.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2017-03-08 09:46:05,

Druhé místo: Tuhé vepřové

Tak za prvé, Brahmína se zase jednou rozmnožila. A teď k tomu hlavnímu:
Druhé místo v literární soutěži vyhrál Psychotic s povídkou Tuhé vepřové.

Hodnocení ve druhém kole:

Cheky: 4
Meehail: 1
Ssyx: 1
Tína: 1
Viky: 5
Celkem 12 bodů, 2. místo
Chekyho hodnocení:
Řemeslně skvělá povídka na klasické postapo téma. Je to taková pohodová, bezstarostná, rock'n'rollová jízda, dobře se to čte, má to pěkné rozuzlení a hezkou pointu. Zpracováním jedna z nejlepších povídek tohoto ročníku, vyloženě jí není co vytknout.
V boji s prvním místem však prohrává, neboť není tak originální. Je to dobře zpracované klasické téma, ale není tam nic navíc, není tam nic, co bychom nečetli už jinde. Což je zvláštní, neboť dva roky zpátky se Psychotic umístil na druhém místě s originální povídkou Šest - ta by tehdy nepochybně vyhrála, nebýt Moghova overkillu. Ale tak je to vždycky a asi se nedá říct, že by to bylo špatně. 

Meehailove hodnotenie:
Poviedka písaná filmovým štýlom, čo možno považovať za plus aj mínus, ja sa prikloním k prvej variante, pretože je to zvládnuté dobre, dostávame scény časovo zaradené mimo samotného deja, scény „zo zákulisia“, ktoré odhaľujú isté skutočnosti, no zároveň skrývajú skutočnú motiváciu postáv. Autor však rovnako podsúva kúsky mozaiky aj hlavnej postave, ktorá rovnako ako my len tuší, že niečo nie je v poriadku a postupne sa toto tušenie začína potvrdzovať. Zároveň autor stíha vykresľovať postavy prostredníctvom ich skutkov a rozhodnutí a stavia ich do konfrontácie s ich minulosťou, čo je vždy lepšia voľba než vŕtať sa v ich hlavách. Práve to sa bohužiaľ často zvykne diať v nevhodných chvíľach, lebo „ak to nenapíšem teraz, tak už to nemám ako čitateľovi podstrčiť“. Autor tejto poviedky si však počína veľmi dobre. Potešil ma aj koniec, niekedy je skvelé ponoriť čitateľa do negatívnych udalostí a potom ho odtiaľ vyviesť von.
Vytkol by som jedine prvú vetu pasáže začínajúcej na „Tři postavy vyšly zpoza rohu...“. Na chvíľku som sa tam stratil a nevedel, kto si počkal na koho, možno by bolo dobré napísať to trocha jednoznačnejšie.

Keď si to všetko zrátam, toto je pre mňa tohtoročný víťaz, definuje ho vysoká technická kvalita písania, kompaktnosť a napínavosť deja a sympatický "silný" hlavný hrdina.

Ssyxovo hodnocení:
Skvěle zvládnutá povídka jak rozsahem, tak čtivostí. Konec byl vskutku výbušný :)

Tinino hodnocení:
Tuhé vepřové – můj osobní vítěz. Nesmírně mě bavil, skvěle se mi četl, obě hlavní postavy mě nadchly, tohle je přesně to, co mám ráda. Neměnila bych v podstatě nic, vzala a nechala číst kohokoliv, kdekoliv. Ideální rozsah, úderné, svižné, s povedeným koncem v podobě zadostiučinění (nejen) pro čtenáře. Já osobně nemám co vytknout – můžu jen poděkovat autorovi :)

Viky se tak dlouho kroutila, že nestíhá sepsat hodnocení, až jsem to z ní vytahal po krátkých textových zprávách:
V: Na první místo to nemělo. Kdyby nebylo "Kdo si zvolí tmu", tak bych nedala žádné první místo. 
Ch: Fakt?
V: Ono se to snažilo o vykreslení podrazu na druhou, ale moc se mu to nepovedlo. Na konci, kde si má čtenář užít ti odhalení a jak do sebe všechno zapadá, jaký je to mistrovský podfuk, se  čtenáři dostane místo šampaňského zvětralého piva. Ano, byly tam bublinky, ano, je to nápoj, ale je to takové nijaké. Já bych to potopila ještě víc. 
Ch: Mě se to právě technicky líbilo.
V: Mně ne. Asi jsem od toho čekala něco víc. Nebo možná proto, že tenhle typ zápletky (někdo přechytračí nějakého badass chytráka) je můj oblíbený.
Ch: Můj ne.
V: jj, vím
Tuhle povídku jsem měla problém dočíst, jak mě nebavila a její hrdinové nebyli uvěřitelní/dostatečně zábavní.
Ch: Oh, až tak?
V: Jo. I proto s mi furt trochu plete s ledově krvavou. Nic co by si zasloužilo vyhrát. 

(Pokud by snad někdo čekal, že dva litry analgetik učiní Viky mírnější, málo ji zná, pozn. manž.)


Sdílet na Facebooku
Autor: PsychoticOdesláno: 11:46, 8.3.2017ID: 32de02Nahlásit Vaultmasterům
Nechť i nová generace Vault před nástrahami Pustiny úspěšně ubrání! Gratuluju!
Autor: VikyOdesláno: 08:55, 11.3.2017ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Dík.:)
Autor: FirejsOdesláno: 14:46, 12.3.2017ID: 705aa6Nahlásit Vaultmasterům
Tak jsem přečetl. Líbilo se mi to. Příjemně to ubíhalo a mělo to jednoduše vykreslený ale uvěřitelný svět. Jen nechápu co tam dělal ten klučina s medvídkem - kdyby měl aspoň nějaký superschopnosti a na konci tam levitoval a střílel zabijacké paprsky z očí, nebo tak něco.
Autor: TinaOdesláno: 19:10, 12.3.2017ID: 430a3eNahlásit Vaultmasterům
Fanfiction vyzva?
Autor: FirejsOdesláno: 21:23, 12.3.2017ID: 705aa6Nahlásit Vaultmasterům
Může být. Ale spíše je to tip pro autora jak příští povídku udělat o dvě třídy lepší.
Autor: PsychoticOdesláno: 11:56, 13.3.2017ID: 32de02Nahlásit Vaultmasterům
Oficiální povolení k sepsání fanfikce máš, Firejsi :-)
Autor: ChekyOdesláno: 16:27, 13.3.2017ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Také tam bylo povážlivě málo lesbiček na motorkách!
Just sayin'... :)
Autor: FirejsOdesláno: 15:38, 14.3.2017ID: 524c16Nahlásit Vaultmasterům
Všechno bude. Kromě lesbiček na motorkách jsou tam i poštovní holuby!

Počkejte si na příští vemeno.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.