí v souvislostech přemýšlet. Nutí vás přemýšlet o důsledcích vašich činů a to je něco, co mnoha lidem chybí i v životě. A o to větší poklonu je třeba vyseknout tvůrcům, že měli odvahu udělat akční hru, u které se musí přemýšlet, byť je jasné, že si tím část herního publika nezískají ....

Takhle hnusně bude vypadat vaše ruka, když budete hru hrát v Eyefinity.

Fallout New Vegas vás dožene do stavu naprostého psychického a někdy i fyzického vyčerpání. Pokud jí to dovolíte. Stejně jako se pustíte do náročného knižního románu. Fallout New Vegas má však výhodu. Můžete děj podstatně ovlivnit a jste to vy, kdo určuje, co a jak se stane a v jakém kontextu to všechno dopadne, i když později pochopíte, že jsou věci, které ani vy neovlivníte a dost vás to naštve. Pokud se do této hry pustíte a to myslím skutečně pustíte, to znamená, že budete řešit i zdánlivě nepodstatné úkoly a budete činit poměrně zajímavá rozhodnutí, objevíte jak neuvěřitelnou hloubku tahle hra má. Fallout New Vegas je ve vší objektivnosti nejlepší hra roku 2010 a jedna z nejlepších her vůbec a to pro každého, kdo ji skutečně hrál a skutečně dohrál.

Takhle hnusně bude vypadat vaše ruka, když budete hru hrát v Eyefinity.

Samozřejmě co stále herní engine umí, je atmosféra hry. Zvlášť pokud si jej můžete užít jako já v Eyefinity. Hrál jsem v 5760x1200 a Fallout NV nabízí jednu z nejlepších herních atmosfér vůbec. Zkoušel jsem to i na jednom monitoru, protože hra má jak jinak, než trapnou chybu ve fungování při vysokém širokoúhlém rozlišení. Rozostření písma u hackování PC. Nepříjemné, ale zkousnutelné, rozhodně více, než hra na jednom monitoru. Bylo to hrozné, jak hrát klapkami na očích. Jinak ale musím funkčnost Eyefinity pochválit, menu a vše, bylo na střední obrazovce. Nicméně náročnost na grafiku extrémní.

Takhle hnusně bude vypadat vaše ruka, když budete hru hrát v Eyefinity.

Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Sdílet na Facebooku
Autor: VicOdesláno: 14:28, 25.11.2010ID: 618f20Nahlásit Vaultmasterům
Hrál jsem v 5760x1200 - to je dobrej magor
Autor: imirOdesláno: 15:00, 25.11.2010ID: 60a266Nahlásit Vaultmasterům
asi jdu koupit nějaký monitor
Autor: chiquitaOdesláno: 15:16, 25.11.2010ID: 42e19cNahlásit Vaultmasterům
"Někdo si přečte dobrý román, já si ho nejen rád přečtu, ale ještě si v něm určím děj sám … "

Naprosto přesné - to je pro lidi, co hry považují za nižší formu umění než knihy nebo filmy.
Autor: JaWOdesláno: 15:51, 25.11.2010ID: 524af0Nahlásit Vaultmasterům
Hrát v tom Eyefinity je vážně trošku rozdíl oproti normálnímu monitoru http://www.ddworld.cz/images/stories/herni%20sekce/recenze/RUSE/RUSE-7.jpg
Určitě to přidá pár bodíků na atmosféře!
Autor: JaWOdesláno: 15:57, 25.11.2010ID: 524af0Nahlásit Vaultmasterům
http://www.youtube.com/watch?v=YRpjsT2GDVY
Autor: KnedlikOdesláno: 16:02, 25.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
jo, to je ten samy autor co tehle puvodnimu F3 dal 92% a oznacil to za hru roku?
http://www.ddworld.cz/herni-sekce/recenze-her/fallout3-skvely-fantasticky-avsak-nikoliv-bezchybny-hra-roku-2008-3.html

Ja ti nevim, ale tri monitory je tak okrajova zalezitost (a to jeste dle jeho recenze nefunfuje uplne bezchybne ve FNV), ze to opravdu muzeme brat jako zpestreni, navic screenshot je bez ramecku mezi monitory ;)

Osobne Stacha nemusim, je to lhar a manipulator. A protoze jsem cetl puvodni recenzi na F3 tak odvazany z recenze na FNV moc nejsem (spis obslehl F3 a pridal par pozitivnich komentaru)
Autor: KnedlikOdesláno: 16:05, 25.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
navic, abys rozjel grafiku na 3 monitorech, musis mit odpovidajici zelezo, to si spousta z nas koupi :) ale at nekafram, clovek ma z tech screenu pocit periferniho videni, ze? :)
Autor: JaWOdesláno: 16:17, 25.11.2010ID: 524af0Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik - S tím Fo3 dost ustřelil, ani to číst nebudu. Nevím co je zač a je mi to jedno. ale recenze na FoNV je ok. Možná ho můžeme podezřívat z toho, že je až moc optimistický, chyby přehlížející jedinec, který pomalu všechno hodnotí na 90% 8-))

Ty monitory jsou samozřejmě jen zpestření, vylepšují atmosféru a vplynutí do hry a nějaké rámečky od monitorů člověk přestane po chvíli vnímat.
Autor: KnedlikOdesláno: 16:22, 25.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
precist bys to mel, protoze pak te napadne, jestli FNV vubec hral nebo to vykradl odjinud a to same F3. A vubec te napadne, jak clovek, ktery mel takove nazory se za dva roky zmenil, nebo jen puste keca.
Chodim na ten web uz od konce roku 2006 a toho cloveka sleduju, zprvu jsem byl nadseny, ze nekdo rika veci bez obalu, ale postupne to na nej vylezalo. Ten clovek nema s objektivitou nic spolecneho, je to novodoby kazatel o moralce a o tom, co je spravne a jako takovemu mu to stouplo do hlavy.
Neni dulezite sem pridavat vlastni zkusenost, jen je mu zbytecne delat reklamu, kdyz se mu neda verit ;)
Autor: JaWOdesláno: 16:35, 25.11.2010ID: 524af0Nahlásit Vaultmasterům
Na ten web mě navedl nedávno Smejki. Hmm, jestli on už nepodlehl jeho kázání a medovým řečem a teď nešíří jeho ropagandu8-)))
Autor: KnedlikOdesláno: 16:37, 25.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
no potes jezek koste, Smejkon navigator propagator
Autor: MilhausOdesláno: 17:07, 25.11.2010ID: 60f280Nahlásit Vaultmasterům
Zajímavé je, že to chápe jako hru akční. :)
Autor: nobodyOdesláno: 18:35, 25.11.2010ID: 430912Nahlásit Vaultmasterům
chlapovi se mozna neda verit ,ale nad tema monitorama slintam,to uplne dodava jiny rozmer ,ale na druhou stranu to asi nebude moc levne
Autor: knedlikOdesláno: 19:18, 25.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
tak rekneme 27 palecku TNko po 7litricich, mame bratru 21 kapriku + grafika taky od sedmi jablicek a tu grafiku musi neco krmit (zdroj+cpu), takze nekde na 35-38 se vlezes, za predpokladu, ze uz herni sestavu nemas uz doma, takze dokoupis jen dva monitory za 14 :)) Cili pratele, kdo z vas to ma?
Autor: nobodyOdesláno: 20:40, 25.11.2010ID: 430912Nahlásit Vaultmasterům
ja to hraju na xboxu takze o tom si muzu nechat jen zdat a ta cenova relace..pri mych financnich podminkach nedosazitelne :)
Autor: moonfearOdesláno: 21:36, 25.11.2010ID: 51b104Nahlásit Vaultmasterům
DD je magor, ale narozdíl od jiných na české scéně se nechá uplácet (viz pctuning a jejich lidi), poslední dobou už sice magoří nějak moc, ale občas se tam objeví dobré věci, a pochvalou FNV si to trošičku maličko vyžehlil
Autor: JaWOdesláno: 00:58, 26.11.2010ID: 524af0Nahlásit Vaultmasterům
moonfear - nechá nebo nenechá uplácet?
Autor: valcikOdesláno: 10:13, 26.11.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Hm, stále čítam o tom, ako sa hry v dnešnej dobe zjednodušujú, ale to je myslím prirodzený jav.
V starých časoch, keď vyšli pôvodné Fallouty, väčšina počítačov mala nainštalovaný DOS alebo Win 3.1 a okrem toho boli mašinky poskladané z nekompatibilného, problémového hardware. Vtedy sa vývoju aj hraniu PC hier venovali technicky zdatní ľudia, ktorí dokázali udržať PC v prevádzke, čo nebolo vôbec jednoduché. :- )))
Dnes ale, väčšina hier vzniká primárne pre konzolový trh. Tam je všetko cielené na nižšiu vekovú skupinu, konzolu dokáže zapnúť aj šesťročné bejby, preto majú dnešné hry omnoho jednoduchšie ovládanie, či príbehy.
S tým už sa nedá nič robiť, zostáva dúfať, že sa čas od času dá dohromady nejaká talentovaná skupina ľudí a pripravia originálny projekt, ktorý sa nebude držať mainstreamu.
Autor: smejki - JaWOdesláno: 10:59, 26.11.2010ID: 524e10Nahlásit Vaultmasterům
nenechá ;-)

problém je, že se v něm musíš vyznat a občas skutečně uvádí hovadiny, což snižuje důvěryhodnost. V poslední době monstrvýkon při porovnání iOS a Androidu a mýlka při odhadu uvedení GTX580 (tam je potíž ta, že počítal s novou architekturou, nikoliv jen s revizí)
Autor: nobodyOdesláno: 11:54, 26.11.2010ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
valcik:co to je za kecy?kvuli konzoli maji hry jednodussi pribehy?tomu snad ani sam neveris,jinak pokud je ovladani dobre vybalancovane pro ovladac,jako ze je tak proc ne? nepotrebujes na to 50 tlacitek abys sis zahral..
Autor: dexterOdesláno: 12:50, 26.11.2010ID: 51d624Nahlásit Vaultmasterům
nobody: Ovládání optimalizovaný pro gamkepad a pak přenesený do PC je horor. Ono totiž na trackpadu musíš kvůli každý kravině něco zmáčknout, na PC máš komfortní myš. Takže třeba ačkoli mohla mít PC verze FNV nějak logicky řešenej pipboy, máme konzolovej pipboy. Protože je všechno, jak říkáš, optimalizovaný pro pár tlačítek.
On by třeba ten inventář (a třeba i craftovací menu) mohl bejt řešenej jako v původních falloutech - tedy okýnko pro zbroj, okýnka pro zbraně, ... Jenže díky tomu že tohle rozložení by gamepadem bylo neovladatelný, máme paskvil jakej máme. To ani nemluvím o craftovacích menus, to je zrůdnost jedna radost.
Autor: valcikOdesláno: 15:16, 26.11.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
nobody,
presne tak. Myslím si, že v dobách, keď sa hry vyvíjali výlučne pre PC, bola vyššia nápaditosť a aj kvalita. Mám dojem, že programovanie pre konzoly posúva kvalitu programov nadol. (Nemyslím tým grafiku, alebo zvuk, ale nápaditosť a rozmanitosť.)
Autor: nobodyOdesláno: 16:19, 26.11.2010ID: 430912Nahlásit Vaultmasterům
to sem nevedel ze ovladani je stejny jak na konzoli,ale je to spis lenost vyvojaru,klidne mohlo byt jine a kdyz zminujete ty stare casy tak ono se nam to hodne posunulo,nyni je to hlavne byznys a kazdy se z toho snazi vyrazit max penez v co nejkratsi dobe tak se pak nedivme
Autor: knedlikOdesláno: 17:07, 26.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
to je holt vyvoj,kdyz se menila moda oblekani, nebo hudba, taky lidi nadavali. A ono odvetvi, ktere se tak dramaticky vyvijelo spolecne s hardware (pravda, filmy se toci pres sto let a taky tam mate prevaznou vetsinu kravin) uz dosahlo nejake stagnace, inovaci bude pomalu, ale budou (mozna spolecne s novym HW). Proto ten pocit, ze uz to tu jednou bylo- klasicka spirala casu.

to Smejki/JaW:
myslim, ze tady na tomhle miste by s vami nesouhlasili-
http://oddbornik.posterous.com/

Ale jestli vas zajimaji dobre, prehledne a hlavne spravne testy, pouzivejte extrahardware.cz, tam s tebou v diskuzi i vysledku se budou bavit a nebudes sam vojak v plote neustale opakovat: " jsem nepodplatitelny, vyslo mi to takhle a vsichni lzou, jsi ovce, kdyz jim veris"
DD je ctivy, ma svuj styl, ktery se dobre cetl, bohuzel, posledni rok se zacyklil a je jako male dite. Dostal se do stejneho extremu jako Hulan, nebo Obermaier (nez mu nakladatel domluvil, ze to s temi utoky trochu prehani :) )
Autor: valcikOdesláno: 17:10, 26.11.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
nobody,
však o presne o tom píšem.
Nedivím sa, chápem kapitalistický zákon trhu, len je mi smutno za starými hrami. :-))
Autor: smejkiOdesláno: 17:20, 26.11.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
neboj. já koukám všude - PCT pro zábavu nad kroucení fakty, DD pro zajímavé info, které je třeba profiltrovat a EHW pro přesnost. Nésu blbé ;-)
Autor: KnedlikOdesláno: 21:02, 26.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
z toho jsem te ani nepodezrival, jen jsem nevedel, jak je na tom JaW: "Knedlik - S tím Fo3 dost ustřelil, ani to číst nebudu. Nevím co je zač a je mi to jedno. ale recenze na FoNV je ok. "
Proste kontext, dude 8-)
Autor: JaWOdesláno: 15:59, 27.11.2010ID: 32df2eNahlásit Vaultmasterům
knedlik - Já se o hardware zajímám jen tehdy, když něco kupuju, takže pak pročítám hlavně anglické stránky. Třeba 3-4 review na jednu věc. Nějaké konkrétní HW stránky, na které bych chodil, nemám.
Autor: knedlikOdesláno: 00:29, 28.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
kdyz uz jsme u toho slovickareni, jsem tak nejak nemohl prenest pres srdce, ze jsi ho pochvalil za tu recenzi a po kontrastu s predchozi minulosti jsi rekl, ze te to nezajima. (coz by potom, kdybys dal na jeho doporuceni v HW oblasti taky mohlo mit nasledky...) Neco ve stylu urazena jesitnost (moje) nebo tak neco. Ale nejsme moja s mojou, takze ok, svoji informacni povinost jsem splnil :o)
Autor: JaWOdesláno: 02:06, 28.11.2010ID: 524af0Nahlásit Vaultmasterům
knedlik - hodnotil sem recenzi na FoNV, protože se mi líbila. Nejvíc mě nadchly ty záběry z hraní na Eyefinity a že si dal práci s testováním hardware. To je něco, co se nikde v žádné recenzi neobjevilo.

To, že někdy před tím napsal recenzi i na Fo3, je mi teď jedno. Kdybych to věděl před tím, než sem napsal tu novinku, tak ta novinka vypadala trošku jinak...přidal bych tam ještě nějaký ten údiv ohledně hodnocený autora a nebo kdybych měl opravdu chuť s ním ztratit více času, tak bych porovnal ty dvě recenze a ukázal na nesrovnalosti.

Jak už sem psal výše, když něco kupuju, nečtu jen jednu recenzi, takže sem si tam přečetl test na nějaký Radeon, co mi doporučil Smejki a pak sem si to našel ještě na ostatních webech a porovnával cenově a výkonově, pobavil se o tom s kamarádem, který tím žije a nakonec nic nekoupil, protože sem rozchodil svůj starý nezničitelný stroj 8-)))
Autor: KharkowOdesláno: 05:35, 29.11.2010ID: 50ebbeNahlásit Vaultmasterům
Eyefinity vypadá celkem ucházející, ale co třeba stereoskopické zobrazení na projektoru ;)
Anebo rovnou surround stereoskopické zobrazení... holt kdyby nebyl Štach fanATIk, ale nVidiot dočetli jsme se jak pomalu zhynul blahem z toho o co my ostatní přicházíme, jak je Eyefinity nesrovnatelný šunt a jak se jeho mužství v tu ránu stalo největším mezi všemi "fan" weby :o)

nobody: A co načítání, bugy, atp.? Uvažoval jsem pro kterou platformu koupit, jestli rozběhat Xbox, anebo PC díky variabilitě modů (které nakonec stejné nebudu nahazovat :) ) Zajímalo by mne jak na tom je konzolová verze... (já zvolil nakonec PC a X360 Controller :) )
Autor: KnedlikOdesláno: 08:03, 29.11.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
JaW ::cheer up::

Kharkow: ano, projektory kdysi pred dvema roky Stachanovec doporucoval nez trvale presel k temne cervene strane. Rekl bych, ze tam bude i obecnejsi pouziti vetsi, co se treba filmu tyce/ala TV. Na 3D me zatim neuzije- dokud to nebude plne 3D, abys nebyl omezen scenou, tak tohle me docela miji.
Autor: nobodyOdesláno: 10:53, 29.11.2010ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
na pc sem nehral, tak nemuzu posoudit,ale horsi to na xboxu asi nebude, napr ten bug s tocici hlavou a letajici chlapi tam nebyli vubec,kdyz si hru instalnes na hdd tak neni s nacitanim problem
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.