.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Reinar, 2013-12-25 20:17:02,

Nová česká modifikace pro Fallout Tactics

Ježíšek už konečně vystřízlivěl a nyní se prohrabuje věcma, které včera zapomněl rozdat. I co to nevidí, kampaň Děti Apokalypsy 2! Ano, je to tak, nadešel čas, aby byl tento mod uveřejněn. Práce šly v poslední době... no, opak pro "od ruky". Určitě se tam najedou chyby a nedodělky, ale takovým tím leštěním by se daly strávit další týdny a týdny a modifikace by taky nemusela nikdy vyjít.

Doufám, že se tady ještě stále najde pár lidí, kteří si rádi zahrajou Fallout Tactics. Kampaň nabízí 7 hlavních misí, 2 vedlejší mise, 2 bunkry, ve kterých je co dělat, a 6 drobných map/speciálních setkání. Některé mise lze splnit více způsoby a třeba i bez výstřelu, v jiných zase poteče krev proudem. V několika případech bude záviset na vaší rase a ke slovu se dokonce dostalo i charisma (hlavní postavě doporučuju nechat jen 1 bod, pokud s ní nechcete obchodovat).
Hráč má k dispozici až 13 společníků. 3 z nich vyžadují splnění nějaké podmínky a nejsou tedy přístupní všem. Vzhledem k vysoké úmrtnosti to není vůbec přemrštěné číslo, věřte mi (ne každý chce pořád nahrávat).

Mrzí mě, že se musely vyškrtnout mnohé vedlejší mise a úkoly. Ještě více mě mrzí, že už mi nezbyla síla a chuť pracovat na třetím dílu, který by byl velkolepý a, jak jinak, unikátní. Současným tempem by byl vydán v době, kdy běžné PC Fallout Tactics už nerozjedou.

Dost bylo řečí, teď do boje!


Tolik Reinarova slova, a teď ještě něco málo za mne, za Chekotaye. Když jsem před mnoha roky dohrál Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, byl jsem dost naštvaný. Jednak byl příběh strašlivě odfláknutý (to jsem ještě naštěstí netušil, co mě potká v podobě F3), jednak byla základní osa hry strašlivě o ničem. Bojovat za Bratrstvo oceli? Cože? Proč by někdo chtěl bojovat za plechovky? Taková hanba! Tehdy jsme si hodně hráli s editorem a nakonec vznikla kampaň Děti apokalypsy, která představovala utopickou, poklidnou a mírumilovnou společnost žijící si v pohodě uprostřed rozvalin, než dorazilo Bratrstvo a začalo ji vyvražďovat. Kampaň měla nějakých šest nebo sedm misí plných ztřeštěného pubertálního humoru a popkulturních odkazů. Záhy po vydání jedničky jsme začali pracovat na dvojce. Z mnoha důvodů se práce táhla, já jsem odpadl, přidal se RastiC a kampaň nakonec vychází necelých šest let od zahájení projektu.
Byť byste byli dobrými pařany FT, soudím, že vás tahle hra ještě dokáže překvapit. On ten původní Fallout Tactics umožňuje dělat různé věci, které se v originální hře nakonec nikdy neobjevily, ale Reinar je vypátral a zakomponoval. "Když už nic, je tato kampaň ukázkou, kolik se toho dá vymáčknout z toho starého, nedokonalého enginu bez úpravy základního kódu." Nechte se překvapit.
V současné době Reinar vytváří pro Templáře VŠB browserovou webgame, jejíž vývoj již postoupil do stádia třetího betatestu.
Pokud máte nějaké dotazy k modifikaci, pište je na naše diskusní fórum.

Sdílet na Facebooku
Autor: DDTerrOdesláno: 10:23, 26.12.2013ID: 50ed54Nahlásit Vaultmasterům
Super pánové,
jakmile dohraju Awaken mod, vrhnu se na DA 2. Podařilo se vám nějak vylepšit dialogy ala původní Fallout, například jako to udělal ten šikovnej rus tadyhle?
http://www.youtube.com/watch?v=gCvdPFo7GGM

Dokonce se snažil předělat celou jedničku do engine Falloutu Tactics:
http://www.youtube.com/watch?v=iuDoQAUXpR8

Každopádně díky. Taktické souboje a větší realizmus u Awaken v porovnání s klasickými Fallouty (zalehnutí, zakleknutí, krytí atd.) se mi začíná líbit stále víc.

Jojo, češi se činí po Resurrectionu další český dárek pro Falloutery.
Autor: RastiCOdesláno: 12:29, 26.12.2013ID: 607ee2Nahlásit Vaultmasterům
rôzne snahy o implementovanie speech systému do FT poznám ale je to boj s veternými mlynmi teda nič také sa v tejto kampani nekoná

prerobenie Fallout 1 do FT je práve kôli speech systému takmer nemožné a celkovo FT má mnoho odlišností a špecifikácií preto je lepšie ak si ide svojou cestou, stále si ale myslím že ponúka dobrú zábavu
Autor: ArmyboyOdesláno: 14:49, 26.12.2013ID: 6fbdfaNahlásit Vaultmasterům
Nenávidím vás. Nejdřív Resurrection, teď tohle.
Už teď mám kvůli Resu téměř na krku rozvod a vy to zabijete další modifikací.
Ach jo, tohle jsou fakt pekelné vánoce, už přes měsíc jsem se nevyspal :-)
Autor: chekotayOdesláno: 17:25, 26.12.2013ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Army: Ber to s humorem, žena, která ti omezuje fallout, by ti časem udělala ze života peklo. :-)
Autor: StargaterOdesláno: 03:31, 27.12.2013ID: 7fecf8Nahlásit Vaultmasterům
Sakra, sotva se pustím do Resurrection, tak zjistím, že "zabiju" ještě mnohem víc času. :) Jinak u té webgame žeru ty portréty z Original War. Na tom si taky ujíždím dodnes... :)
Autor: valcikOdesláno: 19:11, 27.12.2013ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
Sosám a inštalujem ASAP!
Autor: NargOdesláno: 21:46, 26.1.2014ID: 7fec94Nahlásit Vaultmasterům
Co je to v první misi s těma granátníkama? Auto zničím, už mám pobitou i většinu BOS a zrazu granátnící vybuchnou i když po nich nikdo nestřílí, všichni zaráz, a je konec... a furt dokola... ?
Autor: NosalovOdesláno: 08:03, 27.1.2014ID: 42ba8eNahlásit Vaultmasterům
Narg: Je to evidentně skript, který simuluje minometnou palbu či co. Nemá cenu se tím zatěžovat.
Autor: RastiCOdesláno: 18:32, 27.1.2014ID: 6f70a8Nahlásit Vaultmasterům
Áno je to tak tie postavy ktoré sú hráčovi občas pridané ako podporné zväčša zomrú alebo opustia partiu na konci misii, takýchto postáv je v kampani viacero
Autor: NargOdesláno: 20:09, 31.1.2014ID: 7fec94Nahlásit Vaultmasterům
Díky, už jsem se přes to dostal :)
Je to povedený, můj obdiv.
Akorát jsem narazil ještě na jeden problémek... po té vedlejší misi, jak mám zachránit jendotku toho borce na F... tak se nemužu vratit zpátky do základny, když jedu po mapě západně (od těch ruin města k základně), FT hodí chybu a spadne. zkusim přeinstalovat mod.
Autor: NargOdesláno: 20:24, 31.1.2014ID: 7fec94Nahlásit Vaultmasterům
přeinstal pomohl, už to běží v poho :)
Autor: RastiCOdesláno: 21:35, 31.1.2014ID: 7f28e0Nahlásit Vaultmasterům
no meno toho týpka na F, to mi robilo tiež problémy :D nadával som mť že FeidiPES a podobne :D

za akú rasu hráš ?
Autor: NargOdesláno: 00:16, 2.2.2014ID: 7ed992Nahlásit Vaultmasterům
tak nastal víkend a ja trochu zabral :D ... hraju za člověka, spec na energet zbraně,plížení a paklíč. A musím říct, že respekt! Je to fakt mazec. Po trochu rozpačitým začátku jsem si myslel, že skripty v FT asi nebudou to pravý, ale to jsem se dost spletl. Ty pozdější mise, hordy nepřátel a opravdu spousta laserových střel a raket :D a přece to dosebe pasuje a funguje, to je hardcore. Do toho i nějaké to morální rozhodnutí a brahmína Bess chodící po traverze vysoko nad zemí, to je třešnička na dortu :D
Autor: NargOdesláno: 21:45, 2.2.2014ID: 7fec94Nahlásit Vaultmasterům
Tak jsem dohrál :)
Musím říct, že paráda! užil jsem si to. Hlavně ten konec, kde jsem se dozvěděl, kolik jsem toho v průběhu přehlídnul :)
Díky
Autor: RastiCOdesláno: 20:08, 3.2.2014ID: 6f70a8Nahlásit Vaultmasterům
to som rád že to stálo zato

máš nejakú obľubenú misiu alebo niečo čo sa ti páčilo a napr v pôvodnom FT si to nevidel ?

vyzerá to že si prvý kto to dohrál (mimo testerov) všetka česť
Autor: NargOdesláno: 23:17, 3.2.2014ID: 7fec94Nahlásit Vaultmasterům
No celkově se mi líbilo, že to mělo spád, pořád mě to hnalo dopředu a nutilo zapínat FT v každé puaze :D - ještě nebyl konec jedné mise a už mě příbeh hnal do druhé (ještěr).
Z misí se mi líbil asi nejvíc ten konec. Fajn byla i ta, jak jsem se měl rozhodnout, jestli ji splním nebo pujdu zachranit ještěra (ještě že jsme měl tu primitivku s plížením 200 :D ). Ale ta archa zkázy (+hudba, když vykročila do boje) měla něco do sebe :) i když jsem musel hodněkrát loadova, než jsme se tím prokousal.
Ještě musim objevit ten vedlejší qest s ještěrem :D
Autor: ReinarOdesláno: 00:08, 6.2.2014ID: 7feb68Nahlásit Vaultmasterům
Díky za pochvalu. Taky jsem rád, že se to někomu líbilo. Vlastně po tom, co tady hodně lidí psalo, že to jdou hned zkusit, ale pak se týdny nic nedělo, to vypadalo, že to každý vypl po 5 minutách.
PS: Chtěl bych vidět tvou reakci na žoldáka ve 3. misi, když prohodí hlášku "Narg? Narg je hovado." :D
PPS: Ten chlápek je Feidip(p)idés, vynálezce maratonu.
Autor: NargOdesláno: 22:55, 10.2.2014ID: 7fec94Nahlásit Vaultmasterům
Tak toho najezdníka jsem si nevšim :D :D Byla tam určitě hromada dalších skrytých věcí :) ale na objev Bess na trámu jsem pyšný. A na trezor s gausspistolkou v jeskyni.
Tedka jsem stahl da 1 ;)
Autor: WillOdesláno: 20:40, 10.5.2014ID: 42bdaeNahlásit Vaultmasterům
páni, som asi lama, ale nejde mi to rozchodit, stiahnem rozbalím vytvorím zástupcu pridám -patch DA2 do ciela pustím a buď cez novú dám novú hru alebo cez vlastnú spustím iba DA 1.. pls help
Autor: ReinarOdesláno: 18:04, 18.5.2014ID: 7feb68Nahlásit Vaultmasterům
Do zástupce připiš -path DA2, nikoliv -patch DA2 (path jako cesta). V menu pak vyber vlastní kampaň -> DA2.
Autor: Radocz175Odesláno: 07:52, 13.1.2016ID: 426ecaNahlásit Vaultmasterům
Proste super kampaň dakujem :-) , ovela lepšie ako Tactics , dufam že raz si zahrajem aj pokračovanie DA 3 :-)
Autor: ChekotayOdesláno: 13:25, 13.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Pokračování, DA3, bylo skutečně rozpracováno, ale přemluvil jsem Reinara, aby tento projekt raději opustil a vydal se novou cestou. Přeci jenom je celý projekt Dětí apokalypsy deset let starý, za tu dobu se hodně změnilo.
Nyní tedy Reinar a RastiC pracují na novém modu s názvem Crusade. Bude to adventura ze světa Fallout: New Vegas a zavede hráče do Texasu. Rozhodně stojí za pozornost a těším se, až si ji zahraji.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.