.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2008-09-28 10:13:14, Tiscali Games,

Jak se hraje STALKER Clear Sky?

Pod názvem "STALKER Clear Sky - druhá strana mince" se na stránkách Tiscali Games objevila kritika od Datastora ze stalker.scorpions.cz.

Jasná obloha vyvolala ještě před svým vydáním značnou vlnu zájmu - proč by také ne, když slibovala kvanta vylepšení s pozměněným A-Life systémem a s válkou mezi znepřátelenými frakcemi. Jenže jak už je u vývojářského studia GSC GameWorld zvykem, většina z propagovaných změn byla jen autorskou vizí a novinky v praxi skončily někde v půli cesty. Narozdíl od původního Stalkera je v Jasné obloze kladen důraz na zběsilou a neustálou akci, která je tu honosně nazývána Válkou frakcí.

Je jasně patrné, že si GSC vytyčilo hlavní předpoklad - v Zóně se musí pořád něco dít, hráč se nesmí ani na chvíli nudit. Ale tím hra paradoxně ztrácí atmosféru a nadšení z občasných přestřelek tak střídá jenom zběsilá kontrola mapy v PDA, kde jsou všechny nepřátelské pozice zaznamenány - a to včetně pohybu mutantů. Jasná obloha podle mého názoru ztratila svoji tvář a snaží se vecpat mezi mainstreamovou produkci. A to jí jde víc než skvěle.


Celý článek najdete tady.

Sdílet na Facebooku
Autor: KharkowOdesláno: 15:06, 28.9.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Zas tak černě bych to neviděl. člověk počká měsíc, či dva a bude mít stejně kvalitně odladěnou verzi jako SoC :)
No a právě tehdy si to koupím místo Fallouta 3 :)
Autor: NodOdesláno: 16:53, 28.9.2008ID: 7eb2e8Nahlásit Vaultmasterům
Je to smutný Stalkera mám hrozně moc rád a vydat takovýhle celosvětový betatest to je teda síla. Datastor má ve většině věcí pravdu, ač bych raději aby neměl. Snad jen ty patche ...
Autor: billOdesláno: 18:22, 28.9.2008ID: 60f1baNahlásit Vaultmasterům
ja som hral SoCh až dakedy rok po vydaní ked som sa strašne nudil a to už bolo odladené. Predpokladám že s týmto to bude podobne, ak sa budem niekedy o rok strašne nudiť
Autor: toudi_skOdesláno: 18:40, 28.9.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
po dohrani hry budete min. 5 min. neveriaco cumiet na monitor a dookola omielat:
PREBOHA, PRECO! a nic vam to nepomoze + posledny level kludne sfuknete za 40 sec. o_O
Autor: DadakkOdesláno: 18:41, 28.9.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
jj je to krapet zabugovany. Mam orig s patchem a v mensi zakladne v Kordonu, jak strili ta strilna, tak po pribehnuti bliz se vsichni zastavili a tupe cumeli, az jim dam par olova do hlavy.
Jinak co se tyce te hratelnosti, tak ta je dobra, ale chybi mi ta atmosfera.
Autor: DrizztOdesláno: 16:46, 29.9.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
No novýho Stalkera jsem ještě nehrál, ale co si pamatuju ze starýho, tak zabugovanej byl fakt hodně, pak mě štvalo, že člověk neměl motivaci plnit vedlejší úkoly, PDA taky často blblo.

Ale atmosféra byla super to jo.

Trilogii Stalker /knížka, film, hra/ považuju za vydařenou.
Autor: DrizztOdesláno: 16:48, 29.9.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Jo a pak systém artefaktů byl taky nedomyšlený, bylo jich docela málo, většina jich byla k ničemu.

Příběh jsem měla ale rád.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.