.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2020-08-30 19:20:21,

Překlad Fallout Nevada do češtiny je v plném proudu!

Fallout: Nevada (Crazy Edition): Ruská totální konverze Falloutu 2, jejíž děj se odehrává před prvním Falloutem, byla přeložena do angličtiny a teď by mohla být i v češtině? Ne, nejde o vtip. Česká komunita stále ještě nevydechla naposledy!

Jistě se najde řada lidí, kteří angličtinou nevládnou tak dobře, aby si plně hru užili bez toho, aby museli pořád něco hledat ve slovníku. A právě pro tyto fanoušky Falloutu už několik měsíců potají překládá Edvin hru do českého jazyka!

Fanouškům RPG nebude tento nick úplně neznámý. Edvin již úspěšně dokončil češtinu pro Baldur's Gate: Enhanced Edition a skoro dokončil i tu pro Baldur's Gate 2: Enhanced Edition. Díky ne moc přívětivému překladatelskému nástroji pro BG2EE, si na chvíli odskočil k překladu Fallout of Nevada CE. Což nás samozřejmě těší :-)

Nechme promluvit Edvina samotného:

"Rád bych vám oznámil, že jsem se ujal překladu speciální verze tohoto ruského módu.
Jedná se o Crazy Edition verzi hry (jediná co byla přeložená do angličtiny) a vyznačuje se
převážně tím, že hra je obtížnější a na každém rohu nejsou hromady munice.

V současné době, je už úplně přeloženo vše, kromě dialogů, na kterých se stále ještě pracuje.
Před vydáním bude samozřejmě (asi otevřená) beta verze překladu. Jakmile se dostanu k
dalšímu milníku (což bude asi ono vydání bety) budu vás o tom informovat.

Rovněž bych tímto také rád poděkoval všem autorům původním překladu Fallout 2, jenž byli tak
laskaví a dovolili mi použít některé součásti češtiny, jako třeba artworky a původní překlady
předmětů a schopností, abych svůj překlad mohl co nejvíce sjednotit se zavedenými názvy.
Největší díky patří JaWovi a toudi_sk, kteří neváhali poradit s technickými problémy."


Pro ochutnávku tady pro vás máme pár obrázků.

Nějaké info o Fallout of Nevada najdete u nás v novinkách a na NMA fóru.

Sdílet na Facebooku
Autor: Richcore-Odesláno: 19:06, 1.9.2020ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Angličtinou vládnu dobře, ale na text obsáhlé fallouty si užiji jen v češtině. Chtěl jsem napsat rpg jenže jiné rpg než f2 a w2 jsem ani nikdy nehrál :) Zabackeroval jsem w3 tak ho dám nejspíš v angličtině, Teda pokud díky rodiny povinnostem nevyjde dřív cestina :) každopádně Díky za Vaši práci lidi a týmu VŠB že to furt provozujete.
Autor: RudiBOdesláno: 18:52, 7.9.2020ID: 618ebeNahlásit Vaultmasterům
Dve úžasné správy v jedne novinke.
1. Nevedel som, že existuje čestina pre Baldur's Gate: Enhanced Edition a hral som to len anglicky. Začínam odznova v CZ.
2. Aj Nevadu som sa chystal hrať ešte raz, tak si počkám na cz.
Autor: UranOdesláno: 11:53, 8.9.2020ID: 5188c8Nahlásit Vaultmasterům
Úžasná správa. "mód" mám již dlouho v seznamu co hrát.

Nedávno jsem koupil nove PC a zobrazovadlo tak by me zajímalo jestli má někdo zkušenosti s tím jestli to jde hrát/podporuje v rozlišení QHD (2560×1440)?
Autor: LoufalloutOdesláno: 00:55, 21.9.2020ID: 426d34Nahlásit Vaultmasterům
Nejake info, kdy by to tak mohlo bejt? :)
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 19:44, 23.9.2020ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Urcite to nebude za mesiac :) Treba si uvedomit ze prv sa cakalo na preklad z rustiny do anglictiny pricom vzniklo par podivnosti ci chyb v preklade. Cesky preklad sa snazi dodrzat terminologiu zavedenu v cestine a dava si pozor aby dialogy boli spravne interpretovane a neboli tam bludy. Testuje to zatial jeden clovek, ale neskor bude otvoreny betatest a nakoniec finalna verzia. Na preklade pracuje Edvin sam, ale zato v tom ma prehlad a pripadne chyby opravuje hned po nahlaseni.
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 19:48, 23.9.2020ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
to Uran - preklada sa priamo Crazy Edition a ta obsahuje sFall2 v. 1.8 a High Resolution Patch v.4.1.8 pokial viem, takze hrat to mozes aj v 4k ale mne osobne vyhovuje 1280x720 lebo texty su tak lepsie citatelne. Vyskusas a posudis potom sam :)
Autor: valcikOdesláno: 21:05, 1.10.2020ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Myslim, ze vo FN CE je namiesto sfall nejaky fork vyrobeny v assembleri, programoval ho rusky borec Crafty. HR patch tam je, na svojom QHD monitore som si zahral FN bez problemov.
Autor: Honziš Odesláno: 19:00, 29.10.2020ID: 516280Nahlásit Vaultmasterům
Zdar neví někdo kde je ta crazy edition v angličtině ke stažení na tom fóru je odkaz ale instalacka už tam není.
Díky pokud to někdo našel mě se to nepodařilo.
Autor: JaWOdesláno: 06:35, 30.10.2020ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Angličtina
https://www.nma-fallout.com/attachments/english_translations_2-92_adapted_for_nevada_ce-rar.17129/

CE 3.5
https://rutracker.net/forum/viewtopic.php?t=5323732
Autor: JaWOdesláno: 16:06, 3.11.2020ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Ke stažení jsem dal odkaz na CE 3.5, ale angličtina je jen k verzi 3.4. A protože tam byli nějaké zásahy do dialogů, tak by bylo lepší instalovat starší verzi Fallout_Nevada_CE_3.4.exe

Tady je popis, o by se mělo ještě updatovat, aby byla hra bez problémů hratelná:
https://www.nma-fallout.com/threads/fallout-nevada-crazy-edition-unofficial-version.216253/page-3#post-4401941
Autor: UranOdesláno: 14:02, 7.11.2020ID: 705b06Nahlásit Vaultmasterům
Nějaké nové info o překladu? Případně nemá Edvin někde stránky s infem o překladu?
Autor: JaWOdesláno: 21:13, 10.11.2020ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Tak před měsícem tady https://forums.beamdog.com/discussion/23506/bg2-ee-aktualni-cestina/p34 psal:

Pokud někoho zajímá, jak mi to to jde s tím Falloutem, aby jste věděli kdy to asi tak dokončím, tak kromě dialogů je už prakticky všechno hotové a z dialogových souborů mám hotovo 350/850, takže do konce měsíce už budu určitě za polovinou.
Autor: UranOdesláno: 08:00, 13.11.2020ID: 5188c8Nahlásit Vaultmasterům
Děkuji za info. Určitě by si to zasloužilo i vlákno na zdejším fóru pokud už zde není. Jo a Beamdog mi může políbit p... po tom jak "podporovalo" překladatale a majitele android verze. Tak na jejich fórum moc nelezu.
Autor: JaWOdesláno: 13:30, 16.11.2020ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Uran - na fŕu cosik je, ale není to přímo k Crazy Edition http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=17&t=2022
Kdyby chtěl Edvin vlákno, tak si ho jistě založí.
Autor: LoufalloutOdesláno: 04:36, 3.1.2021ID: 426d34Nahlásit Vaultmasterům
Nejake nove info? :)
Autor: UranOdesláno: 17:21, 8.3.2021ID: 705b06Nahlásit Vaultmasterům
Zkoušel jsem se ptat na různých místech, ale odezva žádná. Žije ještě Edvin?
Autor: JaWOdesláno: 07:41, 9.3.2021ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Tady psal PlasmaKnight, že nové info o překladu Fo Nevada bude co nevidět: http://www.madbrahmin.cz/diskuse/1591
Autor: UranOdesláno: 20:00, 9.3.2021ID: 705b06Nahlásit Vaultmasterům
Děkuji za info.
Autor: FormiOdesláno: 22:43, 7.5.2021ID: 33519eNahlásit Vaultmasterům
Stejna otazka. Zije jeste Edvin?
Autor: JaWOdesláno: 11:32, 11.5.2021ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Naposledy jsem se s ním bavil 13.dubna a to překlad ještě nedokončil. Ale přeložil něco jiného, menšího, ze světa Falloutu. Takže žije.
Autor: UranOdesláno: 09:39, 14.7.2021ID: 5188c8Nahlásit Vaultmasterům
Dle Edvinova infa z Beamdogu zde měl být překlad zveřejněný do konce května. Nějaké nové info?
Autor: AyreasOdesláno: 19:54, 14.7.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Fakt? no rád si to zahraju i v češtině, přeci jen je to lepší pocit :-)
Autor: UranOdesláno: 09:09, 8.9.2021ID: 5188c8Nahlásit Vaultmasterům
Tak se zase sešel měsíc s měsícem. Nějaké novinky?
Autor: JaWOdesláno: 09:54, 9.9.2021ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Nic nového. Jen asi prozradím, že dokončuje překlad Fallout et tu, za který dostal zaplaceno, tudíž dal logicky Nevadu chvíli k ledu.
Autor: AyreasOdesláno: 16:23, 14.9.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Dík za info Jawe :-) aspoň víme víc ;-)
Autor: Stan307Odesláno: 16:46, 8.5.2022ID: 42e2c8Nahlásit Vaultmasterům
Jak pokračuje překlad Falloutu Nevada. Už dlouho tady nebyla žádná informace. Prosím o odpověď, děkuji.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.