.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Carlos
Text: Knedlik: V knihovně platíš knihovně. Neplatíš autorovi - když se to rozpočítá, tak jsem autorovi zaplatil třeba taky 0,01 koruny, což, jak jistě uznáš, není cena knihy (dobře, u Viewegha by to odpovídalo hodnotě textu). Navíc tuto částku platím provozovateli - můžeš to považovat za maloobchodní marži, chceš-li.
V poslední větě jsem nenapsal, že nezaplatím nikdy, vůbec a v žádném případě. Napsal jsem, že za dílo zaplatím, pokud mě dílo, reps. jeho podstatná část přesvědčí, že stojí za koupi. Je totiž nutné brát v potaz jednu naprosto podstatnou věc- většina lidí vnímá kulturu (v tomto případě hry) jen a čistě jako zboží jako třeba televizi - jenže od televize si přečteš technická specifika, porovnáš třeba dvě recenze, které se nebudou nijak extrémně lišit (především bych rád jen tak mimochodem zdůraznil, že v obchodě ti ji ZADARMO předvedou) a ty se rozhodneš; s kulturou je to složitější - jde o tvůj dojem a ten je ryze subjektivní. Vždyť tady se celá stará garda a spousta jiných lidí rozčilovala, jestli třeba Tuček nehrál nějakou úplně jinou hru, než tu, která právě jim vrní v mechanice s nápisem Fallout 3.
Kontaktní údaje