.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2016-01-04 07:51:21,

Tí, co prežili

Představte si, že probíhá jaderná válka, kolem vás to hromadně vymírá a vy potkáte dívku. Co bude dál? Zůstanete sami v prázdném městě, budete ustrašeně prolézat vylidněné domy a ulice, dělit se o nalezenou plechovku guláše, budete vést nostalgické rozhovory o tom, co měly společného Kelly Family a Eluveitie... nebo to může dopadnout úplně jinak. (Pokud by vás ta muzika urazila, tak technoviking zachraňuje den.)
V povídce Marka Knitla Tí, čo prežili to ale nedopadá nijak, což jsme ohodnotili průměrnou známkou 4,2. Krátké čtení pro dnešní polední pauzu nás uvede do dne, kdy skončil svět, vše ostatní však již nechává na nás.

Sdílet na Facebooku
Autor: SybrakosOdesláno: 19:34, 4.1.2016ID: 611abaNahlásit Vaultmasterům
Pripomnelo mi to zavan zmaru, ktery jsem zazival pri cteni nekterych postapo ladenych povidek od znamejsich pisalkovskych firem. Pri cteni jde uplne videt potemnela vecerni silnice, bicujici vitr, pach krve a pritomnost desiveho strachu a bezmoci z neznama.
Autor: HabíkOdesláno: 19:57, 4.1.2016ID: 6f987eNahlásit Vaultmasterům
Čaute, možná jsem to minul, ale letošní podmínka pro účast byla napsat povídku z období těsně před výbuchem/bezprostředně po? :-)
Zatím mě baví víc číst vaše hodnocení než samotné povídky, ale zase taková hrůza jako některé výplody z minulých ročníků to není. Jenom mi připadá, že autoři mají snahu jakoby šokovat otevřeným (žádným) koncem a doufají, že čtenáři si pak jako po skončení Blade Runnera budou lámat hlavu nad tím, co se asi s postavami dělo potom. Bohužel postavy jsou úplně bez života a celé to tak nějak nefunguje.
Autor: TinaOdesláno: 23:15, 4.1.2016ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Pokud taková podmínka byla, tak jsem ji minula taky :-)

Nenapadlo mě, že by ta letošní epidemie povídek bez uspokojivého konce mohla být autorským záměrem. Je pravda, že - pozor, SPOILER - přibližně polovina povídek má nemastný neslaný konec, pokud se dá koncem vůbec nazvat, a u některých z nich je to vyslovená škoda. Souhlasím, že v letošním ročníku není žádná výrazně špatná povídka, ale možná ještě horší je, že většina povídek trpí podobnými neduhy. U první si člověk řekne Hm, špatný pravopis, nesmyslné jednání postav, otevřený konec (což je v tomto případě jen eufemistické označení pro neschopnost gradace a pointování příběhu). Když se to opakuje u druhé, třetí i čtvrté povídky, deprimuje to víc, než přečtení jednoho Pekla v Pittu :-( Na druhou stranu, smysluplně a zajímavě ukončit krátký příběh je IMHO velká autorská výzva :-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.