.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
smejki, 2008-11-07 19:47:28, Bonusweb, Oblivion

Co to v Marylandu kutí?

Předem se chci našim vaultmasterům omluvit, že jsem opustil vault. Ale to víte, utek mi táta, tak jsem musel. Záhy jsem v pustině narazil na podivné slovo Bethesda a slyšel o něm dvě různé informace, a s křikem se vrátil. Ještěže furt chlastáte a nekontrolujete obsluhu terminálu:-)

Na fanstránkách Bethesdy...pardon Oblivionu můžeme číst todlencto:

I když jsme asi v té záplavě informací o Falloutu 3 ani nedoufali, že by se někdo z Bethesdy vůbec uráčil něco zmínit o The Elder Scrolls, opak se stal dneska pravdou. Paul Oughton z Bethesdy oznámil, že se na dalším dílu série pracuje a že se očekává jeho vydání v roce 2010 což není zas tak daleko. Tak hurá do spekulací o tom, kde se bude další díl odehrávat :)

A Bonusweb zase přišel s tímhletím:


Vývojářský tým Bethesda Entertainment spokojeně oslavuje. Za pouhý týden se totiž tržby za prodej jejich RPG hry z postapokalyptického světa Fallout 3 vyhouply na neuvěřitelných 300 milionů dolarů *. V prodeji zmizelo na 4,7 milionu kusů hry pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Předpokládat, že jde o konečná čísla by bylo více než naivní. Ani se nedivíme, že Bethesda oznámila práci na vývoji Fallout 4 a přiznává, že po něm se dočkáme i pátého dílu. Jen nám přijde komické, když si vývojáři obecně stěžují na náklady při tvorbě her. Když se neflákají a udělají pořádnou hru, jak vidět, vrací se jim to více než luxusně.

........................................

Na čem teda ta Bethesda pracuje? Jestliže celý tým je zvyklý dělat polovičatou práci i s hotovým enginem, máme čekat čtvrtinovou nebo menší, když se bude vyvíjet engine nový (dej bůh, pač Oblivion už bych potřetí nepřežil) a zároveň dva tituly? Buď zdvojnásobili počet zaměstnanců, zapojili do vývoje velmi činné marketingové oddělení nebo zkrátka našli nový vodní čip a už nechlastaj tu špinavou vodu po který programovali jak přiotrávený.

PS: nekritickou fanstránku Oblivionu radši někteří nenavštěvujte, nebo alespoň neprozkoumávejte.

* Děkuji Liborovi za opravu. Článek na BW je zavádějící, protože si plete pojmy výdělek a tržba.

Sdílet na Facebooku
Autor: Peri Odesláno: 22:49, 7.11.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Paráda .. nestačí jim , že pošlapali jméno Fallout , ale ještě z něj musí vyždímat další prachy dalšími díly , dokud nevyschne a neztratí se na pohřebišti her ... fuj
Autor: jaxOdesláno: 23:38, 7.11.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Fuj jsi leda tak ty... Fallout 3 je nahodou paradnim a pravoplatnym nastupcem puvodnich dvou dilu! a kdo tvrdi opak je natvrdly.. ja nikomu neberu jeho nazor ale proste nemuzu vystat takovyhle hlouposti, vzdyt kdyz se podivate ted na jednicku nebo dvojku tak jsou oproti trojce v mnoha vecem k smichu a minimalne 80% co je vytykano tretimu dilu je v predchozich jeste horsi.. jen kdyby si to lidi uvedomili, upustili svoje komplexy a potlacili nostalgickou natvrdlost.. pak by i ten zbytek nespokojencu jednoznacne uznal ze ta hra je paradni a plnohodnotny nastupce predchozich dilu.
Autor: LordusOdesláno: 23:49, 7.11.2008ID: 518866Nahlásit Vaultmasterům
Podivejte, me zarazi vas pristup. Ze pry vydelavaji hodne.. Nebyla to nahodou Bethesda, ktera koupila asi za $5,5 mega prava na Fallout a neozivila ho po 10 letech klinicke smrti? Neriskovali tak ztratu kdyz se do tohoto projektu pousteli?

Nemeli byste byt radsi vdecni, ze si jeste parkrat muzete zahrat pokracovani teto serie? Pokud vim, tak druha varianta byla, ze projekt navzdy zapadne jako Duke 3D, a dalsi kvalitni hry.

Kritizovat umi kazdy :P
Autor: smejki - to PeriOdesláno: 01:06, 8.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Tvou ubohost nebudu nijak komentovat... i když jsem to ted vlastně udělal.
Autor: Calis XarnOdesláno: 01:41, 8.11.2008ID: 8013a2Nahlásit Vaultmasterům
Peri: souhlasím, opravdu mě tahle zpráva vyrazila dech, nejenže zkurvily jeden díl ale pustí se i do dalších... Světlo naděje jsou módy... Bojím se pomyslet kam až to dojde.. Kdy se dočkáme Falloutu jak na běžícím pásu?
Autor: Lordus:Odesláno: 01:57, 8.11.2008ID: 61416aNahlásit Vaultmasterům
To je jako se nechat oživit od šíleného nekromancera nebo svěřit Uwemu natáčení dalších dílů Červeného trpaslíka.
Autor: ActorOdesláno: 01:59, 8.11.2008ID: 61416aNahlásit Vaultmasterům
Sakra. Proč vždycky píšu směrovku do jména? :D
Autor: LiborOdesláno: 07:50, 8.11.2008ID: 51d5c2Nahlásit Vaultmasterům
proc prebirate bez premysleni od kdejakeho blba jeho nesmysly? Tech 300 milionu je obrat. Zisk pro Bethsoft je tak petina bez odecteni nakladu. po odecteni 15 mil nakladu cca 40 mil
Autor: Zagulach -to Calis XarnOdesláno: 08:02, 8.11.2008ID: 32de02Nahlásit Vaultmasterům
to je v poho ked pisu ze to ide v 2010 tak to vide najskor v 2012 ,bethesde trva vyroba noveho enginu uhorske roky...
Autor: gogolakOdesláno: 10:10, 8.11.2008ID: 611b1cNahlásit Vaultmasterům
Nakonec by to nemuselo být až tak na škodu. Tajně doufám, že by se Todd Howard mohl věnovat spíše pokračování Oblivionu a čtvrtý Fallout přenechat pod taktovku někomu jinému. :) Je potřeba, aby takový člověk dokázal naslouchat hráčům v tom, co jim ve trojce chybělo, co by stálo za to změnit nebo zjednodušit. Není ostudou spolupracovat se samotnými hráči, vždyť oběma táborům jde o úspěch - hráčům o to, aby se hra dobře hrála, a vývojářům o to, aby se slušně prodávala.
Autor: jaxOdesláno: 10:11, 8.11.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
to Calis Xarn: asi tak, tezko se budes dockavat novych Falloutu jak na bezicim pasu:p uz jen proto ze Bethesda neni EA a na vsem pracuji primerene dlouho nebo spis i dele... staci se podivat na TES, vychazi snad ten kazdy rok? asi ne:P

ps.: uznavam ze s kvalitnimy mody bude hra jeste o dost lepsi nicmene uz bez jakychkoliv uprav je to velice kvalitni dilo ktere si svuj uspech rozhodne zaslouzi.
Autor: smejki - to gogolakOdesláno: 10:55, 8.11.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
tak to by bylo super....jen nevíme do jaké míry Todd špatně ovlivnil výslednou podobu F3 a zda mu vůbec přišly pod ruku dobré nápady, které zamítl.
Autor: PeriOdesláno: 10:58, 8.11.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Lordus : Myslím ,že Bet to měla dobře promyšlené a riziko ztráty bylo více než malé

jax : ale ale jednou vyjde F3 a je z nás Fallout expert ? http://img03.picoodle.com/img/img03/3/11/5/f_Beznzvum_0b0d519.jpg

smejky: podobné jakou u jaxe , akorát v bleděmodrém

Tak jsem zvědav , čím dalším mě budete zatracovat a fallout3 leštit
Autor: byFOdesláno: 14:42, 8.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Peri: Ano, nepředstavitelná představa - Fallout 3 se může líbit i dlouholetým fanouškům FO1&2, třeba těm, co ho hrají od roku 1998, kdy si přečetli recenzi v levelu...
Autor: smejki - to PeriOdesláno: 15:05, 8.11.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
F3 neleštím, ostatně sám uvidíš v mojí recenzi. Tepu tvou primitivnost a přízemnost. a tímto končíme
Autor: jaxOdesláno: 16:21, 8.11.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
proboha ja uz opravdu z takovych zabednencu jako Peri fakt nemuzu:D jsi i sam sobe tak k smichu?:P
Autor: KeinOdesláno: 17:57, 8.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Není se čemu divit že Fallout 3 vypadá tak jak vypadá, když to tady některým lidem dokonce vyhovuje, ale nejvíc mě rozesmál příspěvek od jaxe:
"vzdyt kdyz se podivate ted na jednicku nebo dvojku tak jsou oproti trojce v mnoha vecem k smichu a minimalne 80%"

to fakt nemyslí vážně že ne? :D :D :D samozřejmě podložené argumenty zcela chybí, což už je pomalu logické...
Autor: StanOdesláno: 18:15, 8.11.2008ID: 41d28aNahlásit Vaultmasterům
tak to byl dobrej frk :D:D:D:D:D

nebo tohle je taky dobrý

"Fallout 3 je nahodou paradnim a pravoplatnym nastupcem puvodnich dvou dilu! a kdo tvrdi opak je natvrdly"

a zatim směle dodá
"ja nikomu neberu jeho nazor"

:D
Autor: PeriOdesláno: 18:34, 8.11.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
byf: a to řekl kdo ? vůbec nevím , co to blábolíš . promiň

smejki: ;)
Autor: byFOdesláno: 19:13, 8.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Peri: Reakce na tvůj komentář k Jaxovi ;)
Autor: Peri Odesláno: 19:23, 8.11.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
byF: jax mi nepřipadá jako někdo ,kdo hraje fallout už od jeho začátků
Jinak to , že se někomu líbí F3 neznamená ,že ho odsuzuju . Právě naopak, ostatní se snaží všem vnutit to , že F3 je protě " da best" . Já jsem jen reagoval na novinku
Autor: Karel GottOdesláno: 19:56, 8.11.2008ID: 426c6eNahlásit Vaultmasterům
Fallout tři není zase tak příšerný, jak jsem si z počátku myslel, že bude. Kupodivu mě to po nějaké době začalo trochu bavit, ale prostě vadí mě tam spousta věcí a hlavně si hraní neužívám tolik, jako když si dám F1 nebo F2.

Ta zásadní věc, která mě tak vadí je to, že F3 je jen předělaný Oblivion.

Autor: HerrerOdesláno: 20:26, 8.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Furt dokola:-)
Autor: jaxOdesláno: 21:12, 8.11.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Tak aby bylo jasno, Fallout 1 a 2 jsem prakticky hned od doby co ty dily vysly:p a uz jsem neco zazil. Takze zadny takovy sracky jako ze jsem zacal hrat az trojku nebo ze predchozi dily ani neznam.. znam je a mam je moc rad, da se rict ze jsem i Fallout fanda ale ne to co tu predvadeji nekteri z vas.. ja aspon dokazu uznat to ze Fallout3 JE dobra hra a dobry nastupce predchozich dilu a ne ze se na to divam stale skrze prsty a zcela buhvi proc zakomlexovane.. nejhorsi je ze vy si to ani nedokazete priznat:p Misto toho aby jste byli radi ze se aspon nekdo odhodlal a davno mrtvou serii znovu a myslim ze i zcela dustojne vzkrisil (uprimne nevidim v soucasnosti firmu ktera by to dokazala lip a byla na to vhodnejsi nez bethesda), tady porad dokola drzkujete a nadavate jak je ta hra blba a podobne.. proboha vzdyt tohle neni normalni pohlet na tu hru, uz mi dala za pravdu jenom ta mala skutecnost ze mnozi z vas tu hru kritizovali a nadavali na ni uz od jejiho ohlaseni, kdy jeste nebylo znamo o hre prakticky nic! Jste jak banda fakanu co nedostala od maminky presne ty bombonky na ktery si v obchode ukazali...
Autor: KeinOdesláno: 21:29, 8.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
miluju ty kecy typu:
"Misto toho aby jste byli radi ze se aspon nekdo odhodlal a davno mrtvou serii znovu a myslim ze i zcela dustojne vzkrisil"

jak kdyby bethseda podstupovala nějaky risk nebo co :D :D přitom to byla nejslavněší série a věděla moc dobře do čeho jde....ách jo, naivita :D
Autor: KharkowOdesláno: 22:54, 8.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
jax - Značky co by se dnes samy velmi dobře prodávaly už jen kvůli tomu že vyjdou X-Com 4, Syndicate 2, Baldurs Gate 3, Icewind Dale 3, Dune 3, X-Wing (Tie Fighter) 2, Dark Forces - Jedi Knight 3, LBA 3, Descent 4 a pod...
Co se nemrtvých týče, stačí kouknout jak sypou(budou sypat) do kapsiček vývojářů Warcraft - cokoliv, Starcraft - cokoliv, Diablo 3, Quake 4, Doom 3, Prince of Persia, NFS - cokoliv, Command & Conquer, ... Prostě a jednoduše probuďte starou Značku k životu a koukejte jak se penízky sypou. Minimálně jednou to výjde a pokud uděláte poměrně dobrou hru, máte šanci na repeté, když ne, počkejte pár let a znovuvzkřiště ji znova :)

Popravdě za sebe mohu říci, že kdyby F3, Red Alert 3, C&C3, NFS 6,7,8,9,10,11 a podobné zavedené značky nevyšly, rozhodně by mi to ani zdaleka nerozhodilo sandál. Takže remcání zdar :)
Autor: jaxOdesláno: 23:22, 8.11.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Ale samozrejme, nicmene to ani nebylo cilem toho co jsem chtel zdelit... je tu tak velka banda hovad az to neni hezky... ze ja sem vubec jeste porad lezu....
Autor: sockaOdesláno: 01:31, 9.11.2008ID: 70aa56Nahlásit Vaultmasterům
Jaxi nic si z toho nedělej. ta banda pubertálních zakomplexovaných hovad vždycky ty ostatní přeřve. po 40 hodinách hraní fallouta musím konstatovat, že to je velmi dobrá hra. první dojem po příchodu do megatonu byl vcelku nic moc, ale čím dýl to hraju a nacházím spešl lokace, tím víc mně to baví. F3 má svý mouchy, ale pořád je to výborná hra. Například dnešní setkání s Haroldem mně opravdu potěšilo:) A ano, původní fallouty jsem dohrál několikrát...
Autor: ROdesláno: 14:26, 9.11.2008ID: 424628Nahlásit Vaultmasterům
Kharkow: Házení Blizzardu a EA do jednoho pytle je trošku hloupé, nemyslíš ? :)

Autor: AiMLEzZzOdesláno: 17:30, 9.11.2008ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
Kein: Budeš tady ještě dlouho ke každé novince psát komentáře typu:

"citace libovolné věty libovolnýho člověka, kterej obhajuje F3"

z takových komentářů fakt nemůžu, ach jo
-----
Pokud nehodláš svoje řeči nijak rozumně obhájit a místo toho říkat "Fallout 3 má plno chyb" a přitom maximálně dokola zminovat rozmazaný textury, tak, prosím, radši nic nepiš, díky.
Autor: LosTosLososOdesláno: 17:32, 9.11.2008ID: 426c06Nahlásit Vaultmasterům
Koukam tady je tolik chytrých lidí =) Zkuste být manageři a řikat že tohle nebyl risk. Bych vás chtěl vidět jak by se vám spalo. a to že remcáte je na hlavu bud remcáte že to nevyjde a když to konečně vyjde tak remcáte že to je špatný....víte co vlastně chcete?
Autor: AhurmenOdesláno: 20:04, 9.11.2008ID: 337aa2Nahlásit Vaultmasterům
Pokud chcete vědět, jak to, že Bethesda stíhá tvořit oba dva tituly na jednou, tak odpověď je prostá.
Každý vývojařský tým (pokud počítá s pokračováním) začíná dělat na pokračování již těsně před dokončením hry, nebo hned po dokončení. Pokud tedy Bethesda dělá na novém TES od dokončení Oblivionu, tak TES: V může v klidu dokončit v malém týmu do roku 2010.
Autor: KeinOdesláno: 00:30, 10.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
AiMLEzZz: hmm..počkej..jo! jo, budu

Jinak já své názory obhájil mnohokrát. toby pán ale musel umět číst, a nevidím důvod proč to tu psát znova... tak tady nekakej hovínka 8)
Autor: patrikOdesláno: 19:15, 11.11.2008ID: 41d15eNahlásit Vaultmasterům
AiMLEzZz jax Lordus
uplny suhlas

i
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.