.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2008-11-13 19:21:22, Smejki pro VŠB

Třináctá hráčská recenze Falloutu 3

A jaké jsou Vaše pocity z Falloutu 3?Pamatuji se, jak jsem před lety podepsal elektronickou ostrou prosbu za pokračování famózních RPG Fallout 1 a 2. S vědomím, že Interplay ztratil veškerou soudnost už před drahnou dobou, jsem ani nedoufal, že by Falloutí licence přešla na někoho jiného. Nicméně Interplay ve světlé chvilce došlo, že značka, která je asi jediná kdysi mohla zachránit před krachem a kterou zároveň v klíčových momentech zavrhla, stále má svou cenu. Dobře si pamatuji ten pocit, kdy jsem se na terminálech Vaultu šílené brahmíny dočetl, že Fallout byl prodán Bethesdě. Ještě jsem měl v kostech opojný pocit po dohrání Morrowindu (a datadisku Bloodmoon) a byl jsem totálně přesvědčen, že Bethesda je ta nejlepší volba, která mohla přijít, svět je konečně spravedlivý a hrozba věčné vlády temné strany síly zažehnána. Právě byl ve vývoji Oblivion a junácký šátek již dlouho ležel v zaprášeném koutě kumbálu, kam čas doplouvá jen sporadicky.

celý článek

(Pošlete i Vy vaše dojmy z hraní Falloutu 3)

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 20:16, 13.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Tak tahle se povedla 8-)
Autor: byFOdesláno: 20:29, 13.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Zatím nejlepší recenze.
Autor: FlaškavodpivaOdesláno: 21:15, 13.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
chválím
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 21:50, 13.11.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Velmi pěkná recenze (palce vzhůru)
Autor: DeinosOdesláno: 22:09, 13.11.2008ID: 618d90Nahlásit Vaultmasterům
Konečně zazněla upná pravda o F3 ale jen bych chtěl dodat: Je to chytlavý gdyš to dáte na vyšší obtížnosta a ty zbraně některý mohli nechat dyzain z předchozích dílů(plazmovka laserovka) a hlavně chybý ustřelování očí a genitálií.
Autor: 10mmOdesláno: 22:41, 13.11.2008ID: 5112d2Nahlásit Vaultmasterům
BRAVO a AMEN

13sta recenze to musi byt snad zamer :D
Autor: StargaterOdesláno: 22:54, 13.11.2008ID: 7fecf8Nahlásit Vaultmasterům
Jo, tak s touhle můžu souhlasit a autorovi patří uznání.. Nelituju těch peněz za F3.. vezměme to kolem a kolem s tím co sme o F3 už dávno věděli.. Mohli sme doufat v něco lepšího? (Když vypustíme Van Buren jehož osud mě opravdu hodně točí). Jinak co říkáte na to jak zprasili Power Armor? Jak vzhledem tak statama.. Za to bych jim přál prohrát v páce s francisem...
Autor: Dr0wOdesláno: 23:16, 13.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
co se tyka nejakeho szivani se s postavama, zatim jedina postava, kterou mam ze hry rad, je mlady Bryan Wilks, kluk, co mu ohnivi brouci zabili tatku. Chvilema jsem i dofal, ze by se treba chtel pridat, kdyz uz nema sam v Grayditchi (nebo jak to je) co delat :o) . Kde se tak vyskytuji paraci? Zadny jeste nemel tu cest potkat muj ohnivy mec +2 :-D
Autor: DikobrazOdesláno: 23:38, 13.11.2008ID: 70d22cNahlásit Vaultmasterům
Recenze jak se patří. Takhle by měly vypadat všechny. Líbí se i, že autor hru nezavrhuje, ale snaží se na ni i přes její zjevné nedostatky nalézt něco pozitivního.


Autor: TamerOdesláno: 23:40, 13.11.2008ID: 51af12Nahlásit Vaultmasterům
To Stargater: Sice k power armoru jsem se jeste nedostal, ali i z obrazku a videji je lecos videt. A musim rict, ze vzhled PA bethesda asi pojala stejne jako vyrobu zbrani: tam stary vysavac, tam kus lednicky, tam plotynka vod sporaku, to vse se radne sesroubovat... a hele! mame power armor :)
Autor: byFOdesláno: 23:52, 13.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Tamer&Stargater: Můžete najít i pravý T-51b PA :)
Autor: StargaterOdesláno: 01:01, 14.11.2008ID: 7fecf8Nahlásit Vaultmasterům
To Tamer: tak nějak.. :) Ale nejvíc mě točí, že z "modly" falloutího universa udělaly něco, co skoro nemá smysl nosit. Maximálně přidává +2k síle ale zároveň ubírá -2 k obratnosti! Tudíž míň AP a pro charaktery zaměřené na malé zbraně totální pohroma. V Tacticu byli ty postihy vyřešený mnohem líp.. Navíc PA váží strašně moc, což bych chápal pokud ho jen máš v inventáři. Jinak by přece sakra mělo nést větší část své váhy samo!

To byF: JJ, slyšel sem o tom.. A těšim se na něj.. :) Jde spíš o to, že ten jejich klasickej PA není ani jakoT-45c používanej za útoku na Archorage a kterej by tu měl podle mytologie být.. A PA enklávy je statistikama úplnej výsměch. I když musíme vzít v úvahu, že za Navarra je to docela štreka.. :-D
Autor: billOdesláno: 01:32, 14.11.2008ID: 42e394Nahlásit Vaultmasterům
Otázka do pléna - na akú obtiažnosť hráte? ja na poslednú možnú a ľahké to vôbec nie je. Nevravím že je to nehrateľné ale proste je to určitá výzva. ustrielanie supermutanta vzduchovkou je blbosť, to by trvalo snad pol hodinu, navyse vas bez problemov dobehne.
Autor: WencaOdesláno: 01:32, 14.11.2008ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Bych souhlasil, ale vzhled vaultu je jednoznačné - !! a ne + , jinak koukám že nejenom u mě ale i tebe si mrtvoly drželi péro, nebo strkali ruce do zadku popř vaginy ..
Autor: SharpOdesláno: 02:17, 14.11.2008ID: 513c9cNahlásit Vaultmasterům
Respect - skvělá práce, tahle recenze, jak po stránce obsahové, tak slohové :-) (potěšils třeba Nepřítelem před branami :D).
Hlavně jsi naprosto perfetkně vystihl pár aspektů - jako například důraz na zábavnost. Ano - pro většinu dnešních 5 -20/věk je to prostě hlavní motivace, můžem se nad tím pohoršovat, ale nenaděláme nic. Pokud Bethesda nechce dopadnout jako Interplay, tak prostě musela stvořit něco, co bude hrát mrtě lidí, ne jen pár hc fandů, kteří je (in memoriam po krachu ala IP) za to budou vynášet do nebe. F3 prostě chybí hloubka - ne vždy a všude, jak jsi taky správně podotkl, ale obecně to platí.
Přesto všechno bych možná byl trochu optimističtější. Bethesda nastoupila už Morrowindem cestu, kterou se například vydali kolegová z Creative Assembly. A to - umožnit skalním nadšencům modifikovat jejich hry natolik, že je možno pohrát si téměř se všemi detaily a aspekty. Díky tomu může být upravený původní produkt maximálně hratelný - a každý si může vybrat a zvolit proměny podle své libosti. Což pravda nelze brát v úvahu při recenzi původní hry - nicméně to může být zdrojem onoho optimismu, který jsem zmínil. Výsledným efektem může být vývoj herní komunity - která nejen, že si vyměňuje dojmy, postřehy atd ze hry samotné, ale aktivně spolupracuje na jejích úpravách, což může jít tak daleko, že nakonec začnou fandové a amatérští modeři spolupracovat s vývojáři samotné hry (znovu hovořím o CA a komunitě Total War - IMHO nejlepší sérii strategckých her, která se kdy objevila - počet modů, vytvořených pro Rome TW a Medieval TW jde do neuvěřitelných stovek - a to většinou skvostně propracovaných). Zkrátka a dobře - každý z vás(nás btw) HC fallout fanoušků bude moci modifikovat svět F3 - pokud na to najde čas a know how...
Už proto jsem nechápal zdejší mnohé hysterické výkřiky a soudy vůči F3. Ano, vůbec to není dokonalé. Ale vzhledem k tomu, že to a) nemuselo už nikdy být a za b) mohlo být MNOHEM a MNOHEM horší (a přesto by to kupovalo mrtě lidí.......), tak výsledný produkt vůbec není špatný a má v sobě velký potenciál - ať už ho využije sama Bethesda k nějakému sequelu nebo sami hráči k vlastním úpravám.

PS - soudíš Oblivion hodně příkře (často právem, ale i tak) - už datadisky jsou hodně jinde - nemluvě o tom, když si stáhneš nějaké povedené úpravy počínaje Oscurem.
Btw - dost mě rozesmálo, jak jsou v Bethesdě posedlí vampýry (já tu posedlost sdílím, takže mi to nevadí, naopak :-), že je museli nacpat i do F3 - ještě chybělo, abyste se mohli vampem stát (a to už třeba taky mutantem, ghoulem, páračem nebo bůhvíčím :DD)
Autor: MoonfearOdesláno: 07:51, 14.11.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Poklonu tomuhle dílu, výborně napsané a výstižné :) Jen jedna věc mi tam nesedí, proč je S.P.E.C.I.A.L. v plusech, nedalo mi to a zkoušel jsem vliv statů, a kromě síly (nosnosti) je vliv nulový, testoval jsem to jen ve vaultu a megatonu, ale i tak. První postava měla INT, CHA a LCK na 10, druhá ty samé staty na 1, herní rozdíl nulový, když vynechám nižší šanci u odpovědí vázaných na skill "speech". Nepoznal jsem rozdíl ani v bojích.
Autor: STJOdesláno: 11:02, 14.11.2008ID: 70cf6eNahlásit Vaultmasterům
Zajímavě napsáno - pořád se ještě rozhoduji, jestli si F3 koupit a tuto recenzi chápu jako "spíše ano".
Jen doufám, že není tak docela pravda konstatování :
"Tahové boje jsou pasé a do 3D prostředí se převádějí skutečně velmi špatně."
Právě tahové boje jsou pro mě v RPG hrách důležitým prvkem a mrzí mě, že dneska už je v podstatě všechno akční FPS.
Třeba ještě přijde renesance klasických tahových, nebo pauzovacích systémů. Možností je fůra viz opravdové Fallouty 1 a 2, Wizardry 8, Baldurs Gate, Neverwinter nights nebo třeba Jagged aliance 2, popř. Silent Storm. Daleko víc mě bavilo vymýšlení taktiky soubojů ve výše uvedených hrách, než pokusy zasáhnout nepřítele divoce pádícího kolem mě v Oblivionu. Doufám, že Vats z F3 je alespoň částečnou náhradou.
Autor: smejki - to moonfearOdesláno: 12:22, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
v plusech je, že si ho Bethesda vůbec všimla. jeho nedotaženost je druhá věc
Autor: smejki - to STJOdesláno: 12:27, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
VATS hodně připomíná bojový systém z Baldurs Gate. Pauza - naplánování akcí - play!. jenže nepřátelé vám nejsou rovnocení. po pauze, zdá se, střílíte rychleji než oni a s mnohem větším ničivým efektem. proto jde o povolený cheat.
Autor: DeinosOdesláno: 12:42, 14.11.2008ID: 605512Nahlásit Vaultmasterům
Změn si nastavení na těžká to je pak maso
Autor: LeonOdesláno: 13:18, 14.11.2008ID: 6fe510Nahlásit Vaultmasterům
pravda kazdek tokritizuje jak je to lehky ale tam je moznost menit obtiznost. A na nejtezsi je to jako hrat heroes of MM 3 a mit kazdou populaci jednoho pikenyra. Mam rad vyzvy a do ted vzpominam jak jsem dohraval far cry na realistic.
Autor: smejki - to DeinosOdesláno: 13:19, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
díky, zkoušel jsem a je to vážně lepší. ale už to tři dny nehraju a hra mi nechybí!!!! kde jsou časy, kdy jsem šidil školu (ZŠ) abych si mohl zase kousek zahrát F2? F2 je jediná hra, kvůli které jsem byl ochotný vstát ve čtyři hodiny ráno, abych si ještě tři hoďky mohl zapařit......a pak to dospávat na na nedůležitých předmětech (jak se dělaj děti, kde se kdy stalo něco nudnýho atd.:-) )
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 13:20, 14.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Nesouhlasím s tvrzením, že VATS připomíná bojový systém z Baldurů. Nepřipomíná. Hru nemůžete zapousovat, nemáte-li na koho zamířit. Pokud spustíte VATS zazumuje vám kamera na jednotlivé nepřátele a nenabízí vám žádný rozhled, aby jste zhodnotili svou celkovou situaci. Nenabízí vám také žádné jiné taktické možnosti než jen zamířit. Pokud zadáte úkony a odmáčknete, ztrácíte kontrolu nad svýh charakterem, nemůžete akci přerušit (abyjste třeba změnili polohu nebo nestříleli do zdi) a kamera lítá rádoby efektně kam se jí zachce, což vám zmate přehled o situaci ještě více. Pak vás to kopne zpátky do hry a vy nevíte kde jste (pokud útočíte na blízko vaše postava se teleportuje na krátkou vzdálenost k nepříteli) nevíte kde je nepřítel a bez AP nemůžete hru opět "zapauzovat" aby jste měli čas získat zpátky znásilněný přehled.
A aby toho nebylo málo, bethesda od vás v některých situacích vysloveně vyžaduje tento systém použít, jelikož se jinak hra stává neúměrně těžkou (alespoň pro mě).
Shrnuto podtrženo, je to prasárna a jedna z největších mínusů kvůli kterým se mi nedaří si F3 užít.
Autor: LeonOdesláno: 13:25, 14.11.2008ID: 6fe510Nahlásit Vaultmasterům
No a beru VATS jako nutne uchlacholeni skalnich fandu kteri by neprezili formu FPS. Ja hral vzdycky fallout kvuli tomu svetu a je mi jedno ze to ted budu hrat jinak. Hlavne at to ma ten svet takovej jakej byl uz v intru na F1. to mi v predchozych falloutech chybelo. Navic to co bylo v F2 mesto chovajici se jako era mafianu ze 30. let to fakt do postapokaliptickeho sveta nesedelo. Snad F3 je na tom lip nez dvojka
Autor: smejki - to RatmamahatmaOdesláno: 13:31, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
a já souhlasím se tebou...až na ten závěr, mě to nevadí. VATS připomíná víc BG než F1,2, ale rozhodně nejde o přepis. Jen jsem to stručně popsal STJovi, který to zjevně ještě nehrál...a BG jsem vzal proto, že ho sám hrál.
Autor: smejki - to JaW nebo vaulOdesláno: 13:36, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
prosimtě u druhýho obrázku (smejki05.jpg) je odkaz na náhledovou small verzi. smaž to "s" v odkazu prosím. ...kuju
Autor: JaWOdesláno: 13:39, 14.11.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Chybicka se vloudila...vecer to fixnu ;-)
Sem se chtel zeptat, jak jsi donutil Burkeho tancovat. 8-)
Autor: LeonOdesláno: 13:43, 14.11.2008ID: 6fe510Nahlásit Vaultmasterům
A kdo z vas vklada nadeje do toho MMORPG fallout od puvodnich tvurcu?
Autor: smejkiOdesláno: 13:46, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Normálně sem taky čuměl. Přijdu do báru s šerifem a jako by se engine zbláznil (asi easter egg nebo co), oba se jali pod helsem "dám si sedm piv a jednu zelenou" pařit až na kraj svých možností ;-)
Autor: smejki - to LeonOdesláno: 13:47, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
naděje je pro břídily. uvidíme jestli zchrastěj chechtáky.
Autor: smejkiOdesláno: 13:47, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Normálně sem taky čuměl. Přijdu do báru s šerifem a jako by se engine zbláznil (asi easter egg nebo co), oba se jali pod helsem "dám si sedm piv a jednu zelenou" pařit až na kraj svých možností ;-)
Autor: LeonOdesláno: 13:49, 14.11.2008ID: 6fe510Nahlásit Vaultmasterům
do ted sem nepochopil tu cast se Serifem a tim typkem a vubec celou obrazarnu. To se rvou nebo chlastaj nebo je to egg
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 13:51, 14.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
"Navic to co bylo v F2 mesto chovajici se jako era mafianu ze 30. let to fakt do postapokaliptickeho sveta nesedelo."

Naprostej souhlas. Já jsem ten talibanec kterej nemá moc rád ani svět F2 :D Sem F1 čuba ;) Nicméně F2 se hrál výborně a tak jsem mu lecos odpustil. F3 se mi hraje hrozně a tak moje tolerantnost k rozbitýmu světu prudce klesá.
Abyste si nemysleli.. první večer se mi F3 docela líbil - vault a první kroky v Megatonu - příjemě mě překvapil právě ten dějový zvrat, který dal logiku předchozímu dění ve vaultu. Bohužel když jsem opět vyrazil do pustiny (a po té co smrt šerifa nikdo nezaznamenal) hra se mi začala postupně hnusit čim dál tim víc jak jsem začal chápat herní mechaniky a nastavení světa...
Autor: KeinOdesláno: 14:01, 14.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Myslím že nejlepší recenze ikdyž s pár drobnostma nesouhlasím například že nejsou NPC do počtu a c otřeba NPCčka s názvem "obyvatel megatuny" ? :) ale jinak vesměs souhlasím :)
Autor: patrikOdesláno: 14:09, 14.11.2008ID: 6fe82eNahlásit Vaultmasterům
velmi pekne napisane. aj ked nesuhlasim s hodnotenim, asi najlepsia hracska recenzia
Autor: JaWOdesláno: 14:16, 14.11.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
smejki; me neoblbnes hehe. Evidentne jsou oba mrtvi, takze sis s nema pekne pohral, ale napad dobrej 8-)
Autor: PopaOdesláno: 18:08, 14.11.2008ID: 60cb08Nahlásit Vaultmasterům
Proč ty lidi sakra nezdůrazní největší chybu nového Falloutu? MAXIMÁLNÍ LEVEL !!! – Proč Vás přestalo bavit Baldur´s gate? Proč Vás přestal bavit Morrowind? Proč Vás přestalo bavit Arcanum? Nebylo to náhodou tím, že jste dlouho před dohráním hry dosáhli maximálního levelu (případně maximálních použitelných skillů) a z RPGčka se stala akční řežba, případně DOOMovka s hodně itemama bez možnosti dalšího vývoje postavy? Proč se proboha vývojáři nepoučí a zrovna ve Falloutu udělají takovou katastrofální chybu? Má to být přece RPG!!!
Autor: toudi_skOdesláno: 18:33, 14.11.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
a preto sa vacsina (zdravim Keina), mna nevynimajuc, z nadejou upiera na modderov, ktory DUFAM pretvoria F3 na nieco lepsie ;)

JESTER & spol GO! GO! GO! GO! :))))))))
Autor: KeinOdesláno: 18:58, 14.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
tak tak
Autor: smejki - to JaWOdesláno: 20:36, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
normálně - zabít, odrat, vykuchat, tepelně upravit a sníst :-D

Voni se postřílijó mezi sebou, aby nebylo pozdvižení celym v Megatonu (kurva přestaňte tomu říkat Megatuna). Vysvlíknout, potom chytit za flígr (fce grab) a pomalu vytáhnout co nejvýš. Pomalu dojít k baru, odzoomovat na 3rd person a situovat náklad na bar. Potom už jen držet middle mouse button a hýbat myší. On při tom totiž engine furt (v menší míře) započítává pohyb myši do havokálních výpočtů. Musí se na to jít jemně. No a pak už jen típat, típat a típat ....a nějakejch 10% screenshotů bude prodejných.

BTW: Bychom mohli uspořádat soutěž "Kdo nejlíp roztančí Mr. Burka na báru" :-) a pak by se "demokraticky" rozhodlo

Na vysvětlenou: Když jsem si takhle s Burkem a Černým Šerifem hrál, užil jsem si snad nejvíc srandy z celého hraní Falloutu 3....WARNING: Nezkoušejte to zopakovat, patrně nezažijete tu srandu co já. Má to své racionální opodstatnění
Autor: smejki - to KeinOdesláno: 20:41, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Několikerá postava "Megaton Settler" (etc.) IMHO nevytváří umělý dojem zaplněnosti. Právě naopak svou obyčejností a nedůležitostí doplňuje množinu důležitých NPC, které dělají něco alespoň trochu výjimečného. Nesmí ovšem jen tak stát a blbě koukat jak tvrdý Y.
Autor: smejki - to Dr0wOdesláno: 20:47, 14.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ad párači......hledej šmudlo! :-)
Autor: JustyOdesláno: 01:20, 15.11.2008ID: 60f410Nahlásit Vaultmasterům
Konečně recenze, která se čte sama... ten sloh je pastva pro oči, nehledě na to, že je to až nechutně trefné. :)
Autor: StrangerOdesláno: 10:57, 15.11.2008ID: 7f9cdeNahlásit Vaultmasterům
Kam se hrabou panove Radek Friedrich a Mikolas Tucek, tahle recenze je mnohem ctivejsi, nez se objevila v papirovych casopisech - a hlavne objektivnejsi.
Autor: JaWOdesláno: 11:09, 15.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Tehle recenzi jsem dal TIP! http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir=fallout3&id=f3_hracske_recenze
a casem ji vlozim do regulernich recenzi.
Autor: KeinOdesláno: 14:42, 15.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Aspoň vidí ti někteří posměváčci jak "dobré" jsou ty jejich "profesionální" recenze, kdyby psal do LEVELU NEBO SCORE někdo jako smejki myslím že o hře víme už dávno více....
Autor: LaRosseOdesláno: 16:47, 15.11.2008ID: 7ed8ceNahlásit Vaultmasterům
To Sharp:
Ano, možná, budou mody, ale důležité je, že Vaše peníze jste vydali za tupou hru, byť s editorem.
Autor: smejkiOdesláno: 18:41, 15.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
sakra mužete mi někdo říct, proč jsem tam napsal rating R, když je to M? :-)
Autor: FajlaOdesláno: 14:04, 16.11.2008ID: 41a9e6Nahlásit Vaultmasterům
Great job!Fakt povedená recenze kam se hrabou ve Score nebo Levelu.Jinak si myslim že až vyjde kupa modifikací tak to tu hru ještě pozvedne hlavně pokud to budou dělat veteráni znalý minulých dílů :)
Autor: WassagoOdesláno: 20:24, 18.11.2008ID: 32de00Nahlásit Vaultmasterům
Pekne pocteni, ale nesouhlasim s tim co jsi uvedl jako zapory, jelikoz DC oblast je ve F3 trochu jinde nez kalifornie ve F2, to znamena, ze ani nemuze byt tak propracovana socialni a mocenska struktura mestskych statu tak jako ve F2, protoze normalni obyvatelstvo je na tom v DC mnohem hure nez pomerne rozvinuta Kalifornia ve F2 (mala populace, nekontrolovatelne zamoření supermutantama, radiace ve vode).
Celkove mam takovy dojem ze je fallout 3 komunitou neumerne kritizovan za chyby, kterych se dopusteli i jeho predchudci. F2 nemel lepsi pribeh nez F3, bylo to standartni klise ala "zachranme svět".
Myslim si, ze F3 je stejně dobry jako jeho predchudci, taky ma svoje mouchy, ale proste v soucasnosti se hraje na to ze se vyvojari snazi zavdecit co nejvetsi mase, bo kdyz nejsou love, nemuzou delat bomba hry a budte radi ze F3 je a ze k tomu prihodej snadnej nastroj na modifikace, bo sme na to cekali 10 let.
Tak omg mejte rozum a teste na fallouta 4.
Autor: toudi_sk to SmejkiOdesláno: 22:02, 18.11.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
posli tu recenziu do SCORE, maju tam rubriku pre citatelske recenzie 8)
len je tam nejake obmedzenie v dlzke textu myslim

MOZNO VYHRAS A ZISKAS ZADARA FALLOUT 3 yo! yo! yo!
Autor: smejkiOdesláno: 20:54, 19.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
díky za tip
Autor: starmanOdesláno: 15:15, 7.12.2008ID: 7f0108Nahlásit Vaultmasterům
Pod druhou část se můžu klidně podepsat.
Bohužel F3 je morrowind ze světa faloutu. Co se týče PowerArmor, tak jsem ho ani nepoužíval, jen jsem ho zkusil na konci hry při maratonu, řeknu vám nic moc.
Já se specializoval na boj a tak jsem používal zbroj obchodníku. Nahradní díly se snadno shaněly a nebyla tak těžká (a rachotíci.)
Jedina postava se kterou jsem se sžil, byla ta buchta s nabojema v Megatonu. Za jinou bych nebojoval.
Nejvíce sem si oddechl, když "otec" spáchal nesmyslnou sebevraždu, místo aby otevřel dveře a já je mohl vykuchat.
Naštěstí jsem nemusel udělat stejnou chybu a se slovy GOOD LUCK poslal dceru tvůrce outpostu na smrt bez mrknutí oka.

Ale nejvíc mě nasraly dvě věci:
-nesmrtelné děti co lezou na nervy
-závěrečný maraton. Kam se poděla finalní bitva? Měl jsem 200 stimpacku a to jsem je ani nesbíral (specializoval jsem se na naboje.

Nejhorší zbraň co jsem našel byl lassergatling. 240 nábojů, 2zadky za kus (25ks za běžnou zbroj) a zabije to 3 až 5 cílu, no fuj. To samé zvládne 15 nábojů z utočné pušky.
Autor: starmanOdesláno: 15:37, 7.12.2008ID: 7f0108Nahlásit Vaultmasterům
Sorry lidi, uplně jsem na to zapoměl..
Na špatné se má přeci zapomínat.
MAXIMÁLNÍ LEVEL!!!
Ti pojebani hajzli zkurveni.

A to ani nemluvím o percích, že už od první uvrovně člověk ví co ho čeká (teda maximálni lvl byl překvápko jak prase).
Ale můj hlavní důvod (a možná i jediný) proč nehraju WOW je system vylepšení. Ve faloutu jste mívali možnost si vybrat upgraidy, ktere si vezmete.
Proč je teď jen pár perků, které si nevezmete?
Autor: HonzaOdesláno: 13:44, 9.12.2008ID: 6fc122Nahlásit Vaultmasterům
Pěkná recenze a konečně nějaká , která se snaží koukat na F3 objektivně!!! Hru mám dohranou ze 75% , a já bych ji hodnotil 8/10 vůči původním falloutům a 9/10 s přihlédnutím k dneším hrám. Jak autor píše někdy vás hra potěší, že si řeknete že toto je Fallout s velkym F a někdy to více méně klesne ale neprojít tuto hru důkladně je jako zahodit 10 let čekání... co by hru dost vylepšilo by byl VATS fungující bez přiblížení kamery s lepším provedením oddáleného pohledu. Barevnější paleta by mohla být v nějakých určitých lokacích. Mohlo by být více významných skrytých míst, např. na záchodu jsem našel sebevraha , který se zabil elektrickou baterkou a vodou z mísy -> např.. zde by mohl být skrytý vzkaz že u vypouštědla může člověk něco najít, apod.
Autor: HonzaOdesláno: 15:43, 30.12.2008ID: 7f2814Nahlásit Vaultmasterům
ja bych to videl nasledovne:
1) level cap je totalni humus
2) to, ze muzete mit jen jednoho partaka je neuveritelneje humus
3)*spoiler* to ze vam jsou partaci odebrani po vasem unosu do Enklavy bez vlivu na to kde jste je nehcali je DESNEJ HUMUS (nechal jsem je zavreny v baraku v megatonu - wait here)
4) to ze nejdou zabit deti je silenost
5) zbrane se desne rychle opotrebovavaji
6) munice nic nevazi, ale zase je pomerne vzacna
7) subjektivne mi prijde, ze ekonomicky model castecne funguje - mam nahrano asi 70hodin a mam pocit, ze jsou veci v tenpenny tower *SPOILER* po osidleni ghuly levnejsi nez ve zbytku sveta
8) debilni je, ze zbrane nejdou po slozeni repairem zase rozlozit resp. se zbran se stavem 90% spoterbuje cela na opravu se stavem 95%
----------------------------
Tohle vsechno je dost hrozny (je tam toho spousta slusnyho ale to jsem vynechal), ale v porovnani s dnesnim brakem co nam servirujou je to naprosto uzasny!

V porovnani s dnesnima hrama to je 9+/10 v porovnani se staryma AAA titulama je to 7+/10.
Autor: hoveritoOdesláno: 21:04, 6.3.2009ID: 618d2eNahlásit Vaultmasterům
Neviem co ste si myslely. Dnesne hry nestoja ani za deravy prd.
Autor: StanOdesláno: 19:26, 31.3.2009ID: 51fc66Nahlásit Vaultmasterům
Jde videt, ze tohle psal pseudografik. Jak muzes pomlouvat textury nechapu(jede mi to na max a je to nadhera). Se divim zes to s takovou sumkou vubec rozjel na high. Grafika v AGP? s 256MB video pameti? DDR1 pameti na 400MHz? to ti bud venku padalo furt nebo se ti to muselo sekat jako krava. Dat do plusu i minusu zabavnost bez vysvetleni mi prijde jako hovadina (jeslti to ma neco spolecneho s tvyma naladama pri hrani, tak je to tezce neprofesionalni). Do objektivity to ma daleko. Mel by sis mozna uvedomit, jak by se lidi chovali 200 let po apokalypse a pak neco mluvit o "plytkosti sveta v rovine socialni a filozoficke" (na tu by sis asi nevzpomnel pri zrani pneumatik z hladu)... se mi zda, ze si to s tim libivym slohem trochu prekombinoval, ale co by clovek cekal, kdyz si to potil 12 dni. Jinak pekne, hodne postrehu je dobrych, zbytek nepovazuju za prilis objektivni. Preju hodne zdaru ve studiu na Bani a dalsim psani :)
Autor: smejki - StanOdesláno: 12:52, 15.5.2009ID: 524a8cNahlásit Vaultmasterům
čti pořádně... zábavnost =! zábavovost

dokonce jsem i to padání jsem odstranil. stačí spouštět v okně. a samozřejmě se mi to naplno seká dost, ale jsem schopen to spustit a projít se (jak si myslíš, že se dělají full detail screenshoty z her?).

a jak se lidi chovají 200 LET PO JADERNÉ VÁLCE? přečti si třeba Malevile, Den Trifidů atd. hodně to napoví. podle tebe tvoří dvou až pětičlenné skupinky nájezdníků rozeseté co 100 metrů po mapě, kteří zabíjejí lidi, jejich torza vyvěsí na háky a sami nic netvoří? postapo svět je plný zbraní, ale nikdo nevezme motyku do ruky....

....ááále, darmo mluvit.
Autor: smejkiOdesláno: 12:55, 15.5.2009ID: 524a8cNahlásit Vaultmasterům
dodatek: nejsem vůl. jsem schopen rozlišit, kdy hra padá kvůli přetížení PC a kdy padá kvůli chabám v enginu. hra totiž padá v exteriérech i při minimálním nastavení...ale jak už jsem psal výš, vše je vyřešeno.
Autor: poruciksatanOdesláno: 22:01, 6.10.2009ID: 618df4Nahlásit Vaultmasterům
lol pekne napsane a s plusy a minusy si mi promlusil z duse
Autor: smejkiOdesláno: 02:04, 24.11.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
díky
Autor: freonOdesláno: 00:24, 15.1.2010ID: 61198aNahlásit Vaultmasterům
hele lidi.... jestli vás ten level cap sere můžete ho jednoduše odstranit (zvýšit)..... zadejte (po zmáčknutí klávesy ~) setgs iMaxCharacterLevel --- (--- = nastavení level capu)
sice se vám za chvíli naplní dovednosti na 100 ale perky si můžete brát dál.................. a mimochodem slyšel sem že op. anchorage zvedne level cap na 30

mimochodem jestli si chcete hrani F3 oživit....zkuste sesbírat všechny bobbleheads (bambulky) me osobne F3 sem tam bavi sem tam nebavi ale bambulky mi dali motivaci ho hrat a dejte na me ze pohled na plne narvany stojan na bambulky ve vasem dome v megatonu stijí za to (mam screen v galerii (fery000))

Falloutu zdar!!!

to honza: k tem ztracenejm partakum..... mel sem taky ten problem.... po utoku enklavy se mi nekam vytratil charon..... ale vsechny partaci by se meli vratit tam kde puvodne byli (aspon me se charon vratil do ninth circle)
a mimochodem ja osobne mam 3 partaky (charon dogmeat a jericho) a to mam level 25 a bez cheatu muzu mit 3 partaky
Autor: tonyOdesláno: 19:57, 11.6.2010ID: 700e0eNahlásit Vaultmasterům
JAk proboha můžeš mít tři partáky?
Já mám hafíka a jericha a nikdo další se nepřidá a nepřidá a nepřidá at dělám co dělám.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.