.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2009-05-29 10:26:18, Angry Gamers

...a jeden pořádnej chleba

Praotec JaW nám tu před pár dny při překladu naprosto [own opinion] příšerného rozhovoru [/own opinion] zmínil článeček RPG genre is Fucked Up, který vyšel na serveru Angry Gamers, srotišti všech hráčů, které sere momentální stav herního průmyslu, kdy novináři nejsou strážcem kvality, ale spíš dalším nezávislým PR oddělením pro všechny dostatečně movité společnosti, kdy preview jsou přepisem propagačních letáčků a recenze pak výčtem vlastností známých již z presentačních videí a jiných částí propagačních letáčků a hodnocení se odvíjí od prvotního "wow efektu" (pokud vůbec). Čest výjimkám jako je Petr Kárník z Bonuswebu. Dosti řečí. Článek sice není psán erudovaným hráčem a je velice prostý, ale poměrně přesně vyjadřuje momentální stav RPG žánru na herních zařízeních. Dovolil jsem si na konec článku přidat i vlastní komentář. Článek se válí tadyhlenc.

Sdílet na Facebooku
Autor: chekotayOdesláno: 15:39, 29.5.2009ID: 51ff24Nahlásit Vaultmasterům
Mě se nelíbí použité vulgarismy. :-? Snad ještě nejsme tak sprostí, jako naší politici.
Jinak je to pěkný článek, dobře přeložený, má snad jen dva překlepy ("z bodu a do bodu B" a ještě cosi na konci) a já za něj Smejkimu děkuju.
Autor: Psycho VikingOdesláno: 01:56, 30.5.2009ID: 6fbf28Nahlásit Vaultmasterům
dobrej clanek....vicemene souhlasim, i kdyz tu mirne zavani takova ta zapskla pseudo moralka typu ze za "starejch casu bylo vsechno lepsi"
holt fallouty 1,2 uz budou asi navzdy neprekonatelny...budme radi ze vychazi aspon gothicy, mass effecty atd.. takze si muzem zahrat aspon neco relativne na urovni
Autor: Dr0wOdesláno: 02:40, 30.5.2009ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
článeček je snad první pořádný popsání rpg žánru, co jsem viděl :o) . Ale na NWN mi nešahej, nevim jak první díl, ten jsem nedohrál, ale dvojka pro mě byla epická, až na některé zbytečné chyby, jakože soud má vždycky jen jeden výsledek. Ale ve výsledku mě to bavilo cca stejně jako F2. Možna proto, že mi víc sedí fantasy, než postapo scifi..hmm.
Autor: PopaOdesláno: 10:00, 30.5.2009ID: 60cb08Nahlásit Vaultmasterům
DroW: Buď rád, žes nehrál nwn1, ti, kteří ho hráli, možná byli tak znechuceni, že na další díly série už neměli odvahu - každá kapitola se skládala z epického úkolu jdi z centrální mapy (základna s obchodama) do jedný mapy doleva, do jedný dopravda, do jedný nahoru, do jedný dolu a něco z každý přines, hrůza. Datadiky prej byly solidní, ale mě tak znechutila samotná hra, že že jsem někomu dal cédéčka :)
Autor: smejkiOdesláno: 11:20, 30.5.2009ID: 524aeeNahlásit Vaultmasterům
hrál jsem jen NWN1 a užil jsem si ho. Ale byl velice lineární a rozkapitolovaný, jak píše Popa. Nicméně příběh byl skvělý.
Autor: JoeOdesláno: 11:29, 30.5.2009ID: 7eda5cNahlásit Vaultmasterům
Popa: Máš sice pravdu, že v NWN 1 bylo rozvržení mapy a nalinkování příběhu příšerné(ikdyž samotný príběh byl dost dobrý), ale rozhodně se nedá říct, že by to stačilo k tomu celou hru zatratit... Osobně si myslím, že to co hru nejvíc sráželo dolů, byl absolutní nedostatek interakce se společníky(navíc jejich questy byly hloupé, stejně tak dialogy - to se bohužel týkalo i některých ostatních questů).

Každopádně datadisky Shadows of Undrentide a především Hordes of the Underdark byly naprosto skvělé - především pak HotU, kde byl příběh skutečně EPICKÝ se vším co k tomu patří.
.
Takže pokud jsi nehrál HotU jen kvůli zklamaní z původní hry, tak vřele doporučuji to zkusit - opravdu to za to stojí....
Autor: smejkiOdesláno: 11:37, 30.5.2009ID: 524aeeNahlásit Vaultmasterům
jo, datadisky k NWN1 jsou skvělé :rock:
Autor: Neches vedetOdesláno: 14:55, 30.5.2009ID: 8013a2Nahlásit Vaultmasterům
+1, perfektni clanek
Autor: Dr0wOdesláno: 19:55, 30.5.2009ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Popa > Já jedničku hrál, dohrál do třetího aktu. Pak ale přišly jiný hry a maturita. Jinak mě to bavilo. Právě kvůli jedničce jsem začal hrát dvojku.
Autor: KarasmanOdesláno: 09:50, 6.6.2009ID: 700d48Nahlásit Vaultmasterům
Hehe, to by mě zajímalo, čím jsem si vysloužil takovou poochvalu :-) Bohužel už v dnešní době píšu pro BW spíš jen sporadicky, holt není čas....
Autor: vojtadoOdesláno: 09:16, 11.6.2009ID: 70358aNahlásit Vaultmasterům
Vhodným příkladem RPG, na který by se nemělo zapomenout, je Planescape Torment, také od kutilů z Black Isle.
Autor: delosombresOdesláno: 16:04, 27.6.2009ID: 513b76Nahlásit Vaultmasterům
Diablo je RPG. Hack&Slash RPG, ale jinak souhlasím, zvlášť mě zaujalo to s tím JRPG. Znám lidi (JRPG fanatiky), který by tě za tohle zastřelili, i když máš pravdu. :D
Autor: kecalOdesláno: 16:50, 13.2.2011ID: 6f968cNahlásit Vaultmasterům
Nerad vám ruším vaší nostalgii ale rád bych připomněl jeden novější kosek a to Dragon Age . Kéž by se aspoň takle povedly i ostat ní takzvané RPG
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.