.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2008-11-26 12:09:30, Dikobraz

Povídka: V Ostravě po ulici, jen s puškou v ruce, s ohněm v srdci.

Dibobraz je chlapík, kterého znáte z ostravského Stalkera. Nyní se vydal i na literární dráhu, aby vytvořil dějový rámec své nové chystané hře Methancity LARP, která proběhne v březnu příštího roku. Dikobraz sepsal povídku ze svého postapo světa a já byl zvědavý, co za paskvil z toho bude.
Nuže, přátelé, omlouvám se za svou přepdojatost, neboť Dikobraz zvládl pisálkovské řemeslo velmi dobře. Gramatika perfektní, překlepů minimum, skladba příběhu dobrá. Je teda fakt, že jsem to četl opilý... ale technická stránka věci mi prostě přijde v pořádku.
Příběh samotný je jednoduchý, neboť se jedná o první díl povídky na pokračování. Autor využívá plížení hlavního hrdiny mršinou civilizace k popisu světa a výkladu jeho vnitřních vztahů, a čtenář je do téhle ocelové, radiací zamořené džungle vtahován nenásilně, přesto účinně. Krátká akce nám představí schopnosti hlavního hrdiny (a už je jasné, že to není žádné béčko, ale hrdina s velkým H), a ve chvíli, kdy se začíná rozvíjet příběh, první díl povídky končí a nechvává nás v nejistotě. Skutečně se těším na další díl. Neočekávám od toho nějakou rozvinutou psychologii nebo filozofování nad osudem Země, spíš doufám v drsné týpky, zabijácké pohledy a kulky odrážející se od ocelových budov Vítkovických železáren! Povídka se jmenuje Methancity chronicles (D!, V, A): Postapokalyptická Ostrava je součástí Protektorátu, území spravovaného fašistickou Vládou. Město je po válce jen o málo bezpečnější, než ve 20. století, hranice mezi životem a smrtí je ostrá a kdo klopýtne, již nevstane. Prostí obyvatelé úpící pod jhem Vlády snad mají jedinou naději - prý existuje jakési hnutí odporu...

Sdílet na Facebooku
Autor: Henry ThornOdesláno: 19:00, 26.11.2008ID: 421e50Nahlásit Vaultmasterům
Dikobraz je borec.Měl jsem nedávno tu čest s ním bojovat bok po boku a tahle povídka mě dostala.Pořád se snažím napsat něco o PA čechách a furt do toho blbě motám ameriku a Dikobraz...ten to zkrátka umí.Fandím mu,jen tak dál.
Autor: wirdaOdesláno: 19:08, 26.11.2008ID: 7ed8ceNahlásit Vaultmasterům
Velmi pekne napsane, opravdu me to zaujalo a tesim se na pokracovani :-)
Autor: marborgOdesláno: 19:59, 26.11.2008ID: 7edbecNahlásit Vaultmasterům
Veľmi dobre, dúfam že za chviľu bude druhá časť.
Autor: NecromanckerOdesláno: 20:13, 26.11.2008ID: 618e5eNahlásit Vaultmasterům
Henry Thorn: promiň, ale Ostrava v Čechách opravdu, ale opravdu neleží. :)
Autor: Henry ThornOdesláno: 20:38, 26.11.2008ID: 421e50Nahlásit Vaultmasterům
To Necro:No tak promin',Česká republika,no...
I tak to bylo pěkné dílko.
Autor: BystroushaakOdesláno: 11:08, 27.11.2008ID: 3377e6Nahlásit Vaultmasterům
Super povídka.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.