.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-05-28 22:16:14, Level 191

F3 GOTY v Levelu

Neb nervózně čekám na výsledky voleb, AD převodník procesoru Sillicon Labs C8051F120 mě neskutečně nasral a večer jsem viděl neuvěřitelně debilní film, nemohl přijít ujko Toudi s tipem na obsah Levelu 191 (dodal scany) v lepší čas. Týdny obelháván a otevřeně kupován milionem billboardů nespočtu stran (no, vlastně tří), jsem se rozhodl, že se na poslaný materiál kouknu očkem opatrného a dobře informovaného zákazníka. K tomu mi nemohlo hrát nic jiného než Dvořákova Novosvětská.

Levelí recenze se zabývá každým datadiskem zvlášť. Snaží se prodat sebe, recenzovaný produkt, nebo se snaží informovat?

Operation: Anchorage
"Protiváhu malému rozsahu tvoří mimo jiné zajímaví nepřátelé, byť jsou to z valné většiny jen čínští vojáci." Vážně mne zajímá, čím nepřátelé v O:A vynikají (přestože jsou to většinou čínští vojáci, to je důležité dodat!).
"Zimní power armor..." dovolávám se doktora Heimlicha zatímco se, přísahám (!), libý zvuk orchestru ošklivě zadrhává skrze nepravidelný bitrate vesnické wifiny. Náhoda?
"Minimum volnosti" Je-li něco méně než minimum, rád bych takového označení použil. Zde bez výhrad souhlasím.
Hodnocení:6

The Pitt
"Nejlepší z pěti datadisků..." Souhlasím.
Hodnocení:9

Broken Steel
"Zvýšení maximálního levelu hra od začátku potřebovala ze všeho nejvíc." Stále nenabývám dojmu, že by zkušenostní systém ve Falloutu 3 k něčemu byl. Těch pár striktně rozpásmovaných skillů (Paklíč, Věda atd.) by se dalo nahradit pěti statistikami o třech úrovních zvyšovatelných po jednom bodíku, kterýžto byste každý dostali s novým levelem. Výsledek by byl stejný. Poslední dobou mám dojem, že se razí cesta budování iluze komplexnosti, šíře záběru a volnosti (Tropico 3, CitiesXL, Just Cause 2, Settlers 7...asi bych vzpomněl i na další). Doufám že další inkarnace Falloutu se v tomto trendu neponoří až po uši. Zatím se, naštěstí, značka jen trochu smočila. Ježiš, já zas kecám...
Hodnocení:7

Point Lookout
"Někteří protivníci jsou nesmyslně odolní, přestože jsou z masa a kostí." Souhlas.
"Poutavé lokality..." Ano, něco opravdu stojí za puštění pohybových kláves.
Hodnocení:8

Mothership Zeta
Akční, koridorový, místy údajně chytrý. Plné rozvinutí tvůrčí bezradnosti možná není tečkou včasnou, ale buďme rádi, že jí je.
Hodnocení:6

Celkově:10

Nejsem úplně relevantním hráčem, protože jsem dohrál jen O:A, Pitt a Point Lookout. Mothership Zeta byl sice těžký kalibr už v koncepčním návrhu, ale když hra při jeho načítání radostně padala, nepřemlouval jsem ji a s klidem jej smazal. Broken Steel zas zůstává u ledu do doby než se proploužím na konec agonie, jíž hlavní příběh Falloutu 3 pro mou osobu je.

Recenze jasně cílí na milovníky hry a její informační hodnota se scvrkává do čísílek, jež jsem zde označil tlustým písmem. Nic než redukované oficiality a pár obecně známých postřehů zde nenajdete. Jasně kladné vyznění celku se opírá hlavně o ekonomickou výhodnost GOTY balíku a podivné přesvědčení že balík více či méně průměrných her za dobrou cenu pozvedá dílo na vyšší kvalitativní level, jenž má výsledná známka recenze představovat. Toto si každý musí rozmyslet sám. Děkuji však za upřímnost, s kterou je hra nedoporučována lidem, kterým F3 smrdí, neboť datadisky jdou místy stejnou a místy horší cestou než původní celek a nemají schopnost a ani snahu hru někam posunout.


Level 191 se dále ve své retro sekci otřel o téma postapo her. Autor Pavel Dobrovský zde stručně popsal hry Wasteland, Burntime, Fallout a prvního S.T.A.L.K.E.R.a . "Srandovní" úvod s vybuchujícím Temelínem či obhajobou rusko-americké odzbrojovací smlouvy START II radši taktně přehlížím.

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 02:33, 29.5.2010ID: 602ecaNahlásit Vaultmasterům
6, 6, 7, 8, 9, celkově 10 ...Smejki, Smejki, nevím čemu se tak strašně divíš. Tohle je přece mustr, podle kterého se dělaly všechny recenze na Failout 3.

Těch 69 chyb, co máš v té novince, si rači oprav. A nevím na co seš nervózní z voleb, když je jasné, že to vyhraje náš mylovaný Jyrka, syrka, bublynka.
Autor: smejkiOdesláno: 03:11, 29.5.2010ID: 41a986Nahlásit Vaultmasterům
69? našel jsem 8 překlepů, jednu hrubku a pár chybějících teček. Je noc, na klávesnici nevidím, páč mi u ruky spí žena a jsem unavený. Eto vsjo. Jdu spát (říkám to často, ale opravdu to plním na 100% !)

jyrka asi vyhraje. otázkou jsou mandáty. Těším se, jak ho vzteky chytne budík, až Klaus po měsíci dvou pověří sestavením druhého nejsilnějšího hráče.
Autor: JaWOdesláno: 03:18, 29.5.2010ID: 602ecaNahlásit Vaultmasterům
Nechtělo se mi to počítat a 69 je moje oblíbené číslo.
Autor: SothOdesláno: 11:44, 29.5.2010ID: 50eb5aNahlásit Vaultmasterům
Pánové nedá mi to a něco Vám sem písnu :) Sice mě asi označíte zá stádního konzumenta, ale na F3 jsem se těšil jako (dvouhlavá) kráva a každé DLC sjem pilně řešil, hedn, jak bylo k mání. Hra mě zaujala hlavně detailama - ty mraky malilinkatejch lokací a unikátních postav - třeba dobře ukryté mrtvoly dvou vědců v Radiation suitech, kteří sledovali Ghouly a jejich log - to byl orgasmus!

Ale k hodnocení:
OA:5/10 - je to prakticky chodba a odemyká přesilné itemy hned ze začátku hry. TP:2/10 dohrál jsem ho jen jednou a jen pro úplnost. BS:7/10 Pro mě skvělý doplněk, už jen možnosti "co bylo pak..." PL:9/10 a ten jeden bod dolů jen za nemístně silné "vydláky", jinak lokace, nápad, čínská ponorka... u mě klidně standalone datadisk. MZ: 4/10 Fajn nápad, audio deníky obětí a možnost plácnout Emzáka po hlavě, jinak nic moc..

Toť vše a snad rozproudím diskuzi :)
Autor: smejki - sothOdesláno: 12:32, 29.5.2010ID: 429512Nahlásit Vaultmasterům
souhlasím, ve velkém množství jednotlivostí je F3 silný a budí dojem propracovanosti. Ale není ucelený.
Autor: KeinOdesláno: 12:40, 29.5.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
Fallout 3 sám osobě má u mě číslo 6b
OA - 2b
PL - nehlál jsem
BS - nehrál jsem
MZ - nehrál jsem
TP - 7b

Sečteno, podtrženo celkově hodnotím Fuckout 3 i s DLC - 5b
A jelikož pochybuju, že už námětem pičovina jako je MZ nebo hororový PL bude me mít u mě více než tři body budem rádi, když pro mě těch 5 bodů Falloutu 3 zůstane, jediná naděj by mohl být Broken Steel, ale ten nikdy nedohraju, jelikož znovu procházet ten posraný příběh jaký F3 má, nechci.
Autor: LorgarOdesláno: 21:18, 29.5.2010ID: 70827cNahlásit Vaultmasterům
Jyřýk padl! Odpalujte rachejtle a atomovky, svátek je tady! :-D
Autor: DannyOdesláno: 15:33, 30.5.2010ID: 70814eNahlásit Vaultmasterům
V "historii post-apo her" si račte všimnout, že u STALKERA je obrázek z F3.
Autor: smejkiOdesláno: 16:24, 30.5.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
ty vole, no jo! bože, to je amatéřina!
Autor: DannyOdesláno: 23:26, 31.5.2010ID: 70814eNahlásit Vaultmasterům
pak se nedivte jaký to dostává skóre...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.