.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2012-04-16 11:53:59, Kickstarter

Wastelandu 2 zbývá 24 hodin

Wasteland je duchovní předchůdce Falloutu, jehož sequel se po 25 letech snaží přivést k životu Brian Fargo, zakladatel Interplaye. Fargo požadoval na realizaci 900 000 dolarů. K nynějšímu času se vybralo již přes 2,7 milionu dolarů, což je dechberoucí výsledek. Projekt můžete podpořit na stránce na Kickstarteru, případně přes PayPal. Wastelandu bude věnován speciální článek, ale nevím, zda se stihne vydat před koncem financování. Proto tato strohá čistě informativní newska, jen pro tento moment. Stay tuned!

UPDATE: Tak jsem se dozvěděl, že článek vyjde až o víkendu, což je bohužel lehce po funuse. Proto vám Wasteland 2 zevrubně popíšu. Vzhledem k tomu, že je hra plně financována hráči, nemusíme se bát, že by se z projektu stal další klon něčeho úspěšného. Naopak. Brian Fargo chce udělat hru oldschoolovou, hru, která spojí starý Wasteland a isometrická RPG zlaté éry, jako Fallout, Planescape: Torment, Baldur's Gate, Icewind Dale, Arcanum atd.



Rozdíl mezi starým Falloutem a prvním Wastelandem je z hlediska designu toliko v tom, že Wasteland:
- byl ryze party-based
- obsahoval adventurně dungeonovské puzzly
- má odlišný svět, který vychází ze stylu své doby - tedy žádný padesátkový retrofuturismus, nýbrž něco jako první Terminátor a druhý Mad Max
- co se týče humoru, byl značně šílenější oproti Falloutu 1 a méně infantilní a geekovský než ve Fallout 2
- byl více soubojový

Spojnými body obou sérií jsou pak:
- postapo
- tahové souboje
- americký jihozápad
- těžké morální volby
- satira
- neúprosná drsnost světa (děvky, otroci, dětští vojáci a podobné radosti)

Z toho, co je známé a dané, má být Wasteland isometrické  party-based RPG s tahovými souboji. Protože se vyhýbáme vydavatelským domům, bude hra stejně dospělá, krutá a politicky nekorektní jak staré Fallouty (takže půjdou zabíjet děti, pokud tam budou). Hra bude značně nelineární a plná těžkých morálních voleb. Bude se odehrávat v Kalifornii, kdy budete velet nově zřízené základně Pouštních rangerů.

Z Wastelandu dost těžil Fallout: New Vegas a hlavně jeho DLC Old World Blues.
Abyste mohli odchytit trochu nálady, jíž bude Wasteland vládnout, pozrite na první dva koncept arty.



Sluší se říci, že na hře dělá i Chris Avellone, vrchní designer Planescape: Torment, Vault City a New Rena ve Falloutu 2, KOTOR 2, Fallout: New Vegas a tří jeho nejlépe hodnocených DLC. Hudbu buce dělat Mark Morgan, který ozvučil Plascape: Torment a první dva Fallouty. Dělají na tom tedy ti nejpovolanější a jde prakticky o poslední pokus o oživení isometrických RPG a podmínky pro jeho realizaci už nemohou být lepší. Záleží už jen na rozpočtu.

InXile úzce komunikují s komunitou prostřednictví oficiálního fóra. A abych byl trochu materialistický, tak takhle levně už tu hru neseženete.

Sdílet na Facebooku
Autor: VicOdesláno: 15:23, 16.4.2012ID: 618f20Nahlásit Vaultmasterům
to video na Kickstarteru je docela drsný
Autor: funnyOdesláno: 16:52, 16.4.2012ID: 524da6Nahlásit Vaultmasterům
Tech 15 dolacu mi za to stoji. Ted jen musime doufat, ze se te hry skutecne jednou dockame :))
Autor: Tom9kOdesláno: 20:15, 16.4.2012ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Mno, 15$ není problém, ale vzhledem k tomu, že to bude říjen 2013 či později tak to dle mého názoru stejně nerozchodím :) Každopádně, ač jsem původní hru nehrál, se těším na blížší informace a první ingame screeny/videa.
Autor: RastiCOdesláno: 20:24, 16.4.2012ID: 705d5aNahlásit Vaultmasterům
Ešte pred vidaním pokračovania kalsických Fallout-ov som čakal nadšene na Fallout 3... no Fallout 3 ma sklamal. Nevravím že je zlý ale čakal som inú hru. Proste doba sa zmenila a všetky tie dobre staré hry maju potomkov ktorý síce nadväzujú na pôvodne diely ale sú to o dosť iné hry... Podobne to bude asi aj tu. Každopádne je to pozitívna novinka a celkom ma zaujíma kam to bude smerovať.
Autor: StanleyCZOdesláno: 23:38, 16.4.2012ID: 5189f8Nahlásit Vaultmasterům
Jenže na falloutech 3 pracovala Bethesda.
Tohle je od Farga, původního šéfa Interplaye, pod kterým dělali chlapci a děvčata z Black Isle. A hlavně jak Smejki píše - hra je financována fanoušky, takže se bude Fargo snažit to nepodělat.
Autor: WestFlameOdesláno: 23:42, 16.4.2012ID: 51120eNahlásit Vaultmasterům
by the way... co jsem pochytil z rozhovorů, tak Chris Avellone v případě úspěchu Wasteland 2 bude vážně uvažovat o pokračování Planescape: Torment (nevim jestli přes Kickstarter nebo jinak)... každopádně pro fandy klasických isometrických RPG skvělá zpráva :).
Autor: MayckOdesláno: 10:50, 17.4.2012ID: 70332eNahlásit Vaultmasterům
na kickstarteru to má 2 887 000$ a přes PayPal vybrali 100k. Snad za ty 2 hodiny ještě těch 13k seženou, ať jsou to 3 pěkný kulatý miliony.
Autor: smejkiOdesláno: 12:00, 17.4.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
tak 3mega už padly. modkit bude na 100% ^_^
Autor: c.DataOdesláno: 12:13, 17.4.2012ID: 6fe764Nahlásit Vaultmasterům
jo těch 15 USD mne nezabije a až/pokud to vyjde tak za 300,- to bude zadara :)
Autor: MayckOdesláno: 13:11, 17.4.2012ID: 70332eNahlásit Vaultmasterům
teď už jen zbejvá doufám, že všechny pledge jsou krytý...
Autor: smejki - mayckOdesláno: 14:05, 17.4.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
běžně jich tak procento dvě odpadne.
Autor: c.DataOdesláno: 14:46, 17.4.2012ID: 6fe764Nahlásit Vaultmasterům
Tak jsem to stihl na poslední chvíli :)

$2,933,147

to je hezká částka za to se dle mého dá udělat hra :)

FUNDING SUCCESSFUL
This project successfully raised its funding goal 40 minutes ago.

Autor: Thorleif_czOdesláno: 15:32, 17.4.2012ID: 705c96Nahlásit Vaultmasterům
Fakt doufám, že se tohle povede. S*át na to, že jsem do toho dal peníze, podstatný je, že by mohla vzniknout hra, která by mi sedla jak prdel na hrnec. Svět je plnej všech možnejch třetích rozměrů, padá z toho na mě splín... :D
Autor: PavelloOdesláno: 09:53, 18.4.2012ID: 524e10Nahlásit Vaultmasterům
Kdo nestihl Kickstarter, tak má možnost si za 20 dolarů předobjednat http://wasteland.inxile-entertainment.com/store
Autor: AdolfikOdesláno: 12:11, 18.4.2012ID: 3351a6Nahlásit Vaultmasterům
aby Kickstarter nedopadl jako majitel megauploadu....no kterýho vydavatele by tohle nesralo
Autor: smejki - adolfikOdesláno: 12:39, 18.4.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
co to je za kokotinu?
Autor: c.DataOdesláno: 13:58, 18.4.2012ID: 6fe764Nahlásit Vaultmasterům
Adolfík asi myslel to, aby se nějaký vydavatel nenaštval že to bez něj jde taky, že vlastně si lidi hru nejdříve za pár kaček koupí a pak se dle jejich přání začne hra dělat. A pro ty ostatní pak bude plná verze za plnou cenu.

Takže nasadí své nejlepší právníky aby v tom našly nějakou díry a vytřískaly z toho taky nějaký ty prachy...

Hlavně doufám že autor projektu vše dobře spočítal a naplánoval že to po 3 letech neskončí tak že peníze došly a jste tak v půlce ..bo 2x jsme předělaly engine, 4x jsem vyměnil team a tak nějak se to všechno utratilo a nic hotové...
Autor: WestFlameOdesláno: 16:44, 18.4.2012ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
c.Data: No, má to být hotové za rok a půl, tak tohle snad nehrozí... navíc komunikace s fanoušky zatím funguje, řekl bych, velmi dobře.
Autor: UranOdesláno: 17:55, 18.4.2012ID: 42bc1eNahlásit Vaultmasterům
A co potencionalni lokalizace do cestiny? Z toho fora jsem moc nevycetl je v tom dost gulas. Jen jsem zachytil neco o rustine, spanelstine, italstine a chinstine.

Nechtelo by se nekomu oficialne zapojit?
Autor: valcikOdesláno: 19:05, 18.4.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
c.Data:
Fargo hneď v prvé dni oznámil, že vývoj W2 nebude závislý iba na prostriedkoch z Kickstartera. inXile má k dispozícii aj kapitál a zisky z ďalších projektov, nie sú na mizine. ;-)
Autor: c.DataOdesláno: 21:13, 18.4.2012ID: 50ed54Nahlásit Vaultmasterům
Vím že má nějaké svoje prostředky a vím že to myslí dobře, jen znáte to..cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly...

Kdybych mu aspoň trochu nevěřil tak mu prachy nepošlu :)
Autor: smejkiOdesláno: 21:21, 18.4.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Ad lokalizace - pokud na to Fargo kývne, jsem domluven na spolupráci s Markem Trvrdým. Možná znáte.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.