.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2011-10-18 08:51:07, Infinitum.cz

Končí první věk hry Infinitum

Střední Evropa vyřízená masivním úderem zbraní hromadného ničení. Česká republika, ještě před Ruskou invazí perla Evropy, je poseta krátery a spáleništi. Ale snad v každém městě, vsi a obci někdo přežil a v nastalém bezvládí se otevírá šance dosáhnout nezměrné moci. Vypukla občanská válka všech proti všem a po ulicích rozstřílených měst pochodují těžké bojové mechy nejrůznějších lokálních armád.
Infinitum je browserová multiplayerová strategie vyvíjená firmou allodium, spol. s r.o. na bázi Adobe Flash Playeru. Hráč se po přihlášení do hry stává správcem malého tábořiště, které musí povznést do podoby vzkvétajícího průmyslově-vojenského města, aby mohl postavit zničující armádu, se kterou se může vydat dobývat další města, ať již neutrální, nebo obsazena jinými hráči. Po celé reálné mapě České republiky je rozeseto množství pevností Českého obranného laserového krytu (ČOLEK), který umožňuje kontrolovat území republiky. Cílem hry je proto obsadit alespoň 10 pevností a udržet je po tři dny. Hráči se mohou sdružovat do aliancí a klanů a navzájem disponovat svými jednotkami, nemohou si však posílat suroviny.
Řízení ekonomiky měst je poměrně jednoduché a pomáhá mu dobře propracovaný interface. Samotná dislokace budov v rámci města nemá na jeho činnost žádný vliv, obdobně také případné hory, lesy či řeky na hlavní mapě nijak neovlivňují pohyby jednotek, takže jedinou taktickou fází hry je dávat si pozor při sestavování armád, aby se vám nestalo, že vypravíte artilerii bez ochrany a nepřátelská kavalerie vám pronikne pod minimální mez dostřelu a dorube vám ji zblízka. Jinak je to hra opravdu pouze srategická.
Základní verze hry je zadarmo a k jejímu odehrání vám stačí tak 2x20 minut denně. Nicméně hrát a nechtít vyhrát je jako spát s vlastní sestrou, a pokud chcete Infinitum vyhrát, budete tomu muset obětovat docela dost času, ostatně jako v každé podobné hře, a připravit si také nějaké finance. Zadarmo ani kuře nehrabe a koupením bonusů se vám v této hře odemknou možnosti, které vám umožní řídit města a armády s mnohem vyšší účinností.
V současné době končí hraní prvního beta serveru a připravuje se spuštění serveru beta2. "Umírající" server fungoval asi dva měsíce a sloužil k odchytávání obrovského množství chyb. Zrodila se v něm bezkonkurenční aliance a ta jej včera dohrála. Vývojáři se rozhodli ponechat beta server v běhu ještě do spuštění beta2 serveru, a odemkli přitom všechny doposud dostupné bonusy. Beta2 bude oproti stávající betě poměrně hodně pozměněná, nicméně i přesto máte nyní výbornou šanci hru si zahrát, důkladně osahat a otestovat, aniž by případné chyby ohrozily vaše šance na vítězství, a rozhodnout se, zda do ní půjdete i za dva týdny, až bude špuštěn server beta2.
Můj bratr to ohodnotil jako "další travian-like hru" a záhy ji opustil. Samozřejmě, jakákoliv dnešní čistě strategická hra je buďto klonem Duny 2, nebo šachů, takže těžko hledat originalitu v základních principech. Výhodou Infinita je za prvé české jazykové prostředí, které mladším hráčům bude více po chuti než standardní angličtina, za druhé reálná mapa ČR, která vám umožňuje jednou provždy srovnat účty se Šenovem, a za třetí docela pěkný příbeh ve stylu mých povídek z prostředí CZ 2140. Plus samozřejmě je mnohem lepší kočírovat laserové tanky než nějaké smradlavé barbary.
Další dění v naší alianci VŠB i ve světě Infinita jako takového můžete sledovat na našem fóru.

Sdílet na Facebooku
Autor: StanleyCZOdesláno: 16:12, 18.10.2011ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
Tuhle pecku už nějaký ten pátek hraju a jsem s tím naprosto spokojený :))
Autor: moonfearOdesláno: 20:06, 18.10.2011ID: 7eb21cNahlásit Vaultmasterům
pořád je to travian-like hra, tudíž pro mně spadá do škatulky "casual, kiddos, travian - nešahat" :) nějak sem těmhle hrám nepřišel na chuť
Autor: StanleyCZOdesláno: 21:00, 18.10.2011ID: 7ed8c6Nahlásit Vaultmasterům
Nevim no... mě příde že to má větší potenciál... dle mého to travian hravě strčí do kapsy
Autor: FaggotryOdesláno: 10:06, 14.12.2011ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
"...Česká republika, ještě před Ruskou invazí perla Evropy..." - eh...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.