.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2012-10-07 20:09:25,

Spíše strohá zpráva o českém nukleárním dění

No, možná jsem měl napsat raději "Bartošovou zmlátili! Zvoňte na poplach! Bushův pyj!" Určitě bych tím získal více čtenářů, a o to dneska přeci jde. Podstatné je množství článků, ne kvalita. Díky hejnu bloggerů-novinářů si postmoderní člověk může utvořit naprosto dokonalý, mnohafasetový názor na nic. Jo, to za mých mladých let si Rudé právo vybralo dvě - tři témata a o těch dokázalo psát neustále se opakující lži třeba dvacet, třicet let!
Ale novinářskou krizi teď nejspíš nerozsekneme, pojďme raději štěpit. Nejdůležitější zprávou uplynulého týdne z tohoto hlediska bylo vyloučení francouzské firmy Areva z výběrového řízení ku dostavbě dalších dvou bloků JE Temelín. Příspěvek pana Škody trochu objasňuje, jak to funguje ve firmě a jaké reaktory vlastně soutěžily. Lidovky pak opsaly z MF Dnes, proč tomu tak bylo.
Pokud jste do této chvíle vůbec netušili, že se v JETE má vůbec něco stavět, můžete načerpat základní znalosti zde, zde a zde. U zakázky za 300 000 000 000 korun (to je asi desetina českého hrubého domácího produktu), a hlavně u zakázky, která přispěje k jedné třetině domácí energetické výroby, je jistě dobré pomýšlet také na mezinárodní strategické aspekty. Rusové u nás mají z minulosti dosti výrazný škraloup a ani v současnosti se nechovají, jako by to byl jen drobný úlet. Na druhou stranu, na Hradě to mají pořád ještě dobré. Až moc. Z ekonomického pohledu je ovšem fajn, že Rusové nabízejí příležitost se přiživit velkému množství domácích firem, což japonsko-americký Westinghouse zatím zanedbal.
Pokud vás napadl nějaký vtip na téma "Máme si teda koupit ruský, nebo japonský reaktor?" tak na to zase rychle zapomeňte, je to hloupé.
Nicméně kolem bezpečnosti a hlouposti se budeme ještě chvíli motat. Tuhle v únoru si chlápek řekl, že když mu ten gajgr ukazuje tak vysoké hodnoty, že to bude asi slabou baterkou a že to není nic, čím by se měl při tavbě uranu a olova nechat znepokojovat. Nakonec to dopadlo dobře, jen je z toho "havárie" druhého tupně dle INES (Ha! Fukušima a Černobyl mají jen 3x vyšší stupeň! Všichni tady umřeme! A můžou za to Američani/Židé/UFO!)
Takhle hnedka po Fukušimě bylo v Evropě spousta slov, že by se jako mělo něco udělat. Příprava toho něčeho trvala zhruba rok, nazývalo se to "stress testy" a v dubnu byla zveřejněna závěrečná zpráva Sdružení evropských jaderných regulátorů (to jsou ti lidé, kteří jsou placení za to, aby jaderná energetika fungovala). Za deset dní měla svou závěrečnou zprávu zveřejnit Evropská komise (to jsou ti lidé, kteří sice jsou placení za to, aby j. e. fungovala ku prospěchu všech, ale vypadá to, že je někdo opačného názoru docela solidně přeplácí), ale jak se zdá, zpráva tak nějak unikla předčasně. Hele, zpráva není potrat, aby si jen tak unikla, někdo ji musel vynést, a to ne tak, že si založil omylem pár listů mezi listy salátu při svačině, nedojedl, a pak to doma vyklepal z aktovky, když to začalo smrdět. A že tady něco smrdí, odhalili čeští europoslanci promptně. (Že je Oettinger blb víme na tomto serveru taky propmtně, pár ukázek zuřivého vyšilování jsem vám ukázal během Fukušimské havárie.) Státní úřad pro jadernou bezpečnost ovšem není soukormý server, aby si mohl napsat něco jako "My cypi na tom makáme jak mourovatí a vy si to pak překroutíte, jak se vám to hodí!", nicméně tiskovou mluvčí mají schopnou.
Vzato kolem a kolem je možné, že války tajných služeb o to, kdo bude moci dostavět Temelín, vyřeší přebujelá ekologistická Bruselská byrokracie zákazem jaderné energie vůbec. Možná je lepší zkusit si chvilku žít bez elektřiny úplně, ať si člověk zvyká. Osobně dávám víc šanci Falloutu 1,5 Resurrection, že vyjde do Vánoc, než že se III. a IV. blok JETE skutečně postaví podle plánu.

Sdílet na Facebooku
Autor: HaydukeOdesláno: 08:27, 8.10.2012ID: 522446Nahlásit Vaultmasterům
Všímam si, že tento blog už nejaký ten čas pekne upadá, Chekotay, jak by Agenturou pre atómovú energiu platený pravicový fuhrer všetkých skeptikov, píše jednu konšpiráciu za druhou. Že to nesúvisí s hrou, vôbec nevadí, hlavne že má kde vypustiť svoje čiernobiele vízie a tešiť sa, ako jeho neoliberálne kapitalistické ovečky nadšením bľačia.
Autor: toudi_skOdesláno: 15:40, 8.10.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
[nadšenie]
bľľľľééééééé
[/nadšenie]
Autor: ŘepaOdesláno: 18:58, 8.10.2012ID: 607d4aNahlásit Vaultmasterům
Závěry nechť si každý vyvodí z předložených faktů sám. Dle mého kvalitní článek s informacemi pěkně po kupě.
Béééééé!
Autor: SsyxOdesláno: 21:25, 8.10.2012ID: 518868Nahlásit Vaultmasterům
Béééé
Thanks Smokey
Autor: Sybrakos aka HTOdesláno: 21:49, 8.10.2012ID: 6fe76aNahlásit Vaultmasterům
Hmm, no tak jako joo, něco jsem se zase dozvěděl (i když nemám jasno, jestli jsem zrovna TO chtěl vědět....btw. lepší nevědět). Jsem chytřejší!
Autor: MayckOdesláno: 23:01, 8.10.2012ID: 607bbaNahlásit Vaultmasterům
Takže existuje šance, že Resurrection vyjde do Vánoc. Znamenitě.
Autor: smejkiOdesláno: 14:50, 10.10.2012ID: 7f2a0cNahlásit Vaultmasterům
Vyděržá jadrná ilektrárňa Temelín zemětřas o sile devitich stupňu richtera? Esi ne, je nebezpečná a měla by se zakázat!
Autor: toudi_skOdesláno: 17:02, 11.10.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
mňa si nevšímajte, len skúšam, či by bolo možné tu trolliť
Autor: smejkiOdesláno: 17:31, 11.10.2012ID: 7f2a0cNahlásit Vaultmasterům
že vraj tu nejde komentýrovat. vsadim metr kalhot, že jo !!88
Autor: JarekOdesláno: 16:18, 12.10.2012ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Jasně že jde, jenom se to musí umět, ne třeba jako Hayduke.
Autor: vitekc45cOdesláno: 20:24, 12.10.2012ID: 52269aNahlásit Vaultmasterům
no ono komentyrovat jde ale jen nekdy
Autor: JustyOdesláno: 22:17, 12.10.2012ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
V Opeře mi nejde psát do polí nick/komentýrář/blbtest, takže se komentýruje těžko.
Autor: rroossii69Odesláno: 20:24, 15.10.2012ID: 430846Nahlásit Vaultmasterům
http://www.youtube.com/watch?v=yVsWyXfwc8Q kdo má rád fallout a doufám že je vás tu hodně vzhledem ktomu že jsme na fanouškovské stránce tak se můžete kouknout na můj let´s play falloutu odběri komenty a like vítám samozřejmě i dislike v případě že se vám to nelíbí jinak omlouvám se za reklamu pokud se to nebude správci líbit tak ať to smaže děkuju
Autor: valcikOdesláno: 12:29, 17.10.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Hayduke:
Pravého skeptika poznáš podľa toho, že si balí vajca do alobalu. Inak prognóza o Resurrection mi pripadá viac než optimistická. :-P
Autor: HrobařOdesláno: 21:56, 31.1.2013ID: 602dfeNahlásit Vaultmasterům
Poprvé přispívám na tohle fórum přestože ho dlouho navštěvuji. A hned začnu kritikou. Tohle je mizerný článek kde se pod vrstvou frustrace která obyčejného čtenáře vůbec nezajímá takřka ztrácí relevantní informace. A sbírka odkazů je mi v době internetových vyhledávačů taky k ničemu. Ty články bych si našel i sám. Doufal jsem v nějaké objektivní shrnutí.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.