.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2016-12-22 21:42:21,

Perverzní poprava příborem pro polévku

Dneska jsme zařízli Firejse. Tupou lžící. Horké sojové mléko vystříklo do jogurtu... Zasloužil si to! Jeho povídka Polévková lžíce v kelímku od jogurtu nasbírala průměrnou známku jen 3,4 a ranila nás strašlivým množstvím chyb.

Cheky: 1
Meehail: 3
Ssyx: 5
Tína: 4
Viky: 4
Chekyho hodnocení:
Mě se to líbilo, neboť atmosféra naprosto přesně zapadla do toho, co od postapa čekám a co na PA LARPech zažívám. Vnímám to tedy spíše jako baladu či obraz, než jako literární útvar.

Meehailove hodnotenie:
Poznáte ten vtip, kde riaditeľa blázinca pri inšpekcii začne naháňať jeden z pacientov s nožom v ruke a po dlhom naháňaní zaženie riaditeľa do kúta? Riaditeľ je vystrašený a lúči sa so životom, keď mu v tom blázon podá nôž a vraví: „Tu máš, teraz ty mňa!“. Táto poviedka je niečo podobné. Hlavnú myšlienku som ocenil až pri druhom čítaní, chybne som pri prvom hľadal hlbšiu myšlienku, zápletku či stupňovanie deja. Ale po prehodnotení musím povedať, že tam veľmi ani nechýbali a zároveň oceňujem dĺžku. Nie je to nič prevratné, ale na to, čo všetko poviedke chýba, funguje veľmi dobre. Názov poviedky je absurdný podobne ako daná myšlienka, ale aspoň to nie je „Milí pán“ (tí, ktorí si ju prečítajú, budú vedieť, o čom hovorím).

Ssyxovo hodnocení:
Nevím jaké prášky Firejs zapíjel domácím čučem, ale očividně mu to před psaním téhle povídky nesedlo. Alespoň to bylo krátké.

Tinino hodnocení:

Bohužel, pokud se v téhle povídce skrývá smysluplná pointa, já ji nepochopila. Nepochopila jsem ani, co to je, natož o čem to je. Povídka je sympatická svou délkou, to je však jen sotva důvodem k dobrému hodnocení. Koncentrace chyb je, vzhledem k rozsahu povídky, až fantastická. Nevěřím, že lze opakovaně psát "milí pán", pokud člověk v životě přečetl víc než jednu knihu. Dysgrafie, dyslexie, dysortografie, v pořádku, to všechno jsou dnes poměrně časté vady, ale pokud jimi autor trpí, tím spíš by měl požádat, aby mu povídku někdo zkontroloval. Povídka mi přišla nemastná neslaná, o ničem, a pokud obsahovala vtip, omlouvám se autorovi, upřímně říkám - nenašla jsem v ní nic.

Sdílet na Facebooku
Autor: MoghOdesláno: 23:15, 22.12.2016ID: 60a5f0Nahlásit Vaultmasterům
V ktorej tretine "Čas se zmenšuje a kvalita roste." je táto poviedka? Len by ma zaujímalo, nakoľko sa subjektívne hodnotenie porotcov zhoduje s objektívnym Firejsovým.
Autor: TinaOdesláno: 08:52, 23.12.2016ID: 430a3eNahlásit Vaultmasterům
Povidka se nachazi v prvni polovine vety "Cas se zmensuje, kvalita roste.", z te druhe poloviny v ni neni nic.
Autor: FirejsOdesláno: 18:26, 26.12.2016ID: 705aa6Nahlásit Vaultmasterům
Hehe, dopadlo to jak říkal Cheky - kdo nikdy nespal v zimě ve špatném spacáku tak to nepochopí. Je to spíše popis skutečnosti, která se stala letošní listopad u Plzně, nežli beletrie... Potom jsem asi dva týdny nemohl dýchat bez pálení plic. :D

Moghu: Tohle je ta poslední napsaná o obědové pauze. Dle Chekyho hodnocení opravdu ta nejlepší. :)

PS: Vážně nespěte v listopadu venku na betonu, když můžete vlézt do vyhřátého bunkru... Ale dobrodružství je dobrodružství.
Autor: zadumaný ChekotayOdesláno: 21:14, 26.12.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Je to také dobrá ilustrace nesdělitelnosti dobrodružství. Vlastně ti to může posloužit jako dobrá lekce. Lidé, kteří nezažili, to, co ty, nepochopí z takto pojatého vyprávění, o co šlo. A lidé, kteří to zažili, se usmějí a přijde jim to fajn. Jenže cílem by mělo být spíš zprostředkovat zážitek a pocit těm prvním, než připomínat něco těm druhým.
Autor: FirejsOdesláno: 09:30, 27.12.2016ID: 7f75d2Nahlásit Vaultmasterům
Máš pravdu - příště tam dám lesbičky na motorce. :) :D

Naštěstí jsem napsal povídky tři, takže poslední bojovník má ještě šanci zaujmout lid. Třeba se díky svým robotickým pilo zubům prokouše až do první linie.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.