.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2008-12-15 23:35:30, komunita

Nový letopočet, první hodina historie

S vydáním GECKu Scientologové Hubologisté rozhodli, že se bude počítat nový letopočet. Všechny události před novým letopočtem jsou prý pro Fallout 3 jen malými krůčky, avšak v novém miléniu nás prý čekají obrovské skoky. Vše nakonec bude zakončeno armageddon v podobě F4, jen nevíme kdy. Avšak bijme na poplach, protože John Travolta s Tomem "Noe" Cruisem už staví vesmírnou archu. S povinným zavedením výuky historie ve vaultech přichází i vyučování o tvorbě primitivní lidské společnosti v dřevních dobách před GECKem. Jiříčku posaď se, první hodina dějepisu začíná:

Hi-res textuture pack (400MB)- Stahujte třeba zde. Porovnávací obrázky najdete tu na Tiscali. Osobně se mi podoba těch textur moc nelíbí. Ale já tomu prd rozumim! Víc se mi nicméně líbí tento skromnější ale mnohem kvalitnější balík. -NMA mirror-

Free play after mod - Kdo chce pokračovat po dohrání ať vleze sem.

A kdo náhodou zjistí, že po otevření konce nějak hapruje vysílání páně ThreeDogovo, nechť to fixne tímto.

Remove Bobblehead effects - Význam jasný. Komu vadí ohebnost SPECIALu, šilhá očkem semhle.

Realism test - poměrně zajímavě mění vlastnosti zbraní
  • rozptyl závisí na délce hlavně a opotřebení
  • ničivý účinek toliko netrpí stavem zbraně
  • zbraně a zbroje přeci jen degradují pomaleji
  • větší vliv statů na kvalitu střelby
  • změny v hmotnostním limitu
  • změny ve střelivu
  • další změny v plánu

Najdete zde.

Komu přijdou divná 200 let stará vybuchující auta (i fúzní články by už někdo dávno ukradl, holátka), najde na to lék tudlenc.

Nostalgické popisky inventárních položek - Dá se sehnat zde. Vím, tento mod už tu visí. Dávám jej sem jen proto, že bych se rád vrhnul na jeho překlad. Pokud se někomu podaří rozluštit záhadu převodu zdejších .dds souborů do konvenčních formátů, nechť mi dá vědět, páč běžné gůglí postupy selhaly (zas tolik práce jsem tomu nedal).

Tradičnější a MNOHEM menší interface - nevím zda tu visela už tato verze, ale rozhodně je záhodno ji připomenout. link

Jiná verze téhož, používající Fallout font - link

A do třetice ještě jednou (pro 1024x768 a výš) - link

Něco pro zarputilé hledače pokladů questů a nepřátel - kompas již není tak přehnaně ultimátním pomocníkem. link

Již dříve zmíněný (a mnou velmi kvitovaný) mod, dodávající staronovou hudbu, se objevil v rozšířenější verzi tady.

Další šikula vrátil staré účinky drog (pro Australany - zvýhodňujících chemických stimulačních esencí vojenského chrakteru) skrze tento mod.

Tato záležitost (doporučená v kombinaci s Remove Bubblehead effects modem) ruší až trestuhodně podvodnické účinky speciálních (ne však vzácných!!) suitů. Kromě Power armoru a Lucky Shades.

Á, zvoní! Jiříčku, mazej dom, dnes už toho bylo ažaž (Jiříčkovi z toho pukla hlava). Těším se děti při další hodině dějepisu....stejně tak i na nové spolužáky. Velectěný buď L.R.Hubbard, neboť psychiatrie zabíjí!
PS: Zavázal jsem se, že na naše širá disková pole :-) umístím alespoň ty nejdůležitější mody. Není v mé moci všechny mody vyzkoušet, proto prosím dobré duše, aby posílaly dojmy z těchto balíků. A u těch grafických i pokud možno screenshoty. A to buď na můj osobní mail livevil666@seznam.cz, popř. na mail redakční. Navíc vám nic nebrání v plnohodnotném využívání topinkovače.

Děkuji, sami si za to můžete :-)
Sdílet na Facebooku
Autor: billOdesláno: 02:35, 16.12.2008ID: 618cceNahlásit Vaultmasterům
Uniká mi súvislosť s Hubologistami aj s Travoltom a Cruisom. Ak sa ráta nový letopočet, tak sa začína od nuly. Tak prečo milénium? (milenium podla mna znamená tisicrocie ale mozno sa pletiem) Mohol by si napísať rovnako desaťročie, storočie alebo v novej desaťtisícročnici. Rovnako ťažkopádny sloh mal aj Jester ale tam to davalo aspon logiku. Ale želám ti nech ti nadšenie pre nový Fallout vydrží.
Autor: JaWOdesláno: 08:35, 16.12.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
bill: To, ze neco nechapes nebo neznas, neznamena, ze je to spatne. Mozna bys mohl nekdy zapnout mozek a Google, nez sem neco napises, protoze to neni poprve.

Tady mas neco na nastudovani:
http://en.wikipedia.org/wiki/Millenium
http://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_Scientology
Autor: smejki - to billOdesláno: 08:42, 16.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Kde vidíš nadšení pro trojku? Dost mě zklamala. O souvislostech, které ti unikají, radši pomlčím.
Autor: smejki - to billOdesláno: 08:45, 16.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
a chápu, že někomu nemusí sedět můj styl psaní. Ale to cos napsal, je hodno kopance od brahmíny :-)
Autor: evženOdesláno: 11:54, 16.12.2008ID: 611b1cNahlásit Vaultmasterům
a zase tu vidím jen agresi od pánů z madbrahminu. ponechme stranou, že bill je trochu netvrdlý, ale neměli byste takhle odhánět potencionální čtenáře webu. někdy je potřeba překonat svou netrpělivost s ostatními a snažit se vysvětlovat, ne hned někomu přát kopance od brahmíny a podobné věci. :/
Autor: MarcoOdesláno: 11:55, 16.12.2008ID: 6fc0b8Nahlásit Vaultmasterům
Tak ta posledna veta tohto predosleho prispevku ma fakt dostala...XDDDDD
Autor: smejki - to evžen a billOdesláno: 15:25, 16.12.2008ID: 705b68Nahlásit Vaultmasterům
pravda.... pojmu bilovo zasvěcení jako zevrubnou analýzu "problému":-)

Milý bille, nemohu ti zde vysvětlovat všechny skryté významy ukryté ve falloutech. Proto ti zde napíši několik otázek/poznámek/doporučení, které by bylo záhodno si nechati zodpovědět/vysvětlit/vykonat:

Zahraj si znova alespoň f2.
Hubologisté v f2 byly parodií na co?
Tom Cruise a John Travolta vyznávají co?
Co Hubologisté postavili v San Franu v f2?
Noe postavil co?
Scientologický megablábol "Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000" je nekoukatelná cypovina.
Jaký je rozdíl v začátku milénia a století nebo desetiletí/pětiletky?
Co je to milénium? (i čvtrtý rok milénia se nachází v miléniu novém)
Co je to nadsázka?
Co je to humor (i ten blbý)?
Proč je to všechno vlastně úplně jedno?

Přeji mnoho zdaru :-)
Autor: ducharOdesláno: 17:11, 16.12.2008ID: 51b166Nahlásit Vaultmasterům
Tak by me zajimalo jesipak to vsechno nebude nekde v nejakem jednom fesnem balicku pac modu uz je habadej a stihat to sledovat je snad nemozne....
a mam pocit ze bude hur...
nemoh by se nekdo obetovat a pravidelne balicek aktualizovat ?
Nestrilet....:)
Autor: LordusOdesláno: 17:15, 16.12.2008ID: 41d15cNahlásit Vaultmasterům
Dotaz na vedeni VSB:

Kdyz se tu z vasi klavesnic ozyva tolik casto kritika na F3 a Bethesdu, nehodlate si vylepsit karmu tim, ze take trocuh podekujete Bethesde za skvely editor? Neznam statistiku, ale na F3 je snad jiz ted vice modu a uprav nez na F1 a F2 za celych tech deset let. A to oficialni editor vyysel ani ne pred tydnem.

Dekuji za odpoved.
Autor: chiquitaOdesláno: 18:07, 16.12.2008ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Modů a úprav, co by fakt za něco stály, je poskrovnu. Škoda, že na F3Nexus je obtížný je najít mezi těma desítkama retextur spodního prádla a energozbroje.
Autor: MarcoOdesláno: 18:11, 16.12.2008ID: 41ac42Nahlásit Vaultmasterům
To: Evžen....
Nemyslim si ze by to niekoho odlakalo...skor by som povedal ze opak je pravdou...XDDD mna to pobavilo a este donutilo castejsie sa sem pozriet na dalsie komenty....XDDD
Autor: billOdesláno: 18:18, 16.12.2008ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
2Smejki
F2 som prestal hrat v San Fran, resp. dostal som sa aj na ropnu plosinu ale hubologistov som neriesil - ten prvý týpek co som stretol ma nejak nas.al tak som vsetkych vystrielal ale bol tam nejaký raketoplan.

Napriek tomu mi uniká akým myšlienkovým pochodom si sa od toho dostal k Falloutu 3 a ku GECKU.

Čo sa týka počítania času. Je mi jasné že v roku 1001 alebo 2001 sa začína nové milénium. Teoreticky sa začína aj v roku 1, ale pochybujem že by tí ludia vtedy hovorili že sa začína nové milénium, pretože rovnako tak začínalo nové storočie, desaťtisícročie alebo miliónročie. Nemôžu to vediet ani na wiki, lebo vtedy nežili.
Autor: billOdesláno: 18:26, 16.12.2008ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
2evžen - je "fajn" že ma urážaš že som natvrdlý, ale skús sa radšej zamyslieť nad tým či ten výblitok dáva nejaký zmysel. Ako súvisia Hubologisti, ktorí ani vo Falloute 3 nie sú s vydaním GECKU? A prečo by sa mal začať počítať nový letopočet? To si mám akože naštudovať v čo veria scientologovia aby som rozumel novinkám na madbrahmine? Ak je to humor tak ok, ale aj humor by mal mať nejakú pointu.
Autor: smejki - to billOdesláno: 18:42, 16.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Doporučuji znovu projít má doporučení. A to především č. 9 a č. 10

Děkuji za pozornost
Autor: smejki - to LordusOdesláno: 18:51, 16.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Každý vaultmaster má pod palcem jiné znesvářené skupiny obývající náš kryt a o světě si myslí svoje. Jestli se na něčem skutečně shodnem, pak jenom v pátek věčír při "revizi" skladu, že nám už strašně chybí vaječňák, pač poslední slepice (na počest Cimrmanovy družky pojmenovaná Zora) uhynula už před 75 lety.

Překlad: MadBrahmínský server nemá globální názor na záležitosti okolo F3. Proto je na každém a dobrovolně, zda takové poděkování vysloví. A já to klidně udělám. Ale nemužu, neboť nejsem ve vedení madbrahminy :-)
Autor: RatmanOdesláno: 18:59, 16.12.2008ID: 42e206Nahlásit Vaultmasterům
Lordus: Tohle do toho vůbec netahej. Jednak jak už bylo řečeno- MODů je plná prdel, ale nějaké kvalitní a odlišné aby člověk chvíli hledal.
A co je hlavní problém - nemyslí ti to čtyřrozměrně. F1/2 jsou přes 10 let staré hry dělané úplně jiným způsobem. Aby je mohl člověk moddit, tak už musí s kompíkem trochu umět a dá to poměrně hodně práce. Navíc žádný F1/2 editory nebyly nikdy určeny pro veřejnost, takže jsou hodně prkenné. přesto se najde plno nadšenců, kteří s nimi umí vytvořit dost zajímavé věci.
Autor: PepanOdesláno: 19:00, 16.12.2008ID: 511526Nahlásit Vaultmasterům
Na madbrahminu chodim poseldní dobu docela často, protože se mi tu začaly líbít články a hlavně komentáře k nim. Je vážně vtipný jak jeden tábor neustále FO3 kritizuje a druhej se ho neustále zastává :D ...
Co se týče článku, mě pobavil.
Lordus: Tohle bych zrovna nevytahoval. Pokud nepočítáš módy na retexturování, na větší damage a pomalejší poškozování a podobně, tak tam najdeš převážně módy, které se jen snaží hru přiblížit Falloutí komunitě ;)
bill: nikdy sem nemusel studovat nic o scientologistech a tento článek sem pochopil. Když už si rozebral kdy začíná nové milénium, tak si uvědom, že milénium, je ohromný časový období a tak se dá za začátek milénia považovat i rok...např 2010, 2020 ...
Autor: Ratman to smejkiOdesláno: 19:02, 16.12.2008ID: 42e206Nahlásit Vaultmasterům
Nutno podotknout, že všichni vaultmasteři madbrahmíny znají staré díly horem spodem a jsou/byli aspoň nějak v jejich moddingu zapojení :)

Jinak já teda neděkuji, hry od Bethesdy mi nikdy nesedly, tento styl nemám rád :(
Autor: chekotayOdesláno: 19:05, 16.12.2008ID: 70cf70Nahlásit Vaultmasterům
Smejki - chci s tebou mít dítě! :-D
Úžasný článek, děkuji!
Autor: smejki - to RatmanOdesláno: 19:19, 16.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
S tebou se nebavim. Nazvals moje garfické veledílo jako (jedno ze tří) pochybných kvalit :-)
Autor: PsychoPOdesláno: 20:42, 16.12.2008ID: 700edaNahlásit Vaultmasterům
Začínám mít vážné podezření, že s rozmachem F3 sem začíná pronikat stále víc a víc idiotů, kteří o dobrou hru zavadili leda při nočním surfováním diskuzemi o době před X lety...

K článku: Skvělý výcuc, neobsahující módy pro:
střílení do koulí
zabíjení dětí
odstranění spodního prádla
zobrazení sexuálních scén
možnost znásilnění dětí
možnost osexování každého zadku v pustině
možnost vyhodit MEGATON do vzduchu opakovaně
nekonečná munice
kombinace všeho nahoře plus vánoční balení růžových králíčků v tangách.

Za což jsem neuvěřitelně a neskonale vděčný.
Autor: smejki to chekotayOdesláno: 23:40, 16.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
už podávám mýdlo (s jelenem) JaWovi......
Autor: LordusOdesláno: 01:04, 17.12.2008ID: 41d15cNahlásit Vaultmasterům
Ale jsou i stare hry, dokonce starsi, ktere maji i dnes pocetnou fanouskovskou zakladnu a vychazeji na ne mnohe modifikace, viz treda OPENTTD .. na starych Falloutech se s proste s modery, ani podvedome, nepocitalo..

od vydani fallouta 3 uplynuly ani ne dva mesice a co se tyce poctu, uz je na tom lepe.. vetsi modifikace si samozrejme vyzadaji vice casu, ale verim, ze par povedenych se jich ukaze.
Autor: billOdesláno: 02:03, 17.12.2008ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
možno by to chcelo kompletne prerobiť power armor a urobiť aby postava v ňom merala 2,5 metra, pretexturovať zbrane, dorobiť tam nové zbrane. Pokiaľ ide o komplexnejšie mody, kt. by zahŕňali nové questy a nové lokácie, tak tam to bude trvať dlhší čas. Kedysi som hrával Oblivion a pokiaľ viem ani nejaké komplexné mody nevznikli okrem jedného čo urobil z hry Thiefa, ten bol fakt super (problém je že ma zlodejina nebaví). Potom som čakal na mod, kt. by pridal dalsie q. za dark brotherhood a nič z toho nebolo. OOO a pod. mody vlastne len upravovali lvl scaling a pridavali hodne veci ale skôr kozmeticke upravy, žiadna zásadná zmena konceptu hry. Stručne a jasne povedané "z hovna bič neupletieš".
Autor: billOdesláno: 02:26, 17.12.2008ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
ešte by dakto mohol prerobiť vaulty nech to m hlavu a pätu a vymazať tie kt. tam sú teraz. Páčilo by sa mi tiež keby tam niekto dorobil možnosť lietať vo vertibirde (aj s vymodelovanym interierom, palubna doska a tak). To by vyžadovalo ale otvoriť D.C. aby bolo možné nad nim prelietať (súčasný hw v pohode utiehne). dalej dorobit tank Abrams a nejakého Hummra.
Pridať zásahové zóny ako rozkrok a oči.
Ak tam dorobí dakto aspoň toto tak to možno znova začnem hrať.
Autor: OtoOdesláno: 10:41, 17.12.2008ID: 70ab7aNahlásit Vaultmasterům
bill - Ak tam dorobí dakto aspoň toto tak to možno znova začnem hrať.

Ty bys hlavne mel zacit chodit do knihovny a prestat hra pocitacove hry. Btw: nikoho tady nezajima co te bavi a co ne chapes? Lidem je uplne jedno jestli te zlodejna bavi nebo jestli chces litat s vertbirdem nekde po hernim svete. No1 gives a shit about it. Stoupne si doma prosimte pred zcrcadlo a povidej s tim stvorenim na druhe strane co te bavi a co ne, urcite pro to bude mit pochopeni.
Autor: billOdesláno: 21:20, 17.12.2008ID: 7fc6b0Nahlásit Vaultmasterům
2Oto - nechápem prečo by som mal zájsť do knižnice? Ten mod pre Oblivion som tam napísal len ako príklad jediného komplexnejšieho modu o ktorom viem - to súvisí s Falloutom 3; to že ma to nebaví som uviedol len na okraj do zátvorky.
Potom nerozumiem prečo by som nemohol napísať na forum o hre, čo by ma bavilo a čo by som tam rád videl? Mimochodom predpokladám že spústa tých vecí čo som vymenoval by tam radi videli aj ostatní hráči lebo so svetom Fallout súvisia. Let vertibirdom bol plánovaný vraj aj pre F2 a tank bol v Tactics, rovnako ako Hummer atd.
Vôbec nechápem zmysel tvojho príspevku, napíš niečo k veci od toho je tu tá diskusia. Ak napíšeš niečo k veci, potom ti aj ja odpoviem presne tak ako si ty odpovedal mne - že to nikoho nezaujíma.
Takže si asi nepochopil to čo som tým príspevkom chcel vyjadriť - máš tak nizke IQ? A navyše to bolo myslené ako protest voči F3 čo tam všetko nie je, nie že by som tu niekomu chcel hovoriť čo ma zaujíma.
Záverom ti to zhrniem aby si to pochopil - pal do p1či v reále by som ti rozkopal ten tvoj hnusný kretensky xicht.
Autor: billOdesláno: 21:28, 17.12.2008ID: 7fc6b0Nahlásit Vaultmasterům
takže zrušme všetky diskusie o námetoch na mody, pretože to nikoho nezaujíma čo tam ludia píšu a nech si to idú hovoriť do zrkadla - genialna logika. Proste internet je plny zamindrakovanych a hlupych blaznov ako si ty:(
Autor: smejki - to billOdesláno: 22:49, 17.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
pro upřesnění: pokud chceš plkat na FoRumu :-), odkaz je tady http://madbrahmin.darktemplars.cz/phpBB2/index.php. Tam si mužeš založit třeba vlastní téma: "Co vám v F3 chybí?" a nebudeš nijak omezen prostorem. Tato utilita slouží jen ke komentování článků.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.