.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ratman, 2008-08-20 22:01:01,

Křiklouni všech zemí, ať je teda po vašem

... Zfanatizovaný dav prochází po chodbách vaultu a rozbíjí vše co rozbít jde. Tu a tam se vysype neprůstřelné sklo, ozve se dunivá rána padajícího hasičáku nebo křupnutí vazu nevinného přihlížejícího. Nájezdu rozvášněného davu doposud naštěstí odolávají demižóny 90% JaWovi pálenky, které ještě včera v záchvatu nepřekonatelné lenosti zanechal válet na chodbě. "Chceme lepší diskusi! Chceme diskusi ke každé aktuárce zvlášť! Dost bolo šmoulí buzerace!" ozývá se z davu, který se už nebezpečně přibližuje velínu.
"Ale no tak, mí malí modří šmoulí soudruzi! Serte na to, vždyť současnej stav je vyhovující!" ozývá se z reproduktorů písklavý hlas. Dav je však k nezastavení. "My chceme diskusi pod každým článkem! Chceme víc svobody! Chceme víc šmoulích čepiček!" skanduje dál dav a začíná tlouct na pancéřové dveře velína.
"Tohle je vzpoura! Rozejděte se nebo na vás budu muset vypustit nadržené stepní brahminy!" řvou dále reproduktory. Několik z výtržníků se při těch slovech decentně zdekovalo... samozřejmě zadkem odedveří, to dá rozum. Jiným naopak zazářila očka blahem a do dveří se pustili s o to větší vervou. "My chceme diskusi pod články! My chceme separátní komentáře!" skanduje dál dav a za silného řinkotu se valí skrz zničené pancéřové dveře. Zatracený omezování nákladů.
Rozvášněný dav nyní vchází do řídící místnosti a dál skanduje svá populistická hesla. Uprostřed, ve správcovském křesle, sedí chlupatý tvoreček s dlouhým ocáskem a červenou čepičkou a ještě ze všech sil řve: "Lidi, mutanti, ghoulové nebo co jste, neblbněte! Dyť se stejně skoro vůbec nic pořádně nekomentuje, a když, tak je z toho nakonec jen kupa spamu! Bude tu bordel. A stejně jsou komentáře dané jen tím, že jsou lidi nasraní na F3! Jak ta vlna přejde, bude zas sucho!" Dav se však nenechává přesvědčit a vrhá se na správcovské křeslo. "DOBRÁ, TAK AŤ JE PO VAŠEM!" píská ještě z posledních sil tvoreček... a roztáčí obě hlavně rotačního kulometu...

Odpusťte mi přátelé tento poněkud příběhový a nestandardní úvod do situace, ale chtěl jsem jaksi navodit tu správnou atmosféru... a současně ukázat, že to zde představovaná novinka neměla vůbec jednoduché. Na počátku bylo slovo... teda několik slov. Vesměs nás několik (velmi hlasitých) křiklounů přesvědčovalo, že by bylo lepší zavést úplně nový systém komentářů článků. Místo v současné době příliš nevyužívaného odkazu do jediného topicu fóra jste chtěli ke každé novince separátní vlákno, ovšem nejlépe takové, které by nešlo přes námi využívané PhPBB fórum. Nuže - ať je tedy po vašem. Díky iniciativě "pana Karla", kterému tímto za všechny děkuji, nově zavádíme možnost individuálních komentářů - ke každé novince unikátních. A to vše bez potřeby registrace na fóru! Kliknete-li tedy na odkaz "komentuj novinku" budete mít možnost okomentovat nové zprávy i touto, snad lepší, cestou. Ovšem pozor! Protože jedním z hlavních argumentů proti tomuto systému byla vzrůstající tendence k spamování (znáte to... 10 příspěvků k věci, 100 o nechuťárnách...), tak jsme raději systém pojistili proti možnosti právě tohoto druhu diskuse. Pokud tedy chcete diskutovat nejen o novinkách, ale i dalších věcech víceméně nesouvisejících, využívejte prosím dále náš "šautbórt" :) nebo k tomu určená témata na diskusním fóru. Díky :)

Sdílet na Facebooku
Autor: ještěrOdesláno: 00:08, 21.8.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
teď eště aby to pesus pissus slavnostně počůral. jako Rusové každou novou raketu před startem.
Autor: K.Odesláno: 00:48, 21.8.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
Aspoň se Vaultmasteři pocvičí v mazání příspěvků :-)
Autor: emohawkOdesláno: 01:39, 21.8.2008ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
Tohle není Jim Beam
Autor: PaegasOdesláno: 02:09, 21.8.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
Super!
Autor: JohnyOdesláno: 11:41, 21.8.2008ID: 61198aNahlásit Vaultmasterům
......war....war never changes.....
Autor: MPOdesláno: 12:48, 21.8.2008ID: 5189f6Nahlásit Vaultmasterům
Podle mně se komentářů nevyužívalo právě kvůli nepřehlednému \"naplácání\" do jednoho fora. Mockrát jsem si chtěl komentáře přečíst, párkrát i přispět, nicméně ten systém mně odradil.
Takže chvála za výborný počin a díky všem \"křiklounům a demonstrantům\", i těm nadrženým...
Autor: SlwOdesláno: 13:19, 21.8.2008ID: 614100Nahlásit Vaultmasterům
sláva všem křiklounům ;o)) to se časem dozvíme věcí ;o))
Autor: prostOdesláno: 13:33, 21.8.2008ID: 426c70Nahlásit Vaultmasterům
výborně. ale zrovna aby to všem diskutujícím zobrazovalo mou ip adresu...
Autor: KalimeroOdesláno: 13:50, 21.8.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Dobrá rada od člověka z oboru
- ip si klidně zaznamenávejte, ale nevypisujte ji lidem na oči. Nemá to smysl. Víc problémů jak užitku
- Komentáře řaďte od nejnovějšího. Na serveru sem dělal anketu zda on nejnovějšího nebo naopak a z 5 tisíců lidí jen pár desítek hlasovalo pro to co je tu teď
- tady to pěkné okýnko na psaní komentářů se schovává dole proč? :) Dejte ho nahoru.

Jinak díky za komentáře, občas má člověk chuť se vyjádřit a dkyž sem se kdysi po kliku dostal do fora, nevěřil jsem co to na mě zkoušíte za opičárnu :D
(ještě ten výpočet by mohl bejt jednodušší :)) )
Autor: emohawkOdesláno: 13:58, 21.8.2008ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
Kapitán Kalimero má recht! Za tyto postřehy mu navrhuji udělit vaultmasterství.
Autor: DeimosOdesláno: 14:06, 21.8.2008ID: 51ff8eNahlásit Vaultmasterům
uděluji mu kočičí hovínko...
Autor: PaegasOdesláno: 14:18, 21.8.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
ehm, schovejte aspoň pár oktetů z tý ip, tohle je trochu nebezpečné...
Autor: JaWOdesláno: 14:29, 21.8.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Huraaaaaa
Autor: JaWOdesláno: 14:32, 21.8.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Taky souhlasim s Kalimero. Dobre pripominky
Autor: RatmanOdesláno: 14:41, 21.8.2008ID: 42e206Nahlásit Vaultmasterům
Vyše IP přání budiž vyslyšeno :)

Co se týče dalšího pak vězde, že SOUČASNÉ řazení příspěvků je voleno schválně. jednak je seřazeno zcela chronologicky, takže lze bezz problémů číst od vrchu a DRUHAK- což je důležitější, se stejně diskuse po pár příspěvcích k věci mění v haldu spamu a věcí o ničem, takže pro další diskutující či ty, co si chtějí přečíst názory je to prostě neatraktivní.

PI když je tedy navrhované řazení logické, tak po dosti negativních zkušenostech z diskusního fóra nemám odvahu do toho jít, sorry.
Autor: K.Odesláno: 14:43, 21.8.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
Proč je zveřejnění IP nebezpečné? Kvůli příspěvkům z práce? :-D Ne, vážně, má to dva důvody:

1) snaha o zcivilizování diskuse (možná odradí cvoky, co si myslí, že ve většině diskusí jsou zcela anonymní)
2) ubrání práce Vaultmasterům - nebudou muset mazat příspěvky, ve kterých se během jedné diskuse vydává jeden člověk za několik různých osob a spamuje

O řazení komentářů jsme také diskutovali. Řazení od nejnovějšího po nejstarší je časté, ale proto nemusí být ideální. Zde vše odpovídá přístupu „ přečtu článek, přečtu předchozí diskusi a pak reaguji “, a lidé čtou shora dolů.

P.S.: podle rostoucího zájmu možná přibude do komentářů pár dalších možností .-)
Autor: Tom9kOdesláno: 15:08, 21.8.2008ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Sakra, já myslel že od komentování novinek máme Intercom Vaultu. Teď už tam budou psát prasáci typu Necromancer a podobnej póvl. Sakra!

Ale jinak super kontrolní otázka, jen si dojdu pro kalkulačku.
Autor: AratlossOdesláno: 15:10, 21.8.2008ID: 705c36Nahlásit Vaultmasterům
To K. : to je sic pekne ze pujde poznat stejny clovek az na to ze vic jak 50% (cislo neznam ale je jich fakt hodne) lidi ma neverejnou adresu, coz znamena ze pod jednim IP se skryva velke mnozstvi lidi. Takze o nejakem rozpoznavani lidi pomoci IP si muzete nechat zdat.
Autor: IcTOdesláno: 16:05, 21.8.2008ID: 703522Nahlásit Vaultmasterům
hmm som zvedavy ktory bot sa prvy nauci ze antispam box musi byt 4 muhahaha
Autor: PsychoPOdesláno: 16:56, 21.8.2008ID: 602d38Nahlásit Vaultmasterům
Ty woe... A hned je tu spamu jak nasraného...
Autor: emohawkOdesláno: 17:52, 21.8.2008ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
PsychoP: Zjisti si nejprve co to pojem spam je a až pak se jím oháněj. Zatím tady vidím jen samé konstruktivní připomínky a názory na zavedení této služby.
Autor: PsychoPOdesláno: 19:46, 21.8.2008ID: 602d38Nahlásit Vaultmasterům
Já dokonce vím jak to slovo vzniklo a ne, \"hurááááá\" a \"super!\" na mě nepůsobí konstruktivně. Mimo jiné. Samozřejmě, konstruktivní tady taky něco je, ale minimálně můj a tvůj příspěvek už jsou na hraně. :o*
Autor: KalimeroOdesláno: 20:42, 21.8.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Ještě jednou prosím o uplné odstranění IP adresy. IP adresa je věc neveřejná. To že ji může tvůrce stránek zjistit je věc jiná, IP má být neveřejná pro ostatní čtenáře. Co je komu potom z jaké jsem IP? Pro potřeby webu si IP klidne ukládejte ale nedávejte ji na oči čtenářům. Není přece těžké dát zobrazení pouze moderátorům. Nezobrazovat IP je nepsané pravidlo a kdo to tak dělá tak to není zrovna čisté.

Řazení tedy budiž,(i když to vidíte černobíle - člověl co sem přijde podruhé tak chce vidět pouze ty aktuální a ne zase rolovat a rolovat) ale mít okýnko na psaní dole není ideální. Spousta lidí nemá zájem číst ostatní příspěvky, pouze se chce podělit se svým názorem. Zbytečně pak takový člověk musí rolovat.
Autor: K.Odesláno: 21:41, 21.8.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero:
Ohledně IP adres je docela pěkné vyjádření jednoho úřadu. Jak jsem psal výše, má dva důvody:

a) odradit nevyzrálé jedince, pro které je "zveřejnění identity" dostatečný problém, aby nepřispívali (respektive jejich příspěvky mají takovou hodnotu, že se pod ně nepodepíšou)

b) omezit nevyzrálé jedince (tm) ve schizofrenii (tj. posílání stupidních příspěvků pod jmény známých - viz shoutboard)

IP adresy jsem nahradil jiným identifikátorem :-)

Spousta lidí nemá zájem číst ostatní příspěvky, pouze se chce podělit se svým názorem

K čemu potom diskusi, když každý napíše svůj názor ale nezajímá ho názor jiných? To tady může být jen formulář posílající data do /dev/null. Přesně proto jsou komentáře uspořádané současným způsobem.
Autor: MortyOdesláno: 23:00, 21.8.2008ID: 7eb40eNahlásit Vaultmasterům
Chvalim, mne sa to paci, a aj pekne pismo v editore :D Pripomina mi to ubuntu :D

A btw, to ze mi tu kazdy uvidi IPcku sa mi tiez nepaci, to im rovno mozte ukazat dvere od bytu, podat im pacidlo/hasak/rucnu atomofku a povedat nech mi ho vykradnu ^_^
Autor: emohawkOdesláno: 23:18, 21.8.2008ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
mort: a co by tam kromě pár použitých kondomů a vlčí srsti našli?
Autor: MortyOdesláno: 00:44, 22.8.2008ID: 7eb40eNahlásit Vaultmasterům
Tyyjo to je otazka... Ale bacha, ma sa tu komentovat k veci, inak si po teba pride StB!, teda... Policia!...
Autor: KalimeroOdesláno: 11:03, 22.8.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
K.: neříkám že je to protizákonné, ale nedělá se to. K čemu je ukazovat mou IP všem? to nemá naprosto jediný rozumný důvod. Tohle řešení co jsi udělal je dle mě perfektní. Mám pěknou modrou barvu :) Jak se barva bude dělat při více přispivatelech? :)
S tím příspíváním to moc zveličuješ. Neříkám že každý něco napíše a nic nepřečte. Ale občas prostě člověk přispějě do dikuze aniž by s iji četl. Tak to prostě je, nad tím se nemusí diskutovat.
Autor: JaWOdesláno: 11:13, 22.8.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Kalimero: mozna sis nevsiml, ale prispevky jsou rozlisene nejen barvou, ale i kodem.
Osobne jsem taky pro prevraceni diskuze i s oknem nahoru, tak jak je to na Tiscali. Mozna by se na to mohla udelat rychla anketka 8-)
Autor: MortyOdesláno: 11:46, 22.8.2008ID: 7eb40eNahlásit Vaultmasterům
jeee zelena farba, kchul :D

A keby to tu bolo ako na tiscali, tak potom by hore nemal byt clanok ale uz rovno diskusia.. tak si to myslel?
Autor: emohawkOdesláno: 11:58, 22.8.2008ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
Já bych rád růžovočernou, je to možné?
Autor: HanakinOdesláno: 13:15, 22.8.2008ID: 41f6daNahlásit Vaultmasterům
Ehm ehm. Toto je konstruktivní příspěvek. Zkouška. 1..2..3.. Zkouška. Jakoupak asi dostanu barvu? Zatím to vypadá na velmi pěkné řešení, dokonce i IPku už to neukazuje. Jen tak dál.
Autor: ZaxOdesláno: 16:28, 22.8.2008ID: 339fc6Nahlásit Vaultmasterům
Nevim, co vsichni mate proti tomuhle razeni prispevku, mne to tak vyhovuje a prijde mi to logicke. Mozna by to akorat chtelo prihodit nahoru odkaz, ktery povede dolu k formulari.
Co ale vubec nechapu je to, jak resite zobrazovani IP adresy - delate, jako kdyby vas nekdo spehoval pri onanii, pritom jde jenom o par blbych cisel. Ja na tomto webu nejsem moc oblibeny, daji se o mne na internetu zjistit ruzne osobni udaje vcetne bydliste a ani presto nemam pocit, ze by na me nekdo cihal venku v krovi s boxerem nebo bejsbolkou. Moje soukromi neni narusene. A vy se tady cukate kvuli IP adrese...
Autor: KalimeroOdesláno: 20:08, 22.8.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
JaW: Však já psal že ten současný návrh je super :)
Zax: nikdo ti nevyvrací tvůj postoj, ale ten přeci není ulitmátní. Číslo občanského průkazu si taky nedáváš jen tak nainternet, přestože se dá těžko zneužít. IP je zneužitelná lépe, proto přece když nemusím, tak ji neukazuju ne?
Autor: ShimaOdesláno: 20:08, 22.8.2008ID: 7f00a6Nahlásit Vaultmasterům
Skvěle, konečně se budu moct dočíst názory na jednotlivé novinky rovnou a nehledat v sh*tboxu mezi těmi kravinami co tam člověk vždycky najde :)
Ad řazení příspěvků, mě to takhle vyhovuje, většinou čtu totiž celou diskuzi a až pak sem tam něco přihodím sám. Na tiscali mi lezou krkem zvláště stránkované diskuze, tam to řazení od nejnovějších příspěvků akorát překáží.
A pro křiklouny co jim vadí nekonečné rolování... znáte klávesu END? :)
Autor: MPOdesláno: 21:22, 22.8.2008ID: 5189f6Nahlásit Vaultmasterům
Řazení příspěvku: taky se mi líbí současný stav, tedy od nejstaršího po nejnovější.
Pakliže by to mělo být obráceně, musela by se zavést vlákna, aby to bylo přehledné a bylo zřejmé, kdo na co reaguje. Když čtu od nejstaršího, je to jasné i bez vláken.
Autor: ViSiOnArOdesláno: 12:50, 23.8.2008ID: 41d220Nahlásit Vaultmasterům
Me yajima to ID jaky mam... Docela dobry krok - diskuze k prispevkum. Ale pro krizovou vypravu proti F3 budu stale pouzivat Shutboard, teda...
Autor: MortyOdesláno: 12:56, 23.8.2008ID: 7eb40eNahlásit Vaultmasterům
MP: vlakna? preboha to tu rovno moze byt forum, zachvilu si tu budu ludia ziadat avatary, loginy, nejake dalsie sracky a cele to skonci tym, ze sa to tu cele zasa presunie na povodne forum... Ee, v jednoduchosti je krasa...

Navyse, ked sa diskusia otvara do noveho tabu/okna, odstranil by som aktualku hore, cize by v tomto okne ostal len povodny interface vaultu + diskusia, bez aktualky, pretoe aktualka uz je v druhom okne :P

Bolo by to jednoduchsie a krajsie :DD
Autor: K.Odesláno: 18:34, 23.8.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
Morty: o textu aktuálky jsme diskutovali, jeho přidání byl jeden z požadavků - člověk totiž takhle aspoň ví, kam přispívá.

K milému úvodu (výhrůžkám) u diskuse: kecy o StB jsou zbytečné, jde o prevenci. Až se tady objeví článek o právě vydaném Falloutu 3 a někdo do diskuse pošle v lepší případě odkaz na torrent, v horším případě na RadidShare, tak je zcela nezbytné postupovat metodou padajícího ho***. Kdo ví, jestli madbrahmin.cz nečte i nějaký senzacechtivý novinář nebo dokonce OSA (zla) a jestli se z toho náhodou nevyklube další aféra typu Simpsonovi.
Autor: Sadam.SOdesláno: 18:55, 23.8.2008ID: 703522Nahlásit Vaultmasterům
Konstruktivní příspěvek: konečně :)
Autor: Sadam.SOdesláno: 18:55, 23.8.2008ID: 703522Nahlásit Vaultmasterům
héj, já nechci fialovou! :D
Autor: Sadam.SOdesláno: 18:56, 23.8.2008ID: 703522Nahlásit Vaultmasterům
já nemám fialovou :D (já jenom spamuju a jsem barvoslepej)
Autor: MPOdesláno: 19:41, 23.8.2008ID: 5189f6Nahlásit Vaultmasterům
Morty
Co zkusit nejdřív přečíst, co jsem napsal a pak teprve hloupě pindat?
Psal jsem, že mi tenhle způsob řazení vyhovuje a že kdyby se to řadilo od nejnovějších, byly by kvůli přehlednosti potřeba vlákna.
Autor: byFOdesláno: 09:13, 24.8.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
"a) odradit nevyzrálé jedince, pro které je "zveřejnění identity" dostatečný problém, aby nepřispívali (respektive jejich příspěvky mají takovou hodnotu, že se pod ně nepodepíšou) "

Tenhle argument byl mimo mísu. Já jsem raději nepřispěl do té doby, než to bylo odstraněno, z toho důvodu, že vám to může být úplně šumák, kdo jsem. I ta blbá ip adresa může hodně říct a o dostupných nástrojích se snad nemusím zmiňovat, stačí i ty blbé windowsácké příkazy typu tracert.

"K čemu potom diskusi, když každý napíše svůj názor ale nezajímá ho názor jiných? To tady může být jen formulář posílající data do /dev/null. Přesně proto jsou komentáře uspořádané současným způsobem."

No a já myslel, že tohle není žádná diskuze, pouze komentování novinky. Teď možná diskutuju. ale když budu chtít třeba upozornit na chybu v aktuálce, tak tadyhlenc nechci vo ničem diskutovat :)

Autor: PaegasOdesláno: 01:01, 28.8.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
to Vaultmaster: Pokud dáš do kontrolní otázky velkou násobilku, vyfiltruje se zároveň i většina idiotů :)
Autor: JaWOdesláno: 14:04, 28.8.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Aby pak stranky neprisli o vetsinu navstevniku 8-)))
Autor: PaegasOdesláno: 18:44, 28.8.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
2 JaW - pokud se tento web nezaměří na Fallout 3, pak to podle mě nehrozí ;)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.