.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Armyboy, 2009-04-26 20:51:06, Novinky.cz

Dnes uplynulo 23 let od Černobylské havárie

Tak, drazí přátelé, dnes je to přesně 23 let kdy se stala soudruhům na Ukrajině fatální chyba která vyústila v největší jadernou havárii v dějinách lidstva... doufejme, že to bylo naposledy co se z dobrého sluhy stal zlý pán... více k tomuto na Novinkách.

//Chekotayova editace: Dovolím si nesouhlasit s odkazováním na bulvární servery variabilní idiocie, a nabídnu váženým čtenářům něco kvalitnějšího z našich vlastních archlívů. Například loni nebožtík Deimos poukázal na zajímavé video z doby těsně po havárii, zatímco ještě o rok dříve, v archívu z 26. dubna, Ještěr vyštráchal jakési dnes již nefungující články. Mnohem kvalitnější články jsme já a Deimos sesmolili v roce 2006, doporučuji je hlavně těm, kdož se v této problematice doposud neorientují. V roce 2005 jsme všichni natolik pařili Awaken mod pro Tactics, že nebyl čas slavit, a v roce 2004 byla dubnovým tahákem petruschkova zpráva, že Obsidian nabírá nové pracovníky. Mám takový dojem, že z tohoto podhoubí se nyní rodí projekt New Vegas... zajímavé.
To, že umím rešerše, je o mně všeobecně známo, ale abychom se jen nebrodili ve vlastním prachu, přidám i něco novějšího. O přírodu v okolí Černobylu se už dlouho zajímají chlapci z univerzity v Jižní Karolíně, kteří dali dohromady docela komplexní ekologický výzkumný program. Opravdu zajímavý článek od Anderse Møllera popisuje úbytek dravců v okolí elektrárny a vztahuje jej k přesným hodnotám cesia 137. Protože je však tento článek na Springerlinku, obávám se, že se jej nepodaří zobrazit všem naším návštěvníkům. Proto sem přidám ještě článek o tomto článku na National Geographic. Sice to psal novinář a je to tudíž výživné asi jako dvakrát předžvýkaný kondom, ale pořád to obsahuje informace, které asi nejsou každému známé.
Tož asi tak.

Sdílet na Facebooku
Autor: DannyOdesláno: 22:18, 26.4.2009ID: 6117fcNahlásit Vaultmasterům
Rofl koment od "Milan Martinec, Doksy"

Po výbuchu v Ćernbobylu, ztratil Ivan mužnou sílu.// Po výměně kostní dřeně, šu*ká Ivan třikrát denně.// Těšte se vy české panny, až nám bouchnou Dukovany.// :o)
Autor: JustyOdesláno: 22:59, 26.4.2009ID: 51b0a0Nahlásit Vaultmasterům
Prd leda. Až bouchnou Dukovany, bude tu Zóna MK. II, já se hodím do NBC výstroje, drapnu kvéra a půjdu lovit artefakty. :)
Autor: blowdOdesláno: 00:52, 27.4.2009ID: 6f71d4Nahlásit Vaultmasterům
Na výšce jsem měl profesora, který jednou (docela zlomyslně) prohlásil, když přišla řeč na naši vzdálenou budoucnost: "Vy jste generace, nad kterou dvakrát proletěl mrak z Černobylu, když jste si hráli na pískovišti. Vy si opravdu myslíte, že se dožijete důchodu? Hahaha." Neměl jsem ho rád, hajzla.
Autor: VooDooOdesláno: 06:34, 27.4.2009ID: 51fd92Nahlásit Vaultmasterům
kdyz uz teda myslite na ty cernobylske radovanky tak tady borec vykouzlil par screenu z pokracovani stalkeru..... http://www.gamepark.cz/prvni_screeny_ze_stalker_call_of_pripyat_134726.htm
Autor: smejkiOdesláno: 09:18, 27.4.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
postovat novinky! Bohajeho, kam ses to brahmínko dostala? :-)
Autor: SybrakosOdesláno: 11:30, 27.4.2009ID: 705b08Nahlásit Vaultmasterům
No,jak se píše na foru stalker.scorpions.cz foru,za všechno v podstatě může lidský faktor:...

"Ač tragedie tak i ona přinesla něco pozitivního.

Mnoho lidí si neuvědomuje že to k čemu došlo v Černobylu bylo vlastně otázkou času.
Většina elektráren (i na západě) přistupovala k bezpečnostním opatřením primárních okruhů reaktorů poměrně laxně. Ještě horší to bylo u tlakovodních reaktorů u kterých panovala jakási aura vlastní sebeochrany při poruše parovodního okruhu (díky způsobu moderace v tlakovodních reaktorech má při stoupající teplotě vody zápornej moderační potenciál a dochází ke zrychlování neutronů). Jenže jak ukázala nehoda v Tree Miles, Windscale nebo i u nás tak neplatí že čim rychlejší neutrony v reaktoru tím méně nebezpečí a přesto se tehdy ještě lidi nepoučily. Teprve až po Černobylské havárii došlo k tomu že se zcela kompletně překopal bezpečnostní systém a dnes už prostě není technicky možné (a proveditelné) deaktivovat všechny důležité ochrany primárního okruhu jakékoliv jaderné elektrárny na světě (a to včetně těch postavených před Černobylem) při spuštěném reaktoru. Tím se eliminovala ta nejdůležitější příčina podobných havárií a to selhání lidského faktoru. Je bohužel typickým jevem celého lidského pokolení že musí napřed dostat na hubu než začne něco brát vážně.
Je to přesně jak prohlásil Valerij Legasov
„Celý život jsem bojoval za to, abychom elektrickou energii získávali pomocí jaderné reakce. Teď si myslím, že jsme to dělat neměli... Nepřítel není ukryt v technice. Nepřítelem není typ letadla, typ jaderného reaktoru, typ energetiky. Hlavním nepřítelem je samotný způsob utváření a řízení energetických procesů, způsob plně závislý na člověku. Nejdůležitější je tedy lidský faktor. Zatímco dřív jsme se na bezpečnost dívali jako na ochranu člověka před vlivy techniky, dnes je situace zcela jiná. Dnes musíme techniku chránit před člověkem."

Toto napsal člen fora jménem Wiloni
Autor: chekotayOdesláno: 19:32, 27.4.2009ID: 41f86aNahlásit Vaultmasterům
Smejki: Tak co, je to lepší? :-D
Autor: smejkiOdesláno: 19:47, 27.4.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ano. abych řek pravdu, předběhls mě :-)
Autor: ArmyboyOdesláno: 21:07, 27.4.2009ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Pro chekotay:
Díky za editaci, vím, že novinky.cz nejsou zrovna ideální informační server ale k PC jsem se dostal až večer a toto téma mě při tom jak mě naběhnul seznam hned prásklo přes oči, letmo jsem zkontroloval brahmínu a tady nic tak proto jsem to rychle prásknul do novinkovače aby jsme tak důležité datum neprosra.., lepší trapas s odkazem na novinky.cz než ta ostuda, že členové and fans tohoto webu zapomněli na tak významnou událost a s ním spojené datum ;-).
Autor: VTOdesláno: 15:25, 28.4.2009ID: 616686Nahlásit Vaultmasterům
jéé, 26. 4. sem měl narozeniny! :P že by náhoda? nemyslím... XDD
Autor: JaWOdesláno: 16:46, 28.4.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
VT: Jen tak pro informaci. Jsem totiž strašně zvídavý. KOLIK MÁŠ RUKOU?
Autor: smejki - JaWOdesláno: 17:04, 28.4.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
od pasu nahoru nebo celkově?
Autor: chekyOdesláno: 18:02, 28.4.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
2army: já vím a patří ti za to dík!
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.