.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2009-04-28 05:48:44, bethblog

TES book(s)

A teď jeden literární tak-trochu-mimotopič ohledně Elder Scrolls (protože oblivioní fanstánky mlčí a mlčí, [proč jen mám dojem, že to s f3only fanstránkami dopadne brzy stejně? :-) ]):

Bethesda se rozhodla, že vydá dvě knihy, jejichž příběh bude zasazen do komplexního fantasy světa The Elder Scrolls. Docela jsem napjat, protože tento bethesdí svět má mnoho co nabídnout. O tom není třeba diskutovat, protože Tamrielské universum se dá srovnat se světem LOTRanda anebo Warcraftu. Velice mě těší, že knihu nebude psát nikdo z tvůrců Oblivionu a Falloutu 3, kde se úroveň příběhů (alespoň v porovnání s Morrowindem) ostudně propadla. Knihy sepíše bestsellerový autor Greg Keyes, mj. autor série New Jedi Order, tedy profesionál nejpovolanější. Já se vám přiznám, že toho chlapa neznám (fantasy knihy mě, krom LOTRa a Pratchetových špeků, nikdy moc nebraly), pokud vy ano, sepište svůj názor na jeho doterajší (t)vorbu.

BTW: Čeká nás něco podobného s Falloutem? Že by vyšla profi kniha, která převálcuje naší zdejší knihovničku prachbídné amateřiny?

Sdílet na Facebooku
Autor: martin3389Odesláno: 17:04, 28.4.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
No, k tématu lze říct asi toto: Je to profesionál, tak asi v Bethesdě vědí proč ho nabrali. Možná by se v případě TES univerza mohli dát na literární dráhu lead writers, nevím český ekvivalent, snad scénáristi/designéři příběhu?? V Bioware začal psát David Gaider, jako prvotina to ujde, ale jak on sám říká, při převodu univerza do knihy je o moc težší zachovat vlastnosti příběhu za požití zákonitostí pro psaní knih tak, aby neztratil nic ze své videoherní podoby. Podle mně je to srovnatelné s převody her do filmové podoby a naopak. Jsou zde skvosty i propadáky jako všude jinde.
Autor: TelesmaOdesláno: 20:07, 28.4.2009ID: 6f70a8Nahlásit Vaultmasterům
jestli se mi něco na TES líbilo, tak to byly veškeré in-game knihy, díky nimž je svět samotný hodně propravovaný, a tak regulérní knihy považuju za hodně dobrej krok vzhledem k budoucnosti TES
Autor: Dr0wOdesláno: 22:30, 28.4.2009ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
zlatý knihy ze světa Forgotten Realms by R.A. Salvatore :)
Autor: Sadam.SOdesláno: 11:48, 29.4.2009ID: 41ac3cNahlásit Vaultmasterům
... a tak mě napadá... kdy že vyjde sbírka tý MÍSTNÍ amatéřiny?
Autor: JaWOdesláno: 12:48, 29.4.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Myslím, že tenhle projekt už dávno ztroskotal, což je podle mě opravdu škoda.
Autor: smejkiOdesláno: 13:59, 29.4.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
nic není ztroskotané, dokud žiju a dýchám!
Autor: AnUub1sOdesláno: 22:01, 2.5.2009ID: 70d032Nahlásit Vaultmasterům
jen si tak píchnu, svety Warcraftu, Oblivionu a iných fantasy herných svetov sa rozhodne nedajú porovnávať s LOTR&Silmarilion&Hobbit, sorry predsa len nechcem ich zahadzovat ale sú to mierne odvary a Lotr bol napísaný pred 50 rokmi a stále sa číta, ja len tak rozprúdujem vody fanboyovstva, pa
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.