.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Bodkin, 2012-03-12 23:02:31, NMA, RPG codex, Kickstarter, Twitter, Obsidian forum

O Wastelandu aneb Olde tymes reloaded

Nejsem si jist, zda se vaše zraky upírají i mimo naše radioaktivní končiny plné pochybných statistik a SPECIALních lidiček, ale sousední království Adventuristán zažilo před pár týdny druhý příchod Krista. Tim Shafer (Full Throttle, Grim Fandango, Psychonauts) založil Kickstarter na tradiční point'n'click adventůru. Požadované částky dosáhl během pár hodin a další dny lidé přihazovali prachy pro dobrou míru, až se dostali na několik milionů dolarů.

Co je Kickstarter zač, ptáte se? Jedná se o službu, skrze kterou tvůrci/spisovatelé/hudebníci/filmaři získávají prostředky na svou tvorbu, na kterou nemohou/nechtějí sehnat peníze klasickým způsobem. Umělec představí svůj projekt, určí požadovanou částku a datum, do kterého se musí požadovaná částka vybrat. Pokud do této doby projekt nedosáhne daného obnosu, i kdyby to bylo jen o dolar, všechny peníze se vrátí přispěvatelům a padla.

Takže Tim trhl rekord v rychlosti nabírání chechtáků a v některých hlavách to začalo bzučet a cinkat. Obsidiáni ihned začali ihned sondovat hluboké vody svých ještě hlubších fanoušků. InXile s Brianem Fargem v čele rovnou vytáhli Wasteland 2 skoro jako hotovou věc.

Odkud známe Farga a InXile? Fargo má na triku trilogii Bard's Tale (včetně nového remaku pod hlavičkou InXile) a překvapivě i původní Wasteland. O práva na Wasteland ale tenkrát přišel (děkujeme EA!), takže pokračování nebylo možné, proto místo něj sfoukli Fallout. Přesně tak, teď mluvíme o tom starém a dobrém Interplayi.

A jak ten Wasteland 2 bude vypadat, ukojím své Bethesdí choutky? Ne, smůla, přijďte příště. W2 bude tak oldschool, že většinu Falloutích fanoušků dožene k slzám. Pohled shora jako v originále, tahové souboje, čtyřčlenná skupina Rangerů vytvořených hráčem plus pár NPC postav jako koření k tomu. Žádné trapné 3D. Zní to dobře, co?
Kde kam kdy jak, co? Zatím ještě nic. Očividně na tom solidně makají, ale ohlášení nemůže být daleko. Nu, ještě přihodím pár linků k Wastelandu 2.
První část rozhovoru s B. Fargem o W2 z RPGcodexu
Chris Avellone(Obsidian) doufá v pokračování Wastelandu
Další Rozhovor s Fargem o W2 tentokráte z NMA
A jeden Fargův tweet o Marku Morganovi a jeho zapojení do W2
A pro dobrou míru ještě Kickstarter, který to všechno způsobil
Druhá část rozhovoru o Wastelandu 2, tentokráte odpovídal Michael A. Stackpole
A konečně čerstvé oficiální Wasteland 2 stránky

PS: Kickstarter pro W2 začne již tento týden!

Smejki dodává: a páč jsem Bodkinovi tenhle článek opomněl zveřejnit, tak mělo být už minulý týden. Nicméně trochu se to opozdilo. Fargo včera večer tweetnul, že se začíná v úterý, tedy dnes. Hooray!

Sdílet na Facebooku
Autor: StanleyCZOdesláno: 10:32, 13.3.2012ID: 5189f8Nahlásit Vaultmasterům
První díl wasteland jsem nehrál, ale zní to zajímavě. :)
Autor: MaxsonOdesláno: 11:00, 13.3.2012ID: 32dcd4Nahlásit Vaultmasterům
Čekal jsem kdy se tu k tomu konečně něco objeví...

Něco už jsem o tom četl, trochu sem měl obavy že nebude tak velkej zájem (přecejen podle slibů to nebude pro masy) a nevybere se dost peněz. Ale koukám že už jsou pár kroků dál než jsem čekal... paráda.

To abych si doplnil info o Kickstarteru a hned taky něčim přispěl. Na podobnou hru čekám už pěknejch pár let a původní Fallouty i Tacticse znám už nazpaměť...

Představoval bych si něco s taktickými možnostmi a tvorbou týmu jako u Tacticse + volností a příběhem jako u jedničky... z toho bych snad měl orgasmus...

Držim palce
Autor: PavelloOdesláno: 14:27, 13.3.2012ID: 4309deNahlásit Vaultmasterům
už to začalo: http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2
Autor: ArmyboyOdesláno: 06:44, 14.3.2012ID: 705a3aNahlásit Vaultmasterům
Vzhledem k tomu, že nemám PayPal a ani jinou možnost platby do zahraničí, je zde někdo kdo by byl ochoten, pokud mu pošlu menší obnos na jeho účet, ho dále přeposlat na tento projekt?
Budu spoléhat na to, že to bude stejný nadšenec a oldschool jako já a peníze si nenechá :-).
Autor: hovnojakorukaOdesláno: 09:43, 14.3.2012ID: 328f80Nahlásit Vaultmasterům
hlavne aby to melo maximalne 256 barev
Autor: valcikOdesláno: 13:47, 14.3.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
.. mno, jednotka bola iba šestnásťfarebná! xD
Autor: smejkiOdesláno: 15:57, 14.3.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
když mi slíbí, že to bude někde technologické na úrovni Fallout: Tactics, naleju do nich prachy bez váhání.
Autor: LordusOdesláno: 20:01, 14.3.2012ID: 524d42Nahlásit Vaultmasterům
To: Armyboy

No jde o to, ze kdyz tam ty penize posles, tak si tim i predplatis tu jejich hru.. takze si nekde sezen kartu a udelej to radeji sam,

P.S.: Pokud bys preci jenom chtel poslat penize, tak kdyz mi posles 10k USD, tak je tam za tebe preposlu, slibuju, vazne :)
Autor: valcikOdesláno: 20:01, 14.3.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Naberajú súčasných grafikov, uvidíme s čím vyrukujú.
Autor: RadiawOdesláno: 20:38, 14.3.2012ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
Ten článěk je opravdu zvláštně napsaný .. jsem nevěděl jestli se to už zaplatilo, či ne jestli se na tom už dělá či ne ... nakonec jsem to pobral. Těším se ikdyž o Wastelandu nevím skoro nic, ale pokud je to tatík Falloutu 1, tak by dvojka mohla být synek Falloutu 2 ...
Autor: RadiawOdesláno: 21:28, 14.3.2012ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
Poslal jsem dolar, páč jsem chudý student a potřebuju na chlast.. jen me zarazilo že při vyplnovani čisla karty u VISA karty, to nechtelo čisla tři ze zadni časti karty.. ale pry vše ok
Autor: MinionOdesláno: 11:22, 15.3.2012ID: 6119f4Nahlásit Vaultmasterům
Ve skutečnosti vybrali asi o 33.000 USD víc, než požadovali původně a to jim do uzávěrky zbývá ještě 33 dní. Takže určitě bude na co se těšit.
Autor: LordusOdesláno: 11:46, 15.3.2012ID: 524d42Nahlásit Vaultmasterům
No oni potrebuji minimalne 900k USD, aby ten projekt vubec vznikl. Kdyz ale ziskaji 1.3 nebo 1.5 M USD, tak slibuji tu hru udelat mnohem rozsahlejsi.

Jinak tech 15 USD si myslim ze za old school RPG je hubicka.
Autor: danny3Odesláno: 17:51, 15.3.2012ID: 700e16Nahlásit Vaultmasterům
Zaujimalo by ma ci uz maju neake zaklady tej hry urobene? A respektive ci ten vyvoj zacne uz teraz hned od kedy maju nazbierane 900k USD alebo sa bude cakat az na uplne zatvorenie kickstarteru? Kazdopadne sa na to tesim a dufam ze sa to bude dat kupit aj normalne v predajniach :)
Autor: ArmyboyOdesláno: 20:33, 15.3.2012ID: 33a08aNahlásit Vaultmasterům
To Lordus:
Díky za odpověď a za nabídku, pokusím se s tím něco udělat, pokud to neklapne tak ti pošlu na tvůj účet těch 10k USD :-).
Autor: JaWOdesláno: 22:03, 15.3.2012ID: 51139cNahlásit Vaultmasterům
OMG, co se to děje? Že by se vracely staré dobré časy kvalitních her?
http://www.baldursgate.com/news/2012/03/15/announcing-baldurs-gate-enhanced-edition/
Autor: KocourOdesláno: 23:03, 15.3.2012ID: 6f98e0Nahlásit Vaultmasterům
BG2: Ne, ne, néééé... Já tolik pozitivních zpráv nezvládnu! :)
Autor: EllieOdesláno: 00:42, 16.3.2012ID: 41ac42Nahlásit Vaultmasterům
Ked sa pozriete pod tie moznosti dotacii, myslim od tych 15 dolarov az po tych 10.000 dolarov tak su tam rozne darcekove predmety ktore dostanete zato samozrejme este musite 15 dolarov zaplatit za shipping,. Ale hned podtym takym malickym pismom je napisane Estimated Delivery:Oct 2013.
Vsimli ste si to niekto??
Autor: LukyOdesláno: 06:26, 16.3.2012ID: 7edb84Nahlásit Vaultmasterům
v emailu od inXile:
"Through the support of our amazing fan community we will be localizing the game into French, German, Italian, Spanish, Russian, and Polish. For anyone in those territories that want to help with this, please look for information on our Forums."

co vy na to? :)
Autor: PavelloOdesláno: 08:43, 16.3.2012ID: 4309deNahlásit Vaultmasterům
To Ellie: Ano, vždyť se v popisu projektu píše, že na tom budou pracovat 18 měsíců (6 preprodukce a 12 vývoj)
Autor: UranOdesláno: 12:40, 20.3.2012ID: 41f7a6Nahlásit Vaultmasterům
Ted jeste drzim palce aby se dosahlo 1,5 M a udelali i verzi pro linux.
Autor: valcikOdesláno: 12:58, 23.3.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Uran:
Zabralo to, uvolni palce. xD
Autor: UranOdesláno: 10:47, 24.3.2012ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
Hip, hip hura. Ted jeste kdyby byla komunita ochotna prelozit do cestiny.
Autor: lobocopOdesláno: 11:15, 28.3.2012ID: 61904eNahlásit Vaultmasterům
co to je za sračky ten kickstarter? vypadá to jako nějaká charita. žebrání je jednoduše ostuda a to i v komunitě fanoušků!
Autor: MaxsonOdesláno: 18:02, 28.3.2012ID: 70d034Nahlásit Vaultmasterům
Žebrání? To každej kdo shání peníze od sponzorů nebo investorů je hned žebrák? Prober se! Tohle neni žebrání...

Pokud se nevybere dost peněz tak se žádný nepošlou (zůstanou ti) a pokud ano budeš za to mít hru... neni to jako když dáš dvacku žebrákovi na krabicáka, za těch deset dolarů dostaneš přesně to co budeš chtít... pořádnou hru která nemusí dělat žádné kompromisy, protože její úspěch nebude závislý na tom jaké budou prodeje...

Já to nepovažuju za nějakej milodar žebrákovi, ale jako investici do kvalitního oldschool RPG.

Ostuda je to jak se tu veřejně prezentuješ... úplně z cesty. Evidentně o kickstarteru nic nevíš, hlavně že si chytrej a vykládáš tu o žebrání...
Autor: ArmyboyOdesláno: 19:35, 28.3.2012ID: 41d02eNahlásit Vaultmasterům
to lobocop - na tvůj štěkot do tmy lze reagovat pouze takto - změn si prosím svůj nick z lobocop na lobocop po lobotomii - evidentně jsi tímto lékařským zákrokem prošel, jiné logické vysvětlení ohledně tvého maximálně stupidního příspěvku nemám...
Autor: TemplayerOdesláno: 19:39, 28.3.2012ID: 705d5cNahlásit Vaultmasterům
Štípněte mně ! ŠTÍPNĚTE MNĚ !!!!
Autor: smejkiOdesláno: 23:55, 28.3.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
lobocop je zpátky, spaste duši! :D

Zahájíš vypatlaný flame, budeš zabanován. Necháte se strhnout a budete pro smích, pánové.
Autor: lobocoppOdesláno: 07:01, 29.3.2012ID: 61904eNahlásit Vaultmasterům
JJ, žádám o BAN. Stejně tu chcíp pes.
Autor: neo8110Odesláno: 00:46, 31.3.2012ID: 332c82Nahlásit Vaultmasterům
Ale lobocop, to vystihol, chcipl tu pes... na sector.sk a games.cz su lepsie(a aktualnejsie) novinky o fallout... ach jo, uz to neni, co to byvalo ;o(
Autor: valcikOdesláno: 21:30, 31.3.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Skapal tu Dogmeat, zabil ho Todd!
Autor: UranOdesláno: 09:57, 14.4.2012ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
Tak uz vybrali 2 500 000 $
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.