.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: meehail
Text: Mám pocit, že poniektorí tu posudzujú svet len podľa seba. A teda hra sa človeku páči iba vtedy, keď trávi stovky hodín na fórach venovaných danej hre, keď ten človek sleduje všetky novinky, keď skúša všetky mody, keď sa o hru zaujíma aj mimo hrania.
Myslím, že väčšina ľudí takto nefunguje, resp. sa zaujíma takto detailne o zopár vecí. Ale dnes predsa nie je problém hrať ročne desiatky hier. Keď sa mi z nich čo i len 5 páči extrémne, mám sa vzdať všetkého a zakladať komunitu? Keď ma fascinuje Tolkien, je hriech že sa neučím elfské jazyky, nečítal som History of Middle-earth a chráňbože, páči sa mi film, aj keď sa v mnohom líši od kníh?
Východiskový postoj veľkej časti tejto komunity je, že ak nie je komunita hry aktívna, tak hra nežije. Ale hra má svoj vlastný život. Asi to naozaj svedčí o jej mainstreamovosti, ale netvárte sa, že hráčovi sa hra páči len vtedy, keď sa jej venuje aktívne aj po dohraní. F1/2 u mňa patria k tomu najlepšiemu, ale nikdy som sa aktívne nezapájal do čohokoľvek mimo ich hrania, čo s nimi bolo spojené. Okrem poviedkovej súťaže minulý rok, ale to má pramálo spoločné s hrami samotnými.
Kontaktní údaje