.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-01-19 23:20:45, NMA

Modding Falloutu 3 i na Xboxu

Jedna z věcí, které konzolisti ve věci Fallout 3 záviděli platformě PC, byla možnost rozsáhlého modding. Nyní se dveře moddingu otevírají i gaučistům. Ne, nečekejte nějakou oficiální podporu, za vším stojí jen chytrá hlavička, která vymyslela, jak obejít uzavřenost systému. Teď si nejsem jistý, jestli jsou DLC dostupná i pro konzole, ale vzhldem k tomu, že se chovají stejně jako mody, nebude problém je tam napchat stejným způsobem. Možná bude podobná věc fungovat i pro PS3. Kdo ví, odpoví. Abych něco nezkomolil skrzevá neznalost na poli konzolí, dám Vám návod v původním znění:

Ok, I'll explain it the best I can. Firstly, I used xexloader to install fallout 3 to an external usb hd from the retail disc. (I already had the expansion packs installed) It would probably work just as well if you installed to the internal hd.

Anywhos... I then connected the hd to my computer where I used xextool to patch the xex to the latest version using the method outlined here.

Then, I edited the fallout3.ini as instructed by the "manual" instructions from this.

Then I took the contents of the mod and put them in their respective places in the fallout 3 directory.

I had noticed earlier that the title update container had an esp file in it so, i figured what the heck? Its a longshot, but ill give it a try. So....

Then, I used this guide to help me make a live container for the mods files. Im not sure what all I needed to put in it, so I just put everything in. The esp file and the folders. Just make sure you fill out the gameid and other stuff for fallout 3. Also, instead of telling it youre making a demo, select the "content" option. When that was all said and done, I had a shiny new live container. I just dropped it into the retail hd with the rest of the expansions.

After getting everything put back together, I loaded up fo3 through xexloader and what do ya know? My little "House Mod" showed up in the downloads list. happy.gif

The first save I tried was a later save and it took a couple tries to get it to load. It wasnt until I tried an early one that everything seemed to load up and actually work.

Thats it! I hope someone can take this, make some sense of it, clean it up and streamline the process.

Have fun!


K tomu se trochu váže skutečnost, že náš moderský koutek už značné zapadal prachem a kouřem z kubánských doutníků a jeho revize a pořádné rozšíření je naplánováno na únor (dle gregoriánského kalendáře).

Sdílet na Facebooku
Autor: En3mYOdesláno: 11:51, 20.1.2010ID: 6119eeNahlásit Vaultmasterům
fake ... pise to jak kdyby nevedel co placnout , kdyz pise ze nevedel co vsechno tam dat , jak by ho mohlo vubec napadnout dat to pres nejakej xex na HD ? proste fake .
Autor: MoonfearOdesláno: 12:53, 20.1.2010ID: 7fc64eNahlásit Vaultmasterům
Tak v tom případě si sedni...zhluboka se nadechni...zvedni telefon a paní učitelce z angličtiny řekni, že potřebuješ doučovat ;), je to tam napsané "trochu" jinak než popisuješ. Podle toho jak to popisuje bych i měl tendenci věřit, že by to mohlo možná i nějak fungovat.
Autor: En3mYOdesláno: 14:51, 20.1.2010ID: 6119eeNahlásit Vaultmasterům
ja sem to jen prolit ocima , neprekladal sem si to nijak dopodrobna , zavani mi to fakem a je jen otazka casu nez se nekde objevi zprava ze to fake byl ;) jo jasny tendence , ale nejakej screen , fotka toho ze by se mu ten jeho "house mod " zobrazil v download listu ? at si mysli kdo chce co chce , tohle je fake .
Autor: smejki - En3mYOdesláno: 19:18, 20.1.2010ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
máš xbox? následuj návod a prokaž, že je to fake, namísto těhle zaručených domněnek. dle ohlasů jiných to funguje, ale je potřeba modchip (nebo jak se tomu říká).
Autor: En3mYOdesláno: 21:09, 20.1.2010ID: 6119eeNahlásit Vaultmasterům
to smejki : ne xbox uz nemam , navic moje domnenky nejsou zaruceny , hm . a dal to resit nebudu , navic to klidne muzou potvrzovat jeho pribuzny nebo lidi kterejm za to neco da ze napisou ze to funguje . je to podobnej princip jako flash PS3 , generator live kodu atp. proste blbustka kterou na sebe clovek chce upozornit a ja osobne sem k tomuhle hodne skeptickej , pokud to je ale pravda ( jakoze stejne modchip v cechach na xku co sem cet se shani doooost tezko ) tak mi nezbyde nic jinyho nez to vyzkouset az si znova xko koupim ;)
Autor: En3mYOdesláno: 21:24, 20.1.2010ID: 6119eeNahlásit Vaultmasterům
tak sem si aspon zjistil co je ten xexloader ... jestli to chapu spravne tak je to software kterej se do xka dostane pres externi HDD ( proste si upravil svuj externi usb hdd aby se tvaril jako ten originalni k xboxu a zkopiroval na nej ten xex ) kterej se pak tvari jako demo verze hry a nasledne dovoli spustit modifkovany prakticky asi cokoliv ( ma to file browser a jedna z funkci je rip DVD na HDD do formatu ISO ) . takze on modifikoval F3 a nejspis i svoje mody ( cimz asi mysli oficialni DLC) aby je pak na xku moh spustit , proste mu to umozni neco upravenyho na compu pak spustit na xku . hmmm dalsi porce skeptismu , uz vidim jak tohle xko utahne , nekolikrat se mi xko zamrzlo jen kvuli tomu ze sem si poustel k F3 mp3 a uz vidim jak to utahne neco takovyho , navic tech buggu co tenhle program bude mit . no zda se mi to dost nerealny =)
Autor: smejkiOdesláno: 22:17, 20.1.2010ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
"...navic to klidne muzou potvrzovat jeho pribuzny nebo lidi kterejm za to neco da ze napisou ze to funguje." oujé! ::conspiracy
Autor: PsychoticOdesláno: 22:38, 20.1.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Smejki, sakra, no tak někdo nevěří tvý zprávě, no... To přežiješ. A vzhledem k tomu, že XBox stejně nemáš, ti to může být úplně fuk.
Autor: smejkiOdesláno: 23:51, 20.1.2010ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
:-D chceš říct, že jsem ješita?
Autor: PsychoticOdesláno: 03:57, 21.1.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Vlastně jsem si tím docela jist. :-)
Autor: smejkiOdesláno: 11:07, 21.1.2010ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
:-)
zcela jistě jsem, ale tady jde o něco jiného.
já, abych řekl pravdu, jsem ten návod četl asi do půlky a hodil ho sem jako zajímavost, která se případnými konzolisty prověří. enemy však ihned zahlásí, že je to fake, aniž by to podložil jakýmkoliv argumentem. poté, co mu řeknu, aby nemlátil slámu naprázdno a že na NMA to někteří potvrzují jako funkční způsob pro čipnutý xbox, tak mi oplácí konspiracema o spolčení jeho příbuzných a kamarádů. Zeitgeist hadr :-). až v nějakém pátém postu přeložil návod a napsal sem to, co už tu dva dny visí, tedy jak to udělat. Bravo! :-) Takže jediné jeho pochyby, které mohu vzít v potaz jsou ty o výkonu xboxu a technických omezeních takového řešení, kdy se hra má spouštět z externího disku, kde jistě bude hrát roli omezenost datového toku. Takže ne, psychouši, o mně tu nejde, se mnou si (ne)souhlaste jak chcete. kór v momentě, kdy sem dávám mnou nevyzkoušenou zajímavost.
Autor: En3mYOdesláno: 13:10, 21.1.2010ID: 6119eeNahlásit Vaultmasterům
musim se smat :-D
Autor: chekotayOdesláno: 08:44, 22.1.2010ID: 705a3cNahlásit Vaultmasterům
A já plakat. Za Reichu by se tohle hodnotilo jako idiocie tváří v tvář nepříteli, a za to byl provaz!
Autor: En3mYOdesláno: 18:02, 22.1.2010ID: 6119eeNahlásit Vaultmasterům
to chekotay : wow ty si teda akcni , dam ti radu , uz to nehul a nekoukej na akcni filmy, vykricnik vazne jeste nikoho na netu ani neporanil ;)
Autor: SangwinyOdesláno: 20:06, 22.1.2010ID: 8e1c3aNahlásit Vaultmasterům
4 En3mY: Ááá, tady chce někdo ovoce, a proto to dává hodně najevo. ::BRAVO
Autor: smejkiOdesláno: 21:39, 22.1.2010ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
sangwiny, tvá hodnost ve vaultu je zatím taková, že velíš jen záchodovým štětkám a to jen proto, že odmítly minulý týden poslušnost a napadly JaWa při noční pochůzce. Takže si přestaň si hrát vaultmastera, sic ti bude doručena vitaminová bomba a budeš na měsíc na ozdravném pobytu.
Autor: moonfearOdesláno: 09:54, 23.1.2010ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
tohle už začíná vypadat jako postapo telenovela :) všichni proti všem
Autor: smejkiOdesláno: 16:53, 23.1.2010ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
a josé nepřijel :-(
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.