.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Amaroun, 2011-09-22 09:04:36, www.eurogamer.net

Lonesome road pod palbou kritiky Eurogameru

Pomalu ale jistě se nám blíží konec éry Fallout New Vegas, který bude ukončen (v pořadí již čtvrtým) nášupem jménem Lonesome Road. DLC pod taktovkou Chrise Avellona by se na Steamu mělo pro Evropu (tu naši, malou, východní, zaostalou, Cenegou spravovanou) objevit v následujících dnech a nás jistě zajímá co nám Obsidiani naservírovali.

Pokud jste čekali kulervoucí zážitek jako sladkou tečku za více méně zdařilým Old World Blues, recenze Dana Whiteheade z Eurogameru by vás jistě neměla potěšit. Autor, jenž má za sebou recenzování xboxvých verzí předešlých přídavků (mimochodem DM si od něj odneslo stejnou známku jako od Smejkiho) se na dvou stránkách kriticky rozepsal o nedostatcích LR, byť v celku se sympatickým přístupem.

Hned v úvodu kritizuje příběh slovy:"Doopravdy nevím, co se stalo na konci Lonesome road, konečného addonu FNV. Ne že bych nechápal význam detailních informací, které jsou mi ve hře předkládány. V čem nemám jasno, jsou méně hmatatelné, ale neméně důležité, otázky kdo a proč?". Autor se dále rozepisuje, že i po druhém dohrání mu příběh zůstal velice nejasný. Hlavní postava Ulyssese jak se zdá není zrovna povedená. Hlavní antagonista LR, jenž odmítl zakázku doručení platinového čipu a nyní trvá na setkání s vámi v nové lokaci The Divide, k vám během vašeho putování promlouvá skrze nového společníka (podobá se ED-Emu). Podle autorových slov je rozhovor veden stylem „nejasných rádoby-mytických žvástů“. Autor poté dodává:“ Budete tak přemýšlet jestli ta květnatá próza nemá zakrývat fakt, že hlavní příběh není zrovna přesvědčivý.“  To ovšem může znamenat cokoliv. Od recenzentovy nedostatečné citlivosti k hlubším příběhům až k totálně zprasenému vypravění.  

 

Putovaní je dle autora značně lineární bez otevřenějších oblastí. Jenom s jednou možností postupu a to bez vedlejších úkolů. S pár zajímavostmi a především s žádným pocitem že jste v reálném prostředí. Autor dodává:“ Je zde asi tolik možností průzkumu lokací jako v Gears of War 3“. Celé je to kompenzováno značnou náročností, kdy jsou vám do cesty stavěny zástupy Páračů a nových nestůr jménem Tunnellers. Monstra se navíc zázračně spawnují odnikud. A pokud nedisponujete tichošlápky, nezbývá vám vzhledem k uzavřeným lokacím nic jiného než s nestvůrami bojovat. „Je to více Call of Duty než Fallout“.


Ke konci se autor rozepisuje o zbraních a percích, které jsou dle popisu vcelku povedené. Závěrem pak dodává: „Fanoušci toužící po opravdovém konci mohou zůstat v klidu. Události LR vystavěné do povedené apokalyptické atmosféry postrádají hloubku, tempo nebo význam střetu mezi Panem Majitelem, Césarem a NCR. Sběratelé si budou chtít dlc projít, jen kvůli pocitu že tak učinili. Je ostudou vidět tak epický příběh s atomového věku belhajícího se, na místo pořádné exploze.“. A DLC ohodnocuje 5/10

Zdá se přátelé, že na druhou Operaci Anchorage přeci jen došlo.

Celý článek najdete zde

 

Sdílet na Facebooku
Autor: valcikOdesláno: 13:56, 22.9.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Žeby nám ten Obsidian trošku zbastar... uh, zbethesdil?
Autor: JKOdesláno: 14:42, 22.9.2011ID: 42e45aNahlásit Vaultmasterům
Kéž by to bylo aspoň jako od Bethesdy (Pitt nebo Point Lookout). Navíc od ní okopírovali jeden závěrečnej herní prvek.

Nechápu, jak je mohlo napadnout dělat koridorovku s přebušenejma nepřátelema a s uspávajícím Voice Actingem. Navíc i ten koridor je velmi nudně udělanej, vzhledem co ke svý nenáročnosti Gameembryo zvládá, viz Mody.

A v záverečný animaci je najednou z Ulyssese běloch.


Autor: StanleyCZOdesláno: 15:39, 22.9.2011ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
Když to dělali tak Chris a spol. ještě zapíjeli úspěch OWB ne?
Autor: DalexOdesláno: 17:01, 22.9.2011ID: 7edbeeNahlásit Vaultmasterům
Recenzent má bohužel pravdu.
Hrál jsem to a musím říct že buďto byl zhulený Ulysses anebo celý Obsidian.
Autor: StanleyCZOdesláno: 19:06, 22.9.2011ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
Koukal jsem na gameplay a má pravdu. Téměř celá cesta přídavkem je koridor. A nadměrně spawnující se potvory "Tunnelers" mě až pobavili :D Při cestě se na postavu vyřítl jeden tunneler, toho odpravil a když šel dál, na stejném místě se objevili další 4 :D
Autor: TomekOdesláno: 20:02, 22.9.2011ID: 70a7faNahlásit Vaultmasterům
Jéžiš, Ty mě děsíš... "mystické žvásty" + "květnatá próza"? To se skutečně velmi "dobře" překládá. Když k tomu připočtu to "super" hodnocení celku... má cenu to vůbec překládat?
Autor: JKOdesláno: 20:13, 22.9.2011ID: 42e45aNahlásit Vaultmasterům
Mě spadnul jeden Párač z čistýho nebe na hlavu. Ale zaseknul se o nějakej blok. Tak jsem mu zamával a šel dál.

Doporučuju si přečíst Dev Diary. Tam Chris vysvětlujuje co to jako vlastně mělo znamenat.

http://fallout.bethsoft.com/eng/vault/diaries_diary15-9-20-11.php
Autor: AmarounOdesláno: 23:02, 22.9.2011ID: 618f22Nahlásit Vaultmasterům
Tomek: No nevím já to nehrál... Přečtu si ten blog - to mne docela zajímá...
Autor: crocodilusczOdesláno: 23:26, 22.9.2011ID: 41aa4aNahlásit Vaultmasterům
nejaky preklad, alespon zevrubny by pro nas neanglictinare nebyl?Myslim toho blogisku...
Autor: AmarounOdesláno: 23:45, 22.9.2011ID: 618f22Nahlásit Vaultmasterům
Příští týden by to stačilo? Od zítřka tu nejsem...
Autor: VicOdesláno: 07:50, 23.9.2011ID: 618f20Nahlásit Vaultmasterům
to by od tebe bylo moc hezký Amaroune
Autor: CrocodilusOdesláno: 10:19, 23.9.2011ID: 6fe700Nahlásit Vaultmasterům
Pokud to bylo na mne, tak si rád na překlad článku počkám.)
Díky moc
Autor: SothOdesláno: 19:34, 25.9.2011ID: 7f29a2Nahlásit Vaultmasterům
Tohle mi neda: jo, je to crap, ale ti nepratele - ze se tam objevovaly "zastupy" Deathclawu ? Ja je potkal dycinky po dvou a to opravdu neni zastup ( BTW SMMG je na ne jako kosa). A tunneleri ? Hellou ! Tunneleri lezou z tunelu ( takovej malej kraterek ) a tak neni divu, ze se obcas vyroji. Faktem je, ze je to linerani koridor a finalni boj je spis repetitivni demence ála bossove z quake 4 - to nemluvim o "rozuzleni". Nicmene i na lvl 42+ to byla na normal vyzva. Celkove to radim jako 3. DLC k FNV - horsi uz je jen HH...

4/10 (po jednom bodu za kazdej upgradable kver :) )
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.