.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2014-12-19 12:48:04,

Nejvíc radioaktivní místo na Zemi

Náhodou jsem narazil na jedenáctiminutový filmeček s názvem What’s the most radioactive place on Earth? Chlapík tam pobíhá všude možně, mrkne se do Pripjati, do Fukušimy, do laborky Marie Curie-Skłodowské a přitom přepočítává intenzitu pronikavého záření na banány, což je jednotka, kterou mám rád. Ve světle předchozích článků stojí za pozornost, že přitom na sobě má polomasku s filtrem P3 a zdá se, že mu to celkem stačí.
Pokud se vám nechce koukat na filmeček, tak pointa je v plicích kuřáků. Že prý sto šedesát tisíc mikrosievertů.

Sdílet na Facebooku
Autor: Tom9kOdesláno: 14:43, 19.12.2014ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Také jsem nestačil koukat, jak moc kouření škodí.
Autor: LukesOdesláno: 02:11, 20.12.2014ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Když budu 40 denně toho největšího svinstva a bez filtru možná se dostanu na 160mSV ročně... skoro za barákem temelín (zvažuju i práci na týhle obludnosti, na vybírání totiž neni)... jednou ročně rentgen + nějaká cesta v letadle... tyvole se divim že ještě nebleju a nepadaj vlasy :D

Koukám že bydlet ve fukušimě kdybych nekouřil, byl bych na tom min 2x líp :D (podle videa 0,01mSV/hod což je něco přes 80mSV ročně). Ale teď vážně... opravdu je to nejvíce radioaktivní místo na zemi? Co třeba udělat pár kroků blíž k cernobylskymu sarkofágu... nebo snad nakouknout? Ani nemluvim o ruznejch poustich kde se testovali jaderny zbrane... o tech se tolik nemluvi. Narovinu se měl přiznat že mu jde o senzaci. A nebo sem jenom idiot co nepochopil (angličtina neni zrovna moje silná stránka tak mi asi dost věcí i uniklo)?

De mi z toho hlava kolem, radši du na cígo ;-)
Autor: ChekotayOdesláno: 09:45, 20.12.2014ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Tak určitě to je video zábavné, ne dokumentární, pointa trochu vycucaná z prstu, aby to bylo zajímavější (možná přepočítávají aktivitu na hmotu, to by pak ty plíce mohly trumfnout i sarkofág) - inu, infoteiment. Ale zmiňuje tam právě i tu poušť, kolem 4:20 se prochází na místě odpalu první atomové pumy. A právě kvůli těmhle (pohříchu sporadickým) záběrům na krajinky jsem to postnul.

A to vypadávání vlasů přijde, to se neboj. :o) http://ona.idnes.cz/koureni-urychluje-plesateni-muzu-dr3-/zdravi.aspx?c=A071127_110008_koureni_bad
(to je taky článek jak stehno, kdybych se hůř učil, mohl jsem být novinářem...)
Autor: toudi_skOdesláno: 12:31, 20.12.2014ID: 6f968eNahlásit Vaultmasterům
a nedal tam jazero Majak?
Autor: MelichorOdesláno: 02:03, 25.12.2014ID: 700ed8Nahlásit Vaultmasterům
Wut? Omlouvam se, video jsem jeste nestihl zkouknout, ale 160 tisíc mSv = 160 Sv. No tak to snad ne... At uz by jsme se bavili o stochastickych nebo deterministickych ucincich davky(berme pomer velikost/cas), to je trochu moc.
Autor: MelichorOdesláno: 02:22, 25.12.2014ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
A nechci se v tom placat, kdyz jsem video jeste nevidel, ale prepocitavani z Gray na Sv, pokud chceme znat presne zasazeny organ je neco sileneho. Krom toho davat to do kontextu s celotelovou davkou ci s inhalacni/oralne prijatou davkou dost dobre ani nejde.

Ale jestli jsem tu pointu chytnul spravne, pak je zaver spatny. Vitezem jsou starsi pacienti z chemo, kteri prosli rtg/ct s kontrastni latkou obsahujici kobalt a i po 60 letech sviti, parta nadsencu z jizni ameriky, kteri si sberem kovu dokazali vytvorit velmi efektivni spinavou bombu(nechce se mi googlit odkaz, ale pokud se nemylim, tak hlavni akter byl cesiovy prasek) a na zcela prvnim miste vedou profesionalni ridici dalkovych tras s otevrenym okruhem ventilace(krom toho, ze jsou casto kuraci).
Autor: AleonOdesláno: 08:20, 20.1.2015ID: 6fe82eNahlásit Vaultmasterům
Jé Jáchimov :D
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.