.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Johnny P
Text: Nechcem písať normálnu recenziu a po stýkrát rozoberať klasické veci. Ak má niekto záujem o recenziu odporúčam veľmi kvalitnú recenziu a súvisiaci článok od pána Vávra na tiscali.games. Nasledujúce veci sa nedajú hre spravodlivo vytknúť, vývojári pracujú s obmedzeným časom, musia robiť kompromisy a dávať si priority. Napriek tomu som chcel napísať čo ma pri hraní napadlo, resp. čo som čakal ešte od Falloutu 3. Po vyše 10 rokoch máme nový engine, avšak hra po stránke herných mechanizmov a hrateľnosti (samozrejme s výnimkou zmien súvisiacich so samotným prechodom do 3D) neprináša nič nové. Vývojári sa neobťažovali do hry pridať ani približovadlá, ktoré boli aj v predchádzajúcich dieloch a ktoré myslím tvoria značnú časť atmosféry Falloutu, čerpajúcu v nie malej miere z Mad Maxa, pre ktorého bolo auto typické. Myslel som si že pri možnostiach súčasného enginu dostaneme príležitosť pilotovať Vertibird alebo aspoň nejakú káru. Naivná predstava. Pritom Obsidiani mali engine hotový a prebrali aj hodne modelov z F3, prečo si nedali prácu a nevytvorili trochu viac pridanej hodnoty?

Hra v porovnaní s Falloutom 2 nie je tak vymazlená. Chýbali mi napr. vtipné komentáre spolubojovníkov toho, čo sa okolo vás deje. Aj keď si niektoré charaktery z hry zapamätáte, nie sú tu až na zopár výnimiek tak výrazné osobnosti ako boli vo Falloute 2 (Šulík, Myron atď.) s ich nezabudnuteľnými hláškami.

Hra je síce perfektne logicky postavená, stále tu ale nájdeme zopár dizajnových nedostatkov. Napr. absurdné valuty, ktoré sú priestorovo riešené ako labyrint (Obsidiani jednoducho prebrali ich model od „geniálnej“ Bethesdy). Ďalej je zrejmé, že toľko rokov po veľkej vojne, koľko sa dej FNV odohráva by už prostredie malo byť upravenejšie a čistejšie aspoň v hlavných mestách.

Príbeh obsahuje „wow efekty“ (mne prišiel nápad s pánom Majiteľom ako najlepší z hier čo som za poslednú hru hral) ale autori mohli byť trochu veľkorysejší a mať viac nápadov. Napr. dať zbrani Archimedes silu zničiť celé mestá a umožniť hráčovi ovplyvniť takto zásadne dej.

Pre hru Fallout je typické násilie, napriek súčasným možnostiam mi ale animácie zranení Falloutu 2 prídu neprekonané.

Na rozdiel od Falloutu 3 sme síce tentokrát dostali plnohodnotné pokračovanie, ale spoločným menovateľom s tretím dielom je nevyužitý potenciál.
Kontaktní údaje