.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ještěr, 2013-12-04 18:00:50, svobodnenoviny, creepypasta

The Russian Sleep Experiment: studenoválečná povídka pro (velmi) otrlé jedince

Neplánoval jsem hned tak prolomit své nevaultmasterství, ale story, kterou jsem dnes našel na svém Facebooku, mě ani při mé studené krvi nenechala chladným. Jedná se o popis utajovaného sovětského experimentu, kdy celkem pět "nepřátel režimu" torturizovali v experimentální komoře po dobu 15 dní bez nároku na spánek - načež se začaly dít věci. Zlatá Falloutí habaďůra s Vaulty!

Trochu jsem si zagooglil a vskutku to nevypadá na více, než na poutavé literární dílo zvrhlého ale nadaného škrabálka petruschkovského stylu. V tomto případě vlastně i doufám, že na tomto šprochu není více pravdy, než trochu:-) 

Starou rzí zasviněný vaultí topinkovač, vlastně novinkovač, mi v Opeře nepovoluje žádné nástroje, takže vám odkaz musím suše strknout zde: http://svobodnenoviny.eu/rusky-experiment-ponechat-5-osob-30-dni-bez-spanku-sokujici-konec/

Good bless Russia and nuke 'em first! 

 

Sdílet na Facebooku
Autor: SybrakosOdesláno: 20:59, 4.12.2013ID: 513c3aNahlásit Vaultmasterům
Jo, už dřív jsem to četl.. Potěš koště, jestli je to pravda. Experimenty na lidech se dělají stále, jenom se zveřejňují až když jsou lidé za ně zodpovědní dávno nepostižitelní a jejich činy jsou promlčené.
Autor: MelichorOdesláno: 22:41, 4.12.2013ID: 337a40Nahlásit Vaultmasterům
Ten pokus nebo spíše následky zmíněné ve článku jsou hoax. Protože je tam lékařský fail za failem. Ale popořadě:

Lidské tělo nevydrží déle než 10 dní bez spánku, pokud je příčina patologická nemusí upadnout do spánku i celé měsíce, ale nevyhne se upadnutí do mikrospánku. Lze se to pokusit obejít amfetaminy a dalšími povzbuzujícími látkami, ale i tak nastanou v učitých intervalech útlumy(cirkadiádní rytmus hormonů) a ty lidské tělo "vypnou".


Vše co je v článku z hlediska medicíny je takový bullshit až se mi chce brečet. Ale pohádka je to fajn, ale už jen věta:,,Vnitřní orgány, které se nacházely v dutině břišní pod hrudním košem, si všichni čtyři vězni vyrvali z těla. " Protože žaludek, střeva, ledviny a hlavně játra nejsou skoro vůbec bohatě cévně zásobeny a vězni měli k dispozici Galilea pro mikrochir. výkony, měli precizní znalost anatomie, fyziologie a patologie a byli ve sterilním prostředí a dokázali takhle bez inf. onemocnění přežít 10+ dní. Konec sarkasmu...

Pobavilo mě EEG. Jednak umístit elektrody na nespolupracujícího pacienta, ikdyž se používá speciální "čepička", bývá značný problém. Tak hodnocení: ,,Byly v normálu více než v nenormálu, ale občas z neznámých příčin vykazovaly rovnou čáru," ty neznámé přičiny se občas stanou i v realitě - spadne elektroda. :D
Jinak hodnocení EEG je jedna z nějvětších prasáren v celé historii lékařství. Je tam nutno totiž zjišťovat, kdy je signál stochastický a kdy ne a poznat to ze záznamu bez moderní výpočetní techniky býval kruci problém.
Autor: MelichorOdesláno: 22:47, 4.12.2013ID: 337a40Nahlásit Vaultmasterům
A přesto je i tohle jen slabá sranda proti realitě toho, co se odehrávalo v japonské jednotce 731. Ale narozdíl od kompletně nesmyslných pokusů doktora Mengele, její výzkum následně využili američané i rusové v protichemické/bakteriální ochraně.
Autor: JaWOdesláno: 13:53, 5.12.2013ID: 51133aNahlásit Vaultmasterům
Já jsem kdysi na Vranově potkal chlapa co tvrdil, že ho praštil hák jeřábu do kebule už několik měsíců nespal. Bloumal pozdě v noci po kempu až narazil na nás, upíjející se po maturitě a oblažil nás svou historkou. Popili jsme, posmáli jsme se mu, nakonec se s ním rozloučili a spokojeně jsme pak usnuli.
Autor: VicOdesláno: 14:54, 5.12.2013ID: 7eb40eNahlásit Vaultmasterům
Ty JaWe ta tvoje story začíná jako slibnej horor, ale utnul jsi to před tím zajímavým, takže žádnej Hook of Destiny vás nevraždil, fakt nuda :D
Autor: KharkowOdesláno: 23:13, 9.12.2013ID: 618f8aNahlásit Vaultmasterům
Píši si - vyhledat "Japonská jednotka 731"

Jinak příběh fajn, jen mu chybí trocha té stylistické úpravy a zasazení do nějakého pěkného žánru. Docela rád bych si to přečetl v povídkové formě :)
Autor: kiadorianOdesláno: 00:28, 10.12.2013ID: 4295d8Nahlásit Vaultmasterům
No jo, nic ve zlým, ale jen nezkušený čtenář nepozná, že je to očividný fake. Nehledě na lékařský nesmysly je text efektně uzpůsoben a pisatel si podle mě ten nepsaný zákon a styl populárního datlování ani neuvědomuje. Rádobyobjektivní pasáže se střídají s typickým, fikčněnarativním přístupem, viz např.: „I poté však pokračoval ve křiku a házel sebou po dobu dalších tří minut, napadal každého, kdo se pokusil k němu přiblížit a neustále opakoval: “VÍC!”, stále tišším a tišším hlasem, až nakonec úplně utichl.“ No LOL. Dobře napsaný výklad by se podobných scén (které nemají jiný důvod, než rychle nějakým způsobem probudit čtenářovy pocity a emoce) vystříhal a svou důvěryhodnost by vybudoval právě absencí jakýchkoliv nedůsledných interpretací a šokézních vyprávění. Fake jak bake a ještě kurevsky špatně napsaný.
Autor: chekotayOdesláno: 19:31, 22.12.2013ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
A já vůl si pořád říkám, že sem nebudu házet kdejakou volovinu, kterou najdu na Fejsíčku... lol
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.