.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2012-06-19 15:55:36,

Sejde z očí, sejde z mysli, vyfučí ušima

Amíci prý mají zvláštní zvyk pamatovat si, kde byli, když došlo k nějaké zajímavé události, obvykle se uvádí atentát na prezidenta. Pamatujete si vy, kde jste byli, když jste se doslechli o Fukušimě? O své ženě vím akorát, že v té době byla hodně daleko od svých prostředků protispadové ochrany, což je, mimochodem, další námět k zamyšlení při přípravě na jadernou válku.
Krátce po nehodě jsme se dozvěděli, že do roka umřeme, že na nás prší světélkující déšť, že se v Japonsku začali rodit mutanti (o znásilňování gothic-lolitek tisk nepsal, nezbývá než doufat dál) a že na tisíc let bude Země neobyvatelná. Povětšinou o tom psala osvědčená média s mnoha čtenáři (Blesk se blíží miliónu a půl odběratelů). Užili jsme si úžasného obrázku znázorňujícího terrabecquerely zamoření mířící nad Ameriku, titulků obsahujících sousloví "atomový výbuch", strašení Černobylem a přípravami na příliv statisíce ozářených. Rok po nehodě jsme pořád tady a bůček pořád nezlevnil. Jaký je dnešní stav?
Nahlížení na katastrofu se nijak nezměnilo. Co je komu do toho, kolik tisíc Japonců umřelo při záplavách, to nikoho nezajímá, to jsou jen Japonci, hlavně že se nám zvýšilo radiační pozadí o nula celá nula nula nic. Docela dost se rozrostly spekulace o vlastním průběhu katastrofy, či spíše o jejím důvodu. První vlna panikářů si vystačila s výkřiky "všichni tady umřeme, vláda nám lže, už rodím dvouhlavé tele!" a pak odpadla (přišel "všichni tady umřeme, vláda nám lže, jdou po mně fašisti" Brievik, přišla "všichni tady umřeme, vláda nám lže, opuchla jsem po tzazikách" Řecká dluhová krize a když je nejhůř, vždycky je možno zajet do Prahy a zfackovat si svého ministra financí), jen aby byla vystřídána vlnou druhou, reprezentovanou lidmi vrhajícími pohledy, jež mají vypadat zasvěceně, ale které spíše indikují křivici. Co se dozíváme od nich? Inu že za všechno kolem Fukušimy může ten žiďák Obama (Alláhu, ty to vidíš!), že to on nařídil zaútočit na Japonsko jadernou zbraní, a to proto, aby způsobil planetární genocidu a všechny nás otrávil. Ti zasvěcenější ví, že nešlo jen o nějakou kratochvíli, ale že tento útok systémem HAARP Obama nařídil proto, aby z Japonska vymámil finanční záplatu pro FED. Prostě a jasně, každému expertovi je jasné, že za vším stojí zlý úmysl a atomové elektrárny je nutno okamžitě zavřít. V Německu a Japonsku to už udělali a vykročili směrem k zářné budoucnosti bez ozáření. Chvíli jim to vydrželo, ale pak slezl sníh, přišlo jaro a lidi houfně pustili klimatizace, přičemž se ukázalo, že ty bedničky zajišťující příjemný chladný vzduch v celém bytě nejsou poháněny ulovenými skřítky, a že bez "jaderné" elektřiny to asi nepůjde, respektive bude to dooost drahé. Hele jasně, mohli bychom ty klimošky vypnout, že ano, ale... řekněme že oddanost západní civilizace vznešeným ideálům ekoterorismu má výdrž (i konzistenci) točené zmrzliny. Ale tak jestli Řecko padne, cena elektřiny třeba ještě klesne...
Škoda, že silné výrazivo, palcové titulky a stáda vykřičníků novinářům pro kauzu Fukušima nezůstali žádné, třeba by se po zásahu Blesku a Aha přestali kupovat (a lovit) tuňáci, což by jejich vybitým hejnům docela pomohlo. Bohužel, tuňáci jsou příliš chutní, než aby bylo in je nejíst.
Hejna vykřičníků odtáhla zase jinam, Češi si prubli pár nových vtipů (většinou založených na sousloví "fuk - ušima", což není příliš nosné) a jméno japonské prefektury pověstné leda tak pěstováním rýže se stalo součástí popkultury. V Ostravě byl postaven nákupní park (v době ekonomické krize zajímavý projekt, ale tak buďme optimisté) a okamžitě obdařen hezkou přezdívkou a týdeník Reflex se ptá, zda byste si nechali Fukušimu vytetovat na záda. Greenpeace (které jsem loni nenachytal na švestkách idiocie, neboť docela rychle pochopili, jak se věci mají) opět vytáhli proti velrybářům a tím to pro Evropany končí. Nějakých dvacet tisíc mrtvých při záplavách nikoho nedojme, hlavní je ta jaderka, přeci! (Mimochodem, všimněte si, že v tom článku z Mediafaxu se konečně neoperuje s žádnou Richterovou škálou. Třicet let po jejím zrušení už se ta zpráva dostává i k nám. Novináři - šikulové!) Pro Japonce jde o trochu živější téma, ačkoliv právě v tuto chvíli je zajímá spíše hurikán, kvůli kterému bylo evakuováno 150 000 lidí. Někteří z nich ještě ani nevybalili evakuační zavazadla po Fukušimě.
Zestrálí potomci samurajů se rozhodli zkusit z havárie vytřískat ještě aspoň nějaké hrdinství, a to tak, že budou preferenčně jíst rýži z Fukušimy. Pomůžou tak farmářům, kterým poněkud poklesl odbyt, a navíc ochrání mladé lidi, na které radiace působí, řekněme, více. Teda... ona ta rýže, která se ještě dá prodat, má vlastní limit radioaktivity, jenž činí 500 Bq na kilogram. To zní hustě, co? Pět set becquerelů, jen si to řekněte, no to musí úplně svíti ve tmě. Prostě hezký údaj, dokud vám někdo neřekne, že vaše vlastní tělo září průměrně nějakými 4 400 Bq. Ono to s tou toxicitou nebude tak horký, jak se zpívá v labině. Pamatujete ještě na banány?
Takže Fukušima po roce... podívejme se na ni. Počtěme si fundované shrnutí kauzy, a raději ještě jedno, informací není nikdy dost. Nu a k otázkám vlivu fukušimské havárie na světovou jadernou energetiku obecně a naši domácí zvláště se má ještě co vyjádřit také paní doktorka Drábová, a její prezentace budiž také zakončením této aktuálky.

Sdílet na Facebooku
Autor: StanleyCZOdesláno: 18:58, 19.6.2012ID: 5189f8Nahlásit Vaultmasterům
Pěkná aktuálka!
Autor: Květináč PetuniíOdesláno: 20:24, 19.6.2012ID: 7ed8ceNahlásit Vaultmasterům
Jak řekla Dixy Lee Ray: "A nuclear power plant is infinitely safer than eating, because 300 people choke to death on food every year"
Autor: ViSiOnAiROdesláno: 20:37, 19.6.2012ID: 7f2a06Nahlásit Vaultmasterům
Good one!
Autor: c.DataOdesláno: 22:28, 19.6.2012ID: 618f84Nahlásit Vaultmasterům
Super článek :) Jinak pro ověřené info chodím na osel.cz a dovídám se hodně zajímavých věcí :)
Autor: chekotayOdesláno: 22:41, 20.6.2012ID: 41d28aNahlásit Vaultmasterům
Jo, odkazy na Osel.cz mi z toho vypadly. Tak třeba příště.
Jen malé doplnění: Hranice pro prodej rýže je 500 Bq, u nás exituje vyhláška: "V pobytovém prostoru stávajících budov by neměla být průměrná hodnota objemové aktivity radonu vyšší než 400 Bq/m3", přičemž průměr za ČR je 120 Bq. To jen tak pro zajímavost.
Autor: RostiroOdesláno: 22:30, 23.6.2012ID: 421deeNahlásit Vaultmasterům
Super článek.
Autor: StargaterOdesláno: 16:05, 25.6.2012ID: 8e1b6eNahlásit Vaultmasterům
Díky, už mi to tu chybělo.. :)
Autor: c.dataOdesláno: 07:57, 27.6.2012ID: 6fe764Nahlásit Vaultmasterům
http://osel.cz/index.php?clanek=6323
Autor: KoniaashOdesláno: 23:32, 3.7.2012ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
hlavně zachovat PANIKU! Kdo se nechává zthávat hysterií, uměle zvyšovanou médii, tomu se nesmějme, ale nabídněte mu se shovívavým úsměvem horký nápoj.
Autor: TinaOdesláno: 18:06, 4.7.2012ID: 6fbe66Nahlásit Vaultmasterům
Hezké, moc hezké :-)
Autor: JezevecOdesláno: 14:46, 13.7.2012ID: 41aa48Nahlásit Vaultmasterům
Pěkné počtení. Tahle smršť mě vždycky pobavý :)
Autor: LOBOCOPOdesláno: 11:13, 18.7.2012ID: 61904eNahlásit Vaultmasterům
Ty si ňákej filozof. Prosimtě přestaň šňupat to svinstvo a psát podobný paskvily.
Autor: ZBQOdesláno: 20:48, 19.7.2012ID: 41ac3cNahlásit Vaultmasterům
Článek pobavil. :)
Jen mistr LOBOCOP se asi trochu přepsal. Patrně měl na mysli LOBOTOM...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.