.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Deimos, 2007-12-30 00:00:20, NMA

Rozhovor: Emil Pagliarulo & Playstation magazín

Herní časopis Playstation the Official Magazine uveřejni Top 10 očekávaných her pro rok 2008 a Fallout 3 obsadil 5. příčku. Při té příležitosti udělal magazín rozhovor s Emilem Pagliarulem; velký muž= velký rozhovor:


PTOM (Playstation the Official Magazine): Hráči Playstationu se do kontaktu s Falloutem mohli dostat jen skrze BoS; v kostce tedy: co je to Fallout?

EP (Emil Pagliarulo)
: Fallout je celý o tom najít svůj vlastní způsob, jak v post- apokalyptickém světě dospět k zdárnému konci. Je zde dobro, zlo, ale i to mezi tím. Pro hráče to znamená svobodu v rozhodování; můžete si dělat co chcete a jak chcete. Nejlepší je mít smysl pro ušlechtilost a zastávat ušlechtilé záměry...pokud chcete, můžete tento postoj zastávat. No, ale pokud se chcete potulovat pustinou a dělat hovadiny, tak můžete taky!
Fallout je tedy jinačí než jiné post- apokalyptické hry, kde Amerika vlastně není Amerikou, není taková, jakou ji známe dnes. Je rok 2077 a země se vyvinula do futuristické verze připomínající 50. léta. Znáte to: představa "Světa Zítřka". Dámy s účesy připomínající helmu se projíždějí s roboty v autech poháněných atomovými motory- a pak náhle prásk- je po všech.

PTOM
: Vaše pokračování obsahuje i něco z Thiefa a Oblivionu (Obzvláště questy Temného Bratrstva), takže máte rádi takový ten "připlazit se a odkrouhnout" styl?

EP
: Mám rád lstivost takovýchto her; rád si odpočinu od jednotvárných akčních her a vžiji se do příběhu více systematického. Takže vlastně jo, hrát ve Fallotu 3 plíživým a zákeřným způsobem je dost možné. Vlastně takováto zvláštní "stealth" taktika byla již v předešlých Falloutech...trochu vám napovím- víte jak to je, když máte možnost dát do kapsy výbušninu...?
Jo, a ve hře je také pár nových perků (zvláštní schopnosti dle vašeho rozhodnutí při postupovaní na úrovních) a myslím si, že zvláště hráči milující tyto plíživé "stealth" akce je ocení...

PTOM
: Máte zkušenosti s hrami s velikým otevřeným světem, v čem je tedy síla těchto technologií, jež vám umožňují pro hru udělat tohle to a tamhle to?

EP
: Dobrá otázka. Přiznávám, že jsem se stal takovou grafickou děvkou- ale stále mám silné zážitky a dokážu se potopit do atmosféry těch starých her...(...). Takže pro mě to vše znamená, používat technologii k vytvoření světa více uvěřitelného. Výborná grafika tomu pomáhá, to ale i dokonalé zvuky a hlasy jednotlivých postav, systém umělé inteligence plný řady znaků chování 24 hodin denně a schopnost vytvořit světy tak velké, jak jen chcete. S dnešní technologií se malé pískoviště stává úplným hříštěm. Pro herní vývojáře to znamená splnění snů.

PTOM
: Kolik monster jste vyprodukovali do celého bestiáře? Máte nějaký obzvláště pitomý nápad, který má cenu vylíčit?

EP
: Upřímně, tak to opravdu není. Měli jsme takový seznam záporňáků; a výběr byl lehký. Takže máme plno již existujících falloutích kreatur, od nechvalných Páračů až k brutálním supermutantům. Pro tyto klasiky je naše práce je dobře vystihnout a přivést je k životu na nové úrovni, jež uctivě odpovídá prvotnímu materiálu. A kdykoliv vytvoříme nového jedince, jsme omezeni stejnými zásadami. Patří tohle do Fallouta? Nepříčí se to z tímto unikátním světem?

Sdílet na FacebookuU článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.